demony

Nasze przemyślenia na temat filozofii, religii i związków wyznaniowych. Podobieństwa i różnice do spirytyzmu. Co nas intryguje, ciekawi, co budzi wątpliwości...

Re: demony

Postautor: danut » 08 paź 2017, 21:47

Zło i dobro --ok ale jeśli zło zostanie odrzucone i nikt nie będzie z niego czerpał, wykonywał zadania,przyjmował go do siebie i przez to zasilał go-- osłabnie i skończy się jego oddziaływanie.Nie taki diabeł straszny jak go malują,a strach i pobłażanie i choćby takie przyzwolenie mu na działanie, jak napisałeś staje się jego tarczą ochronną.Ażeby marzenia o "raju" kiedykolwiek miały być spełnione musi być ono odrzucone i samemu sobie zostawione, uwierz tym sposobem zabraknie mu siły,i na nic nie przyda się mu przebiegłość i podstęp,nienawiść zawsze zasila się miłością,chytrość zeruje na szczerości, kłamstwo na prawdzie,obżarstwo na głodzie,zazdrość na szczęściu innych i nie potrafi żyć samodzielnie.
danut
 
Posty: 6655
Rejestracja: 27 paź 2015, 09:27

Re: demony

Postautor: Nikita » 09 paź 2017, 07:36

Tylko jaki sens miałoby stwarzanie istot złych niepodlegających ewolucji? Wszystko we Wszechświecie ewoluuje...
Nikita
Sympatyk spirytyzmu
 
Posty: 5352
Rejestracja: 03 maja 2010, 15:31

Re: demony

Postautor: czarnyMag » 09 paź 2017, 10:33

soldado pisze:Czy fakt, że spirytyzm nie wspomina o demonach świadczy o tym, że ich nie ma?
Może po prostu jest tak, że główne postaci związane ze spirytyzmem nie spotkały się z tym fenomenem, nie miały styczność z demonami.
Przez to spirytyzm jest ,,ubogi'' w wiedzę o nich.
Dla mnie jest to krytycznie ważne, bo wywołując duchy możemy trafić na ,,siłę'' z którą sobie nie poradzimy.
Dlatego o tym piszę i proszę o swoje przemyślenia związane z tym tematem.


Rozumie, że brałeś udział w wywoływaniu Demonów - i wiem, że brałeś! I się cieszę jednocześnie, że brałeś :lol: Bo Jesteś "Naznaczony" jak pozostali i masz wiedzę której nie posiadają pozostali - a Ty jesteś nawrócony a więc przystępny :D
"żyj i daj żyć innym"
Awatar użytkownika
czarnyMag
 
Posty: 2854
Rejestracja: 05 gru 2014, 21:22
Lokalizacja: Astral - tu i tam - teraz tu

Re: demony

Postautor: czarnyMag » 09 paź 2017, 10:44

Nikita pisze:Tylko jaki sens mialoby stwarzanie istot zlych niepodlegajacych ewolucji? Wszystko we Wszechswiecie ewoluuje...


Stworzono ich takimi samymi Tobie lecz Oni wybierają inaczej - to takie trudne do zrozumienia? Oni po prostu mają inne przemyślenia i inne doświadczenia! Oni po prostu spróbowali czegoś co dla takiej jak Ty jest zbędne i się rozsmakowali w tym. Cóż nie wszyscy widzą ideał tam gdzie większość go postrzega - jesteśmy indywidualni!
"żyj i daj żyć innym"
Awatar użytkownika
czarnyMag
 
Posty: 2854
Rejestracja: 05 gru 2014, 21:22
Lokalizacja: Astral - tu i tam - teraz tu

Re: demony

Postautor: danut » 09 paź 2017, 10:53

Nikita pisze:Tylko jaki sens mialoby stwarzanie istot zlych niepodlegajacych ewolucji? Wszystko we Wszechswiecie ewoluuje...

Piszemy,że to nie są istoty, rzeczywistość składa się z informacji,z nich duch tworzy życie, dobór ich zależy od właściwości danego ducha/co przyjmuje,jak się kształtuje.Potęga i siła to zobrazowana wartość np.jakiejś grupy, grupowa świadomość. Nacechowana złem,czyli paskudna.Nie ma realizacji życia bez
skupienia informacji w ciała, nieskupione, nieokreślone,nienazwane przestaje istnieć. A ewolucja polega na kształtowaniu, zmianach i wciąż nowych doborach
naturalnych. Zło ciągle tak działa, lecz bez np. ludzkiego ducha nie zaistnieje,
danut
 
Posty: 6655
Rejestracja: 27 paź 2015, 09:27

Re: demony

Postautor: czarnyMag » 09 paź 2017, 10:59

danut pisze:
Nikita pisze:Tylko jaki sens mialoby stwarzanie istot zlych niepodlegajacych ewolucji? Wszystko we Wszechswiecie ewoluuje...

Piszemy,że to nie są istoty, rzeczywistość składa się z informacji,z nich duch tworzy życie, dobór ich zależy od właściwości danego ducha/co przyjmuje,jak się kształtuje.Potęga i siła to zobrazowana wartość np.jakiejś grupy, grupowa świadomość. Nacechowana złem,czyli paskudna.Nie ma realizacji życia bez
skupienia informacji w ciała, nieskupione, nieokreślone,nienazwane przestaje istnieć. A ewolucja polega na kształtowaniu, zmianach i wciąż nowych doborach
naturalnych. Zło ciągle tak działa, lecz bez np. ludzkiego ducha nie zaistnieje,


Cieszę się, że Ty też masz doświadczenie z Demonami :twisted: Bo masz :!: i nie ma sensu tego wypierać bo to jest jak zamknięcie oczu na prawdę :twisted:
A czemuż duch nie zaistnieje bez ludzkiego ducha? Nie rozumie. "Zło" to My :!: i "Dobro" to My :!: Więc :?:
To My po prostu :!:
"żyj i daj żyć innym"
Awatar użytkownika
czarnyMag
 
Posty: 2854
Rejestracja: 05 gru 2014, 21:22
Lokalizacja: Astral - tu i tam - teraz tu

Re: demony

Postautor: danut » 09 paź 2017, 11:11

Jing i Yang - to my po prostu, jednak trzeba pojmowanie rozszerzyć na nieskończoność naszego istnienia,na wiele rzeczywistości. Początkowo każdy był po połowie zły i dobry,stało się to przez przyjęcie pierwszej pokusy i zawirusowanie dobrego boskiego planu.Stąd całe zło podłączyło się pod dobro i istnieje dzięki niemu, nasze Ja i anty Ja, wspólnie. Zobrazowałam to jak odrzuciłam swoje anty Ja i choć już oddzielone podążyło i tak za mną do tej rzeczywistości podłączając się do innej osoby mającej za zadanie mi szkodzić,myślę ze nadal je zwalczam i zwyciężę odzyskując siebie.
danut
 
Posty: 6655
Rejestracja: 27 paź 2015, 09:27

Re: demony

Postautor: czarnyMag » 09 paź 2017, 11:23

danut pisze:Jing i Yang - to my po prostu, jednak trzeba pojmowanie rozszerzyć na nieskończoność naszego istnienia,na wiele rzeczywistości, Poczałkowo każdy był po połowie zły i dobry,stało się to przez przyjęcie pierwszej pokusy i zawirusowanie dobrego boskiego planu, Stąd całe zło podłączyło się pod dobro i istnieje dzięki niemu, nasze Ja i anty Ja, wspólnie. Zobrazowałam to jak odrzuciłam swoje anty Ja i choć już oddzielone podążyło i tak za mną do tej rzeczywistości podłączając się do innej osoby mającej za zadanie mi szkodzić,myślę ze nadal je zwalczam i zwyciężę odzyskując siebie,


Tylko żeby się z stąd wywinąć to Ty musisz być w 100 procentach po stronie dobra a nie ciągnąć za sobą przeszłość która siedzi po uszy w złu :!: :twisted:
Twoja przeszłość musi być w 100 procentach przekonana, że jest po stronie dobra - a nie jest skoro ją "wleczesz za sobą" :twisted:
"żyj i daj żyć innym"
Awatar użytkownika
czarnyMag
 
Posty: 2854
Rejestracja: 05 gru 2014, 21:22
Lokalizacja: Astral - tu i tam - teraz tu

Re: demony

Postautor: Nikita » 09 paź 2017, 12:01

Czyli Magu wszyscy jesteśmy duchami ale od naszej wolnej woli zależy czy będziemy jak demony czy raczej będziemy powoli acz wytrwale zmierzać ku światłu?
Nikita
Sympatyk spirytyzmu
 
Posty: 5352
Rejestracja: 03 maja 2010, 15:31

Re: demony

Postautor: danut » 09 paź 2017, 12:23

czarnyMag pisze:
danut pisze:Jing i Yang - to my po prostu, jednak trzeba pojmowanie rozszerzyć na nieskończoność naszego istnienia,na wiele rzeczywistości, Poczałkowo każdy był po połowie zły i dobry,stało się to przez przyjęcie pierwszej pokusy i zawirusowanie dobrego boskiego planu, Stąd całe zło podłączyło się pod dobro i istnieje dzięki niemu, nasze Ja i anty Ja, wspólnie. Zobrazowałam to jak odrzuciłam swoje anty Ja i choć już oddzielone podążyło i tak za mną do tej rzeczywistości podłączając się do innej osoby mającej za zadanie mi szkodzić,myślę ze nadal je zwalczam i zwyciężę odzyskując siebie,


Tylko żeby się z stąd wywinąć to Ty musisz być w 100 procentach po stronie dobra a nie ciągnąć za sobą przeszłość która siedzi po uszy w złu :!: :twisted:
Twoja przeszłość musi być w 100 procentach przekonana, że jest po stronie dobra - a nie jest skoro ją "wleczesz za sobą" :twisted:

Moja przeszłość siedzi po uszy w dobru,nie mam sobie nic do zarzucenia,nie krzywdziłam nikogo,szanowałam prawdę i brzydziłam się kłamstwem i właśnie muszę się jej trzymać i nie oddalać się od niej by nie zboczyć w stronę zła, czarny magu nie interesuje mnie Twoje widzenie osoby bez znajomości jej, bez zapoznania z faktami i jej życiem. Nie mam też zamiaru się wywijać od niczego, bo to mi pachnie podstępem,który zawsze będzie podszeptem zła, a porządkuje swoje Ja, tworząc je jednolite, silne będące mocną zaporą dla wirusów i zakłóceń,
danut
 
Posty: 6655
Rejestracja: 27 paź 2015, 09:27

PoprzedniaNastępna

Wróć do Religia i filozofia

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 15 gości