Przemyślenia soldado :)

Nasze przemyślenia na temat filozofii, religii i związków wyznaniowych. Podobieństwa i różnice do spirytyzmu. Co nas intryguje, ciekawi, co budzi wątpliwości...

Re: Przemyślenia soldado :)

Postautor: soldado » 07 sie 2018, 14:24

danut pisze:Soldado, poczuwają się dlatego, że gdy postąpimy źle to odbije się to także na nich samych, sam Siebie osłabisz tym, gdyż są to naczynia połączone. Bóg zaś jest Całością i dlatego płacze i cierpi gdy ktokolwiek płacze, jak organizm, gdy jakiś narząd w nim zacznie szwankować. Nic nie dzieje się przez przypadek.


Ta, czym dłużej żyję, tym bardziej wiem, że nic nie dzieje się przez przypadek.
Ciężko jest być cały czas silnym... :)
Chociaż staram się jak mogę, ale jestem tylko człowiekiem...
Czasem w życiu warto jest się zgubić, by móc się na nowo odnaleźć
soldado
Moderator forum.
 
Posty: 3177
Rejestracja: 04 lis 2014, 23:35
Lokalizacja: Stolica Polskiej Piosenki :)

Re: Przemyślenia soldado :)

Postautor: soldado » 07 sie 2018, 15:33

Jest jeszcze coś z czym chcę się podzielić.
Mamy prawo do tego, aby iść swoją drogą.
Mamy wolną wolę , która jest szanowana.
Nawet gdy to jest wbrew Bogu, to i tak mamy prawo iść swoją drogą wbrew Niemu.
Taką szansę dał nam tylko i wyłącznie Umysł nie wiem jak to nazwać... dała nam Istota na niewyobrażalnym dla nas stopniu rozwoju...
Dała nam po to, by na własnych błędach się uczyć.
Nie chodzi o krytykę, ale chodzi o zrozumienie dokładnie siebie i o zrozumienia miejsca w którym jesteśmy...
Czasem w życiu warto jest się zgubić, by móc się na nowo odnaleźć
soldado
Moderator forum.
 
Posty: 3177
Rejestracja: 04 lis 2014, 23:35
Lokalizacja: Stolica Polskiej Piosenki :)

Re: Przemyślenia soldado :)

Postautor: soldado » 07 sie 2018, 16:17

Miałem tego nie pisać, ale napiszę... :)
Tę piosenkę zadedykowała mi moja nie żyjąca Babcia, którą kocham bardziej niż swoja matkę i która jest cały czas ze mną.
Nie przeszła dalej, stanęła przed drzwiami do innej rzeczywistości.
Stanęła bo chce i cały czas mnie wspiera we wszystkim co robię.

https://www.youtube.com/watch?v=vQ3XgMKAgxc
Czasem w życiu warto jest się zgubić, by móc się na nowo odnaleźć
soldado
Moderator forum.
 
Posty: 3177
Rejestracja: 04 lis 2014, 23:35
Lokalizacja: Stolica Polskiej Piosenki :)

Re: Przemyślenia soldado :)

Postautor: ES3 » 08 sie 2018, 17:20

Soldado, chyba każdy z nas ma gorsze chwile... Najważniejsze, żeby się temu nie poddawać!
Kilka razy prosiłam Cię o pomoc, nigdy nie odmowiles i teraz mam poczucie winy, że i przez moje prośby masz dość tych kontaktów... Bardzo za to przepraszam, więcej już nie będę ;)
Pisałam Ci już, że mi baaaardzo tym pomogles... Nawet nie chcę sobie wyobrażać, co by było jakbym nie trafiła na to forum i na Ciebie... Nagle tyle rzeczy staje się jasnych i zupełnie odmiennych do tego, co się uwazalo za słuszne...
Życie nas nie rozpieszcza, o czym większość Użytkowników doskonale wie... I każdy z nas zdaje sobie sprawę z tego, że to właśnie m.in. te ciężkie doświadczenia mają nas uczynić lepszymi w zależności od tego jak sobie z nimi poradzimy...
Oj ileż jadu bym wylała za te wszystkie męki... Teraz wiem, że źle obrany kierunek miałam... Mnóstwo postów przeczytanych na forum, książki spirytystyczne w trakcie przerabiania i nagle slepia się otwierają, że można zupełnie inaczej podejść do wszystkich spraw, nawet tych ciężkich i bolacych...
Soldado-Żołnierzu, jak sam piszesz, Babcia zawsze będzie u Twego boku, nie jesteś sam! W moich myślach i modlitwach też już pozostaniesz mimo, że się nie znamy :) Trzymaj się Żołnierzu i nie poddawaj się!
ES3
 
Posty: 136
Rejestracja: 27 maja 2018, 13:07

Re: Przemyślenia soldado :)

Postautor: odnowa » 11 sie 2018, 19:11

soldado pisze:Jest jeszcze coś z czym chcę się podzielić.
Mamy prawo do tego, aby iść swoją drogą.
Mamy wolną wolę , która jest szanowana.
Nawet gdy to jest wbrew Bogu, to i tak mamy prawo iść swoją drogą wbrew Niemu.
Taką szansę dał nam tylko i wyłącznie Umysł nie wiem jak to nazwać... dała nam Istota na niewyobrażalnym dla nas stopniu rozwoju...
Dała nam po to, by na własnych błędach się uczyć.
Nie chodzi o krytykę, ale chodzi o zrozumienie dokładnie siebie i o zrozumienia miejsca w którym jesteśmy...

Dzięki za te słowa :)
Tak mi się nasunęło:
Jeżeli pisaliśmy się na coś przed wcieleniem, to umawialiśmy się zapewne z innymi, że będziemy się wspierać, pomagać sobie.
Życie weryfikuje że czasami tego wsparcia zabraknie, dojdzie do nieporozumień, rozstań.
Czasami mogą nas przerosnąć zadania które mieliśmy wykonać.
Dlatego warto czasem odpocząć, dać sobie czas.
Bóg znajdzie dla nas nowe ścieżki byśmy wypełnili to, czego pragnęliśmy dokonać w tym życiu.
Ale tylko wtedy gdy będziemy na to gotowi i chętni.
odnowa
 
Posty: 427
Rejestracja: 27 sty 2015, 06:00

Re: Przemyślenia soldado :)

Postautor: soldado » 16 sie 2018, 00:23

ES3 pisze:Soldado, chyba każdy z nas ma gorsze chwile... Najważniejsze, żeby się temu nie poddawać!
Kilka razy prosiłam Cię o pomoc, nigdy nie odmowiles i teraz mam poczucie winy, że i przez moje prośby masz dość tych kontaktów... Bardzo za to przepraszam, więcej już nie będę ;)
Pisałam Ci już, że mi baaaardzo tym pomogles... Nawet nie chcę sobie wyobrażać, co by było jakbym nie trafiła na to forum i na Ciebie... Nagle tyle rzeczy staje się jasnych i zupełnie odmiennych do tego, co się uwazalo za słuszne...
Życie nas nie rozpieszcza, o czym większość Użytkowników doskonale wie... I każdy z nas zdaje sobie sprawę z tego, że to właśnie m.in. te ciężkie doświadczenia mają nas uczynić lepszymi w zależności od tego jak sobie z nimi poradzimy...
Oj ileż jadu bym wylała za te wszystkie męki... Teraz wiem, że źle obrany kierunek miałam... Mnóstwo postów przeczytanych na forum, książki spirytystyczne w trakcie przerabiania i nagle slepia się otwierają, że można zupełnie inaczej podejść do wszystkich spraw, nawet tych ciężkich i bolacych...
Soldado-Żołnierzu, jak sam piszesz, Babcia zawsze będzie u Twego boku, nie jesteś sam! W moich myślach i modlitwach też już pozostaniesz mimo, że się nie znamy :) Trzymaj się Żołnierzu i nie poddawaj się!


Nigdy nie miej poczucia winy i nigdy nie przepraszaj.
Zawsze gdy będziesz potrzebować pomocy, to napisz i nigdy mi za nic nie dziękuj.
Zawsze pomogę każdej osobie, która się do mnie zwróci.

Ostatnie pw...
Odebrałem przekaz i dosłownie go przekazałem.
Trochę był złośliwy, ale nie mi go oceniać.
Czasem w życiu warto jest się zgubić, by móc się na nowo odnaleźć
soldado
Moderator forum.
 
Posty: 3177
Rejestracja: 04 lis 2014, 23:35
Lokalizacja: Stolica Polskiej Piosenki :)

Re: Przemyślenia soldado :)

Postautor: soldado » 16 sie 2018, 00:26

odnowa pisze:
soldado pisze:Jest jeszcze coś z czym chcę się podzielić.
Mamy prawo do tego, aby iść swoją drogą.
Mamy wolną wolę , która jest szanowana.
Nawet gdy to jest wbrew Bogu, to i tak mamy prawo iść swoją drogą wbrew Niemu.
Taką szansę dał nam tylko i wyłącznie Umysł nie wiem jak to nazwać... dała nam Istota na niewyobrażalnym dla nas stopniu rozwoju...
Dała nam po to, by na własnych błędach się uczyć.
Nie chodzi o krytykę, ale chodzi o zrozumienie dokładnie siebie i o zrozumienia miejsca w którym jesteśmy...

Dzięki za te słowa :)
Tak mi się nasunęło:
Jeżeli pisaliśmy się na coś przed wcieleniem, to umawialiśmy się zapewne z innymi, że będziemy się wspierać, pomagać sobie.
Życie weryfikuje że czasami tego wsparcia zabraknie, dojdzie do nieporozumień, rozstań.
Czasami mogą nas przerosnąć zadania które mieliśmy wykonać.
Dlatego warto czasem odpocząć, dać sobie czas.
Bóg znajdzie dla nas nowe ścieżki byśmy wypełnili to, czego pragnęliśmy dokonać w tym życiu.
Ale tylko wtedy gdy będziemy na to gotowi i chętni.


Tak masz w tym co piszesz rację...
Bardzo często mnie to wszystko przerasta, ale cały czas się staram to wszystko zrozumieć.
Masz też rację z tym odpoczynkiem.
Pozdrawiam Cię serdecznie.
Czasem w życiu warto jest się zgubić, by móc się na nowo odnaleźć
soldado
Moderator forum.
 
Posty: 3177
Rejestracja: 04 lis 2014, 23:35
Lokalizacja: Stolica Polskiej Piosenki :)

Re: Przemyślenia soldado :)

Postautor: soldado » 16 sie 2018, 00:38

I jeszcze takie przemyślenie...

Pewne doświadczenia w moim życiu wiem już, że były celowo.
Chodzi o to, że dzięki nim mogłem pomóc innym.
Gdyby te doświadczenia nie zaistniały w moim życiu, to pewnie trudniej mi by było zrozumieć osobę z danym problemem.

Nie ma przypadków, one nie istnieją.

Pozdrawiam wszystkich serdecznie, którzy to czytają.
Czasem w życiu warto jest się zgubić, by móc się na nowo odnaleźć
soldado
Moderator forum.
 
Posty: 3177
Rejestracja: 04 lis 2014, 23:35
Lokalizacja: Stolica Polskiej Piosenki :)

Re: Przemyślenia soldado :)

Postautor: ES3 » 16 sie 2018, 11:19

soldado pisze:
ES3 pisze:
Ostatnie pw...
Odebrałem przekaz i dosłownie go przekazałem.
Trochę był złośliwy, ale nie mi go oceniać.


Soldado, może jakbyś był piękną, dlugonoga blondynką to może wtedy byłyby te przekazy "milsze" :D tak sobie o tym ostatnio pomyślałam...
Mój mąż to jedna wielka sprzeczność, przez co wielu rzeczy do tej pory nie rozumie... Staram się, ale niekiedy mam wrażenie, że sama zwariuje i odpuszczam na jakiś czas... Taka przerwa dobrze robi, bo po czasie inaczej patrzy się na wiele rzeczy :)
ES3
 
Posty: 136
Rejestracja: 27 maja 2018, 13:07

Re: Przemyślenia soldado :)

Postautor: soldado » 19 paź 2018, 23:44

soldado pisze:Miałem tego nie pisać, ale napiszę... :)
Tę piosenkę zadedykowała mi moja nie żyjąca Babcia, którą kocham bardziej niż swoja matkę i która jest cały czas ze mną.
Nie przeszła dalej, stanęła przed drzwiami do innej rzeczywistości.
Stanęła bo chce i cały czas mnie wspiera we wszystkim co robię.

https://www.youtube.com/watch?v=vQ3XgMKAgxc


Ten przekaz dopiero w pełni zrozumiałem dzisiaj.
Oprócz słów, ważny jest również sam teledysk, który został dokładnie dobrany tak jak słowa do sytuacji, w której się znalazłem.
Często własnie w taki sposób nam przekazują to co dla nas będzie ważne w niedalekiej przyszłości.
Czasem w życiu warto jest się zgubić, by móc się na nowo odnaleźć
soldado
Moderator forum.
 
Posty: 3177
Rejestracja: 04 lis 2014, 23:35
Lokalizacja: Stolica Polskiej Piosenki :)

PoprzedniaNastępna

Wróć do Religia i filozofia

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 13 gości