Islam

Nasze przemyślenia na temat filozofii, religii i związków wyznaniowych. Podobieństwa i różnice do spirytyzmu. Co nas intryguje, ciekawi, co budzi wątpliwości...

Re: Islam

Postautor: Nikita » 15 lis 2015, 19:44

To nie byli uchodzcy...przyznalo sie do tego panstwo islamskie Is, przed ktorym zreszta ci uchodzcy uciekaja.... a powod? dlatego, ze Francja brala udzial w akcjach militarnych na Bliskim Wschodzie...
Nikita
Sympatyk spirytyzmu
 
Posty: 5352
Rejestracja: 03 maja 2010, 15:31

Re: Islam

Postautor: Flavius » 15 lis 2015, 20:16

Najbardziej mnie tylko te komentarze, szczególnie na facebooku denerwują... Moi znajomi- i to nawet ci, których uważałem za inteligentnych wypisują od wczoraj bzdety o tym, że trzeba uchodźcom ucinać głowy i pozamykać ich w obozach... Ten narastający nacjonalizm mnie może nie przeraża, ale smuci... Ostatnio w Polsce ludzie głupieją hurtowo- nacjonalizm i rasizm staje się modny... Nawet już nie wdaję się w dyskusje na temat polityki, islamu, tolerancji bo i tak wyjdę na idiotę, otumanionego TVN-em, ogłupionego propagandą.... Co do samego Islamu to jestem jak najbardziej tolerancyjny i teraz, szczególnie teraz jest mi szkoda islamistów w Europie, bo przypięto im łatkę terrorystów i barbarzyńców i to tylko dlatego, ze znalazło się kilku psychopatów, którzy mają z Islamem tyle wspólnego, co Terlikowski, czy ks. Oko z chrześcijańskimi wartościami... Jeszcze ze dwa lata temu byłem dumnym Polakiem i Europejczykiem, a teraz jak widzę ten wszechobecny nacjonalizm to mam ochotę wyjechać na Alaskę i nigdy nie wracać do domu...
Awatar użytkownika
Flavius
 
Posty: 35
Rejestracja: 12 lis 2015, 21:55

Re: Islam

Postautor: Mirek » 15 lis 2015, 20:27

Polska też brała udział. Szkoda, że po ostatnich wydarzeniach z przed 10 lat Francuzi i UE nie zrobiła nic aby historia się nie powtórzyła. Naprawdę szkoda.
Teraz znowu wszyscy łączą się w bólu, a później będzie tak jak dawniej.
Szkoda, że Franciszek nie ubolewa nad agresją wobec krajów islamskich przez kraje zachodnie dla załatwiania prywatnych interesów chciwych koncernów. Naprawdę szkoda.
„Osądzanie, obrazy i jakakolwiek wewnętrzna agresja wobec siebie jest ukrytym życzeniem sobie śmireci."
Awatar użytkownika
Mirek
 
Posty: 4398
Rejestracja: 25 cze 2014, 13:52
Lokalizacja: Śląsk

Re: Islam

Postautor: Xsenia » 15 lis 2015, 21:22

Wysłuchałam dziś oświadczenia amerykańskich muzułmanów, którzy prosili by terrorystów nie nazywać ani islamistami, ani muzułmanami, bo ci terroryści nie wyznają Islamu. A wręcz przeciwnie działają w sprzeczności z naukami Islamu. Prosili też by nie nazywać terrorystów, Państwem Islamskim, bo po pierwsze to nie jest państwo, a po drugie z Islamem nie mają nic wspólnego. A ci terroryści, to nie Islamiści, tylko zabójcy.
Zgadzam się z tym oświadczeniem w całości.
Wyznaję zasadę Sokratesa - "wiem, że nic nie wiem". :)
Awatar użytkownika
Xsenia
Moderator forum.
 
Posty: 3163
Rejestracja: 08 lis 2013, 22:07
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Islam

Postautor: atalia » 15 lis 2015, 22:18

Moim zdaniem Europa , taka jaką znamy, z całą jej cywilizacją i kultura jest w agonii a postepującego procesu powszechnej islamizacji nic nie jest w stanie juz zatrzymać. Ten zamach to początek końca a ścisle mówiąc, pełzającej wojny hybrydowej, obliczonej na całkowitą destrukcję obecnych struktur i zamieszkujących tu narodów. Taki rozwój wypadków łatwo przewidzieć, tak samo jak to, ze fala uchodźstwa to planowa i systematyczna kolonizacja Europy.
Dobrze, ze pewnie nie będę żyć w takim świecie.
Zobaczycie, co się będzie teraz działo, choć bycie złą Pytią to ostatnie, czego bym chciała.
Nie chciałabym móc znów powiedzieć głupiego " a nie mówiłam"?
atalia
spirytystka
spirytystka
 
Posty: 3943
Rejestracja: 17 sty 2010, 12:30

Re: Islam

Postautor: Xsenia » 15 lis 2015, 22:27

Nie do końca sie z tobą zgodzę Atalio. Nie martwiłabym się o Europę. Od zawsze ludy wędrowały po niej na prawo i lewo, na północ i na południe. Wierzenia pradawnych Słowian też zostały wytępione, czy uważasz, że teraz jest źle? Pradawni Słowianie też obawiali się Chrystianizacji, ale Europa to przeżyła. I teraz też ludzie przeżyją. Wydaje mi się także, że rozwinęliśmy sie już do takiego stanu, że nikt nie będzie w stanie cofnąć nas w rozwoju. Nie będzie drugiego średniowiecza. A w Islamie jest też wiele ludzi światłych i mądrych. A na fanatyków w końcu znajdzie się rozwiązanie.
Wyznaję zasadę Sokratesa - "wiem, że nic nie wiem". :)
Awatar użytkownika
Xsenia
Moderator forum.
 
Posty: 3163
Rejestracja: 08 lis 2013, 22:07
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Islam

Postautor: atalia » 15 lis 2015, 22:44

Obyś miała rację, ale gdy patrzę na to, co się dzieje, na te wielotysięczne fale młodych "poborowych" zalewające nasz piękny kontynent, wśród których kryje się zapewne niejeden chętny, by mordowac i wysadzać, pesymizm mnie ogarnia.
atalia
spirytystka
spirytystka
 
Posty: 3943
Rejestracja: 17 sty 2010, 12:30

Re: Islam

Postautor: Krzysztoff » 15 lis 2015, 23:00

Xsenia pisze: A na fanatyków w końcu znajdzie się rozwiązanie.

Jezus powiedział "Kto mieczem wojuje od miecza ginie" i myślę że ta prawda się urzeczywistni w najbliższych miesiącach, latach
Krzysztoff
Moderator forum
Moderator forum
 
Posty: 2787
Rejestracja: 05 sty 2012, 21:52
Lokalizacja: Wrocław

Re: Islam

Postautor: Xsenia » 15 lis 2015, 23:22

Krzysztoff pisze:Jezus powiedział "Kto mieczem wojuje od miecza ginie" i myślę że ta prawda się urzeczywistni w najbliższych miesiącach, latach

Na fanatyków nie tylko miecz jest rozwiązaniem Krzysiu :)

Atalia, ja też się obawiam. Ale wyobrażasz sobie, że koło nas zamieszkają Islamiści i nagle będą żądać praw szariatu? W końcu to też są młodzi ludzie z dostępem do internetu, do wiadomości, do nauki. Owszem część jest fanatykami zaślepionymi religią. Mimo wszystko nie są w stnaie zabić każdego człowieka mieszkającego w Europie. Być może, oby nie, wielu ludzi zginie, ale reszta przeżyje.
Wyznaję zasadę Sokratesa - "wiem, że nic nie wiem". :)
Awatar użytkownika
Xsenia
Moderator forum.
 
Posty: 3163
Rejestracja: 08 lis 2013, 22:07
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Islam

Postautor: Nikita » 16 lis 2015, 08:20

Flavius mysle podobnie jak Ty...to co robi grupka mordercow rzutuje na caly islam. A tutaj szerzy sie strach i nienawisc....Przyktre to. Ale trzeba uswiadomic sobie tez jedno: ze terroryzm jest zlem ale osadzanie i nienawisc do calego swiata islamskiego jest takze zlem.
Nikita
Sympatyk spirytyzmu
 
Posty: 5352
Rejestracja: 03 maja 2010, 15:31

PoprzedniaNastępna

Wróć do Religia i filozofia

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 24 gości