Bretarianizm czyli sztuka niejedzenia

Nasze przemyślenia na temat filozofii, religii i związków wyznaniowych. Podobieństwa i różnice do spirytyzmu. Co nas intryguje, ciekawi, co budzi wątpliwości...

Re: Bretarianizm czyli sztuka niejedzenia

Postautor: danut » 19 wrz 2017, 12:09

cthulhu87 pisze:
danut pisze:Te duchy po prostu są nieprecyzyjne, te duchy plotą trzy po trzy jak Enki Łobosowej, te duchy nie są wiarygodne. Mało z tego, dano wiarę prawdopodobnie jakiemuś medium, które tworzyło "byty" z atakujących ją/jego informacji zupełnie nie rozpoznanego pochodzenia, a może tylko z własnej wyobraźni podłączonej do takiej a nie innej własnej świadomości, która to interpretowała. Gdyby ktoś chciał wierzyć takim duchom i jeszcze ich "nauki' stosował to dopiero by się zatracił.


Danut, przez kilka lat, odkąd jesteś na forum, nadal nie zapoznałaś się najwyraźniej z podstawowymi tekstami spirytystycznymi. W przeciwnym razie wiedziałabyś, że przekazy otrzymywano w różnych miejscach poprzez rozmaite media - tak powstała filozofia spirytystyczna. Nie ma to nic wspólnego z szarlatanerią w wydaniu p. Łobos. Poza tym trzeba zauważyć, że tysiące ludzi na świecie te nauki stosują w życiu i nie dosyć, że się nie zatracili, to jeszcze odnaleźli szczęście w życiu.

Ależ :) ludzie przeróżne nauki stosują w życiu i odnajdują szczęście, bo maja prawo wyboru, a nie wykonywania nakazu. Także przekazy otrzymywane w różnych miejscach poprzez rozmaite media. Jednak z tej rozmaitości wybierają według swojego uznania i chyba nie każdy będzie łykał wszystkiego jak leci bez rozpatrzenia tego wartości?
danut
 
Posty: 6655
Rejestracja: 27 paź 2015, 09:27

Re: Bretarianizm czyli sztuka niejedzenia

Postautor: Pablo diaz » 19 wrz 2017, 12:21

Bezowocne nie prowadzące do żadnego celu potyczki, rozwiązać moglibyśmy w bardzo prosty sposób,
tzn.opierając się na rzeczywistości doświadczeń mistyczki Teresy Naumann.
Wiele źródeł mówi,że ten fenomen na prawdę miał miejsce.
Przyjmijmy więc,że mistyczka naprawdę nie spała i nie przyjmowała pokarmów.

Duchy ten fenomen tłumaczą katalepsją,która jest niespodzianką dla ludzkości,która służyć ma jako
przykład pokazujący model czasów,który nadejdzie,i że jest wyprzedzeniem w tym ,co czeka człowieka w przyszłości,
kiedy jego oczyszczenie,jego zaawansowanie i postęp będzie dostatecznie wysoki ,kiedy wejdzie na odpowiednie stopnie doskonałości do których został wezwany przez Boga .

Wiemy ,że Jezus był istotą o bardzo wysokich wibracjach lub jak kto woli o wyokim stopniu ewolucyjnym,który podobnie jak mistyczka nie przyjmował pokarmów,znajdujemy wspólniki ,które mogłyby nas skierować ku temu,że ten fenomen faktycznie może lub mógł mieć miejsce.

W całej istotcie rozmowy zamiast skupić się na ewentualnym zbadaniu rzeczywistości,poraz kolejny nasze obawy
odniosły się do spraw mniej istotnych jak np.źle wyrażone przez duchy słowo, niewierygodne medium itd,itd..

Krótko pisząc niczego nie dowiedliśmy , poraz kolejny pokazaliśmy nasze słabości moralne ,złamaliśmy proste zasady filozofi spirytystycznej ,która za zadanie ma zniszczyć naszą dumę,pychę i egoizm ,otwierając serce każdego do najszlachetniejszych uczuć.Wypowiedziane słowa były urażajace i niedbale ,a powinniśmy dbać o altruizm słowny,delikatność ,ponieważ spirytyzm,ta piekna filozofia , kod miłosci Chrystusowej jest moralną transformacją,a bez korekcji własnych wad nie uniesiemy się ku Stwórcy.
Sercem Ewangelii jest miłość,a duchem spirytyzmu miłosierdzie.
Awatar użytkownika
Pablo diaz
spirytysta
spirytysta
 
Posty: 1548
Rejestracja: 09 kwie 2012, 10:20
Lokalizacja: kołobrzeg

Re: Bretarianizm czyli sztuka niejedzenia

Postautor: danut » 19 wrz 2017, 12:30

Pablo diaz - ten fenomen jest możliwy i wróć parę stron w temacie, bo pisałam o tym. Jednak to, że jest możliwy nie oznacza wcale, że dowiedziono i opracowano na niego sposób, by ktoś sobie ot tak przeszedł na niejedzenie. Jezus podobnie jak mistyczka nie przyjmował pokarmów? - Jezus nie jadł i nie pił przebywając na pustyni 40 dni, a nie jak mistyczka przez lata. Jezus pił nawet wino i uczestniczył w ucztach. Przez te 40 dni doświadczał kontaktów z poza naszą rzeczywistością i po to się tam udał, wyzwolił stan, który umożliwił mu te kontakty i przystosował organizm do nich. Wy nazywacie to transem, a to nie jest trans. Gdy ja doświadczałam tych rzeczy( skumulowanych w jednym okresie) i przejść w inną rzeczywistość prawie nie jadłam i nie spałam, nie czułam się źle, miałam logiczny umysł(uczyłam się i pracowałam) i niesamowicie dużo energii do działania, także nie miałam czasu na jedzenie i o nim nie myślałam.
danut
 
Posty: 6655
Rejestracja: 27 paź 2015, 09:27

Re: Bretarianizm czyli sztuka niejedzenia

Postautor: Nikita » 19 wrz 2017, 13:56

Pablo "kto ma uszy ten usłyszy".... To zjawisko jest bardzo ciekawe...spirytyści a także inne źródła mówią na ten temat. Samo zjawisko wskazuje na to, że wysoko rozwinięte osoby są w stanie nie jeść ...a żyć..
Nikita
Sympatyk spirytyzmu
 
Posty: 5352
Rejestracja: 03 maja 2010, 15:31

Re: Bretarianizm czyli sztuka niejedzenia

Postautor: Xsenia » 19 wrz 2017, 18:44

Pablo diaz pisze:Duchy nie mogą podawać gotowych precyzyjnych definicji.

Hm dlaczego?

Pablo diaz pisze:wątpie,aby duchy chciały wprowadzać ludzi w zamęt. Po prostu jak wspomniałem wcześniej nie mogą wszytskiego ujawniać ,a przekazanie rąbka wiedzy (zważąjac na wielką ignorancję cżłowieka)o tej odmiennej formie katalepsji mógłby zająć Duchom dużo czasu,a jak same przyznały nie mają czasu,ponieważ jak dobrze wiemy Duchy mają wiele zajęć ,być może ważniejszych niż podawanie ludziom gotowych reguł ,tym samym zaspakając ludzką ciekawość bez żadnego wysiłku.

Całkowicie rozumiem nauczyciela, który daje książkę uczniowi, który zadaje pytania. Ale nauczyciel, który mówi "nie mam teraz czasu dla ciebie, sam się domyśl" to zły nauczyciel. Co innego gdyby duchy wskazywały konkretny kierunek, nawet jeśli musielibyśmy sie zagłębić w temat i samemu poszukać informacji. Ale akurat te duchy mówią: tak, coś takigo jak niejedzenie istnieje, ale nic wam nie wytłumaczymy, BO NIE MAMY CZASU. Aż dziw bierze, że miały tyle czasu by cokolwiek przekazać. Nie obraź sie, ale dla mnie to olewanie ucznia.

cthulhu87 pisze:Poza tym trzeba zauważyć, że tysiące ludzi na świecie te nauki stosują w życiu i nie dosyć, że się nie zatracili, to jeszcze odnaleźli szczęście w życiu.

Pablo, z jednym się zgodzę. Przekazy duchów mogą być niejednoznaczne, bo są dla większej liczy odbiorców niż jeden. A każdy z takiego przekazu zrozumie to co ma zrozumieć i może to być całkiem co innego niż inny odbiorca tej samej wiadomości. Każdy potrzebuje czegoś innego niż inni. I to jestem w stanie zrozumieć. Ale gadki "nie powiem, bo nie mam czasu" nigdy nie zrozumiem. Skoro nie masz czasu, to po co w ogóle zaczynasz?

Pablo diaz pisze:.opierając się na rzeczywistości doświadczeń mistyczki Teresy Naumann.
Wiele źródeł mówi,że ten fenomen na prawdę miał miejsce. Przyjmijmy więc,że mistyczka naprawdę nie spała i nie przyjmowała pokarmów.

OK. To mogę przyjąć za prawdziwe informacje.

Pablo diaz pisze:Wiemy ,że Jezus był istotą o bardzo wysokich wibracjach lub jak kto woli o wyokim stopniu ewolucyjnym,który podobnie jak mistyczka nie przyjmował pokarmów

Ale tu to już pojechałeś. Nawet w takiej bajce, jaką jest Pismo Święte, jest wielokrotnie napisane, że Jezus jadł i pił, i to nawet nie tylko rośliny ale i mięso (to dla wegetarian :) ).

Pablo diaz pisze:W całej istotcie rozmowy zamiast skupić się na ewentualnym zbadaniu rzeczywistości,poraz kolejny nasze obawy
odniosły się do spraw mniej istotnych jak np.źle wyrażone przez duchy słowo, niewierygodne medium itd,itd..

No dobra, proszę wytłumacz co miałeś na myśli pisząc "ewentualne zbadanie rzeczywistości"? :)
Wyznaję zasadę Sokratesa - "wiem, że nic nie wiem". :)
Awatar użytkownika
Xsenia
Moderator forum.
 
Posty: 3163
Rejestracja: 08 lis 2013, 22:07
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Bretarianizm czyli sztuka niejedzenia

Postautor: danut » 19 wrz 2017, 19:06

Tak. I jeszcze do tego co piszesz Xseniu może dodajmy pytanie - a właściwie tę całą ascezę, to kto to wymyślił? Bo na pewno nie Jezus skoro jadł, pił i bawił się na weselu wespół z innymi. Skoro, kiedy rybakom zagrażał głód wskazał im miejsce gdzie mają zarzucić sieć, by ten połów mieli obfity, by się najedli do syta, a innym razem nawet rozmnożył chleb i ryby. Następna sprawa to te pokutujące i niejedzące mistyczki, pokorne nazbyt pokorne i słuchające dziwnych podszeptów. Jak pisałam ok i to mogę przyjąć, ze na krótki okres czasu nie sprawia im taka postawa żadnych problemów, ale przyjrzyjcie się co z nimi działo się będzie dalej, bo żadna choroba nie atakuje od razu, jeśli to nie są to wirusy i bakterie, czasami ujawnia się ona dopiero po wielu latach a przyczyną jej jest to oddalone w czasie zachowanie.
danut
 
Posty: 6655
Rejestracja: 27 paź 2015, 09:27

Re: Bretarianizm czyli sztuka niejedzenia

Postautor: Ryszard » 19 wrz 2017, 19:35

Co broni spirytystom, otwarcia sie na innych?
Przecież nikt nie namawia nikogo do nie jedzenia ...
Jest taki ruch nawet w Polsce.
Dlaczego w każdej wierze istnieje coś takiego jak post ?
Nie zmiana diety , łosoś zamiast szynki, lecz post, wg naukowców, post to samo zdrowie.
Oczywiście ludzie, podobnie jak spirytyści powiedzą , to obowiązywało kiedyś ale teraz czasy są inne, czyż nie ?
Nie ma nic zdrowszego jak głodówka jeden dzień w tygodniu.
Nawet gwiazdy płaczą z tym, kto płacze w nocy.
Awatar użytkownika
Ryszard
 
Posty: 684
Rejestracja: 21 cze 2017, 17:08

Re: Bretarianizm czyli sztuka niejedzenia

Postautor: danut » 19 wrz 2017, 19:47

Ryszard pisze:Co broni spirytystom, otwarcia sie na innych?
Przecież nikt nie namawia nikogo do nie jedzenia ...
Jest taki ruch nawet w Polsce.
Dlaczego w każdej wierze istnieje coś takiego jak post ?
Nie zmiana diety , łosoś zamiast szynki, lecz post, wg naukowców, post to samo zdrowie.
Oczywiście ludzie, podobnie jak spirytyści powiedzą , to obowiązywało kiedyś ale teraz czasy są inne, czyż nie ?
Nie ma nic zdrowszego jak głodówka jeden dzień w tygodniu.


"Pokorne ciele dwie matki ssie" - to znaczy, ze nie ma swojego zdania. A wyolbrzymianie oczyszczania organizmu z toksyn, braku obżarstwa i choćby dostrzeganie takich postów jak piszesz skutkuje powstaniem takiego hasła jak nie jedz w ogóle i odżywiaj się światłem. :D
danut
 
Posty: 6655
Rejestracja: 27 paź 2015, 09:27

Re: Bretarianizm czyli sztuka niejedzenia

Postautor: Xsenia » 19 wrz 2017, 20:45

Ryszard pisze:Co broni spirytystom, otwarcia sie na innych?

Dlaczego uważasz, że spirytyści są zamknięci na innych? Skąd taki dziwny wniosek?

Ryszard pisze:Dlaczego w każdej wierze istnieje coś takiego jak post ?

Bo od tysięcy lat ludzie głodowali i nasze organizmy są przystosowane do okresowych głodówek. Mamy specjalne mechanizmy, które ułatwiają nam przeżycie głodówek. Zaznaczę tylko - okresowych.

Ryszard pisze:naukowców, post to samo zdrowie

Oczywiście, ale z umiarem :)

Ryszard pisze:Oczywiście ludzie, podobnie jak spirytyści powiedzą , to obowiązywało kiedyś ale teraz czasy są inne, czyż nie ?

Nie :P Większość ludzi to jednak nie spirytyści. Zresztą spirytyści naprawdę są bardzo otwartymi ludźmi, ale nie naiwniakami. Spirytysta wszystko musi poznać, przeanalizować, poszukać dowodów. Nie łykamy wszystkiego jak leci, bo ktoś gdzieś kiedyś. Spirytysta zawsze zada pytanie: kto? gdzie? i kiedy dokładnie?
Fakt faktem, że krótkotrwałe głodówki są zdrowe i jest to sprawdzone wielokrotnie i udokumentowane. Publikacji naukowych na ten temat jest zatrzęsienie. A dlaczego nie ma zatrzęsienia publikacji na temat bretarianizmu?
Wyznaję zasadę Sokratesa - "wiem, że nic nie wiem". :)
Awatar użytkownika
Xsenia
Moderator forum.
 
Posty: 3163
Rejestracja: 08 lis 2013, 22:07
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Bretarianizm czyli sztuka niejedzenia

Postautor: Ryszard » 20 wrz 2017, 00:20

A dlaczego nie ma zatrzęsienia publikacji na temat bretarianizmu?


Jest aż nazbyt wiele. (ktoś powiedział , szukajcie a znajdziecie)
Nie znałem tematu, przypadkowo włączyłem TV gdzie był wywiad z jakimś Hindusem i kilkoma polskimi Bretarianami.
Byłem zaskoczony , tym że nie są chudzi, wyglądali na idealnych, nasze społeczeństwo, zwłaszcza ludzie starsi, są z reguły zdeformowani przez nadmiar pokarmów :(
Polski pije tylko wodę , Hindus nie je i nie pije.
Więc skąd głód i umieranie z głodu, skoro można nie jeść i nie pić, tym zajmują się już władze i nauka w Indiach.
Chcą się przygotować na wypadek głodu, wojny, kataklizmów, by jak najwięcej ludzi mogło przeżyć.
Jeżeli chodzi o mnie jem ale także dbam bym nie wyglądał na takiego co je zbyt wiele .
Temat był do dyskusji, nie sądziłem, ze wzbudzi aż taką niewiarę ludzi którzy wierzą bez zastrzeżeń w duchy i dusze :(
Nawet gwiazdy płaczą z tym, kto płacze w nocy.
Awatar użytkownika
Ryszard
 
Posty: 684
Rejestracja: 21 cze 2017, 17:08

PoprzedniaNastępna

Wróć do Religia i filozofia

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 16 gości