Absurdalność żydowskiego Boga

Nasze przemyślenia na temat filozofii, religii i związków wyznaniowych. Podobieństwa i różnice do spirytyzmu. Co nas intryguje, ciekawi, co budzi wątpliwości...

Absurdalność żydowskiego Boga

Postautor: Hansel » 08 paź 2019, 11:13

http://www.paranormalne.pl/topic/45284- ... iego-boga/

Jak myślicie jak najlepiej było by odpowiedzieć na coś takiego?
Narodzić się, umrzeć, odrodzić ponownie i wciąż się rozwijać - takie jest prawo
Awatar użytkownika
Hansel
 
Posty: 3754
Rejestracja: 13 gru 2014, 17:26

Re: Absurdalność żydowskiego Boga

Postautor: OneNight » 08 paź 2019, 21:39

Zgodzić się.
Awatar użytkownika
OneNight
 
Posty: 2768
Rejestracja: 09 lip 2015, 13:38

Re: Absurdalność żydowskiego Boga

Postautor: Ivo700 » 15 paź 2019, 15:50

witam

Jak dla mnie Biblijny (Koraniczny) obraz Boga jest jak dla mnie nie do przyjęcia - jeżeli się Go rozumie dosłownie literalnie, wolę wizję hinduskiego Absolutu jako Świadomą Energię której jesteśmy cząstką . Jakoś Patiarchalny Monoteizm nie przemawia do mnie .
Ivo700
 
Posty: 85
Rejestracja: 01 gru 2017, 13:54

Re: Absurdalność żydowskiego Boga

Postautor: tadyszka » 17 paź 2019, 22:32

Będąc jeszcze dzieckiem przeczytałam gdzieś takie słowa które rozbily moje myślenie i są dla mnie ze do tej pory sa wazne:


Religia to widzenie Boga przez zalozone przez siebie okulary.


Kazdy z nas jest inny, kazdy potrzebuje czegos innego. Ile jest ludzi tyle jest rodzajów wiary.

Po prostu badzmy tolerancyjni, szanujmy opinie innych i nie oceniajmy - kazda droga do Boga jest dobra, oczywiscie ta przez ktora nikt nie jest krzywdzony. Kazdy ma inna sciezke do Jego milosci.
... Może wojny wciąż wybuchają dlatego, że jeden nigdy w całej pełni nie chce czuć tego, co cierpi drugi...
Bycie empatycznym to widzenie świata oczami drugiego, a nie widzenie własnego odbitego w jego
oczach...


spirytystka na emigracjii
Awatar użytkownika
tadyszka
spirytystka
spirytystka
 
Posty: 668
Rejestracja: 16 lut 2011, 18:21
Lokalizacja: Hamburg

Re: Absurdalność żydowskiego Boga

Postautor: Xsenia » 20 paź 2019, 19:52

Zgadzam się :)
Wyznaję zasadę Sokratesa - "wiem, że nic nie wiem". :)
Awatar użytkownika
Xsenia
Moderator forum.
 
Posty: 3163
Rejestracja: 08 lis 2013, 22:07
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Absurdalność żydowskiego Boga

Postautor: alexis200 » 20 sty 2020, 18:19

Tadyszka w pewnym sensie masz racje, ale nie muszę szanować poglądu który mówi że np

Bóg - Jahwe nakazał Izraelitom wybić dzieci, starców, zwierzęta tylko dlatego że ci ludzie byli ''poganami ''

albo że ten Bóg nakazuje kamieniować homoseksulistów, palić czarownice, zabijać proroka inaczej nauczającego niż w Torze Mojżesza,

że ten Bóg rząd ofiar krwawych z zwierzat, podobne opisy są w Koranie - zresztą zaczerpnięte z Biblii, owszem tolerancja należy się każdej religii, ale szacunek i akceptacja nie koniecznie, bo ja nie mogę zaakceptować taki obraz Boga w Starym Testamencie i w Koranie, właśnie np Purytanie i Katolicy uznając np w Indianach pogan - pragnęli ich nawrócić i zająć ich Ziemię bo uznawali się za nowy lud Boży, religie Monoteistyczne są bardzo agresywne i nietolerancyjne, głoszą że tylko one mają Prawdę, z tym też nie mogę się zgodzić .

Dlatego nie akceptuje Chrześcijaństwa, Islamu, Judaizmu choć je toleruje oczywiście równocześnie, z Duchową Prawdą te religie niewiele mają wspólnego , już nie wspomnę o tym że - wyznawcy owych religii uznają że ich księga święta - Biblia, Koran jest nieomylna i natchniona przez owego Boga, i tak Chrzescijanin ci powie że jak nie chcesz iść do Piekła i jak chcesz być Zbawiona to musisz przyjąć Jezusa i jego Ofiarę na Krzyżu za grzechy świata [czy Bóg żąda krwawej ofiary z człowieka - wątpliwe?]

Muzułmanin ci zaś powie że jak chcesz osiągnąć zbawienie to musisz uznać ostatniego Proroka Mahometa i jego przesłanie od Boga jako Ostatnie przesłanie na tej ziemi, do mnie to nie przemawia, owszem dla ludzi prostych, dziecinnych w myśleniu takie ideologie padają na podatny grunt, ale jak człowiek DOJRZEWA to porzuca moim zdaniem takie wierzenia i sam zaczyna szukać Prawdy Wewnętrznej .

Nie twierdzę że wśród chrześcijan i muzułman nie ma ludzi dobrych i prawych - nie wszyscy z nich to fanatycy - ale ja już bym się w takich religiach nie odnalazł .

pozdr

ps - tolerancja tak, ale akceptacja i szacunek dla niektórych owych poglądów już nie bardzo, bo kiedy bym powiedział że szanuję poglądy chrześcijan tzn że się z nimi zgadzam, dlatego nie szanuję tych poglądów bo są dla mnie szkodliwe moim zdaniem, to tak jakby ktoś kazał mi szanować np - pogląd że ''pedofilia jest OK '' ...no raczej nie jest OK w XX - XXI wieku .

napisałaś też - że każda droga do Boga jest dobra, no moim zdaniem nie bardzo, bo religie monoteistyczne robią ludziom niezłe pranie mózgu i uczą fanatyzmu - nietolerancji, uczą sekciarstwa - przekonania o swoich wybraństwie że przynależą do grupy ''zbawionych'' bo ci inni to ludzie ze ''świata'' ''grzeszni'' a to już jest stosowanie przemocy psychicznej dokonywanych przez księży, imamów, rabinów, pastorów owych religii na umysłach wiernych - choć niektórzy też stosują i przemoc fizyczną jak kiedyś IMPERATOR w filmie Gwiezdne Wojny - powiedział do VADERA, Luke twojego syna - nawrócimy i przyłączy się do NAS, jeżeli nie będzie dał się nawrócić - MUSI ZGINĄĆ (fizycznie lub w Piekle - jak głoszą fundamentalisci wszelkich maści ) . RELIGIA TO OPIUM DLA LUDU i nie ma ona NIC WSPÓLNEGO z autentyczną Duchowością .
Nie wystarczy zdobywać mądrość, trzeba jeszcze z niej korzystać .
Cyceron
Awatar użytkownika
alexis200
 
Posty: 68
Rejestracja: 20 sty 2020, 16:39
Lokalizacja: Zagłębie - Śląskie

Re: Absurdalność żydowskiego Boga

Postautor: danut » 20 sty 2020, 19:31

Witaj! Popieram post powyższy. Nareszcie ktoś wytłumaczył tu kwestię tolerancji a szacunku. I dotyczy to nie tylko problemu wszelakich religii, ale tu i teraz pojmowanych na forum problemów spirytyzmu. Człowiek jest w ciągłym rozwoju tak duchowym jak i w społecznym. Nie jest żadną marionetką w cudzych rękach, zbajerowanym tłumem, nikt nie wymusi na nim tego co i jak ma myśleć, jak pojmować, jak czuć. To co było dla niego do przyjęcia tysiące a nawet wiek temu, dziś nie jest już do przyjęcia i to potrzeba sobie uświadomić, że ma się swój własny rozum i należy z niego korzystać. Z przeszłości wyciąga się to co dobre i to co ma zastosowanie nadal, nie podsyca fanatycznych i bez pokrycia teorii tylko dlatego, że dawno dawano im wiarę. Dobrze że jesteś, bo już zwątpiłam :)
danut
 
Posty: 6655
Rejestracja: 27 paź 2015, 09:27

Re: Absurdalność żydowskiego Boga

Postautor: Ryszard » 21 sty 2020, 16:42

Bóg jako stwórca , tylko jeden dla wszystkich.
Z religii "bierzemy" to co nam pasuje, można i tak. :D
Tolerancja ale nie akceptacja np dla pederastów, mnie to brzydzi inni ulegają propagandzie ułamka procenta populacji, uznając seksualne dewiacje za coś normalnego.
Nawet gwiazdy płaczą z tym, kto płacze w nocy.
Awatar użytkownika
Ryszard
 
Posty: 684
Rejestracja: 21 cze 2017, 17:08

Re: Absurdalność żydowskiego Boga

Postautor: alexis200 » 21 sty 2020, 17:21

Zgadzam się Danut jak najbardziej z tobą

Osobiście moje poglądy ciągle podlegają Ewolucji - inspiruję się Teozofią, Spirytyzmem Kardeca, zgadzam sie z większoscią Chennelingów Rozmowy z Bogiem - Donalda Walscha - ale też nie do końca się zgadzam w 100% z Teozofią, Kardekiem, Walschem itp .

Ale do pewnych wspólnych zasad doszedłem i mam swoją taką prywatną Religię Wewnętrzną - Ezoteryczną, ''neo-gnostyczną ''

Za podstawę uznaję że istnieje

1.Absolut - bezforemna Energia Kosmosu - ktorej jesteśmy cząstką

2.Istnieje kosmiczne Prawo Karmy i Reinkarnacji [przy czym inkarnujemy się tylko w istoty ludzkie, lub inne doskonalsze byty, ale nie w zwierzęta, rosliny na ziemi lub na innych planetach]

3. Tzw Bogowie / Boginie religiii ''pogańskich ''czy devy-aniołowie to potężna istoty duchowe na różnym poziomie rozwoju - niektóre mają duchowe cechy męskie a inne żeńskie - bardziej subtelne , to nie znaczy że wierzę że np bog - TOR ma Młot - dosłownie lub że bóg Genesa z Indii ma dosłownie głowę Słonia .

4.Wszystko podlega Prawu Dharmy i Prawu Powstawania i Rozkładu, wieczny jest tylko Świat Subtelnych Energii - Świat ''Duchów''

5.Istniej kosmiczne Prawo - Miłości i Współczucia - które nikogo nie krzywdzi i nie rani

Etykę opieram o zasady - wskazania Buddy i Hinduską - Ahimsę .

To tak pokrótce - nie wierzę że Bóg to Osoba dla mnie to bezosobowy Absolut Jaźń - kosmiczna Świadomość z którego emanują różne osobowe byty duchowe - tzw ''bogowie osobowi '' Devy, Elohim .

z nauczycieli duchowych inspirują mnie

1.Budda 2.Rabintranah Tagore 3.Gandhi 4. Lew Tołstoj 5. Parahamsa Jogananda 6.Vivekananda 7. Siankaraczarja 8.Madame Helena Pietrowna Bławatsky

z nowszych czytam 1.Robert Monroe - OBE, 2.Bruce Moen - OBE 3. Donald Walsch 4. Tolle 5. Anthony de Mello ....

z postaci - MALCOM X, Dr MARTIN LUTHER KING (chociaż nie zgadzam się z ich poglądami religijnymi - jeden był Muslimem, a drugi-Baptystą, ale szanuję ich jako ludzi za ich osobowość-pewne poglądy-sprzeciwiali się rasizmowi), Szaman i wojownik Indian Północno - Amerykański SZALONY KOŃ - zapoczątkował TANIEC DUCHA - Ghost Dance

to tak pokrótce o mnie Danut co mi w duszy 'SOUL ' gra . ....a prywatnie dużo słucham muzyki SOUL, ROOTS - REGGAE, DUB - REGGAE, FOLK, AMBIENT .

Ps ...pewne idee RASTAFARI mnie też interesują - ale nie wszystko oczywiście, ciekawe że RASTA mają elementy wierzeń hinduskich w swojej religii - DREDY - LOKI wlosy zaplatane - przejęte od Hinduskich Sadhu, nauka o Reinkarnacji też z Hinduizmu, palenie obrzędowe [a nie upalanie się, choć są RASTA co wogóle nie palą Marihuany] - ziela Ganji Kali - nazwa z hinduizmu, Medytacje - też elementy z hinduizmu, Dieta - ITAL - Wege , nie spożywanie przetworzonych produktów, niektórzy dopuszczają jedzenia mięsa - ale nie jedzą - wieprzowiny, kiszki, mięsa z krwią .

Oczywiście są w Rasta też elementy Judeo - Chrześcijańskie - wpływ nauk Ortodoksyjnego Kościoła Etiopskiego - niektórzy RASTA zachowują SZABAT jak Żydzi .

Opierają się na BIBLII i pismach Etiopskich , choć dowolnie ją interpretują .

Jezus to dla nich 225 inkarncja Boga - JAH [Jahwe], Rasta nie wierzą że Jezus umarł za grzechy świata i nie wierzą w Jego Przyjście, ostatnią inkarnacją jak na razie jest Cesarz Etiopii Haile Sellasje - to jest dla RASTA Chrystus który nadszedł, po nim nadejdą jeszcze inni Posłańcy - Avatary Boga .

RASTA - są bezdogmatyczni, nie mieszają się do Polityki, czytają też księgi i innych religii - ale nie podchodzą Dogmatycznie, Kobiety mogą być tam - Kapłankami Rasta, RASTA określają kobiety jako - Królowe Stworzenia, a Mężczyzna to Król - Książe - RAS

SŁowo RAS TAFARI - tzn - uczniowie Ksiecia Mocy - Boga JAH - Ojca Stworzenia Kreacji, którego jesteśmy czątką jako Duchy - Far - I w ciele .

To tyle ode mnie ....pozdr :)
Ostatnio zmieniony 21 sty 2020, 17:56 przez alexis200, łącznie zmieniany 1 raz
Nie wystarczy zdobywać mądrość, trzeba jeszcze z niej korzystać .
Cyceron
Awatar użytkownika
alexis200
 
Posty: 68
Rejestracja: 20 sty 2020, 16:39
Lokalizacja: Zagłębie - Śląskie

Re: Absurdalność żydowskiego Boga

Postautor: alexis200 » 21 sty 2020, 17:48

Ryszard

Ok masz prawo tak myśleć ....

Tylko że homoseksualizm to nie jest dewiacja, oni się rodzą ze skłonnościami , tak jak ty rodzisz się hetero, tak ktoś inny rodzi się biseksualny, homoseksualny, w USA opracowali tzw Terapię Konwersyjną - polegała ona na tym że zamykano osoby homo w pomieszczeniu-na obozach szkoleniowych i faszerowano ich lekami, rażono ich też prądem żeby zmienić ich orientacje bo uważano że to ....dewiacja i choroba i niestety 99% co byli homo nadal wracali do homoseksualizmu, jedynie bi-seksualni stali się hetero, ale też prędzej czy później trwali przy swoim biseksualizmie i mieli obok żony-kobiety, innego partnera-mężczynę itp itd, już nie wspomnę o tym że zostało wypłacone odszkodowanie tym osobom za naruszenie ich zdrowia . Zakazano też stosowania Terapii Konwersyjnej stosowanej przez grupy - Fundamentalistycznych Chrześcijan - [Protestanci i niektóre grupy katolickie .]

natomiast dewiacją jest np - zoofilia, nekrofilia, pedofilia, sadyzm z dużym okrucieństwem ...

Homoseksualizm, biseksualizm to mniejszościowa orientacja - może coś jest nie tak w budowie - genetycznych owych ludzi i zwierząt [geny] wśród zwierząt też są osobniki homo, bi . Są to tzw Mutacje w genach i w budowie płatów czołowych- osoby homo mają inaczej troszke zbudowane płaty czołowe .

Byłem kilka lat temu na konferencji na Uniwerku Śląskim w Katowicach na temat innych orientacji seksualnych [homo, bi, trans] wykłady prowadzone przez specjalistów - psychiatrów, seksuologów i neurologów .

Oczywiście masz prawo uważać że homo, bi to dla ciebie jest dewiacja, ale dla mnie nie jest to dewiacją - akceptuję w 100% osoby niehetero-normatywne .

Natomiast nie akceptuje - Pedofilii, Zoofilii, Nekrofilii, Sadyzmu, Kanibalizmu i innych szkodliwych zachowań które krzywdzą ludzi [dzieci ]

Co do obrazu Boga - JAHWE / ALLAH, to raz ten Bóg jest mściwy a raz Kochający jakby targały nim tym Bogiem Emocje .

To tak mi wygląda jakby ten BÓG nie był PRAWDZIWYM BOGIEM - ENERGIĄ ŻYCIA - a jakimś karmicznym duchowym bytem pół-boskim który się rozwija i ma jeszcze w sobie cechy negatywne - zemsta, gniew, zazdrość, agresja ... możliwe też że tak wtedy BOGA postrzegali ówcześni ludzie - SEMICI bo byli na takim etapie świadomości , i faktycznie większość wspólczesnych Żydów co praktykują JUDAIZM odrzucają taki obraz BOGA i nie przyjmują już wszystkiego z TORY MOJŻESZA, jedynie MUZUŁMANIE mają z tym problem i jakoś nie potrafią odrzucić z KORANU - pewnych przestarzałych koncepcji, idei, tak samo czynią fundamentalisci Biblijni - Zielonoświatkowcy - nie wiem czy się z nimi spotkałeś, Św Jehowy, Mormoni, odczytują dosłownie Biblie i popadają w jakieś FANATYZMY .

pozdr

PS - co do Homo, Bi - nie wiem czy uznajesz Reinkarncje - może ci ludzie z taką orientacją mają jakieś zaszłości Karmiczne do przepracowania, może być i tak, jeżeli chodzi o Adopcje Dzieci - przez pary homo - TO NIE, wyjątek jeżeli jedna z osób jest biologicznym rodzicem dziecka, zresztą wśród osób homo , bi - są też podzielone zdania w tej materii, jeżeli chodzi o legalizacje związków partnerskich to jestem ZA - uważam że powinni mieć swoją ceremonię ślubną tak jak w większości krajów Zachodnich , w Kanadzie, USA (większość Stanów USA), Australii, w Korei Południowej, w Japonii .
Ostatnio zmieniony 21 sty 2020, 18:03 przez alexis200, łącznie zmieniany 1 raz
Nie wystarczy zdobywać mądrość, trzeba jeszcze z niej korzystać .
Cyceron
Awatar użytkownika
alexis200
 
Posty: 68
Rejestracja: 20 sty 2020, 16:39
Lokalizacja: Zagłębie - Śląskie

Następna

Wróć do Religia i filozofia

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości