Islam

Nasze przemyślenia na temat filozofii, religii i związków wyznaniowych. Podobieństwa i różnice do spirytyzmu. Co nas intryguje, ciekawi, co budzi wątpliwości...

Re: Islam

Postautor: czarnyMag » 26 maja 2017, 10:30

Hansel pisze:Pierwotnie islam pełnił ważną rolę dla cywilizacyjną - https://www.youtube.com/watch?v=F5v-oxMLD7w


Tak? Jaką? Podbijał i mordował cywilów pod płaszczykiem wiary w schizofrenię jakiegoś biznesmena z Mekki :P
"żyj i daj żyć innym"
Awatar użytkownika
czarnyMag
 
Posty: 2854
Rejestracja: 05 gru 2014, 21:22
Lokalizacja: Astral - tu i tam - teraz tu

Re: Islam

Postautor: czarnyMag » 30 maja 2017, 11:25

Nikita pisze:Prawo karmy dziala...kiedys kolonizatorzy nakradli sie a teraz musza oddac. :mrgreen:


To się nazywa prawo zemsty! Wątpisz w to, że kiedyś w nieznanym miejscu i czasie kradłaś? Kradłaś! :twisted: jak każdy! W przeciwnym razie By Cię tu nie było (albo byłabyś i byś cierpiała nikogo nie osądzając) - a więc witamy! :lol:

...duchy czekają na Twoją konsternację (wyparcie nie ma sensu - bo przedłuży się proces oczyszczenia, ale i tak Cię to nie minie!).
"żyj i daj żyć innym"
Awatar użytkownika
czarnyMag
 
Posty: 2854
Rejestracja: 05 gru 2014, 21:22
Lokalizacja: Astral - tu i tam - teraz tu

Re: Islam

Postautor: Nikita » 02 cze 2017, 10:19

Magu ja mam świadomość tego, że za wszystko się płaci...a wiec skoro TU jestem i skoro cierpię to musiałam narobić oj narobić wiele brzydkich rzeczy...Mam tego świadomość...jesteśmy na tym padole bo jeszcze mamy dużo do przerobienia. Ja jestem już stara dusza i mam tą świadomość, że trzeba się oczyścić i robić jak najwięcej dobra....Moje życie nie jest najgorsze ale są w nim rzeczy, które bardzo uwierają....ale taka karma...akceptuje to....
Nikita
Sympatyk spirytyzmu
 
Posty: 5352
Rejestracja: 03 maja 2010, 15:31

Re: Islam

Postautor: stefan12 » 05 cze 2017, 14:34

Znowu islam morduje...
Awatar użytkownika
stefan12
 
Posty: 474
Rejestracja: 05 gru 2013, 13:08

Re: Islam

Postautor: czarnyMag » 08 cze 2017, 12:20

stefan12 pisze:Znowu islam morduje...


Jeśli staniesz poza "hologram w którym żyjesz" i zrobisz wiele by żyć obok nie krzywdząc nikogo i nie obrażając choćby w myśli - Toś zwycięzcą ! i tego ci życzę :)
resztą się nie przejmuj!
"żyj i daj żyć innym"
Awatar użytkownika
czarnyMag
 
Posty: 2854
Rejestracja: 05 gru 2014, 21:22
Lokalizacja: Astral - tu i tam - teraz tu

Re: Islam

Postautor: Ivo700 » 08 maja 2018, 23:09

To nie ISLAM morduje tylko Bandyci z ISIS .

Sam Islam mówi o SAALAM pokoju ze wszystkimi stworzeniami na ziemi .

W Prawdziwym Islamie ---nie dopuszczalne jest mordowanie ludzi ---niewinnych i nawracanie ich siłą .

Islam ---dopuszcza w skrajnych sytuacjach tylko WALKĘ OBRONNĄ ---przeciw agresji dokonywanych na słabszych, sierotach, wdowach, ludziach starych .

Muzułmanie --- mają chronić ludzi słabszych i stosować do nich --- czyny

1.Współczucia
2.Miłosierdzia
3.Kochania bliźniego

Islam naucza że wszyscy są ludźmi równymi stworzonymi przez BOGA JEDYNEGO, i nie wolno poniżać ludzi ze względu na płeć, kulturę, rase .



jak napisano w KORANIE ''kto ratuje jedno życie, to tak jakby ratował całą ludzkość, kto zabija jedno życie, to tak jakby zabijał całą ludzkość .''

Dzihadyści z ISIS --- nie znają Koranu i Hadisów Proroka Muhammada, wyrywają z kontekstu zdania Koranu i dostosowują do swych szaleńczych przekonań .

Zaślepia ich fanatyzm, a może i są pod wpływem narkotyków .




W ISLAMIE są różne nurty ---konserwatywne, ortodoksyjne, aż po liberalno - Sufickie [w tym ostatnim kobiety mają równe prawa z mężczyznami i toleruje się osoby homoseksualne --- nie potępia się ich ]

Z Sufizmu i mistycznego nurtu Islamu Szyitów wywodzi się BABIZM, a z BABIZMU --- BAHAIZM .

...ostatnio też zaskoczyła mnie wiadomość ---że w ARABII SAUDYJSKIEJ ---będzie można budować kościoły chrześcijańskie tak jak w innych krajach Arabii , będzie też zliberalizowane prawo karne, cywilne, także Arabia powoli zaczyna się zmieniać .

mam nadzieje że to będzie szybki proces .


12 Przykazań MAHOMETA na podstawie Koranu i Hadisów

1.BĘDZIESZ MIŁOWAŁ TYLKO JEDNEGO BOGA

2.BĘDZIESZ SZANOWAŁ SWEGO OJCA I MATKE

3.BĘDZIESZ MIŁOWAŁ SWEGO BLIŹNIEGO I PODARUJESZ MU TO CZEGO ON BĘDZIE POTRZEBOWAŁ

4.BĘDZIESZ BRONIŁ SŁABYCH, CHORYCH , CUDZOZIEMCÓW

5.NIE BĘDZIESZ NICZEGO MARNOTRAWIŁ

6.NIE BĘDZIESZ POŻĄDAŁ

7.NIE BĘDZIESZ CUDZOŁOŻYŁ

8.NIE BĘDZIESZ ZABIJAŁ

9.NIE BĘDZIESZ POŻADAŁ MAJĄTKU INNYCH, W SZCZEGÓLNOŚCI SIEROT

10.NIE BĘDZIESZ OSZUKIWAŁ W HANDLU

11.NIE BĘDZIESZ POSTĘPOWAŁ NIEROZUMNIE

12.NIE BĘDZIESZ UNOSIŁ SIĘ PYCHĄ .
Ivo700
 
Posty: 85
Rejestracja: 01 gru 2017, 13:54

Re: Islam

Postautor: czarnyMag » 09 maja 2018, 13:56

To jest Islam teoretyczny tak samo jak Księga Kapłańska w Torze i dekalog w Biblii tylko, że te teorie jakoś się kłócą z prawdami które nas otaczają a które wyrosły na Torze, Koranie i Biblii i które człowiek / duch w nim wcielony za nadto olewa.
Olewa jakby miał w sobie zakodowane swoje własne prawdy które są nadrzędne do tych wszystkich książek które czyta :!:
Może te prawdy z tych książek są tylko wyznacznikiem doskonałości podrzuconym nam ludziom jako drogowskaz - tylko, że my mamy obecnie niską jaźń i ewentualnie możemy tym napalić w piecu by się ogrzać...i przetrwać ale do nas to nie dociera. Oczywiście możemy sobie wmawiać, że jesteśmy oświeceni i rozumiemy te prawa których tak naprawdę i tak nie rozumiemy :) bo gdybyśmy je rozumieli to bylibyśmy doskonali a co za tym idzie wiedzieli konkretnie czemuśmy się tu na Ziemi na przykład urodzili i co mamy robić konkretnie by wypełnić swoje zamierzenia :lol:
"żyj i daj żyć innym"
Awatar użytkownika
czarnyMag
 
Posty: 2854
Rejestracja: 05 gru 2014, 21:22
Lokalizacja: Astral - tu i tam - teraz tu

Re: Islam

Postautor: Ivo700 » 13 maja 2018, 21:49

Tak Czarny Magu

To jest Islam w teorii, tak jak i inne religie są już teorią --- podałem tylko przykład że Muhammad był takim ''Lutrem'' Reformatorem dla swych współczesnych, miał swoje wady i zalety ten człowiek Muhammad, zresztą i o Jezusie też mało wiemy --- bo to co jest o nim napisane w Ewangeliach to w w połowie są to mity i legendy a nie prawdziwe wypowiedzi Jezusa i czyny opisane o nim w owych Ewangeliach .

Co do Islamu --- pewne idee Islamu się mi podobają --- te ''niewypatrzone'' ale reszta do mnie nie przemawia, tak jak nie przemawia do mnie Judaizm i Chrystianizm, może najbliższy z religii Monoteistycznch tych ''nowych'' jest mi bliski BAHAIZM, ciekawe że że Spirytyści w Brazylii wspołpracują z BAHAITAMI a Bahai ze Spirtystami z Brazylii .

w sumie Bahai powstał w XIX i na początku XX wieku a postać BAHAULLAHA nie została tak zmitologizowana jak postacie ---Mojżesza, Zoroastra, Buddy, Jezusa, Mahometa, i pisma Bahaullaha wyszły spod jego ręki --- a nie jak Biblia i Koran które były kilka razy zredagowane / i dopisywana do tych pism to i owo .

Bahai podobnie jak wczesny Islam --- uznaje Naukę i równość rasową za podstawę i tolerancje religijną, przy czym ISLAM zatracił w większości ''ducha'' i stał się religią w większości sformalizowaną - sztywną, SUFIZM i BAHAI owego Ducha zachowały .

w Bahai podoba się mi też idea ---żeby ciągle poszukiwać PRAWDY, w sumie i Mahomet już w VII wieku ---mawiał ''poszukujcie wiedzy nawet w Chinach'' oraz ''nieustawajcie w poszukiwaniu Prawdy''

ale niestety Islam się zatrzymał w rozwoju i kulturze choć od VIII do XIV wieku stworzył bardziej rozwiniętą kulturę i cywilizacje niż Zachodnie ówczesne Chrześcijaństwo Rzymsko-Katolickie .

...ale po XIV wieku nastąpił upadek Islamu i zastój, Islam zamknął się na epokę Renesansu i epokę Oświecenia ---szczególnie większość państw Arabskich i północnej Afryki tkwi jedną nogą w epoce sprzed Renesansu i Oświecenia, Europa jak wiemy otwarła się po XV wieku na Naukę, Wiedze, Islam pozostał w tyle za Europą współczesną .

Kto wie może kiedyś za 100-150 lat powstanie Islam Liberalny-Nowoczesny, chociaż myślę że jeżeli chodzi o religie to przyszłość będzie należeć do BAHAI i RASTAFARIANIZMU po 1974 roku ruch RASTA otworzył się na inne rasy i stał się religią już nie tylko Afro-Jamajczyków i ''Czarnych'' ale i też innych ras i kultur .
Spirytyzm i Ezoteryczne ruchy też w XXI - będą odgrywać dużą rolę, natomiast Tradycyjny Islam, Katolicyzm, Judaizm, Protestantyzm ---będzie powoli kostaniał i nie będą te religie już tak silnie oddziaływać na jednostki .

To tyle Czarny Magu z moich obserwacji .
Ivo700
 
Posty: 85
Rejestracja: 01 gru 2017, 13:54

Re: Islam

Postautor: ronald73 » 14 maja 2018, 08:46

Kościół katolicki straszy wiernych np z wiecznym paleniem w piekle i sądem ostatecznym. Czym Islam straszy swoich wiernych? Mają coś podobnego?
tylko czasami coś czytam
ronald73
 
Posty: 305
Rejestracja: 25 sty 2018, 21:08

Re: Islam

Postautor: czarnyMag » 14 maja 2018, 12:46

Ivo700 pisze: To jest Islam w teorii, tak jak i inne religie są już teorią --- podałem tylko przykład że Muhammad był takim ''Lutrem'' Reformatorem dla swych współczesnych, miał swoje wady i zalety ten człowiek Muhammad, zresztą i o Jezusie też mało wiemy --- bo to co jest o nim napisane w Ewangeliach to w w połowie są to mity i legendy a nie prawdziwe wypowiedzi Jezusa i czyny opisane o nim w owych Ewangeliach .


Pierwszy autor Islamu faktycznie miał na imię Muhammad i był prorokiem ale nie był takim Lutrem ponieważ był doskonałym prorokiem i podał te wszystkie prawdy na 100 procent - a więc był on kimś w rodzaju wcielonego ducha typu Jezus który nie uchybił żadnej z tych prawd (a właściwie to Prorok Muhammad będący na Ziemi jako po Jezusie nie uchybił żadnej z Jezusa prawd :!: ).

A więc Prorok Muhammad jest ostatnim na Ziemi prorokiem który się tu pojawił :!:

A więc ostatnią odsłoną właściwej wiary jest przekaz Proroka Muhammada :twisted:
A ja jako wcielony w 85 procent w wyznawcę powyższego Proroka i...nie mogący w obecnym czasie się odebrać jako wyznawca jedynej prawdziwej wiary którą mi wskazuje serce i duch - bom urodzony chrześcijanin na południu Polski muszę przyjąć wiarę w blebluma w którego nie wierzę :lol: i z stąd moje rozterki duchowe... :lol:
"żyj i daj żyć innym"
Awatar użytkownika
czarnyMag
 
Posty: 2854
Rejestracja: 05 gru 2014, 21:22
Lokalizacja: Astral - tu i tam - teraz tu

PoprzedniaNastępna

Wróć do Religia i filozofia

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 16 gości