Świadkowie Jehowy - ciekawostka

Nasze przemyślenia na temat filozofii, religii i związków wyznaniowych. Podobieństwa i różnice do spirytyzmu. Co nas intryguje, ciekawi, co budzi wątpliwości...

Re: Świadkowie Jehowy - ciekawostka

Postautor: cthulhu87 » 27 cze 2016, 11:14

Nikita pisze:Znam kilku Swiadkow bo przychodzili do mnie keidys: 2 facetow i 2 babki...musze powiedzeic, ze jeden z nich byl bardziej wrazliwy i inteligentny i mozna z nim bylo pogadac a reszta troche ograniczona....no ale jako ludzie byli wporzadku....i szanowalismy sie nawzajem...a teraz jak czasme spotkam ich na ulicy to podejde i porozmawiam...


A może nie ograniczeni, tylko zachowujący się zbyt stereotypowo? Myślę, że oni znajdując się w takich sytuacjach zachowują się przewidywalnie i według schematu, który im wpojono przygotowując do tych wizyt. Podejrzewam, że gdyby poznać ich prywatnie, więcej dałoby się powiedzieć o nich jako o ludziach.
"Widziałem słynne grody starożytności, spoczywające pod całunem piasku lub kamienia, jak Kartagina, miasta greckie na Sycylii, równinę Rzymu z rozwartymi grobami i śpiące pod popiołem Wezuwiusza snem wieków dwudziestu cmentarze." L. Denis
http://www.ksiazki-spirytystyczne.pl
Awatar użytkownika
cthulhu87
Moderator forum
Moderator forum
 
Posty: 4282
Rejestracja: 19 lip 2008, 12:44

Re: Świadkowie Jehowy - ciekawostka

Postautor: Nikita » 27 cze 2016, 11:18

Ograniczeni w sensie, ze nie zglebiali danego tematu...ja bardzo wszytsko zglebiam wiec jak ktos przyjmuje wszytsko na wiare to jest dla mnie troche ograniczony...albo powiedzmy powierzchowny...
Nikita
Sympatyk spirytyzmu
 
Posty: 5352
Rejestracja: 03 maja 2010, 15:31

Re: Świadkowie Jehowy - ciekawostka

Postautor: atalia » 27 cze 2016, 13:37

Mam dobrego kolegę ŚJ, który jest inteligentnym, rzeczowym i zdroworozsadkowym człowiekiem, dopóki nie zacznie mówić o rychłym nadejściu Królestwa Bozego na ziemi, etc, etc....
Dziwię sie, w jaki sposób inteligentny człowiek mógł uwierzyć w te wszystkie brednie...
atalia
spirytystka
spirytystka
 
Posty: 3943
Rejestracja: 17 sty 2010, 12:30

Re: Świadkowie Jehowy - ciekawostka

Postautor: Mirek » 27 cze 2016, 18:07

Łatwiej ogłupić człowieka, niż mu uświadomić, że jest ogłupiany. I masz odpowiedź Atalio :)
„Osądzanie, obrazy i jakakolwiek wewnętrzna agresja wobec siebie jest ukrytym życzeniem sobie śmireci."
Awatar użytkownika
Mirek
 
Posty: 4398
Rejestracja: 25 cze 2014, 13:52
Lokalizacja: Śląsk

Re: Świadkowie Jehowy - ciekawostka

Postautor: Hansel » 19 maja 2017, 11:32

cthulhu87 pisze:
Pablo diaz pisze:Czy Jezus mowil do jakiej wiary lub kosciola mamy przynalezec?
Kto mysli,ze spirytyzm go zbawi,a nie zaprzestanie z nie tolerancja,krytyka do naszych braci ten nie rozumie ani spirytyzmu,ani Jezusa,a w koncu Boga.
Znam SJ i bardzo ich lubie,a najwiecej w zyciu pomogli mi bracia katolicy.


Pablo, a nie niepokoją Cię sekciarskie praktyki stosowane przez władze tej organizacji religijnej? Nie neguję, że szeregowi świadkowie starają się być dobrymi ludźmi wskutek religijnej inspiracji, ale jest to zarazem religijność totalna, wszechogarniająca, nietolerancyjna wobec innych wyznań (tylko oni będą zbawieni), bardzo problematyczna, gdy ktoś zapragnie taką wspólnotę opuścić. Widzę w tym jednak wiele zła przemieszanego z dobrem, i to takiego zła podstępnego...



We mnie jak najbardziej budzą zaniepokojenie relacje i świadectwa byłych Świadków Jehowy. Obejrzyjcie sobie ten film to będziecie wiedzieć co mam na myśli https://www.youtube.com/watch?v=1hUg3w1IZM0
Narodzić się, umrzeć, odrodzić ponownie i wciąż się rozwijać - takie jest prawo
Awatar użytkownika
Hansel
 
Posty: 3754
Rejestracja: 13 gru 2014, 17:26

Re: Świadkowie Jehowy - ciekawostka

Postautor: Pawełek » 05 lip 2017, 13:50

Olus pisze:Udowodnisz,że JHWH nie istnieje itd?

Olusie, brak dowodów na nie istnienie czegoś nie jest dowodem na jego istnienie. Zapamiętaj to.
Awatar użytkownika
Pawełek
Moderator forum
Moderator forum
 
Posty: 1941
Rejestracja: 27 kwie 2015, 21:36
Lokalizacja: Śląsk

Re: Świadkowie Jehowy - ciekawostka

Postautor: Pawełek » 05 lip 2017, 14:11

Olus pisze:
Pawełek pisze:
Olus pisze:Udowodnisz,że JHWH nie istnieje itd?

Olusie, brak dowodów na nie istnienie czegoś nie jest dowodem na jego istnienie. Zapamiętaj to.


To 11 przykazanie dekalogu? ;)
Owszem nie jest,ale wasze puste negowanie
też nie jest dowodem na brak Jego istnienia-Pamiętaj ;)

Jest to błąd logiczny, który nazywa się konkretniej Argumentum ad ignorantiam. Co do negowania - każdy ma prawo wierzyć w coś bądź nie, a my operujemy w takich tematach gdzie naprawdę ciężko jest poprzeć cokolwiek naukowymi dowodami, by mówiły one wprost i bez zbędnych wątpliwości. Każda osoba ma prawo coś negować, póki nie narzuca tego innym osobom :)
Awatar użytkownika
Pawełek
Moderator forum
Moderator forum
 
Posty: 1941
Rejestracja: 27 kwie 2015, 21:36
Lokalizacja: Śląsk

Re: Świadkowie Jehowy - ciekawostka

Postautor: Pawełek » 05 lip 2017, 14:20

Spirytyzm wiele ma wspólnego z Chrześcijaństwem, szczególnie jeśli chodzi o moralne podejście do naszego życia.
Awatar użytkownika
Pawełek
Moderator forum
Moderator forum
 
Posty: 1941
Rejestracja: 27 kwie 2015, 21:36
Lokalizacja: Śląsk

Re: Świadkowie Jehowy - ciekawostka

Postautor: Pawełek » 05 lip 2017, 14:43

Olus pisze:
Pawełek pisze:Spirytyzm wiele ma wspólnego z Chrześcijaństwem, szczególnie jeśli chodzi o moralne podejście do naszego życia.

Macie jakieś przykazania czy coś w tym stylu?

Nie do końca. Dekalog który był podany Mojżeszowi, co prawda był dobry, ale idealnie pasował w tamtych czasach. "Rób to, nie rób tego". Jezus już inaczej do tego podchodził, do każdego przypadku podchodził indywidualnie i z (przede wszystkim) miłosierdziem.

W dekalogu mamy napisane "Nie zabijaj", a co jeśli osoba przypadkiem zabije w obronie własnej? Przez takie generalizowanie osoba, która zabiła drugiego człowieka w obronie własnej, jest stawiana na równi z mordercą który odebrał życie z zimną krwią. Spirytyzm tak jak Jezus uczy, by do każdego przypadku podchodzić indywidualnie ponieważ nie ma dwóch takich samych sytuacji. Jednakże i tak na dzisiejsze czasy jest trudne uznać to, co jest moralne, a co nie. My jesteśmy tylko małymi istotami, które mogą podejrzewać co jest dobre, a co złe, a jak jest naprawdę to wie tylko Bóg. Nie wiem czy możemy sądzić drugiego człowieka, jeśli WSZYSTKIEGO o nim nie wiemy.

Ps. Co do moralności, mówi o tym Ewangelia według spirytyzmu. Porusza ona problemy moralne, a także wyjaśnia Ewangelię w Biblii, tak by człowiek współczesny nie uznał ich tylko za jakieś "zabobony" tylko wskazówki co do naszego postępowania.
Awatar użytkownika
Pawełek
Moderator forum
Moderator forum
 
Posty: 1941
Rejestracja: 27 kwie 2015, 21:36
Lokalizacja: Śląsk

Re: Świadkowie Jehowy - ciekawostka

Postautor: Mirek » 05 lip 2017, 15:18

Większych bzdur nie słyszałem. Sam wymyśliłeś to z dekalogiem Pawełku? :lol:
"Nie zabijaj", to nie zabijaj. Przypadkowe zabicie nie ma nic wspólnego z tym przykazaniem.
"Nie cudzołóż", Jezus je zmienił na to, że jak w swoim łóżku zaliczasz panienki to jest ok, bo to Twoje, a nie cudze łoże? :lol:
„Osądzanie, obrazy i jakakolwiek wewnętrzna agresja wobec siebie jest ukrytym życzeniem sobie śmireci."
Awatar użytkownika
Mirek
 
Posty: 4398
Rejestracja: 25 cze 2014, 13:52
Lokalizacja: Śląsk

PoprzedniaNastępna

Wróć do Religia i filozofia

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości