U.G. Krishnamurti

Nasze przemyślenia na temat filozofii, religii i związków wyznaniowych. Podobieństwa i różnice do spirytyzmu. Co nas intryguje, ciekawi, co budzi wątpliwości...

U.G. Krishnamurti

Postautor: odnowa » 16 lip 2019, 17:33

Co sądzicie o naukach U.G. Krishnamurtiego?

Obrazek

Kilka przykładów tego co przekazuje:
"Religia wynalazła tę cudowną rzecz zwaną dobroczynnością. Jest to najbardziej występna i wulgarna rzecz jakiej dokonaliśmy. Natura zaopatrzyła nas w obfitość. Lecz to my osobiście jesteśmy odpowiedzialni za nierówności w świecie."

"Myśl nie jest narzędziem zdolnym pomóc nam w życiu w harmonii z otaczającym nas życiem. Dlatego stworzyliście wszystkie te ekologiczne problemy. Ale to nie planeta jest w niebezpieczeństwie, my jesteśmy w niebezpieczeństwie."

"Próbowanie podtrzymywania doznania szczęścia, czy każdego innego doznania, które jest przyjemne, na dłużej niż jego naturalny okres trwania, jest niszczeniem wrażliwości żyjącego organizmu."

"Umysł jest wyłącznie zainteresowany zmysłowością. Faktycznie, jest zrodzony ze zmysłowości. Podtrzymuje swoją ciągłość w polu zmysłowości. Ale ciało niczym takim nie jest zainteresowane, poza odpowiedzią na bodziec."

"Nie widzę żadnego powodu, dla którego ktokolwiek miałby głodować na tej planecie. Możesz zapytać mnie, co ja próbuję zrobić, żeby rozwiązać ten problem. Ale pozwól mi powiedzieć, że to nie ja usadowiłem się w biznesie rządzenia tym światem. To oni usadowili się w biznesie rządzenia tym lub
tamtym krajem. Jeżeli nie robią tego, czego się od nich oczekuje, wtedy coś jest nie tak, nie z przywódcami, ale z ludźmi, którzy wsadzili ich na stołki władzy."

Tutaj zaś 4 jego książki:
https://uploadfiles.io/bzvi0aqz
bądź na głównej stronie:
http://www.ugkrishnamurti.org/ug/polish ... index.html
http://www.ugkrishnamurti.org/ug/polish ... index.html
http://www.ugkrishnamurti.org/ug/polish ... index.html
http://www.ugkrishnamurti.org/ug/polish ... index.html
odnowa
 
Posty: 428
Rejestracja: 27 sty 2015, 07:00

Wróć do Religia i filozofia

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość