Jezus historyczny czy Jezus wiary?

Nasze przemyślenia na temat filozofii, religii i związków wyznaniowych. Podobieństwa i różnice do spirytyzmu. Co nas intryguje, ciekawi, co budzi wątpliwości...

Re: Jezus historyczny czy Jezus wiary?

Postautor: Nikita » 18 wrz 2020, 08:36

Nikita
Sympatyk spirytyzmu
 
Posty: 5352
Rejestracja: 03 maja 2010, 15:31

Re: Jezus historyczny czy Jezus wiary?

Postautor: alexis200 » 25 lis 2020, 18:18

WITAM

JEZUS HISTORYCZNY - Istniał na 100% - ale już jego Postać została mocno zmitologizowana, ubarwiona , część epizodów z życia Jezusa została żywcem zaczerpnięta z opisów życia boga Rzymskiego - MITRY, ADONISA i dopasowana do biografii Jezusa i część wypowiedzi Jezusa nie pochodzi w Ewangeliach od Historycznego Jezusa, też o tym już mówią Teolodzy Chrześcijańscy - i taka nauka jak KRYTYKA TEKSTU BIBLIJNEGO .

Samych Ewangelii było mnóstwo a Ojcowie Koscioła wybrali Cztery i dopasowali do swych wierzeń i polityki Koscielnej .

Tak naprawdę to JEZUSA WIARY - zaczął nauczać Paweł z Tarsu on Stworzył swoją wersję Ewangelii i Chrystologie - opartą o swe mistyczne doświadczenia i poglądy [ale czy prawdziwe ? ] mnie jakoś część poglądów Pawła nie przekonują, zresztą jak i Biblia .

Na pewno historyczny Jeszua - Jezus był postacią charyzmatyczną, ale w wielu rzeczach się mylił, bo był Człowiekiem swojej Epoki - czy go naśladuje - NIE nie jest ON DLA MNIE NIEOMYLNYM WZOREM, może trochę mnie INSPIRUJE - ale nie we wszystko ''wierzę '' w to co mówił i czynił , bo mam świadomość że część Jego nauk - TO ZWYKŁE ZMYŚLENIA, LEGENDY a nie fakty historyczne .
Nie wystarczy zdobywać mądrość, trzeba jeszcze z niej korzystać .
Cyceron
Awatar użytkownika
alexis200
 
Posty: 68
Rejestracja: 20 sty 2020, 16:39
Lokalizacja: Zagłębie - Śląskie

Poprzednia

Wróć do Religia i filozofia

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości