Diabeł nie istnieje

Nasze przemyślenia na temat filozofii, religii i związków wyznaniowych. Podobieństwa i różnice do spirytyzmu. Co nas intryguje, ciekawi, co budzi wątpliwości...

Diabeł nie istnieje

Postautor: Hansel » 04 lis 2019, 14:22

Przełożony generalny jezuitów ojciec Arturo Sosa powiedział w środowym wywiadzie z „Il Tempi”, że szatan to jedynie rzeczywistość symboliczna, a nie konkretna osoba. To już kolejna wypowiedź „czarnego papieża” trudna do pogodzenia z nauką Kościoła.Według ojca Sosy zły duch, to symbol zła istniejącego w różnych strukturach. Nie jest jednak osobą jak człowiek lecz sposobem manifestacji zła w ludzkim życia. Duchowny stwierdził, że szatan istnieje na wiele sposobów, jednak jako rzeczywistość symboliczna. Chodzi o pokazanie rzeczywistości walki dobra ze złem, stale obecnej w ludzkim sumieniu – stwierdził w wywiadzie dla włoskiego Tempi.- Diabeł istnieje jako personifikacja zła w różnych strukturach, ale nie osobowo, bo on nie jest osobą, jest drogą działania zła. On nie jest osobą tak jak osobą jest człowiek. Jest drogą, w jaką zło jest obecne w ludzkim życiu - oznajmił.Duchowny powołał się na sformułowanie świętego Ignacego o duchu prowadzącym do czynów sprzecznych z Bogiem. Jednak według generała jezuitów chodzi tu o zło obecne w ludzkim życiu, uosobione w różnych strukturach.Podobnych wypowiedzi generał jezuitów udzielał w przeszłości. Na przykład w 2017 roku powiedział w rozmowie z El Mundo, że rzeczywistości symboliczne wyrażają zło. Słowa te wywołały kontrowersje. W efekcie rzecznik generała podkreślił, że duchowny wyraża wyłącznie naukę Kościoła.


https://www.pch24.pl/porazajace-slowa-g ... 320,i.html
Narodzić się, umrzeć, odrodzić ponownie i wciąż się rozwijać - takie jest prawo
Awatar użytkownika
Hansel
 
Posty: 3742
Rejestracja: 13 gru 2014, 18:26

Re: Diabeł nie istnieje

Postautor: danut » 04 lis 2019, 19:06

Przecież są to bardzo trafne określenia. W czym uchybiają nauce kościoła? Druga sprawa to kto za tym stoi aby uosobić i Boga i Diabła? Dlaczego te pogańskie, starodawne diabelskie praktyki mają być utrzymywane wciąż w mocy i ludzkiej wierze? Dlaczego wciąż przykrywa się nimi Prawdę i sieje strach? "Bóg jest Duchem i według Biblii "Nieskończenie Dobrym i Doskonałym. Stworzycielem Nieba i Ziemi....." - " Bóg jest duchem: potrzeba więc, by czciciele Jego oddawali Mu cześć w Duchu i w prawdzie". Taka jest wypowiedź Jezusa do Samarytanki według Jana. A kimże może być Szatan jeśli nie Jego przeciwieństwem, czyli duchem nieskończenie złym, ojcem kłamstwa, tworzącym ułudę i falsyfikaty rzeczy prawdziwych. "Jest drogą działania zła"- przeciwnym wektorem do drogi Boga.
danut
 
Posty: 6281
Rejestracja: 27 paź 2015, 10:27


Wróć do Religia i filozofia

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości