demony

Nasze przemyślenia na temat filozofii, religii i związków wyznaniowych. Podobieństwa i różnice do spirytyzmu. Co nas intryguje, ciekawi, co budzi wątpliwości...

Re: demony

Postautor: ronald73 » 30 paź 2018, 21:04

OneNight pisze:Chrześcijaństwo jest takie nijakie - do kościoła w niedziele, bo tak trzeba. "Nie wolno mi tego i tamtego, bo to grzech. A nie chce trafić do piekła.". Robią to ze strachu, a nie dlatego że chcą. Czują obowiązek.


Tak, i dlatego ja uważam że kościół nie ma nic wspólnego ze prawdziwym chrześcijaństwem.
tylko czasami coś czytam
ronald73
 
Posty: 305
Rejestracja: 25 sty 2018, 21:08

Re: demony

Postautor: Ivo700 » 18 mar 2019, 19:30

Witam

Demony wg mnie istnieją ale NIE tak jak tłumaczy to kościół jak dla mnie są to byty które są opóznione w rozwoju ewolucji duchowej [mogą to też być byli np ludzie z Ziemi lub z innej planety gdzie rozwinęła się cywilizacja rozumna - co po ''śmierci'' dalej są przywiązani do złych emocji-po opuszczeniu ciała fizycznego po śmierci, itp, etc i wpływają lub próbują wpływać na nas z poza tamtej strony]

tzw ''głodne duchy'' / ale nie są to diabły w pojęciu mitologicznym - i nie mają jakiegoś zwierzchnika w postaci ''herszta - szatana - Lucyfera .

aczkolwiek jak tak to widzę
Ivo700
 
Posty: 85
Rejestracja: 01 gru 2017, 13:54

Re: demony

Postautor: soldado » 21 mar 2019, 22:19

Ivo700 pisze:Witam

Demony wg mnie istnieją ale NIE tak jak tłumaczy to kościół jak dla mnie są to byty które są opóznione w rozwoju ewolucji duchowej [mogą to też być byli np ludzie z Ziemi lub z innej planety gdzie rozwinęła się cywilizacja rozumna - co po ''śmierci'' dalej są przywiązani do złych emocji-po opuszczeniu ciała fizycznego po śmierci, itp, etc i wpływają lub próbują wpływać na nas z poza tamtej strony]

tzw ''głodne duchy'' / ale nie są to diabły w pojęciu mitologicznym - i nie mają jakiegoś zwierzchnika w postaci ''herszta - szatana - Lucyfera .

aczkolwiek jak tak to widzę


demony nigdy tutaj nie reinkarnowały, ani na żadnej innej planecie.
I to może tyle, albo aż tyle. ;)
Czasem w życiu warto jest się zgubić, by móc się na nowo odnaleźć
soldado
Moderator forum.
 
Posty: 3177
Rejestracja: 04 lis 2014, 23:35
Lokalizacja: Stolica Polskiej Piosenki :)

Poprzednia

Wróć do Religia i filozofia

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości