Absurdalność żydowskiego Boga

Nasze przemyślenia na temat filozofii, religii i związków wyznaniowych. Podobieństwa i różnice do spirytyzmu. Co nas intryguje, ciekawi, co budzi wątpliwości...

Re: Absurdalność żydowskiego Boga

Postautor: Ryszard » 29 sty 2020, 21:55

Przypominam, iż jesteśmy na forum spirytystów oraz w temacie krytyka Boga ;)
Nawet gwiazdy płaczą z tym, kto płacze w nocy.
Awatar użytkownika
Ryszard
 
Posty: 684
Rejestracja: 21 cze 2017, 17:08

Re: Absurdalność żydowskiego Boga

Postautor: danut » 29 sty 2020, 22:03

Ryszardzie - pogląd nie może być wymyślony, ani łyknięty jak świeży sok, aby mieć swój pogląd w ogóle, to bardzo wiele trzeba się natrudzić, przeżyć, doświadczyć, zrozumieć dlaczego tak właśnie jest. A autorytety są po to, byś sam od siebie przyznał im rację, wtedy możesz się na taki powołać, a nie wtedy, gdy imponuje ci tylko jego stanowisko i uznanie przez innych. Rzucanych na pokaz haseł bezmyślnych, podstępnych, nie raz wręcz pustych jest mnóstwo, ale to że są tylko rozgłaszane przez wszelakich głosicieli wcale nie nadaje im wartości. Jeśli komuś wystarcza wiedza zdobyta przed laty, no to niech tak będzie, niech zatka sobie uszy na to co dzieje się dalej. Był taki człowiek, który niedawno dopiero wyszedł na świat z piwnicy, bo myślał, że nadal trwa wojna. Ale nie powinno się mówić, że każda droga jest dobra do osiągnięcia celu. Widzisz, by zdobyć cokolwiek można to zrobić na wiele sposobów, jeśli to jest rzecz - to możesz ją ukraść, nawet kogoś zabić kto będzie jej bronił, wyłudzić ją, ale możesz też na nią uczciwie zapracować. Zatem, który sposób jest słuszny, dobry a który jest zły?
Ps. Ryszardzie, skoro zwracasz uwagę, to niech to dotyczy wszelakich poglądów na Boga :)
danut
 
Posty: 6655
Rejestracja: 27 paź 2015, 09:27

Re: Absurdalność żydowskiego Boga

Postautor: Ryszard » 29 sty 2020, 23:03

Danuś, może nie tak składnie, ale napisałem to samo co Ty 8-)
Nawet gwiazdy płaczą z tym, kto płacze w nocy.
Awatar użytkownika
Ryszard
 
Posty: 684
Rejestracja: 21 cze 2017, 17:08

Re: Absurdalność żydowskiego Boga

Postautor: danut » 29 sty 2020, 23:12

Ryszard pisze:Danuś, może nie tak składnie, ale napisałem to samo co Ty 8-)

No to się cieszę i pozdrawiam! :)
danut
 
Posty: 6655
Rejestracja: 27 paź 2015, 09:27

Re: Absurdalność żydowskiego Boga

Postautor: Adeptus Gedeon » 05 lis 2020, 16:56

Poczytałem Biblię... I przekazuje ona obraz Boga jako sadystycznego, egotycznego potwora. To się czyta jak jakąś powieść dark fantasy, z Bogiem w roli złego czarnoksiężnika, a Izraelitów - jego orków. Mam nadzieję, że takiego Boga nie ma... Z drugiej strony, zwątpiłem w istnienie jakiegokolwiek dobrego, osobowego Boga. Bo gdyby istniał, czy pozwoliłby, żeby większość ludzkości postrzegała go przez pryzmat takich ohydnych ksiąg (wszak Koran jest nie lepszy)? Biorę pod uwagę opcję deistyczną - Boga jako odległego Architekta Wszechświata, który nie bardzo przejmuje się ludźmi, albo panteistyczną - Boga jako "Mocy", która nie przemawia bezpośrednio, tylko co najwyżej poprzez odczucia i stąd zafałszowany obraz w "świętych" księgach.
Moja twórczość: viewtopic.php?f=74&t=5283 .
Adeptus Gedeon
 
Posty: 15
Rejestracja: 05 lis 2020, 16:42

Re: Absurdalność żydowskiego Boga

Postautor: ronald73 » 05 lis 2020, 19:00

Wyrzuć stary testament do śmieci. Przecież sam czujesz że tam coś nie gra. Podobno jest z wiarą katolickim. Oni równiez trzymają ten stary testament. Stary testament powstało w czasach że powiedzmy przez strach było trzeba wbić wiara u ludzi w głowach. Teraz to już nie działa, świadomość świata idzie do przodu, stary testament jest już niepotrzebny.
tylko czasami coś czytam
ronald73
 
Posty: 305
Rejestracja: 25 sty 2018, 21:08

Re: Absurdalność żydowskiego Boga

Postautor: Adeptus Gedeon » 06 lis 2020, 10:51

Ale dlaczego tylko Stary? W Nowym też jest sporo "kwiatków". Jezus, który mówi, że patrzenie z pożądliwością na kobietę, to to samo co cudzołóstwo, więc lepiej wyłup sobie oko, niż miałbyś pójść do piekła. A Apokalipsa to opis tego, jak Bóg na różne wymyślne sposoby niszczy cywilizację i morduje większość ludzkości, by wtrącić ją w otchłań wiecznego cierpienia.
Moja twórczość: viewtopic.php?f=74&t=5283 .
Adeptus Gedeon
 
Posty: 15
Rejestracja: 05 lis 2020, 16:42

Re: Absurdalność żydowskiego Boga

Postautor: ronald73 » 06 lis 2020, 13:23

Jak chcesz, to wyrzuć i nowy testament.
tylko czasami coś czytam
ronald73
 
Posty: 305
Rejestracja: 25 sty 2018, 21:08

Re: Absurdalność żydowskiego Boga

Postautor: tadyszka » 08 lis 2020, 09:42

pamietajcie ze Jezus musial dostosywac sie do poziomu ludzi z tamtego okresu.. I ze kosciol zdazyl pieknie i wielokrotnie zmienic jego slowa na swoje potrzeb.. wszedzie wazny jest dystans..
... Może wojny wciąż wybuchają dlatego, że jeden nigdy w całej pełni nie chce czuć tego, co cierpi drugi...
Bycie empatycznym to widzenie świata oczami drugiego, a nie widzenie własnego odbitego w jego
oczach...


spirytystka na emigracjii
Awatar użytkownika
tadyszka
spirytystka
spirytystka
 
Posty: 668
Rejestracja: 16 lut 2011, 18:21
Lokalizacja: Hamburg

Re: Absurdalność żydowskiego Boga

Postautor: Adeptus Gedeon » 12 lis 2020, 11:59

No nie wiem, wydaje mi się, że prawdziwy prorok powinien podnosić ludzi na wyższy poziom, a nie dostosowywać się do ich poziomu.
Moja twórczość: viewtopic.php?f=74&t=5283 .
Adeptus Gedeon
 
Posty: 15
Rejestracja: 05 lis 2020, 16:42

PoprzedniaNastępna

Wróć do Religia i filozofia

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości