Bretarianizm czyli sztuka niejedzenia

Nasze przemyślenia na temat filozofii, religii i związków wyznaniowych. Podobieństwa i różnice do spirytyzmu. Co nas intryguje, ciekawi, co budzi wątpliwości...

Re: Bretarianizm czyli sztuka niejedzenia

Postautor: danut » 11 wrz 2017, 19:53

Ryszardzie, trafnie opiniujesz. Ja myślę, że odpowiedzią na zadane pytanie - dlaczego ludzie skupiający się w jakieś ezoteryczno- spirytystyczne grupy nie wierzą w dość dobrze udokumentowane przypadki jest znowu ten sam problem. - Nie wierzą, dlatego że wiedzie ich myśl, że to oni i tylko oni mają mieć monopol na te zjawiska i przytrafić się one mają tylko im :D To sprawa stara jak świat i wywodzi się już ze zwierzęcej walki o byt.
Nie, nie tylko oni a masa udawanych właśnie przez nich zjawisk nawet nie ma w porządnym rozpatrywaniu znaczenia, jest wyśmiana i nie brana pod uwagę przez poważnych ludzi. I dlatego do poważnych badań i rozprawek na ten temat bierze się zwykłych ludzi, jak np. tę matkę nie mającą z tą ich niby wywiedzą tajemną zadnego powiązania i to dlatego mnie też się tutaj atakuje bo niby jak to ja , jak mogłam zabierać głos nie pochodząc z tej grupy i mamy co mamy i śmiech na sali. ;)
danut
 
Posty: 6655
Rejestracja: 27 paź 2015, 09:27

Re: Bretarianizm czyli sztuka niejedzenia

Postautor: OneNight » 11 wrz 2017, 20:54

Matka podnosząca jedną ręką samochód

Adrenalina.
wierzą w dość dobrze udokumentowane przypadki

W moim przypadku brak pokarmu przez pół dnia jest groźny dla zdrowia. Sugerujesz, że mam przestać jeść i umrzeć z wycieńczenia, bo twierdzisz, że masz udokumentowane przypadki ludzi niejedzących? Czemu sama nie przestaniesz jeść?
Awatar użytkownika
OneNight
 
Posty: 2768
Rejestracja: 09 lip 2015, 13:38

Re: Bretarianizm czyli sztuka niejedzenia

Postautor: danut » 11 wrz 2017, 20:58

OneNight pisze:
Matka podnosząca jedną ręką samochód

Adrenalina.
wierzą w dość dobrze udokumentowane przypadki

W moim przypadku brak pokarmu przez pół dnia jest groźny dla zdrowia. Sugerujesz, że mam przestać jeść i umrzeć z wycieńczenia, bo twierdzisz, że masz udokumentowane przypadki ludzi niejedzących?

To jeden z czynników, bo sama adrenalina nie wystarcza.

Sama nie mam zamiaru dla czyjegoś wymysłu i głupoty przestać jeść. Pojmujesz podobnie jak grupy, które negujesz, a ja podkreślam ze tu sedno tkwi w zupełnie czymś innym. Są okoliczności wyzwalające taki potencjał i sztucznie tego nie osiągniesz. Nie dasz sobie zastrzyku z adrenaliny i już to masz, musisz doświadczyć czegoś co przeniesie cię w inną rzeczywistość lub połączy z nią i są to zwykle traumatyczne doświadczenia by cię tam przeniosło, a takich nikt nie chce doświadczać nawet dla tego powodu. Podobne nigdy nie jest takie samo, a replika to nie oryginał.
danut
 
Posty: 6655
Rejestracja: 27 paź 2015, 09:27

Re: Bretarianizm czyli sztuka niejedzenia

Postautor: OneNight » 11 wrz 2017, 21:32

Nie dasz sobie zastrzyku z adrenaliny i już to masz

Założymy się? :lol:
Sama nie mam zamiaru dla czyjegoś wymysłu i głupoty przestać jeść

Otóż to! Nie da się nic nie jeść przez całe życie.
Awatar użytkownika
OneNight
 
Posty: 2768
Rejestracja: 09 lip 2015, 13:38

Re: Bretarianizm czyli sztuka niejedzenia

Postautor: Krzysztoff » 11 wrz 2017, 21:50

Ryszard pisze:Zadziwiające, że ludzie bezkrytycznie wierzący panu Kardec, wierzący bez zastrzeżeń w duchy i dusze, nie chcą uwierzyć w coś co istnieje całkowicie realnie.
...


Ryszard, często jest tak, że widzimy u kogoś innego wadę, która tak naprawdę jest naszą wadą.
Krzysztoff
Moderator forum
Moderator forum
 
Posty: 2787
Rejestracja: 05 sty 2012, 21:52
Lokalizacja: Wrocław

Re: Bretarianizm czyli sztuka niejedzenia

Postautor: danut » 11 wrz 2017, 21:51

Nie zakładam się, eksperymentuj sobie, bo potem napiszesz, ze ci zabraniam :lol:
Nie jestem pewna ale zdaje się takie eksperymenty już i były i nie dały odpowiedzi.
danut
 
Posty: 6655
Rejestracja: 27 paź 2015, 09:27

Re: Bretarianizm czyli sztuka niejedzenia

Postautor: Marzyciel » 12 wrz 2017, 09:02

Mieszkanka Szwajcarii zmarła z głodu wierząc, że może „odżywiać się" tylko i wyłącznie światłem — informuje serwis thelocal.de. Anna Gut (nie jest to jej prawdziwe nazwisko) miała nieco ponad 50 lat, kiedy obejrzała film pt. „Na początku było światło" - dokument, w którym dwóch mężczyzn stara się pokazać, jak przeżyć tylko i wyłącznie dzięki energii słonecznej.

Kobieta przeczytała również książkę propagatorki „breatharianizmu", Austalijki Ellen Grave, występującej również pod nazwiskiem Jasmuheen. Anna przestrzegała instrukcji zawartych w książce co do słowa: w pierwszym tygodniu w ogóle nie jadła ani nie piła, wypluwała nawet ślinę. W tygodniu drugim i trzecim zaczęła przyjmować płyny, ale słabła w oczach, czym wzbudziła niepokój u swoich dzieci.

Kobieta uspokoiła je i obiecała, że przestanie, jeśli sytuacja przybierze krytyczny obrót. Ale pewnego dnia ostatniej zimy nie odebrała telefonu. Dzieci wyłamały drzwi do mieszkania i znalazły matkę martwą.

Sekcja zwłok wykazała, że Anna Gut zmarła z głodu, wykluczono każdą inną możliwą przyczynę śmierc
i.


Mam nadzieje że wszyscy rozpowszechniający szkodliwe treści, o mozliwości niejedzenia wezmą odpowiedzialność za ofiary.

Jeśli ktos chciałby poczytać o przesuwaniu mozliwości własnego organizmu, polecam postać Wima Hofa. On nie boi się nauki i chętnie bierze udział w eksperymentach. Jest wiarygodny w odróżnieniu od szarlatanów pokroju Jasmusheen.
Sed fugit interea, fugit irreparabile tempus.
Awatar użytkownika
Marzyciel
 
Posty: 153
Rejestracja: 03 sty 2017, 17:56

Re: Bretarianizm czyli sztuka niejedzenia

Postautor: Nikita » 12 wrz 2017, 17:53

Wpisalam sobie Danut i OneNight jako wrogow i juz nie widze waszych postow...jak milo...po co mam czytac bzdury?
Nikita
Sympatyk spirytyzmu
 
Posty: 5352
Rejestracja: 03 maja 2010, 15:31

Re: Bretarianizm czyli sztuka niejedzenia

Postautor: OneNight » 12 wrz 2017, 20:03

To nawet dobrze. Po co masz sobie głowę zawracać rozsądkiem? Daj się zdominować jakiemuś dziadkowi, którego nazywasz swoim mistrzem i praktykuj sobie ezoterykę - to jest dopiero bzdura ;)
Awatar użytkownika
OneNight
 
Posty: 2768
Rejestracja: 09 lip 2015, 13:38

Re: Bretarianizm czyli sztuka niejedzenia

Postautor: Ryszard » 12 wrz 2017, 20:29

Marzyciel pisze:Mieszkanka Szwajcarii zmarła z głodu wierząc, że może „odżywiać się" tylko i wyłącznie światłem — informuje serwis thelocal.de. Anna Gut (nie jest to jej prawdziwe nazwisko) miała nieco ponad 50 lat, kiedy obejrzała film pt. „Na początku było światło" - dokument, w którym dwóch mężczyzn stara się pokazać, jak przeżyć tylko i wyłącznie dzięki energii słonecznej.

Kobieta przeczytała również książkę propagatorki „breatharianizmu", Austalijki Ellen Grave, występującej również pod nazwiskiem Jasmuheen. Anna przestrzegała instrukcji zawartych w książce co do słowa: w pierwszym tygodniu w ogóle nie jadła ani nie piła, wypluwała nawet ślinę. W tygodniu drugim i trzecim zaczęła przyjmować płyny, ale słabła w oczach, czym wzbudziła niepokój u swoich dzieci.

Kobieta uspokoiła je i obiecała, że przestanie, jeśli sytuacja przybierze krytyczny obrót. Ale pewnego dnia ostatniej zimy nie odebrała telefonu. Dzieci wyłamały drzwi do mieszkania i znalazły matkę martwą.

Sekcja zwłok wykazała, że Anna Gut zmarła z głodu, wykluczono każdą inną możliwą przyczynę śmierc
i.

Fakt
Gdybyś poszukał głębiej , zadał sobie ociupinkę trudu znalazłbyś coś więcej.
Przeciez do jasnej cholery do niczego was nie namawiam, po prostu są ludzie którzy nie jedzą i nie piją , to fakt!
Kardec nie zakazał wam myśleć - chyba



Mam nadzieje że wszyscy rozpowszechniający szkodliwe treści, o mozliwości niejedzenia wezmą odpowiedzialność za ofiary.

Jeśli ktos chciałby poczytać o przesuwaniu mozliwości własnego organizmu, polecam postać Wima Hofa. On nie boi się nauki i chętnie bierze udział w eksperymentach. Jest wiarygodny w odróżnieniu od szarlatanów pokroju Jasmusheen.
Nawet gwiazdy płaczą z tym, kto płacze w nocy.
Awatar użytkownika
Ryszard
 
Posty: 684
Rejestracja: 21 cze 2017, 17:08

PoprzedniaNastępna

Wróć do Religia i filozofia

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości