Absurdalność żydowskiego Boga

Nasze przemyślenia na temat filozofii, religii i związków wyznaniowych. Podobieństwa i różnice do spirytyzmu. Co nas intryguje, ciekawi, co budzi wątpliwości...

Re: Absurdalność żydowskiego Boga

Postautor: Ryszard » 25 sty 2020, 10:52

danut pisze:Ryszardzie, także nie jestem podatna na modne zachowania. I to właśnie dlatego nie wkręcam się w sztucznie wyprodukowany podział społeczeństwa, działania takie, aby tylko podburzyć jednych przeciw drugim. Wyraźnie oddzielam to co jest złe a nie kumuluje tego zła w jakiejś grupie. A inni specjalnie to robią by tylko podjudzić i skierować złość na kogoś.


To mniej więcej napisałem, podobnie jak teraz nagle modne "ocieplenie klimatu" czy różnego rodzaju wegetarianizmy.
Wygląda na to, ze ludzie próbują zaistnieć naśladując celebrytów, nie wątpiąc w ich prawie boską mądrość.
Przed laty , gdy zaczynałem pracować, miałem kanapki z cieniutkimi plasterkami krakowskiej suchej, prawie mnie zlinczowali bo był piątek, kolega miał wędzoną makrele oraz słoik jajek w majonezie, taki był z niego świętoszek :D
Podobnie jest teraz, tylko jakby odwrotnie, wyśmiewanie tych którzy chodzą do kościoła, wdzieranie się do kościołów, napaści na kapłanów, zakłócanie mszy, piętnowanie tych co noszą krzyżyk na piersiach, czy chociażby sportowców czyniących znak krzyża przed startem. Tylko teraz ubiera się to w płaszczyk tzw "tolerancji", kościół jest be a wszelkie dewiacje święte.
Dawniej komuniści także walczyli z kościołem jednak nie aż tak zaciekle jak ci dzisiejsi.
Nawet gwiazdy płaczą z tym, kto płacze w nocy.
Awatar użytkownika
Ryszard
 
Posty: 684
Rejestracja: 21 cze 2017, 17:08

Re: Absurdalność żydowskiego Boga

Postautor: alexis200 » 25 sty 2020, 17:17

Wiesz Ryszardzie napisałeś

Nie jestem komunistą ani także jakimś bogobojnym fanatykiem.
Nie popieram promowania homoseksualizmu, ani profanacji jakich się dopuszczają na swoich tzw marszach równości, co czyni mnie w oczach lewaków homofobem. Kolejny błąd , fobie to strach a nie obrzydzenie.
Komuniści "walcząc" o tzw równouprawnienie promują zabijanie dzieci niepełnosprawnych jeszcze w łonach ich matek, na wzór nazistów, zresztą i jedni i drudzy to lewacy. Oczywiście dużo wygodniej jest przeprowadzić aborcję niż przez długie lata opiekować się chorymi dziećmi, później, często już z dorosłymi.
Potrafię widzieć i rozumieć, tzw autorytety mnie nie przekonują do bycia podatnym na modne w danej chwili zachowania.
Porównywanie normalnego społeczeństwa do ku klux klanu, to już ogromna przesada.[/quote]

odpowiem tobie

1.nikt nie promuje z ludzi o poglądach Lewicowych - zabijanie dzieci niepełnosprawnych - oczywiście są przypadki skrajne - kiedy taki płod np nie ma głowy, mózgu czyli nie w pełni się rozwinął i zagraża życia matki-kobiety to trzeba taki płód usunąć to chyba logiczne jest , natomiast normalną ciąże można usunąć do SIÓDMEGO TYGODNIA CIĄŻY - ponieważ nie jest jeszcze wytworzony mózg i układ nerwowy - więc w świetle badań i nauki - płód ten wogóle NIE MA ŚWIADOMOSCI ISTNIENIA - NIE ODCZUWA BÓLU, BO NIE MA - MÓZGU I NERWÓW .

Natomiast jeżeli się usuwa dziecko które ma już wytworzony mózg, nerwy ma czucie, świadomość - czyli taki wcześniak w drugim, trzecim np miesiącu ciąży - to oczywiście uważam to za ZBRODNIE !!! i takiego lekarza należy skazać za zabójstwo moim zdaniem .

Ale na całym świecie cywilizowanym - KANADA, USA, AUSTRALIA, NOWA ZELANDIA, Kraje Zachodniej i Wschodniej Europy, w niektórych państwach Afryki, i Azji - można usunąć ciąże - płód do SIÓDMEGO TYGODNIA - nie później i jeżeli płod jest Zdeformowany i zagraża życiu matki - kobiety .

Ale moim zdaniem żeby nie dochodzilo do takich rzeczy - to należy EDUKOWAĆ SEKSUALNIE - jak się zabezpieczyć przed ciąża- antykoncepcja, dbanie o higienę, bo jeżeli matka zażywa NARKOTYKI, PIJE ALKOHOL, PALI - to nie dziwota że w jej łonie - wytworzy się zdeformowany płód itd, itd, mężczyzna też powinien dbać o siebie-jeżeli chcą mieć świadomie dziecko - ,a jeżeli tylko chcą się z sobą POKOCHAĆ - to niech się zabezpieczą - antykoncepcja, lub tabletka ''Po'' .

2.Pisałeś że nie jesteś podatny na MODNE ZACHOWANIA - tylko wiesz HOMOSEKSUALIZM, BISEKSUALIZM, lub to że ktoś ma CIEMNĄ KARNACJE SKÓRY - to nie jest ''moda'' ani jego ''upodobanie'' jego Kaprys chwili - CI LUDZIE SIĘ TACY PO PROSTU RODZĄ - czy to trudno tak zrozumieć .

3.nie masz wiedzy politologicznej i historycznej moim zdaniem i mylisz - KOMUNIZM Bolszewcki-Marksizm, z SOCJAL-DEMOKRACJĄ, NAZIZM mylisz z Komunizmem i wszystko to dla ciebie jest ''LEWACTWEM'' wszystko wrzucasz do jednego worka . PEDOFILE mylą się tobie z homoseksualistami itd, itd ....nie wiem może poczytaj sobie książki - są biblioteki - oczywiście jeśli zechcesz , nic na siłe - artykuły seksuologów o LGBT, politologów o Lewicowości, Prawicowość - jakie są różnice i podobieństwa, co to jest myśl konserwatywna, liberalna, jakie są różnice miedzy komunizmem a socjalizmem itd, warto poszerzać swoją wiedzę i samemu badać - a nie słuchać tylko co ci ''ksiądz'' powie na ambonie, lub co serwuje ci PiS-owska Telewizja TVP 1, TVP 2, ale zrobisz jak uważasz, to twoje życie oczywiście ....nic na siłę .

4.Czy ja tobie zabraniam Ryszardzie chodzić do Kościoła, jak chcesz to chodź sobie na Msze, Miesięcznice, nic mi do tego, czy jakiś GEJ, LES zabrania ci chodzić do kościoła - NIE !!, ale daj żyć też innym którzy nie chcą chodzić do twego kościoła i nie chcą być chrześcijanami - katolikami .

Oczywiście nie wiem czy jesteś Katolikiem - chrześcijaninem, ale jeżeli tak to ja tobie ani też osoby z kręgów LGBT - innych orientacji - nie zakazują tobie chodzić do koscioła i mieć Prawicowe poglady - lub sympatyzujące z prawicą .

To wszystko, ja mam swój świat i ty też masz swój świat, swoją ''bajkę'' życia, jedynie co możemy zrobić to się tolerować, i szanować jako ludzie - co nie znaczy że musimy się ze sobą zgadzać .
Nie wystarczy zdobywać mądrość, trzeba jeszcze z niej korzystać .
Cyceron
Awatar użytkownika
alexis200
 
Posty: 68
Rejestracja: 20 sty 2020, 16:39
Lokalizacja: Zagłębie - Śląskie

Re: Absurdalność żydowskiego Boga

Postautor: Ryszard » 26 sty 2020, 00:33

Nie chodzę do kościoła , jeżeli już to na pogrzeby, ;) także nie czerpię wiedzy z TV , tym bardziej nie z lewackiej antyrządowej TVN.
Porównywanie czarnej rasy z pederastami to już przesada, czyż wśród każdej rasy są odstępstwa od normy.
Są kraje w których pozwala się zabijać dzieci już po urodzeniu, skoro są bogatsze i nawet "powąchały" komunizmu. to musimy je bezmyślnie naśladować. Zarówno Hitler jak i Stalin byli lewakami, dla mnie walczącego z komuną nie ma większego zła na tym świecie !
Tzw poprawność niszczy niezależne myślenie. Warto czasami wybierać poglądy nie tylko lewackich autorytetów a spróbować myśleć samodzielnie , wiem, to trudne a jednak warto !!! Nawet zwierzęta potrafią myśleć, a tak wielu ludzi woli by myśleli za nich inni.
Nawet gwiazdy płaczą z tym, kto płacze w nocy.
Awatar użytkownika
Ryszard
 
Posty: 684
Rejestracja: 21 cze 2017, 17:08

Re: Absurdalność żydowskiego Boga

Postautor: alexis200 » 26 sty 2020, 10:02

Ryszardzie

a mam pytanie które zadałem tobie poprzednio

czy jesteś Rzymsko-Katolikiem, czy uważasz się za chrześcijanina ? ...o ile to nie tajemnica .

o ile się zgodzisz odpowiedz, bo moje poglądy religijne już znasz, bo pisałem tutaj o nich .

jakie masz poglądy religijne napisz coś wiecej o tym

i drugie pytanie

w jakich krajach - ZABIJA SIĘ DZIECI OD RAZU PO URODZENIU z krajów Zachodnich, bo pisałeś o tym, wymień te kraje - sam jestem ciekawy ?
Nie wystarczy zdobywać mądrość, trzeba jeszcze z niej korzystać .
Cyceron
Awatar użytkownika
alexis200
 
Posty: 68
Rejestracja: 20 sty 2020, 16:39
Lokalizacja: Zagłębie - Śląskie

Re: Absurdalność żydowskiego Boga

Postautor: Ryszard » 26 sty 2020, 11:57

Wierzę w Stwórcę , nie jestem aż takim głupcem by Go osądzać.
Nie mogę także dyskutować z komunistą/ką.
Nawet gwiazdy płaczą z tym, kto płacze w nocy.
Awatar użytkownika
Ryszard
 
Posty: 684
Rejestracja: 21 cze 2017, 17:08

Re: Absurdalność żydowskiego Boga

Postautor: alexis200 » 26 sty 2020, 13:33

Ok

Dzięki za odpowiedź

nie będę z tobą już pisał bo wg ciebie jestem ''komunistą '' i sobie tego nie życzysz, ok rozumiem .

dzięki ci ech ty ''dobry człowieku '' ;)

ale ok nic na siłę rozumiem

cześć .
Nie wystarczy zdobywać mądrość, trzeba jeszcze z niej korzystać .
Cyceron
Awatar użytkownika
alexis200
 
Posty: 68
Rejestracja: 20 sty 2020, 16:39
Lokalizacja: Zagłębie - Śląskie

Re: Absurdalność żydowskiego Boga

Postautor: Jarowit777 » 26 sty 2020, 13:52

Ryszard pisze:Bóg jako stwórca , tylko jeden dla wszystkich.
Z religii "bierzemy" to co nam pasuje, można i tak. :D
Tolerancja ale nie akceptacja np dla pederastów, mnie to brzydzi inni ulegają propagandzie ułamka procenta populacji, uznając seksualne dewiacje za coś normalnego.


Witaj Jestem tu nowy dzisiaj się zarejestrowałem na tym forum, ale czy Ty Ryszardzie co napisałeś z tymi PEDERASTAMI czy Ty wiesz co to słowo oznacza przepraszam kogo oznacza. Najpierw sprawdź w internecie co takie czy inne słowo oznacza, a dopiero później wypowiadaj się na forum publicznie.
Jarowit777
 
Posty: 1
Rejestracja: 26 sty 2020, 12:25

Re: Absurdalność żydowskiego Boga

Postautor: bernadeta1963 » 26 sty 2020, 15:48

Ryszardzie nie zgadzam sie z tym co piszesz o ludziach mających inną orientacje seksualną ,która nie ma nic wspólnego z dewiacją .
Nasze spoleczeństwo jest tak zróżnicowane pod wieloma względami ,że powiniśmy nauczyć się zarówno tolerancji jak i akceptacji .
Nie mówię tu o akceptacji zachowań wykraczających poza normy prawa .
Uważam ,ze każdy czlowiek ma prawo do takiego życia ,które wedlug niego daje mu poczucie szczęścia i harmonii.
Nie wazne ,czy jest to związek dwóch kobiet ,dwóch mężczyzn ,czy kobiety i mężczyzny .Każdy ma prawo przeżyć swoje życie w taki sposób jak sobie wybrał .
Społeczeństwo powinno to uszanowac .Nigdy nie wiadomo jak my będziemy postrzegani przez innych .Ktos jest przykladnym męzem i ojcem ,a moze za trzydzieści lat bdzie łysy i zgarbiony .I co wtedY ? może nie będzie mógl chodzić po swojej ulicy bo łysych tam nie tolerują .
Jeśli nie zmienimy swoich poglądów i nie będziemy akceptować ludzi ,którzy maja odmienne zapatrywania nie oczekujmy ,że ktoś kiedyś nam okaże szacunek ,kiedy będziemy z czasem ''odstawać ''od przyjetych wedlug innych norm .
Nie zgadzam się na akceptacje zachowań naruszających prawo .


Witaj na forum Jarowit 777 :)
bernadeta1963
 
Posty: 546
Rejestracja: 30 gru 2014, 18:31
Lokalizacja: Łódź

Re: Absurdalność żydowskiego Boga

Postautor: Xsenia » 26 sty 2020, 17:25

alexis200 pisze:natomiast normalną ciąże można usunąć do SIÓDMEGO TYGODNIA CIĄŻY - ponieważ nie jest jeszcze wytworzony mózg i układ nerwowy - więc w świetle badań i nauki - płód ten wogóle NIE MA ŚWIADOMOSCI ISTNIENIA - NIE ODCZUWA BÓLU, BO NIE MA - MÓZGU I NERWÓW .

Natomiast jeżeli się usuwa dziecko które ma już wytworzony mózg, nerwy ma czucie, świadomość - czyli taki wcześniak w drugim, trzecim np miesiącu ciąży - to oczywiście uważam to za ZBRODNIE !!! i takiego lekarza należy skazać za zabójstwo moim zdaniem .

Ale na całym świecie cywilizowanym - KANADA, USA, AUSTRALIA, NOWA ZELANDIA, Kraje Zachodniej i Wschodniej Europy, w niektórych państwach Afryki, i Azji - można usunąć ciąże - płód do SIÓDMEGO TYGODNIA - nie później i jeżeli płod jest Zdeformowany i zagraża życiu matki - kobiety .


No nie do końca jest tak jak piszesz. :) Komórki nerwowe rozwijają się w płodzie dużo później 17-20 tydzień.
"Między 17. a 20. tygodniem ciąży w mózgu dziecka powstają komórki nerwowe, których zadaniem będzie rozpoznawanie bodźców zewnętrznych, takich jak smak, zapach, dźwięk czy światło lub dotyk." źródło: https://www.bebiprogram.pl/rozwoj-dziec ... roku-zycia
I nie jest prawdą, że w większości krajów można usunąć ciążę do 7 tygodnia. Dozwolone jest usuwanie ciąży w pierwszym trymestrze czyli do 12 tygodnia, natomiast jeżeli płód jest uszkodzony lub zagraża życiu matki można usuwać nawet do 22 tygodnia i później. żródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Aborcja

Ryszard a cóż to sie stało, że jesteś tak negatywnie nastawiony do ludzi? Nie akceptujesz, nie tolerujesz, nie będziesz dyskutował. Coś za dużo tych NIE. Trochę luzu. Żyj i daj żyć innym. Może się to tobie nie podobać i masz święte prawo wypowiedzieć własne zdanie, ale nie obrażaj ludzi przezwiskami o pederastach, komunistach i lewakach, bo będę zmuszona cię ukrócić :) Więcej optymizmu :)
Wyznaję zasadę Sokratesa - "wiem, że nic nie wiem". :)
Awatar użytkownika
Xsenia
Moderator forum.
 
Posty: 3163
Rejestracja: 08 lis 2013, 22:07
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Absurdalność żydowskiego Boga

Postautor: Ryszard » 26 sty 2020, 19:31

OK, admin wszędzie ma rację
Nawet gwiazdy płaczą z tym, kto płacze w nocy.
Awatar użytkownika
Ryszard
 
Posty: 684
Rejestracja: 21 cze 2017, 17:08

PoprzedniaNastępna

Wróć do Religia i filozofia

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości