Przemyślenia soldado :)

Nasze przemyślenia na temat filozofii, religii i związków wyznaniowych. Podobieństwa i różnice do spirytyzmu. Co nas intryguje, ciekawi, co budzi wątpliwości...

Re: Przemyślenia soldado :)

Postautor: soldado » 21 lut 2018, 15:28

danut pisze:Czarny magu, jeśli nie nauczysz się godnie współistnieć, tworzyć wokół siebie harmonię tu na Ziemi,to zapomnij o jakichś wymarzonych światach. Być naprawdę człowiekiem to sztuka i to wiele znaczy.


Moim zdaniem czym większe uduchowienie danego człowieka, tym większy dostęp do większej ilości rzeczywistości po śmierci ciała takiego człowieka.
Jestem też zdania, że to ma miejsce również jeszcze za życia takiej osoby.
Czasem w życiu warto jest się zgubić, by móc się na nowo odnaleźć
soldado
Moderator forum.
 
Posty: 3193
Rejestracja: 04 lis 2014, 23:35
Lokalizacja: Stolica Polskiej Piosenki :)

Re: Przemyślenia soldado :)

Postautor: danut » 21 lut 2018, 15:36

Chodzi Ci o szerszy zasięg widzenia?Silniejsze światło ma taki, może być to analogią do silniejszych dusz i obejmowania przez nie przestrzeni.
danut
 
Posty: 6655
Rejestracja: 27 paź 2015, 09:27

Re: Przemyślenia soldado :)

Postautor: soldado » 21 lut 2018, 15:41

danut pisze:Chodzi Ci o szerszy zasięg widzenia?Silniejsze światło ma taki, może być to analogią do silniejszych dusz i obejmowania przez nie przestrzeni.


Chodzi o szerszy dostęp do światów, które są przeznaczone tylko i wyłącznie dla Istot bardziej rozwiniętych.
Czasem w życiu warto jest się zgubić, by móc się na nowo odnaleźć
soldado
Moderator forum.
 
Posty: 3193
Rejestracja: 04 lis 2014, 23:35
Lokalizacja: Stolica Polskiej Piosenki :)

Re: Przemyślenia soldado :)

Postautor: soldado » 09 mar 2018, 16:11

Ostatnio mam takie przemyślenie, że każdy dzień powinniśmy przeżyć tak, jakby to był ostatni dzień w życiu.
Wiem, że łatwo tak napisać, bo ten czy tamten nas denerwuje, piętrzą się problemy, nic się nie układa itd.
Ale wyobraźmy sobie, że przychodzi powiedzmy sobie ktoś, kto ma wgląd w naszą przyszłość i mówi:
,,słuchaj, obojętnie kto cię dzisiaj zdenerwuje i jakie dzisiaj przyniesie dzień problemy, to pamiętaj o tym, że to ostatni dzień w twoim życiu, w związku z tym może postaraj się go dobrze pomimo to przeżyć''.
Wyobraźmy to sobie i pomyślmy przez chwilę, jak byśmy się zachowali w takim dniu.
A gdy już to sobie wyobrazimy, to postarajmy się właśnie tak przeżywać każdy nasz dzień, bo tak naprawdę nigdy nie wiemy, który z nich będzie tym ostatnim...
Czasem w życiu warto jest się zgubić, by móc się na nowo odnaleźć
soldado
Moderator forum.
 
Posty: 3193
Rejestracja: 04 lis 2014, 23:35
Lokalizacja: Stolica Polskiej Piosenki :)

Re: Przemyślenia soldado :)

Postautor: ronald73 » 11 mar 2018, 09:31

To znaczy że charakter trzeba zmienić na lepszy, bo inaczej nie ma aż tak specjalnie sensu. Licze się co się ma w sercu, a nie że ktoś udaje że jest lepszym niz na prawda jest. On/Ona tam na górze cie zna, przed Nim nie da się ukrywać. Charakter człowiek tak łatwo nie zmienia w trakcie jednego życia.
tylko czasami coś czytam
ronald73
 
Posty: 305
Rejestracja: 25 sty 2018, 21:08

Re: Przemyślenia soldado :)

Postautor: Nikita » 11 mar 2018, 17:50

Ja zauważyłam, że aby się tak naprawdę zmienić to potrzeba czasu...pracy nad sobą i wysiłku, obserwacji siebie i otoczenia, wiedzy od mądrych ludzi i w końcu następuje zmiana lub porządna transformacja...życie jest naszym największym nauczycielem..
Nikita
Sympatyk spirytyzmu
 
Posty: 5352
Rejestracja: 03 maja 2010, 15:31

Re: Przemyślenia soldado :)

Postautor: soldado » 14 mar 2018, 23:40

ronald73 pisze:To znaczy że charakter trzeba zmienić na lepszy, bo inaczej nie ma aż tak specjalnie sensu. Licze się co się ma w sercu, a nie że ktoś udaje że jest lepszym niz na prawda jest. On/Ona tam na górze cie zna, przed Nim nie da się ukrywać. Charakter człowiek tak łatwo nie zmienia w trakcie jednego życia.


Najlepszymi sędziami nas samych, jesteśmy my sami.
Zaraz po przejściu na ,,drugą stronę'', osądzi nas własne sumienie.
Wtedy zobaczymy migawki z naszego życia, zobaczymy co zrobiliśmy w życiu złego i co gorsza zobaczymy jaki mieliśmy wpływ tymi uczynkami na innych.
Czasem w życiu warto jest się zgubić, by móc się na nowo odnaleźć
soldado
Moderator forum.
 
Posty: 3193
Rejestracja: 04 lis 2014, 23:35
Lokalizacja: Stolica Polskiej Piosenki :)

Re: Przemyślenia soldado :)

Postautor: soldado » 14 mar 2018, 23:50

Nikita pisze:Ja zauważyłam, że aby się tak naprawdę zmienić to potrzeba czasu...pracy nad sobą i wysiłku, obserwacji siebie i otoczenia, wiedzy od mądrych ludzi i w końcu następuje zmiana lub porządna transformacja...życie jest naszym największym nauczycielem..


Tak, masz racje, ale impuls do zmian, musi być od nas samych.
Gdy tego nie ma, to nie będziemy zwracać uwagi na otoczenie, mądrych ludzi.

Napisze Ci coś, do czego jakiś czas temu doszedłem.
Wielu z nas przez swoje życie nie generuje takiego impulsu.
Za wielu z nas robią to Opiekunowie.
Opiekunowie są bardzo potrzebni po ,,Drugiej Stronie'' i teraz najlepsze...
Każda osoba ze zdolnościami mediumicznymi ma nadrzędny cel, do którego dąży w tym i w innych wcieleniach a jest nim pomoc innym w charakterze Opiekuna.
Takie osoby starają już się pomagać w trakcie wcielenia innym.
Dlatego właśnie tego typu osoby mają bardzo dużo ,,złych'' doświadczeń w życiu.
Złych z ich punku widzenia, ale dobrych z punktu zrozumienia problemów, które doświadczają.
Poprzez tą wiedzę w późniejszym czasie jako Opiekunowie będą bardzo skuteczni.
I to jest nadrzędne - zrozumienie własnych doświadczeń po to, żeby w przyszłości skutecznie pomagać innym. ;)
Czasem w życiu warto jest się zgubić, by móc się na nowo odnaleźć
soldado
Moderator forum.
 
Posty: 3193
Rejestracja: 04 lis 2014, 23:35
Lokalizacja: Stolica Polskiej Piosenki :)

Re: Przemyślenia soldado :)

Postautor: danut » 15 mar 2018, 13:41

"Złe " doświadczenia nie są żadną karą. A ludzie, którzy myślą, że nas powalą, podepczą i takim sposobem pragną osiągnąć swoje "najwyższe" cele nawet nie wiedzą o tym, że tak naprawdę to działa na naszą korzyść i robią nam przysługę. Bo poznanie polega na nauce, na opracowywaniu sposobu bezpiecznego przejścia pod odstrzałem niepowodzeń. Człowiek nadto doświadczony idzie naprzód i wcale nie pcha się przed szereg, bo wie o co w tym życiu naprawdę chodzi, rzeczywistość buduje się z cegiełek, ale taki człowiek już wie, ze trzeba sięgać po te Boskie, by nie tworzyć rzeczywistości zmutowanej. Podświadomie każdy o tę prawdziwą walczy, ale wielu nie wie jak i się gubi. Opiekunowie to odnalezione dusze w Prawdzie, tacy szukają by dopełniła się ich liczba w gronie, by za nikim nie musieli Tam tęsknić. To jest zadania trudne, ale dzięki łączności z bliskimi sobie jest możliwe do zrealizowania, do skierowania się we właściwą stronę.
danut
 
Posty: 6655
Rejestracja: 27 paź 2015, 09:27

Re: Przemyślenia soldado :)

Postautor: soldado » 16 mar 2018, 22:08

"Złe " doświadczenia nie są żadną karą. A ludzie, którzy myślą, że nas powalą, podepczą i takim sposobem pragną osiągnąć swoje "najwyższe" cele nawet nie wiedzą o tym, że tak naprawdę to działa na naszą korzyść i robią nam przysługę.


Czuję się jakbym przeczytał tekst od Mojego Opiekuna. :lol:

Pisałem to wielokrotnie...
Najpierw dużo praktyki, która wywołała u mnie bardzo dużo emocji, strachu, obawy....a dopiero po długim czasie teoria...
Doświadczenia...
Najlepiej najbardziej agresywne, wtedy są jak najbardziej korzystne dla nas.
Niestety takie mam z tego wnioski.
Czasem w życiu warto jest się zgubić, by móc się na nowo odnaleźć
soldado
Moderator forum.
 
Posty: 3193
Rejestracja: 04 lis 2014, 23:35
Lokalizacja: Stolica Polskiej Piosenki :)

PoprzedniaNastępna

Wróć do Religia i filozofia

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości