Objawienia maryjne

Nasze przemyślenia na temat filozofii, religii i związków wyznaniowych. Podobieństwa i różnice do spirytyzmu. Co nas intryguje, ciekawi, co budzi wątpliwości...

Re: Objawienia maryjne

Postautor: Nikita » 31 paź 2017, 15:16

Zastanawia mnie też co to takiego ta ciemna materia i ciemna energia...bo to one są odpowiedzialne za przyciąganie i za rozszerzanie się wszechświata...Bóg stworzył świat i prawa a teraz ten świat sam się rozwija i trwa...a gdzie Bóg?
Nikita
Sympatyk spirytyzmu
 
Posty: 5352
Rejestracja: 03 maja 2010, 15:31

Re: Objawienia maryjne

Postautor: danut » 31 paź 2017, 15:38

Nikita pisze:Zastanawia mnie tez co to takiego ta ciemna materia i ciemna energia...bo to one sa odpowiedzialne za przyciaganie i za rozszerzanie sie wszechswiata...Bog stworzyl swiat i prawa a teraz ten swiat sam sie rozwija i trwa...a gdzie Bog?

Spotkałam się z takim twierdzeniem, że niestety ciemna materia nie może być równoważona białą, nie mogą istnieć po równo( złe siły z dobrymi) tak by jednocześnie tworzyły życie, bo wtedy nie istniałoby nic i wszystko dążyłoby do zera. :)
http://www.pulskosmosu.pl/2016/02/11/as ... a-energia/
Bóg nie stworzył świata i nie zostawił go samemu sobie. Dobre pytania zadajesz, bo gdzież by On teraz był? Jeśli mamy na myśli prawa zarządzające tworzeniem się wszystkiego to musimy zapytać - Co to za Świadomość, czy nawet Czyj Mózg? Bo zapewne nie taki i nie żadnej istoty, która dopiero powstaje i tworzy się w oparciu o te prawa. One były pierwsze i będą ostatnie. Czy Maria a dobitniej czy Jezus to Bóg? On powstał z Boga, ale sam nigdy siebie Bogiem nie nazwał. Powstał dzięki czystej boskiej świadomości, dzięki boskiej cząstce, stał się Synem Boga. Cały czas dotykamy tej Głębszej Rzeczywistości, ale ona objawia nam tylko swoje siły, jej nie jesteśmy w stanie ogarnąć ani Jej zobaczyć.
danut
 
Posty: 6655
Rejestracja: 27 paź 2015, 09:27

Re: Objawienia maryjne

Postautor: atalia » 31 paź 2017, 22:12

Nie ingerując w Wasze wypowiedzi dodam tylko, ze przywiozłam butelkę wody ze słynnego zródełka w Lourdes ponieważ mnie o to proszono. Czy myślicie , że woda ta moze posiadać jakieś własciwości fluidoterapeutyczne czy może oddziaływuje na zasadzie placebo?
atalia
spirytystka
spirytystka
 
Posty: 3943
Rejestracja: 17 sty 2010, 12:30

Re: Objawienia maryjne

Postautor: danut » 31 paź 2017, 22:21

Ciężko to stwierdzić, ale jeśli tam tak wiele ludzi się modli i oby wszyscy słali tylko dobre życzenia tymi swoimi modlitwami to i potrafiliby zapisać je i w miejscu i w tamtejszej wodzie, dlatego kto wie- czasami może podziałać jej przyjecie.
danut
 
Posty: 6655
Rejestracja: 27 paź 2015, 09:27

Re: Objawienia maryjne

Postautor: soldado » 31 paź 2017, 23:09

Nikita pisze:Zastanawia mnie też co to takiego ta ciemna materia i ciemna energia...bo to one są odpowiedzialne za przyciąganie i za rozszerzanie się wszechświata...Bóg stworzył świat i prawa a teraz ten świat sam się rozwija i trwa...a gdzie Bóg?


Bóg podobno jest we wszystkim co nas otacza, w kamieniu, roślinie, zwierzęciu, w Tobie, we mnie i w ciemnej materii i energii.
Czasem w życiu warto jest się zgubić, by móc się na nowo odnaleźć
soldado
Moderator forum.
 
Posty: 3177
Rejestracja: 04 lis 2014, 23:35
Lokalizacja: Stolica Polskiej Piosenki :)

Re: Objawienia maryjne

Postautor: Nikita » 01 lis 2017, 09:18

Soldado kiedyś czytałam taką indyjską mądrość, że Bóg zamienił się w Wszechświat...czyli albo jest Bóg albo jest Wszechświat....
Nikita
Sympatyk spirytyzmu
 
Posty: 5352
Rejestracja: 03 maja 2010, 15:31

Re: Objawienia maryjne

Postautor: soldado » 03 lis 2017, 21:15

Nikita pisze:Soldado kiedys czytalam taka indyjska madrosc, ze Bog zamienil sie w Wszechswiat...czyli albo jest Bog albo jest Wszechswiat....


Jest Bogiem, co nie przestrzega być Mu we wszechświecie wszystkim we wszystkim.
Dla nas jest to trudne do ogarnięcia, chyba, że wyobrazimy Go sobie jaki wszechobecna przenikająca wszystko Energia. ;)
Czasem w życiu warto jest się zgubić, by móc się na nowo odnaleźć
soldado
Moderator forum.
 
Posty: 3177
Rejestracja: 04 lis 2014, 23:35
Lokalizacja: Stolica Polskiej Piosenki :)

Re: Objawienia maryjne

Postautor: danut » 03 lis 2017, 21:28

Bóg nie śpi i nie gra w kości :D Oczywiście, ze jego działaniom musi towarzyszyć niewyobrażalna nawet energia , ale jeśli świat tworzy na zasadach holograficznych to główną rolę odgrywa tu zapis informacyjny i różne fazy fali świetlnej istotną wydaje się ta. http://www.pap.pl/aktualnosci/news,1108 ... jnych.html
danut
 
Posty: 6655
Rejestracja: 27 paź 2015, 09:27

Poprzednia

Wróć do Religia i filozofia

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości