Przemyślenia soldado :)

Nasze przemyślenia na temat filozofii, religii i związków wyznaniowych. Podobieństwa i różnice do spirytyzmu. Co nas intryguje, ciekawi, co budzi wątpliwości...

Re: Przemyślenia soldado :)

Postautor: soldado » 29 lip 2018, 21:17

Tak. Nie możesz dążyć do kontaktów na swoje "chcę".


To nigdy nie był kontakt na moje chcę.
Przeważnie coś odbierałem co tyczyło się kogoś, nie wywoływałem tego, poza nielicznymi wyjątkami.
Czasem w życiu warto jest się zgubić, by móc się na nowo odnaleźć
soldado
Moderator forum.
 
Posty: 3177
Rejestracja: 04 lis 2014, 23:35
Lokalizacja: Stolica Polskiej Piosenki :)

Re: Przemyślenia soldado :)

Postautor: danut » 29 lip 2018, 21:20

A te "nieliczne wyjątki" ? Soldado zróbmy przejście przez swoje własne życia i szukajmy w tym szyfru do ciągu zdarzeń - ok? Chcę byś zobaczył jak wszystko jest ze sobą splątane.
danut
 
Posty: 6655
Rejestracja: 27 paź 2015, 09:27

Re: Przemyślenia soldado :)

Postautor: soldado » 29 lip 2018, 21:22

danut pisze:A te "nieliczne wyjątki" ? Soldado zróbmy przejście przez swoje własne życia i szukajmy w tym szyfru do ciągu zdarzeń - ok? Chcę byś zobaczył jak wszystko jest ze sobą splątane.


Te nieliczne wyjątki były wtedy, gdy ktoś mnie o to bardzo prosił.
Czasem w życiu warto jest się zgubić, by móc się na nowo odnaleźć
soldado
Moderator forum.
 
Posty: 3177
Rejestracja: 04 lis 2014, 23:35
Lokalizacja: Stolica Polskiej Piosenki :)

Re: Przemyślenia soldado :)

Postautor: danut » 29 lip 2018, 21:26

Działanie, bo ktoś prosił, jest poddaniem się cudzej sugestii, nie wolno, robimy według pewności swojej duszy, to co czujemy że tak a nie inaczej trzeba. Ale już nie wracaj do tego, nie ma co płakać nad rozlanym mlekiem, trzeba je pościerać i już. Jesteś osobą silną psychicznie ze wszystkim sobie poradzisz. Xsenia także, skoro macie obydwoje ostatnio złe dni i myśli. Dacie rady!
danut
 
Posty: 6655
Rejestracja: 27 paź 2015, 09:27

Re: Przemyślenia soldado :)

Postautor: soldado » 29 lip 2018, 21:34

danut pisze:Działanie, bo ktoś prosił, jest poddaniem się cudzej sugestii, nie wolno, robimy według pewności swojej duszy, to co czujemy że tak a nie inaczej trzeba. Ale już nie wracaj do tego, nie ma co płakać nad rozlanym mlekiem, trzeba je pościerać i już. Jesteś osobą silną psychicznie ze wszystkim sobie poradzisz. Xsenia także, skoro macie obydwoje ostatnio złe dni i myśli. Dacie rady!


Byłaś kiedyś w sytuacji bez wyjścia?
Właśnie dokładnie w takiej jestem.
Zauważyłem taką prawidłowość od kilku lat, że czym bardziej tym się zajmuję, tym bardziej w normalnym życiu mam przez to po górkę.
Nie może być nic normalnie i właśnie dlatego mam już tego serdecznie dosyć.
Czasem w życiu warto jest się zgubić, by móc się na nowo odnaleźć
soldado
Moderator forum.
 
Posty: 3177
Rejestracja: 04 lis 2014, 23:35
Lokalizacja: Stolica Polskiej Piosenki :)

Re: Przemyślenia soldado :)

Postautor: danut » 29 lip 2018, 21:40

Sodado nie ma sytuacji bez wyjścia. Są takie które zwalają nas z nóg. Jednak z każdej podnosić się trzeba i szukamy wtedy wyjścia z trudnej dla siebie sytuacji i ono się znajduje. "Nigdy nie jest aż tak źle, by gorzej być nie mogło" dlatego pozostawać w takim stanie nie wolno. Tak, wiele razy byłam w ciężkim położeniu i walczę.
danut
 
Posty: 6655
Rejestracja: 27 paź 2015, 09:27

Re: Przemyślenia soldado :)

Postautor: soldado » 29 lip 2018, 21:47

danut pisze:Sodado nie ma sytuacji bez wyjścia. Są takie które zwalają nas z nóg. Jednak z każdej podnosić się trzeba i szukamy wtedy wyjścia z trudnej dla siebie sytuacji i ono się znajduje. "Nigdy nie jest aż tak źle, by gorzej być nie mogło" dlatego pozostawać w takim stanie nie wolno. Tak, wiele razy byłam w ciężkim położeniu i walczę.


To walcz dalej jeśli chcesz beze mnie.
Wybieram łatwiejsze życie.
Czasem w życiu warto jest się zgubić, by móc się na nowo odnaleźć
soldado
Moderator forum.
 
Posty: 3177
Rejestracja: 04 lis 2014, 23:35
Lokalizacja: Stolica Polskiej Piosenki :)

Re: Przemyślenia soldado :)

Postautor: bernadeta1963 » 29 lip 2018, 21:48

Drogi Soldado :)
Wzloty i upadki to nasza codzienność .Ja też nieraz mam wszystkiego dosyć .Pomagam innym,a potem sama proszę Anioły o pomoc.
Kiedy wątpisz w to co robisz i zastanawiasz się czy to wszystko ma sens poproś o anielską pomoc Michała i Rafała .
Oni na pewno ci pomogą .
Dobrze wiesz że nie tak łatwo jest to wszystko rzucić i powiedzieć sobie że od dzisiaj nic nie odbieram i nikomu nie pomagam .
Przypomnij sobie radość z pomagania i odprowadzania potrzebujących :)
Ktoś mi kiedyś powiedział że nie będziemy mieli lekkiego życia .Musimy mieć trochę pod górę ,częsta zmiana pracy ,miejsca zamieszkania (moje już 10).
Uwierz mi , nie zamieniła bym tego na inne życie ,chociaż marzę o własnym domu żebym mogła wreszcie osiąść na stale .
Jestem przekonana ,że to chwilowe zwątpienie .
Wierzę w ciebie Soldado i wiem że dasz radę :)
bernadeta1963
 
Posty: 546
Rejestracja: 30 gru 2014, 18:31
Lokalizacja: Łódź

Re: Przemyślenia soldado :)

Postautor: danut » 29 lip 2018, 22:02

soldado pisze:
danut pisze:Sodado nie ma sytuacji bez wyjścia. Są takie które zwalają nas z nóg. Jednak z każdej podnosić się trzeba i szukamy wtedy wyjścia z trudnej dla siebie sytuacji i ono się znajduje. "Nigdy nie jest aż tak źle, by gorzej być nie mogło" dlatego pozostawać w takim stanie nie wolno. Tak, wiele razy byłam w ciężkim położeniu i walczę.


To walcz dalej jeśli chcesz beze mnie.
Wybieram łatwiejsze życie.


Zrobisz jak chcesz, gdyż sam dokonujesz wyboru i nikt do niczego Cię nie przymusi. Jedynie co mogę Ci powiedzieć to to, że łatwiejsze życie jest ucieczką i ułudą, o czym przekonuje się każdy kto tylko do takiego by dążył, choć po czasie. Nie wiem, czy zauważyłeś to, że ja inaczej jak tu inni, absolutnie nie namawiam Cię do służenia innym jako medium, nawet od tego Cię odwodzę, gdyż wiem, że na niewiele się to zdaje innym a i sobie zaszkodzić tym można. Zatem nie to miałam na myśli pisząc "walcz". Walcz, to odnajdź siebie by pełnić prawdziwe funkcje w boskim świecie, by znaleźć tę jedyną i słuszną drogę w nim. I to miałam na myśli, że masz tu wiele jeszcze do zrobienia, lecz gdy nastawisz się na odmianę, na działania dla dobra własnego, tak by innym przy okazji nie szkodzić, ale dla własnego dobra przede wszystkim, choć nie mimo wszystko.
danut
 
Posty: 6655
Rejestracja: 27 paź 2015, 09:27

Re: Przemyślenia soldado :)

Postautor: soldado » 02 sie 2018, 21:55

bernadeta1963 pisze:Drogi Soldado :)
Wzloty i upadki to nasza codzienność .Ja też nieraz mam wszystkiego dosyć .Pomagam innym,a potem sama proszę Anioły o pomoc.
Kiedy wątpisz w to co robisz i zastanawiasz się czy to wszystko ma sens poproś o anielską pomoc Michała i Rafała .
Oni na pewno ci pomogą .
Dobrze wiesz że nie tak łatwo jest to wszystko rzucić i powiedzieć sobie że od dzisiaj nic nie odbieram i nikomu nie pomagam .
Przypomnij sobie radość z pomagania i odprowadzania potrzebujących :)
Ktoś mi kiedyś powiedział że nie będziemy mieli lekkiego życia .Musimy mieć trochę pod górę ,częsta zmiana pracy ,miejsca zamieszkania (moje już 10).
Uwierz mi , nie zamieniła bym tego na inne życie ,chociaż marzę o własnym domu żebym mogła wreszcie osiąść na stale .
Jestem przekonana ,że to chwilowe zwątpienie .
Wierzę w ciebie Soldado i wiem że dasz radę :)


Cenię sobie Twoje posty, bo wiem, że rzadko się wypowiadasz na forum.
Tym bardziej się cieszę z takiego postu jak napisałaś.
To bardzo miłe, że ktoś we mnie wierzy, bo ja nie wierzę już w siebie.
Radość pomagania, czy dawania jest o wiele większa niż radość z tego, gdy coś dostajemy, to prawda.
Nie zwracałem się nigdy Michała, albo Rafała o pomoc.
Bardzo często zwracałem się o nią do NMP i ją otrzymywałem.
Jednak dawno o taką pomoc się do Niej nie zwróciłem.
Pozdrawiam Cię serdecznie. :)
Czasem w życiu warto jest się zgubić, by móc się na nowo odnaleźć
soldado
Moderator forum.
 
Posty: 3177
Rejestracja: 04 lis 2014, 23:35
Lokalizacja: Stolica Polskiej Piosenki :)

PoprzedniaNastępna

Wróć do Religia i filozofia

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości