Islam

Nasze przemyślenia na temat filozofii, religii i związków wyznaniowych. Podobieństwa i różnice do spirytyzmu. Co nas intryguje, ciekawi, co budzi wątpliwości...

Re: Islam

Postautor: Ruskof » 03 maja 2010, 13:11

Napisalem wczesniej jeszcze,ze nie znosilbym byc budzony co dziennie rano przez Islamowca ryczacego na cale glosy z meczetu.Czyli o religie tez chodzi czesciowo :)
Nigdy nie daj sobie wmowic przez kogos to co potrafisz zrobic a to,czego nie potrafisz,bowiem tylko ty to wiesz i wiesz jak osiagnac swoj cel.

Przy odpowiednich argumentach wszystko,alez wszystko zdolam ci udowodnic...


Kontakt GG : 393033
Ruskof
 
Posty: 81
Rejestracja: 01 maja 2010, 18:42
Lokalizacja: Katowice/Awinion

Re: Islam

Postautor: konrad » 03 maja 2010, 13:15

Ruskof pisze:Islamowca


Nie ma czegoś takiego jak Islamowiec. Co najwyżej wyznawca islamu, muzułmanin albo mahometanin :D
Awatar użytkownika
konrad
spirytysta
spirytysta
 
Posty: 2952
Rejestracja: 15 lip 2008, 13:08
Lokalizacja: Warszawa

Re: Islam

Postautor: konrad » 03 maja 2010, 13:16

A à propos niechęci do islamu, to polecam też artykuł o tolerancji, który ukazał się w pierwszym numerze "Spirytyzmu"... :)
Awatar użytkownika
konrad
spirytysta
spirytysta
 
Posty: 2952
Rejestracja: 15 lip 2008, 13:08
Lokalizacja: Warszawa

Re: Islam

Postautor: Ruskof » 03 maja 2010, 13:22

Kurcze,Konrad,odpowiedzialem i nie zauwarzylem ze twoj post zostal napisany zanim ja swojego napisze,weszlem na strone glowna i wszystko przepadlo.Eh..:D
O tolerancji powiadasz?To wlasnie brak toleracji,jesli Muhametanski mnie zamierza budzic o wczesnych porannych godzinach ze wzgledow religijnych?Wlasnie dlatego jestem za tym aby chcacych praktykowac swoja religie w kraju katolicznym wywalic z powrotem do swoich "bledow".Ah no zapomnialem..Francja to przeciez kraj laiczny,ale zawsze moge tym sie po polski odwolac,w koncu trwa budowa meczetu w warszawie.
Nigdy nie daj sobie wmowic przez kogos to co potrafisz zrobic a to,czego nie potrafisz,bowiem tylko ty to wiesz i wiesz jak osiagnac swoj cel.

Przy odpowiednich argumentach wszystko,alez wszystko zdolam ci udowodnic...


Kontakt GG : 393033
Ruskof
 
Posty: 81
Rejestracja: 01 maja 2010, 18:42
Lokalizacja: Katowice/Awinion

Re: Islam

Postautor: konrad » 03 maja 2010, 13:27

Pamiętaj: "Bez miłosierdzia nie ma zbawienia", a wywalanie innych ze swojego kraju jest raczej objawem egoizmu a nie miłosierdzia.

Kiedyś mój kolega powiedział mi, że jako młody chłopak był rasistą, nienawidził ludzi o innym kolorze skóry. Wszystko się zmieniło, jak jeden z tych znienawidzonych ciemnoskórych, którymi gardził, uratował mu życie.

Mam nadzieję, że nikt Tobie życia ratować nie będzie musiał, ale z pewnością powinieneś mieć w sobie więcej wyrozumiałości. Dla Ciebie to tylko krzyk muzułmanina z jakiegoś minaretu, a dla wielu ludzi to ważny symbol, który pozwala im zrozumieć, kim są i który jest dla nich bardzo ważny.

Pozdrawiam!
Awatar użytkownika
konrad
spirytysta
spirytysta
 
Posty: 2952
Rejestracja: 15 lip 2008, 13:08
Lokalizacja: Warszawa

Re: Islam

Postautor: Ruskof » 03 maja 2010, 13:30

To nie jest ich kraj,rodzice sa z Maghrebu czy gdzies tam,ale rasistowski nie jestem.Skoro oni moga budowac w naszej Europie masowo te meczety to czemu nie my u nich?Na afganistanie kazdy kosciol jest wysadzany,no moze w polnocnej afryce mamy jakies uznanie ze wzgledow turystycznych,ale napewno nie tam w Pakistanie.
Nigdy nie daj sobie wmowic przez kogos to co potrafisz zrobic a to,czego nie potrafisz,bowiem tylko ty to wiesz i wiesz jak osiagnac swoj cel.

Przy odpowiednich argumentach wszystko,alez wszystko zdolam ci udowodnic...


Kontakt GG : 393033
Ruskof
 
Posty: 81
Rejestracja: 01 maja 2010, 18:42
Lokalizacja: Katowice/Awinion

Re: Islam

Postautor: konrad » 03 maja 2010, 13:32

Ruskof pisze:To nie jest ich kraj


Teraz to też jest ich kraj.

Ruskof pisze:Na afganistanie kazdy kosciol jest wysadzany,no moze w polnocnej afryce mamy jakies uznanie ze wzgledow turystycznych,ale napewno nie tam w Pakistanie.


To, że inni są nietolerancyjni, nie znaczy, że my mamy iść ich śladem. Myślę, że o wielkości człowieka świadczy to, że jest w stanie postępować inaczej niż inni, jeśli widzi w tym wyższy cel.
Awatar użytkownika
konrad
spirytysta
spirytysta
 
Posty: 2952
Rejestracja: 15 lip 2008, 13:08
Lokalizacja: Warszawa

Re: Islam

Postautor: Ruskof » 03 maja 2010, 13:40

Wiec jaki jest sens logiczny ich imigrantom sprawiac dobrze,skoro nasi imigranci takiego dobra tam nie maja.Takim tokiem myslenia idac dojdzie do tego ze za kilka nascie lat zapukaja do twoich drzwi i wywala przez okno,a ty lecac na ziemie ujrzysz muzulamnskich protestantow,ktorzy chca wiecej blondynek i minaretow..:)
Nigdy nie daj sobie wmowic przez kogos to co potrafisz zrobic a to,czego nie potrafisz,bowiem tylko ty to wiesz i wiesz jak osiagnac swoj cel.

Przy odpowiednich argumentach wszystko,alez wszystko zdolam ci udowodnic...


Kontakt GG : 393033
Ruskof
 
Posty: 81
Rejestracja: 01 maja 2010, 18:42
Lokalizacja: Katowice/Awinion

Re: Islam

Postautor: cthulhu87 » 03 maja 2010, 13:48

Jeśli cię ktoś uderzy w prawy policzek, nadstaw mu i drugi (Mt 5,39). To znaczy, jeśli ktoś depcze największe i najświętsze twoje dobro, twój honor osobisty, nie reaguj tak, jak reagują wszyscy — rozlewem krwi, kalumnią, wytoczeniem procesu itd. — ale odpowiedz miłością, która pozwoli twemu przeciwnikowi zrozumieć, iż tak pragniesz jego dobra, że gotów jesteś poświęcić dla niego drugi twój policzek.

źródło: Ewangelia w dniach trudnych ;)
"Widziałem słynne grody starożytności, spoczywające pod całunem piasku lub kamienia, jak Kartagina, miasta greckie na Sycylii, równinę Rzymu z rozwartymi grobami i śpiące pod popiołem Wezuwiusza snem wieków dwudziestu cmentarze." L. Denis
http://www.ksiazki-spirytystyczne.pl
Awatar użytkownika
cthulhu87
Moderator forum
Moderator forum
 
Posty: 4282
Rejestracja: 19 lip 2008, 12:44

Re: Islam

Postautor: Ruskof » 03 maja 2010, 13:52

To zalezy od stanu umyslowego osoby ktorej ten drugi policzek nadstawiasz.Tutaj u mnie watpie,zeby zrobilo na nich wraznie to ze drugi nadstawiam,bowiem i w ten drugi dostalbym.
Mojego honoru nie zamierzam zapruwac czyms,nie pisalem ze osobiscie bym tak zrobil,tylko jesli chca praktykowac to niech do siebie jada.Z racji ze europa ma zostac europa a nie stac sie kraina muzulmaninow.Takie podejsce do tego nie oznacza rasizm,tylko patriotyzm.Nie chcesz zeby twoje panstwo popadlo w calkowicie inna religie,mimo ze do tej religii nie czujesz wiekszego wstretu.
Nigdy nie daj sobie wmowic przez kogos to co potrafisz zrobic a to,czego nie potrafisz,bowiem tylko ty to wiesz i wiesz jak osiagnac swoj cel.

Przy odpowiednich argumentach wszystko,alez wszystko zdolam ci udowodnic...


Kontakt GG : 393033
Ruskof
 
Posty: 81
Rejestracja: 01 maja 2010, 18:42
Lokalizacja: Katowice/Awinion

PoprzedniaNastępna

Wróć do Religia i filozofia

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 15 gości