Sumerowie i wiara.

Nasze przemyślenia na temat filozofii, religii i związków wyznaniowych. Podobieństwa i różnice do spirytyzmu. Co nas intryguje, ciekawi, co budzi wątpliwości...

Re: Sumerowie i wiara.

Postautor: danut » 17 lut 2022, 00:15

"jest tylko człowiek i Bóg czy odwrotnie. hmmm ?" A niech i będzie milion innych od ludzkich cywilizacji, to co to zmienia w sprawie człowiek a Bóg? Ile masz gatunków żyjących tu na Ziemi oprócz człowieka i czy nie można się z tym wszystkim pogodzić? Tak jak tam zaczęliśmy temat, są bardzo ciekawe rzeczy, które się odkrywa i jednocześnie niepokojące rzeczy, dlaczego od początku człowiek był zniewalany, kto to zapoczątkował i dlaczego? Skąd bunt i ciągła walka o władzę, kiedy Bóg chce tylko miłości i harmonii w świecie. Stworzyciele - materialiści, tak, już niedługo człowiek będzie też tworzył coraz bardziej zbliżone do naturalnych twory, zastanowiłeś się po co to robi i jaką to wróży nam przyszłość?
danut
 
Posty: 6655
Rejestracja: 27 paź 2015, 09:27

Re: Sumerowie i wiara.

Postautor: Ryszard » 17 lut 2022, 21:17

Oj Ty mój mędrcze, niby skąd ktokolwiek może wiedzieć czego chce Stwórca :)
Nawet gwiazdy płaczą z tym, kto płacze w nocy.
Awatar użytkownika
Ryszard
 
Posty: 684
Rejestracja: 21 cze 2017, 17:08

Re: Sumerowie i wiara.

Postautor: danut » 17 lut 2022, 21:21

Ryszard pisze:Oj Ty mój mędrcze, niby skąd ktokolwiek może wiedzieć czego chce Stwórca :)

Zawsze godnego życia i dobra. Przecież nie zniszczenia, zagłady, samounicestwienia. Na samym początku tematu już dałam uwagę, że to jest nieprawdopodobne by stworzycielami nas byli kosmici, choćby tu przylecieli z innej planety. Samo to wskazuje na istnienie siły ponad wszelkie stworzenie, bo kto w takim razie stworzył by takich kosmitów choćby ich cywilizacja była starsza i uważali się za mądrzejszych.
danut
 
Posty: 6655
Rejestracja: 27 paź 2015, 09:27

Re: Sumerowie i wiara.

Postautor: Ryszard » 17 lut 2022, 21:25

Ja widzę Stwórcę, który powiedział to rób a tego nie (przykazania) i poszedł dalej.
Nawet gwiazdy płaczą z tym, kto płacze w nocy.
Awatar użytkownika
Ryszard
 
Posty: 684
Rejestracja: 21 cze 2017, 17:08

Re: Sumerowie i wiara.

Postautor: danut » 17 lut 2022, 21:32

Przykazania podobno zostały wypalone w kamieniu przez jakąś Siłę- Światło. Już Salomon masz w Biblii rozmawiając z Bogiem wiedział, że jest to jakaś Siła ( to chmurka, to ogień) która nie zmieści się w przepychu i wielkiej świątyni by do niej wejść. A teraz powiedz mi z kim rozmawiali inni w tym starożytnym świecie ijak to robili, z jakimi siłami i postaciami? Po owocach ich poznacie, bo czego chcieli
danut
 
Posty: 6655
Rejestracja: 27 paź 2015, 09:27

Re: Sumerowie i wiara.

Postautor: Ryszard » 17 lut 2022, 21:39

Nie rozmawiali, oszukiwali prosty lud. Ogień, krzew , chmurka ... a niby jak wygląda Bóg, miły dziadek z białą brodą , jak Gandalf ?

(wiesz, ze starożytni operowali kataraktę takimi samymi przyrządami jakie są dzisiaj ? )

Boże ile jest rzeczy których nie wiem a ile o których nigdy się nie dowiem buuuuuu
Nawet gwiazdy płaczą z tym, kto płacze w nocy.
Awatar użytkownika
Ryszard
 
Posty: 684
Rejestracja: 21 cze 2017, 17:08

Re: Sumerowie i wiara.

Postautor: danut » 17 lut 2022, 22:24

Rozmawiali. Zauważ jedną rzecz, bo do dzisiaj spotykamy się z tym - rozmowy z opiekunem, do dziś ludzie obrazują sobie jego postać na różnorakie wyglądy, nadają mu nazwy, porównują do czegoś wydobytego ze swojego pojmowania rzeczy i wiary. Co się w tym przejawia, patrz np. Noe - temu czemuś nie chodziło o nikogo innego tylko o niego i jego rodzinę, reszta niech się topi. Mojżesz wszak miał wyprowadzić naród z niewoli ale na końcu otrzymuje odpowiedź - "Oto kraj, który poprzysiągłem Abrahamowi, Izaakowi i Jakubowi. Dam go twemu potomstwu. Dałem ci go zobaczyć własnymi oczami, lecz ty tam nie wejdziesz". Dlaczego, czy w całej tej podróży nie królował inny duch ten oczywiście źródlany niż Mojżesza? Zwłaszcza ze wiemy jak rozpętała się tam burza wojny i że te pokolenia nie zaznały wcale szczęścia w tej krainie, też przez własne zbrodnie i krew niewinnych. Mało z tego to ktoś/coś przejawia jednakowy charakter, wolę, uczucia do tego kogoś kto z nim rozmawia. Ja to tak określam - nasze wielkie Ja i osobiste Źródło naszego pochodzenia, dlatego namawiam do tego, by każdy je sobie odnalazł. A ci władcy starożytni mieli niby opiekować się ludnością, ale ta ludność wszelkie swoje nadziemskie siły kierowała nie ku sobie, a na nich, składała im pokłony, modły, dary i przez to byli wielcy ich władcy i kapłani. I jeszcze co ważne " z ziarna chwastu pszenica nie wyrośnie" - dlatego napisałam tu o naszym źródle pochodzenia.
danut
 
Posty: 6655
Rejestracja: 27 paź 2015, 09:27

Re: Sumerowie i wiara.

Postautor: Ryszard » 18 lut 2022, 10:43

Od zarania, wierz w to co głosimy albo stos. Przecież to wiesz, religia , władca Bóg, padnij na twarz inaczej zginiesz.
Nawet gwiazdy płaczą z tym, kto płacze w nocy.
Awatar użytkownika
Ryszard
 
Posty: 684
Rejestracja: 21 cze 2017, 17:08

Re: Sumerowie i wiara.

Postautor: danut » 18 lut 2022, 11:14

Ryszard pisze:Od zarania, wierz w to co głosimy albo stos. Przecież to wiesz, religia , władca Bóg, padnij na twarz inaczej zginiesz.


Tak, od najmniejszych zgrupowań po największe, tak to działa, przecież ja tutaj tego doświadczam od władców forum. Nazywam sprawy tak jak je rozpatrzyłam bardzo bacznie to analizując przez całe swoje i w cierpieniu życie z Bogiem. Skłaniam tylko do przyjrzenia się temu, a nie wymuszam na nikim przyjęcia takiego samego światopoglądu. Od zarania tak jest jak piszesz, ale czy dalej tak musi być? Pisali tutaj o zapożyczeniach, ale to nie to, że jedną postać wciąż się wałkuje a nadaje jej inne imię w religiach. To tylko powtarzalne schematy programów. Jakby się uparł i tak uparcie ich trzymał to i dzisiaj znaleźlibyśmy żyjące odpowiednie do tamtych bohaterów postaci i znowu im oddawali cześć. Wróćmy do tych prowadzących i kogo Duchów. Tam zadałam pytanie odnośnie Mojżesza i mamy Jakuba "Dwa narody są w twym łonie, dwa odrębne ludy wyjdą z twych wnętrzności" i oto mamy obraz Jakub i jego bliźniak Ezaw. Dzieci te już w łonie matki walczyły o pierwszeństwo. Potem mamy walkę Jakuba o to samo aż z Aniołem, którą on wygrywa. Walka na poziomie zbiorczych dusz tej całej zgromadzonej otoczki wokół jednej i drugiej postaci, boskości, czyli sił większych od tych doczesnych. Ta siła mu odpowiada "Izrael będzie twe imię". Mam dalej pisać, czy już załapałeś dlaczego Mojżesz nie wszedł tam gdzie reszta? Jego ojciec Izaak wybrał Ezawa za swojego następcę, ale za czyją pomocą otrzymał je Jakub? To są programy i siły całego Wszechświata, one są boskie i korzystamy z nich, bo nie wyrzuciło nas z tej sieci, ale napędem do ich funkcjonowania w świecie są wola, intencja, uczucia, które się grupują i rosną w siłę.
danut
 
Posty: 6655
Rejestracja: 27 paź 2015, 09:27

Re: Sumerowie i wiara.

Postautor: Ryszard » 18 lut 2022, 16:06

Biblia pisana była w ubogim prostym języku, może dlatego w średniowieczu tak wiele przedstawień Mojżesza z rogami.
Jedno słowo kilkoro znaczeń, wszystko zależało od tego kto tłumaczył, i w co, i jak wierzył.
Przewodnik, co do tego pełna zgoda, by sam Bóg interesował się ludźmi, wątpliwe.
Naprawdę uważasz, że stare wierzenia zaginęły, całkowicie wytępione przez nowe?
Wiesz przecież, ze chrześcijanie adaptowali sporo z tych nazywanych teraz pogańskimi.
Nawet gwiazdy płaczą z tym, kto płacze w nocy.
Awatar użytkownika
Ryszard
 
Posty: 684
Rejestracja: 21 cze 2017, 17:08

PoprzedniaNastępna

Wróć do Religia i filozofia

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości