Islam

Nasze przemyślenia na temat filozofii, religii i związków wyznaniowych. Podobieństwa i różnice do spirytyzmu. Co nas intryguje, ciekawi, co budzi wątpliwości...

Re: Islam

Postautor: czarnyMag » 14 maja 2018, 13:09

ronald73 pisze:Kościół katolicki straszy wiernych np z wiecznym paleniem w piekle i sądem ostatecznym. Czym Islam straszy swoich wiernych? Mają coś podobnego?


Jeśli oczekujesz odpowiedzi zaczerpniętej z mitologii - to nie będę Ci w stanie pomóc - ale bez względu na to w co wierzysz - NIE MA PIEKŁA! i nie opieram to o spirytystów (którzy sami nic nigdy nie sprawdzili) - ale nie ma czegoś takiego jak piekło duszy :!:
Kiedyś gdy osiągniesz pewien "pułap" to co do Ciebie teraz piszę zrozumiesz.
Tzw. spirytysta powinien to co ja tu teraz powyżej stwierdziłem przyjąć w siebie nie dlatego, że czytaliście konkretne dzieła lecz dlatego że Wasz duch tak czuje i wie - wie to a czerpie w... nie ważne (będziecie wiedzieć w czym i z czego gdy to tak jak ja odbierzecie :twisted:
"żyj i daj żyć innym"
Awatar użytkownika
czarnyMag
 
Posty: 2854
Rejestracja: 05 gru 2014, 21:22
Lokalizacja: Astral - tu i tam - teraz tu

Re: Islam

Postautor: Ivo700 » 16 maja 2018, 15:22

Czarny Magu

napisałeś --- A więc Prorok Muhammad jest ostatnim na Ziemi prorokiem który się tu pojawił --- wg Islamu tak, ale np wg BAHAIZMU ---jak na razie ostatnim Prorokiem po Mahomecie jest BAHAULLAH ,a po nim BAHAULLAHU, wg Bahaitów przyjdzie znów inny Prorok - [kobieta lub mężczyzna powołany do służby proroczej], aby dalej nauczać ludzkość nowych Prawd zgodnie z aktualnym stanem rozwoju ludzkości . Chociaż Bahaitą nie jestem ---bliski jest mi taki pogląd, że Boskie Objawienie nie zatrzymało się na Jezusie lub Muhammadzie , a ciągle się Rozwija .

Cóż wierz sobie w co tam chcesz --- dla mnie ani Jezus ani Mahomet ani Mojżesz, Budda, Zoroaster ani nawet Bahaullah nie byli Doskonałymi ludźmi ---mieli swe wady i zalety --- też wierzyli w mity i legendarne wyobrażenia swoich czasów, np Jezus i Mahomet wierzyli w Szatana Osobowego, Sąd Ostateczny, Zmartwychwstanie z Grobu, to że ziemia jest płaska i Bóg ją stworzył w 6 dosłownych dni, ale już np BAHAULLAH poszedł dalej ---

BAHAIZM --- odrzuca wiarę w szatana, piekło, zmartwychwstanie, twierdzi że Bóg posłużył się prawami Ewolucji aby stworzyć życie na ziemi, wogóle Bahai zachęca aby ciągle poszukiwać Prawdy , i nie odrzucać też badań naukowych .

Na pewno Jezus lub Mahomet byli takimi ''wcielonymi'' duchami w ciele fizycznych ---ale byli oni ograniczeni swoją kulturą, czasami w jakich przyszło im żyć, tragedią ludzi religijnie fanatycznych jest to --że nie potrafią z nauk Jezusa, czy Mahometa, Zoroastra, Mojżesza ---odrzucić tych ich nauk które są już ---nieaktualne i przestarzałe, oczywiście ---jakaś tam część tych nauk-Jezusa, Mahometa, moim zdaniem jest OK ---owych Proroków ---Nauczycieli ale już nie wszystko moim zdaniem .

Jak dla mnie ---Judaizm, Chrystianizm, Islam to już ''zacofane '' religie i jeżeli nie będą się Reformować to za 200-500 lat będą marginesem i na wymarciu .

...może też tak być .
Ivo700
 
Posty: 85
Rejestracja: 01 gru 2017, 13:54

Re: Islam

Postautor: czarnyMag » 17 maja 2018, 09:38

Ivo700 pisze:Czarny Magu

napisałeś --- A więc Prorok Muhammad jest ostatnim na Ziemi prorokiem który się tu pojawił --- wg Islamu tak, ale np wg BAHAIZMU ---jak na razie ostatnim Prorokiem po Mahomecie jest BAHAULLAH ,a po nim BAHAULLAHU, wg Bahaitów przyjdzie znów inny Prorok - [kobieta lub mężczyzna powołany do służby proroczej], aby dalej nauczać ludzkość nowych Prawd zgodnie z aktualnym stanem rozwoju ludzkości . Chociaż Bahaitą nie jestem ---bliski jest mi taki pogląd, że Boskie Objawienie nie zatrzymało się na Jezusie lub Muhammadzie , a ciągle się Rozwija .


Ci Hindusi szukający na siłę wcieleń swych mistrzów są dla mnie mało wiarygodni :!:

Ivo700 pisze:Cóż wierz sobie w co tam chcesz --- dla mnie ani Jezus ani Mahomet ani Mojżesz, Budda, Zoroaster ani nawet Bahaullah nie byli Doskonałymi ludźmi ---mieli swe wady i zalety --- też wierzyli w mity i legendarne wyobrażenia swoich czasów, np Jezus i Mahomet wierzyli w Szatana Osobowego, Sąd Ostateczny, Zmartwychwstanie z Grobu, to że ziemia jest płaska i Bóg ją stworzył w 6 dosłownych dni, ale już np BAHAULLAH poszedł dalej ---.


Rany Boskie Ivo700 to co tu podajesz, że oni wierzyli w to - to przekłamanie na linii wiara a instytucja która przekłamuje by istnieć - piszesz o tzw. "świątyni Israela" a nie o tym co mówił np. tzw. Jezus :!: Piszesz o instytucji "Mahometa" a nie o tym co mówił tzw. Mahomet :!: I u Hindusów to samo.

Ivo700 pisze:BAHAIZM --- odrzuca wiarę w szatana, piekło, zmartwychwstanie, twierdzi że Bóg posłużył się prawami Ewolucji aby stworzyć życie na ziemi, wogóle Bahai zachęca aby ciągle poszukiwać Prawdy , i nie odrzucać też badań naukowych .


I ma rację :!:

Ivo700 pisze:Na pewno Jezus lub Mahomet byli takimi ''wcielonymi'' duchami w ciele fizycznych ---ale byli oni ograniczeni swoją kulturą, czasami w jakich przyszło im żyć, tragedią ludzi religijnie fanatycznych jest to --że nie potrafią z nauk Jezusa, czy Mahometa, Zoroastra, Mojżesza ---odrzucić tych ich nauk które są już ---nieaktualne i przestarzałe, oczywiście ---jakaś tam część tych nauk-Jezusa, Mahometa, moim zdaniem jest OK ---owych Proroków ---Nauczycieli ale już nie wszystko moim zdaniem.


W Jezusa ingerował duch Chrystus (przynajmniej ludzie takie mu dali imię :) A w Mahometa też ingerował duch który też ma na Ziemi imię :) i co z tego - człowiek sam z siebie jest tylko niedoskonałością która wymaga korekt

Ivo700 pisze:Jak dla mnie ---Judaizm, Chrystianizm, Islam to już ''zacofane '' religie i jeżeli nie będą się Reformować to za 200-500 lat będą marginesem i na wymarciu.


Tu masz rację i nie za 100 lat a za parę lat zostaną po nich tylko ruiny. Z tym iż obecnie człowiek już nie potrzebuje żadnej filozofii nawet tej Waszej by wierzyć i by być w wiecznym kontakcie - a więc po Was też pozostanie tylko sterta papieru :twisted:

...może też tak być .[/quote]
"żyj i daj żyć innym"
Awatar użytkownika
czarnyMag
 
Posty: 2854
Rejestracja: 05 gru 2014, 21:22
Lokalizacja: Astral - tu i tam - teraz tu

Re: Islam

Postautor: Ivo700 » 20 maja 2018, 14:36

Tu masz rację i nie za 100 lat a za parę lat zostaną po nich tylko ruiny. Z tym iż obecnie człowiek już nie potrzebuje żadnej filozofii nawet tej Waszej by wierzyć i by być w wiecznym kontakcie - a więc po Was też pozostanie tylko sterta papieru ----

Nie do końca się zgodzę z tym zdaniem Czarny Magu ----ale częściowo masz racje, chociaż SPIRYTYZM ---tak naprawde nie jest doktryną instytucjonalną ---i tak naprawdę nie potrzebuje ''świętych ksiąg'' dogmatów ---to ruch który wyrósł z doświadczenia mistyczne-duchowego i na przypomnieniu że poza materią istnieje inny subtelny świat .

Spirytyzm odrzuca też ---przestarzałe wyobrażenia religijne .

Osobiście nie przynależe do żadnej religii, nie jestem chrześcijaninem, buddystą itp, etc .

...dużo by pisać, niemniej Spirytyzm mnie inspiruje, podobnie jak Bahaizm, uznaje też prawo KARMY i REINKARNACJI , hinduizm, buddyzm to też ciekawe tradycje ---bliższe memu sercu, niż religie Abrahamiczne [wyjątek czynie dla Bahaizmu --z religii Abrahamicznych] .

Ale zauważyłem że religie Abrahamiczne są jednak fanatyczne i twierdzą że tylko jedna z nich ma prawde, np chrześcijanie ci powiedzą że jezeli nie chcesz iść do piekła musisz uwierzyć w Chrystusa, Muslimi znów będą ciebie Islamizować i nauczać że ---jeżeli chcesz wstąpić do Raju, to musisz uwierzyć w Ostatniego Proroka i przyjąć jego przekaz od Boga inne religie są fałszywe, Chrześcijanie też tak twierdzą ---raczej nie po drodze mi z takim typem myslenia --- zresztą i Biblia i Koran są bardzo zniekształcone i nie nauczają oryginalnych mysli Proroków Izraela, Jezusa / Mahometa ---także nie wierzę w ''święte księgi''

Bardziej badam, poszukuje, nawet książki Alana Kardeca ---nie są dla w 100% wiarygodne, część co tam pisze to mogą być wymysły Kardeca, jego żony, lub Duchów które nie były do końca rozwinięte i nauczały przez dane Medium błędnych ideii, owszem są w owych książkach ---ciekawe spojrzenia ---ale nie wszystko mnie przekonuje, ale w jakimś stopniu utożsamiam się z Spirytyzmem, choć nie tak całkowicie .

pozdr
Ivo700
 
Posty: 85
Rejestracja: 01 gru 2017, 13:54

Re: Islam

Postautor: Ivo700 » 17 mar 2019, 11:51

Nowa Refleksja o Islamie

jedynie SUFIZM i BAHAI, SPIRYTYZM, ZEN, KWAKRZY dażę sympatią, natomiast przy całej tolerancji religijnej ISLAMU nie darzę sympatią - zbyt Patiarchalna i męska i agresywna to religia, podobnie jak i inne Monoteizmy w ich Ortodoksyjnych wersjach .
Ivo700
 
Posty: 85
Rejestracja: 01 gru 2017, 13:54

Poprzednia

Wróć do Religia i filozofia

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 13 gości