Islam

Nasze przemyślenia na temat filozofii, religii i związków wyznaniowych. Podobieństwa i różnice do spirytyzmu. Co nas intryguje, ciekawi, co budzi wątpliwości...

Re: Islam

Postautor: Krzysztoff » 08 sty 2016, 10:14

Znany jest efekt , że ludzie którzy wyjadą na emigrację , za granicą zachowują się gorzej niż we własnym kraju.

Tak samo Polacy, którzy jadą pracować za granicę zachowują się o wiele gorzej niż u siebie, psychologowie tłumaczą to pewnym wyrwaniem z własnego środowiska, takim ludziom przez jakiś czas wydaje się że wszystko im wolno zanim ktoś ich nie postawi do pionu.
Oczywiście to nikogo nie usprawiedliwia i te wydarzenia w Niemczech są absolutnie bulwersujące

Dlatego ja jestem od początku zwolennikiem absolutnie zdecydowanych działań służb, wszystkie przejawy agresji lub przestępczości powinny powodować karę i wydalenie z zakazem wjazdu do całej Unii.
To samo powinno dotyczyć wszystkich (bez wyjątku) krzewicieli nienawiści na tle religii lub filozofii, - delegalizacja i wydalenie.

Natomiast nie można się kierować nienawiścią , nienawiść prowadzi do przemocy a ta prowadzi do spirali przemocy
Na pewno wielu imigrantów to normalni ludzie którzy potrzebują pomocy i chcą po prostu normalnie żyć

Ja widzę większe ryzyko w tym że w kolejnych wyborach w europie dojdą do władzy skrajni nacjonaliści, jak to się ostatnio skończyło - dobrze wiemy II wojna światowa, tyle że wtedy nie było broni atomowej.

Myślę że warto pomodlić się o pokój na świecie i w naszych sercach - o to ostatnio prosił na forum Leszek i myślę że dzisiaj jest to ważne albo nawet bardzo ważne
Krzysztoff
Moderator forum
Moderator forum
 
Posty: 2787
Rejestracja: 05 sty 2012, 21:52
Lokalizacja: Wrocław

Re: Islam

Postautor: stefan12 » 08 sty 2016, 13:30

Zejdźcie na ziemię, nikogo nie wydalą, bo masa krytyczna została już przekroczona.
I policja nie będzie egzekwowała prawa, bo nie jest już w stanie tego robić. Teraz jest już efekt tłumu i brak odpowiedzialności indywidualnej.
Służby państwowe są nakierowane na ukrywanie i niedopuszczanie do rozprzestrzeniania się informacji, stąd ten skandal, że przez 5 dni media w niemczech milczały.

Modlić się możemy za Polskę, bo dla Europy ratunku już nie ma.
Nadal, pomimo zimy, do Europy przedostaje się około 3.000 osób - każdy dzień.
Awatar użytkownika
stefan12
 
Posty: 474
Rejestracja: 05 gru 2013, 13:08

Re: Islam

Postautor: fruwla » 08 sty 2016, 13:55

stefan12 pisze:Służby państwowe są nakierowane na ukrywanie i niedopuszczanie do rozprzestrzeniania się informacji, stąd ten skandal, że przez 5 dni media w niemczech milczały.



Miemiecka demokracja :lol:
" Punkt widzenia zalezy od miejsca siedzenia "
fruwla
 
Posty: 956
Rejestracja: 28 kwie 2015, 10:03

Re: Islam

Postautor: Nikita » 08 sty 2016, 15:25

Rozmawialam ze znajoma z Kolonii i ona mi mowila, ze Radio lokalne powiadomilo o zamieszkach na placu przed katedra juz 1 stycznia...tylko, ze nikt nie wiedzial o rozmiarach tych zamieszek...dopiero potem wszytsko wyplynelo...
Nikita
Sympatyk spirytyzmu
 
Posty: 5352
Rejestracja: 03 maja 2010, 15:31

Re: Islam

Postautor: stefan12 » 08 sty 2016, 15:32

Bo lokalne radio nie jest pod kontrolą, tak jak mainstreamowe media.
Awatar użytkownika
stefan12
 
Posty: 474
Rejestracja: 05 gru 2013, 13:08

Re: Islam

Postautor: cthulhu87 » 08 sty 2016, 16:33

Krzysztoff pisze:Znany jest efekt , że ludzie którzy wyjadą na emigrację , za granicą zachowują się gorzej niż we własnym kraju.

Tak samo Polacy, którzy jadą pracować za granicę zachowują się o wiele gorzej niż u siebie, psychologowie tłumaczą to pewnym wyrwaniem z własnego środowiska, takim ludziom przez jakiś czas wydaje się że wszystko im wolno zanim ktoś ich nie postawi do pionu.
Oczywiście to nikogo nie usprawiedliwia i te wydarzenia w Niemczech są absolutnie bulwersujące


To ja trochę poprzynudzam jako historyk ;) . Ten sam mechanizm psychologiczny zachowań osób wyrwanych z pierwotnego środowiska obserwowano w XIX stuleciu w Warszawie i Łodzi. Te dwa polskie miasta były pierwszymi aglomeracjami miejskimi "z prawdziwego zdarzenia", do których masowo emigrowała ludność wiejska. Mówimy tu o specyficznym okresie, w którym nastąpiła radykalna zmiana polegająca na przejściu z kultywowanego przez tysiące lat życia związanego z rolnictwem, do pracy w nowoczesnych zakładach industrialnych. Ciężko jest nam, ludziom żyjącym w XXI wieku wyobrazić sobie tak ogromną zmianę, a jednak nasi przodkowie musieli jakoś sobie z nią poradzić...

Z czasem ludzie, którzy za chlebem emigrowali do miasta, dostosowali się do nowych warunków życia, a ich funkcjonowanie ustabilizowało się. Ludzie mają bowiem zdolność do tworzenia porządku nawet w warunkach totalnego nieporządku. Dziś nikt z nas nie powie, że rodzina funkcjonująca na wsi odbiega pod względem zasad etycznych od rodziny żyjącej w mieście, bądź na odwrót. Drugie pokolenie tych ludzi funkcjonowało już zupełnie normalnie, w środowisku ukształtowanym przez zmiany technologiczne wielkiego przemysłu. Po prostu potrzebowano czasu, aby odnaleźć się w warunkach, które początkowo wydawały się obce, jak z innej planety.
"Widziałem słynne grody starożytności, spoczywające pod całunem piasku lub kamienia, jak Kartagina, miasta greckie na Sycylii, równinę Rzymu z rozwartymi grobami i śpiące pod popiołem Wezuwiusza snem wieków dwudziestu cmentarze." L. Denis
http://www.ksiazki-spirytystyczne.pl
Awatar użytkownika
cthulhu87
Moderator forum
Moderator forum
 
Posty: 4282
Rejestracja: 19 lip 2008, 12:44

Re: Islam

Postautor: Xsenia » 08 sty 2016, 21:28

Przenieście się z tą dyskusją, bo z Islamem to niewiele ma wspólnego.
Wyznaję zasadę Sokratesa - "wiem, że nic nie wiem". :)
Awatar użytkownika
Xsenia
Moderator forum.
 
Posty: 3163
Rejestracja: 08 lis 2013, 22:07
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Islam

Postautor: Pawełek » 08 sty 2016, 22:59

Jeśli sami się nie podporządkują, to zrobi z nimi porządek społeczeństwo. Smutne, ale prawdziwe i niestety skuteczne. Sam nie wiem czy powstrzymał bym nerwy na wodzy widząc jak biją kobietę... Głupio się przyznać ale taka jest prawda.
Awatar użytkownika
Pawełek
Moderator forum
Moderator forum
 
Posty: 1941
Rejestracja: 27 kwie 2015, 21:36
Lokalizacja: Śląsk

Re: Islam

Postautor: Nikita » 09 sty 2016, 09:22

Pawelku to dobrze, ze stanal bys w obronie bitej kobiety...to odwaga.
Nikita
Sympatyk spirytyzmu
 
Posty: 5352
Rejestracja: 03 maja 2010, 15:31

Re: Islam

Postautor: Pawełek » 09 sty 2016, 10:49

Nikita pisze:Pawelku to dobrze, ze stanal bys w obronie bitej kobiety...to odwaga.

Nie wiem czy to wina wychowania, czy może mojego stopnia rozwoju, ale od zawsze darzyłem każdą kobietę szacunkiem. Naprawdę musiała by się postarać, jeśli chciałaby u mnie ten szacunek stracić. To co robi większość muzułmanów, szczególnie tych fanatycznych z kobietami, to jest po prostu nie do przyjęcia. Krew mnie zalewa jak to wszystko widzę i słyszę o samych gwałtach. Budzi się wówczas we mnie niesamowita agresja. Wiem, że to jest złe. Jednak szczerzę mówiąc, nie żałowałbym gdybym miał spuścić wpierdziel mężczyźnie który się dobierał, albo co gorsza - dobrał już do kobiety. Są ludzie na ziemi z którymi da się porozmawiać, ale nadal są takie osoby u których tylko przemoc potrafi wnieść poprawę. Chciałbym żeby to w końcu minęło i ludzkość mogła skoczyć "level up", ale jakoś się na to nie zapowiada w najbliższym czasie :|
Awatar użytkownika
Pawełek
Moderator forum
Moderator forum
 
Posty: 1941
Rejestracja: 27 kwie 2015, 21:36
Lokalizacja: Śląsk

PoprzedniaNastępna

Wróć do Religia i filozofia

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 15 gości