demony

Nasze przemyślenia na temat filozofii, religii i związków wyznaniowych. Podobieństwa i różnice do spirytyzmu. Co nas intryguje, ciekawi, co budzi wątpliwości...

Re: demony

Postautor: danut » 03 lip 2018, 18:14

Xsenia pisze:Według katolickiej Biblii Szatanem jest Anioł, który nie chciał słuchać Boga :)

No tak, bo jeszcze Go obśmiał za stwarzanie, twierdząc i co żeś takiego wielkiego uczynił- ja też mogę. A to wszystko przypomina mi zapędy współczesnych ludzi rzucających się z motyką na Wszechświat, tych "wielkich" wszystkomogących. Niestety.
danut
 
Posty: 6655
Rejestracja: 27 paź 2015, 09:27

Re: demony

Postautor: soldado » 03 lip 2018, 22:32

ok. według spirytyzmu demony to niskie duchy i tego się na tym forum trzymajmy.
Pytanie - skąd mają tak dużą moc w porównaniu do innych duchów? ;)
Czasem w życiu warto jest się zgubić, by móc się na nowo odnaleźć
soldado
Moderator forum.
 
Posty: 3177
Rejestracja: 04 lis 2014, 23:35
Lokalizacja: Stolica Polskiej Piosenki :)

Re: demony

Postautor: danut » 03 lip 2018, 22:36

Bo jak to mówią - kłamstwo ma większy posłuch niż prawda, a ludzka nienawiść większe konsekwencje, dalszy zasięg niż miłość. Stąd. I nie ma się co tym martwić, bo w efekcie - nie ma tego złego coby na dobre nie wyszło. :)
danut
 
Posty: 6655
Rejestracja: 27 paź 2015, 09:27

Re: demony

Postautor: soldado » 03 lip 2018, 22:46

danut pisze:Bo jak to mówią - kłamstwo ma większy posłuch niż prawda, a ludzka nienawiść większe konsekwencje, dalszy zasięg niż miłość. Stąd. I nie ma się co tym martwić, bo w efekcie - nie ma tego złego coby na dobre nie wyszło. :)


Sorry, ale nie kumam bazy... :)
Czasem w życiu warto jest się zgubić, by móc się na nowo odnaleźć
soldado
Moderator forum.
 
Posty: 3177
Rejestracja: 04 lis 2014, 23:35
Lokalizacja: Stolica Polskiej Piosenki :)

Re: demony

Postautor: danut » 03 lip 2018, 23:08

Nie "skumasz" jeśli nie zaczniesz od odpowiedzi na pytanie - Kto właściwie produkuje Demony. Ja znam tę odpowiedź i wiem, że to ludzie. :)
danut
 
Posty: 6655
Rejestracja: 27 paź 2015, 09:27

Re: demony

Postautor: soldado » 03 lip 2018, 23:14

danut pisze:Nie "skumasz" jeśli nie zaczniesz od odpowiedzi na pytanie - Kto właściwie produkuje Demony. Ja znam tę odpowiedź i wiem, że to ludzie. :)


Skoro tak uważasz :D
Czasem w życiu warto jest się zgubić, by móc się na nowo odnaleźć
soldado
Moderator forum.
 
Posty: 3177
Rejestracja: 04 lis 2014, 23:35
Lokalizacja: Stolica Polskiej Piosenki :)

Re: demony

Postautor: Xsenia » 03 lip 2018, 23:31

Zostać złym to chwila moment. Wszystko na świecie dąży do destrukcji, więc jest łatwiej. Bycie dobrym, uporządkowanym wymaga dużo wysiłku i energii. Dlatego "demony" mają większą moc. Bo działają zgodnie z kierunkiem destrukcji. A dobrzy muszą się namęczyć.
Wyznaję zasadę Sokratesa - "wiem, że nic nie wiem". :)
Awatar użytkownika
Xsenia
Moderator forum.
 
Posty: 3163
Rejestracja: 08 lis 2013, 22:07
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: demony

Postautor: soldado » 03 lip 2018, 23:40

Xsenia pisze:Zostać złym to chwila moment. Wszystko na świecie dąży do destrukcji, więc jest łatwiej. Bycie dobrym, uporządkowanym wymaga dużo wysiłku i energii. Dlatego "demony" mają większą moc. Bo działają zgodnie z kierunkiem destrukcji. A dobrzy muszą się namęczyć.


demony mają taką moc, bo taka jest ich natura.
Dokładnie z taką mocą zostali już stworzeni.
Czasem w życiu warto jest się zgubić, by móc się na nowo odnaleźć
soldado
Moderator forum.
 
Posty: 3177
Rejestracja: 04 lis 2014, 23:35
Lokalizacja: Stolica Polskiej Piosenki :)

Re: demony

Postautor: danut » 03 lip 2018, 23:54

Samo słowo Stworzeni też daje do myślenia :D - wytworzeni w czyjejś głowie? Stworzeni czy wytworzeni to chyba jedno? "Bóg z Boga , światłość ze światłości, zrodzony a nie stworzony, współistotny Ojcu" - To dla mnie ma sens. Idąc dalej przejdę do natury, no tak istnieją dwubiegunowe natury osobowości i czasami te złe od podstaw, ale za ich przejaw odpowiedzialne jest właściwe im źródło, coś za coś, przyczyna - skutek. Jakby nie było zło nakręcają świadome istoty, bo nie ma nierozpoznanego rozumem Dobra, ani takiegoż nierozpoznanego Zła. A o tym co czym jest decyduje poznanie.
danut
 
Posty: 6655
Rejestracja: 27 paź 2015, 09:27

Re: demony

Postautor: soldado » 04 lip 2018, 00:03

Bóg z Boga , światłość ze światłości, zrodzony a nie stworzony, współistotny Ojcu" - To dla mnie ma sens.


Chodzi o Istoty Doskonałe.
Nie Wyższe od nas, ale o Istoty Doskonałe, które są współistotne Ojcu.
Mało księży wie, co znaczy tak naprawdę Współistotne Ojcu.
A chodzi o to, że są dokładnie takie same jak Bóg, bo są dosłownie tą samą Energią.
A to znaczy, że dosłownie mogą to samo.
Mogą współtworzyć światy, istoty, które będą w nich zamieszkiwać i wszystko to, co sobie w nich wymyślą.
Mają tą samą moc sprawczą i są tak samo rozwinięte, są równe Bogu.
Mogą się z nim w dowolnym momencie łączyć.
Czasem w życiu warto jest się zgubić, by móc się na nowo odnaleźć
soldado
Moderator forum.
 
Posty: 3177
Rejestracja: 04 lis 2014, 23:35
Lokalizacja: Stolica Polskiej Piosenki :)

PoprzedniaNastępna

Wróć do Religia i filozofia

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 21 gości