Czy pochodzimy od małpy ?

Nasze przemyślenia na temat filozofii, religii i związków wyznaniowych. Podobieństwa i różnice do spirytyzmu. Co nas intryguje, ciekawi, co budzi wątpliwości...

Re: Czy pochodzimy od małpy ?

Postautor: Xsenia » 26 mar 2019, 14:25

W każdym micie jest ziarenko prawdy. Dlaczego by więc nie wierzyć Biblii? :)
Według mnie Świat(rośliny, zwierzęta) już istniał, gdy znaleźli go Obcy-Bogowie (nazywajcie ich jak chcecie, w każdym razie nie pochodzili z Ziemi). I postanowili zrobić sobie eksperyment łącząc swoje DNA z DNA małp. Jak Biblia pisze, Bóg stworzył człowieka z gliny (no cóż, może ówczesne małpy były wytarzane w glinie i stąd porównanie :) ). Pisze też, że świat powstał w ciągu 6 dni. A może tylko człowiek powstał w ciągu 6 dni? Z probówki? Według Biblii pierwsi Ludzie żyli w Raju, a może to było tylko monitorowane środowisko? Pierwsi Ludzie żyli średnio 900 lat i dopiero gdy Bóg zobaczył, że synowie Adama zadają się z "ludzkimi" kobietami (małpy się podobały? ;P), to skrócił im życie do max 120 lat (następna drobna zmiana genetyczna?) Rdz. 6,1-3.
Także według mnie człowiek powstał w wyniku eksperymentu Obcych. A Biblia to opisuje :)

Kreacjoniści mogą wierzyć, że świat ma tylko 6-10 tysięcy lat. Jeśli Świat widziany i opisywany jest tylko od momentu powstania człowieka, to można im tylko przyklasnąć :) Wcześniej jakoś małpy nie pisały i nie utrwalały świata na jakichkolwiek nośnikach wiedzy. :)
Wyznaję zasadę Sokratesa - "wiem, że nic nie wiem". :)
Awatar użytkownika
Xsenia
Moderator forum.
 
Posty: 3163
Rejestracja: 08 lis 2013, 22:07
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Czy pochodzimy od małpy ?

Postautor: Nikita » 26 mar 2019, 15:12

kazdy wierzy w swoja teoria...nawet duchy Maja swoje teorie he he
Nikita
Sympatyk spirytyzmu
 
Posty: 5352
Rejestracja: 03 maja 2010, 15:31

Re: Czy pochodzimy od małpy ?

Postautor: bernadeta1963 » 26 mar 2019, 17:42

Ostatnio oglądalam program z cyklu o starożytnych kosmitsch wlasnie o powstaniu człowieka .
Twierdzą oni iż ludzie zostali przywiezieni na pewne obszary ziemi i to w różnym stopniu rozwoju .Jedni przypominali osobniki z epoki kamiennej ,inni byli bardziej rozwinięci . Rozmieszczeni byli w różnych rejonach ziemi .Grupa mniej rozwinięta w jednym miejscu ,a w innym ci rozwinięci bardziej .
Nie wiem ,co o tym sądzić ,ale coraz bardziej utwierdzam się w przekonaniu ,że nie jesteśmy jedyni na tym świecie . Może osobniki człekokształtne to pierwsze ''egzemplarze'' człowieka trochę nieudane i dopiero eksperymentowali ,czy dadzą sobie radę na ziemi .
bernadeta1963
 
Posty: 546
Rejestracja: 30 gru 2014, 18:31
Lokalizacja: Łódź

Re: Czy pochodzimy od małpy ?

Postautor: soldado » 26 mar 2019, 19:29

bernadeta1963 pisze:Ostatnio oglądalam program z cyklu o starożytnych kosmitsch wlasnie o powstaniu człowieka .
Twierdzą oni iż ludzie zostali przywiezieni na pewne obszary ziemi i to w różnym stopniu rozwoju .Jedni przypominali osobniki z epoki kamiennej ,inni byli bardziej rozwinięci . Rozmieszczeni byli w różnych rejonach ziemi .Grupa mniej rozwinięta w jednym miejscu ,a w innym ci rozwinięci bardziej .
Nie wiem ,co o tym sądzić ,ale coraz bardziej utwierdzam się w przekonaniu ,że nie jesteśmy jedyni na tym świecie . Może osobniki człekokształtne to pierwsze ''egzemplarze'' człowieka trochę nieudane i dopiero eksperymentowali ,czy dadzą sobie radę na ziemi .


Kto wie, może coś w tym jest. ;)

KLIK
Czasem w życiu warto jest się zgubić, by móc się na nowo odnaleźć
soldado
Moderator forum.
 
Posty: 3177
Rejestracja: 04 lis 2014, 23:35
Lokalizacja: Stolica Polskiej Piosenki :)

Re: Czy pochodzimy od małpy ?

Postautor: ronald73 » 26 mar 2019, 20:11

bernadeta1963 pisze:Ostatnio oglądalam program z cyklu o starożytnych kosmitsch wlasnie o powstaniu człowieka .


Tez kiedyś oglądałem te programy. Bardzo przekonujące.
tylko czasami coś czytam
ronald73
 
Posty: 305
Rejestracja: 25 sty 2018, 21:08

Re: Czy pochodzimy od małpy ?

Postautor: Xsenia » 29 mar 2019, 09:32

Jeśli ktoś ma ochotę poczytac o starożytnych kosmitach udających bogów, to zachęcam:
https://innemedium.pl/wiadomosc/slady-c ... ysiecy-lat
Wyznaję zasadę Sokratesa - "wiem, że nic nie wiem". :)
Awatar użytkownika
Xsenia
Moderator forum.
 
Posty: 3163
Rejestracja: 08 lis 2013, 22:07
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Czy pochodzimy od małpy ?

Postautor: Ivo700 » 03 maja 2019, 23:46

Witam

Xsenia

poruszyła tu ważne zagadnienie, osobiście dopuszczam istnienie takiego poglądu że OBCY - bogowie - ''kosmici'' dali początek pewnym grupom ludzi, choć nie wszyscy ludzie musieli być genetyczni zmodyfikowani przez obcych a tylko część hominidów - pra-ludzi, na Ziemi , w przeszłości przez miliony lat istniały różne Rasy ludzkie, Hybrydy pół-ludzkie, i zwierzęta-małpy .

Co Do Cywilizacji Eden to - świat duchowy, a wygnanie z Edenu to - już upadek nas Duchów w świat Materii - proces ten trwał Miliony, miliardy lat, pierwsze Cywilizacje od istnienia - 3 - ciej Rasy - [po rozdzieleniu na płeć męską i kobiecą-proces ten trwał miliony lat wg - TEOZOFII], na Atlantydzie kwitła dojrzała już Cywilizacja - dopuszczam możliwość że mogła to być KOLONIA OBCYCH RAS z nie z naszej PLANETY-ZIEMIA-TERRA .

Byli to Astronauci - naukowcy, ale i też istoty rozwinięte Duchowo, dla prymitywnych przedstawicieli ras ludzkich - faktycznie byli ''bogami '' - ale owi ''bogowie'' też mieli swoich stwórców , i BOGA - Energie Życia która stworzyła i nas - ludzi i kosmitów - różne rasy w Wszechświecie, Galaktykach .

...dużo by pisać ....Ci Dobrzy ''kosmici'' chcieli naszego rozwoju, postępu duchowego, ale byli też i tacy - co chcieli z nas zrobić - niewolników .

Ci wprowadzili władzę kastowość -tzw bogowie Sumeru, Egiptu, toczyli między sobą wojny - opis w Eposach Indyjskich pojazdy bogów na WIMANACH - kosmicznych statkach .

Także Ewolucja tak ale w obrębie gatunku ludzkiego - wśród ssaków z homo Erectusa i Człowieka Neandertalskiego / Człowiek z Cromanion całkiem możliwe że za pomocą modyfikacji genetycznych dokonanych przez Obcych - mogliśmy się rozwinąć w Homo-Sapiens ....całkiem możliwa koncepcja do przyjecia jak dla mnie .

Z drugiej strony i ci kosmici i my i tak upadliśmy w materie i w prawo Karmy i Reinkarnacji i coś musimy z tym zrobić .

Dlatego ciągle szukamy Prawdy, Wyzwolenia, itp . I MY i ONI - nasi kosmiczni kuzyni bracia i siostry z kosmosu, choć my też jesteśmy kosmitami bo mieszkamy też na Planecie co wisi w próżni - [w czarnej materii - skondensowanej energii ] .
Ivo700
 
Posty: 85
Rejestracja: 01 gru 2017, 13:54

Re: Czy pochodzimy od małpy ?

Postautor: karolkraftwerk » 07 maja 2019, 11:16

Xsenia pisze:Jeśli ktoś ma ochotę poczytac o starożytnych kosmitach udających bogów, to zachęcam:
https://innemedium.pl/wiadomosc/slady-c ... ysiecy-lat


Interesujący temat, fajny artykuł. Masz coś jeszcze do polecenia z tej tematyki?
karolkraftwerk
 
Posty: 2
Rejestracja: 06 maja 2019, 14:02
Lokalizacja: Wrocław

Re: Czy pochodzimy od małpy ?

Postautor: Xsenia » 07 maja 2019, 21:02

Dużo tego jest. Ale lubię poczytać "Zakazaną archeologię", Danikena i wiele różnych artykułów.
Wyznaję zasadę Sokratesa - "wiem, że nic nie wiem". :)
Awatar użytkownika
Xsenia
Moderator forum.
 
Posty: 3163
Rejestracja: 08 lis 2013, 22:07
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Czy pochodzimy od małpy ?

Postautor: Hansel » 08 maja 2019, 12:44

Xseniu przecież to jest wszystko pseudonauka...
Narodzić się, umrzeć, odrodzić ponownie i wciąż się rozwijać - takie jest prawo
Awatar użytkownika
Hansel
 
Posty: 3754
Rejestracja: 13 gru 2014, 17:26

PoprzedniaNastępna

Wróć do Religia i filozofia

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 13 gości