Sumerowie i wiara.

Nasze przemyślenia na temat filozofii, religii i związków wyznaniowych. Podobieństwa i różnice do spirytyzmu. Co nas intryguje, ciekawi, co budzi wątpliwości...

Re: Sumerowie i wiara.

Postautor: Ryszard » 09 lut 2022, 22:12

10 000 lat p.n.e. Göbekli Tepe

Niby najstarsze budowle, oczywiście wg archeologów, religijne.
Ki diabeł je budował i po kiego, nie wie nikt.
Nawet ja , dodam skromnie.
Nawet gwiazdy płaczą z tym, kto płacze w nocy.
Awatar użytkownika
Ryszard
 
Posty: 684
Rejestracja: 21 cze 2017, 17:08

Re: Sumerowie i wiara.

Postautor: Siewiczpl » 09 lut 2022, 22:37

danut pisze:Siewicz.pl - Czy chodzi Ci o tę moją, czy o jakieś o Starożytności? Ciężko jest czytać wieczne uwagi, że ja nie mam nic do powiedzenia prócz tego co w niej zawarte, podczas gdy tu na forum dałam może z trzy cytaty i to wcale nie z siebie a te współautorki zajmującej się sprawą od strony naukowej. :) Reszta tego co tutaj piszę to czyste moje przemyślenia, nie powtarzane po nikim a pisane na żywo według podejmowanych tematów.. Temat o Sumerach jako najstarszym źródle do wierzeń i o tym w jaki sposób te wierzenia przechodziły ewolucje przez wieki też mnie wciąga. A cytat " wymyślne książki" odnosiłam do takich, które podejmowały ten temat tylko w jednym celu, żeby zdyskredytować religie, lub wrócić do tych najdawniejszych bo to one miałyby mieć słuszność, sam chyba wspomniałeś o Annunakich, dodam Nibru, Tiament. 2012 film Zeitgeist i masę tego typu publikacji promowanych jako duch naszej epoki :) Horus to nie jest to samo co Jezus bo mamy TU do czynienia z inną świadomością, już wyewoluowaną. To Twoje zdanie mnie zachęciło do pisania w tym temacie "Nasze początki są na tyle ciekawe że możemy dotrzeć do prawdy".


Chodziło o namiar na twoją książkę. ;]
Wszystko przeminie.
Awatar użytkownika
Siewiczpl
 
Posty: 96
Rejestracja: 09 lut 2020, 14:53
Lokalizacja: Gorzów wlkp.

Re: Sumerowie i wiara.

Postautor: danut » 09 lut 2022, 22:45

Ryszardzie - Przypuszcza się, że chodzi tam o kult Syriusza i potem jego kontynuacje Egipt Grecja, budowla skonstruowana jest tak by na główny ołtarz padało tam światło tej podwójnej gwiazdy. Artykuł o rolnictwie wkleiłam :) , a tu i tam odnaleziono pszenicę zalaną wodą i koryta mogące służyć warzelni piwa, świadczy o organizacji społecznej już aż tak dalekiej i ich rolnictwie. A dlaczego ten Syriusz od początku aż tak intrygował ludzi? Mnie też ze względu na pewne wzgórze, o czym pewnie czytałeś bo masz dostęp. Siewicz.pl dałam namiar na pw.
danut
 
Posty: 6655
Rejestracja: 27 paź 2015, 09:27

Re: Sumerowie i wiara.

Postautor: Nikita » 10 lut 2022, 16:12

Kiedys czytalam Gilgamesza o Potopie...jak sie okazuje potopy istnialy ale byly zjawiskiem lokalnym. Bardzo ciekawie pisze na te tematy Anna Swiderkowna.
Nikita
Sympatyk spirytyzmu
 
Posty: 5352
Rejestracja: 03 maja 2010, 15:31

Re: Sumerowie i wiara.

Postautor: Ryszard » 10 lut 2022, 22:09

Danuś, o starych cywilizacjach wiemy tyle ile wykopiemy oraz ile potrafimy wydedukować, ile jeszcze "niewykopanych" któż to wie. Syriusz "intrygował" wszystkie znane cywilizacje. Co tam Syriusz, ważne, że piwo było jest i będzie ;)

Dzisiaj skupiłem się na myślących roślinach, zarówno tych zabijających (tutaj akurat antylopy), tańczących gdy słuchają muzyki, czy muszą spać i ile ... co najdziwniejsze ich mózgi mają się mieścić w korzeniach. Jeszcze dziwniejsze, że mogą żyć prawie nieskończenie, najstarsze coś około 45 tysięcy lat, wielka szkoda, ze nie potrafią opowiadać chociaż mają wspaniałą pamięć.
Może to one opowiedzą nam kiedyś jakie były nasze prapoczątki, kto wie, kto wie.

Jak zawsze dodam skromnie, że nawet ja nie wiem.
Nawet gwiazdy płaczą z tym, kto płacze w nocy.
Awatar użytkownika
Ryszard
 
Posty: 684
Rejestracja: 21 cze 2017, 17:08

Re: Sumerowie i wiara.

Postautor: danut » 13 lut 2022, 18:53

Ryszardzie, nie jest tak do końca - odnajduje się przekazy w różnych symbolach wykutych w skale, czy wymalowanych na niej, a dopiero potem już w pismach. Jeśli ja to widzę i potrafię odczytać treść to mniej więcej daje mi to orientacje na świadomości ludzi pozostawiających te ślady. A bardzo dużo można wyczytać z tekstu( naciskam i o to wręcz walczę). Przekaz przekazowi nie jest wcale równy, bo to nie są tylko słowa i ich zlepek, bo najmniejsza zmiana w takiej wypowiedzi nakreśla jej treść, tj. chyba widzisz co dzieje się np. ze słowami Jezusa choć tu nie może być miejsca na to co mi się wydaje, że Jezus powiedział. Trzeba umieć znajdować w tym głębię. Gdy nie znano jeszcze pisma i tu chyba jednak wolałabym tych starożytnych ludzi pod tym względem, bo oni powtarzali fakt tylko ustnie treści zasłyszane, ale nie robili tego jak dzisiejsi krętacze i plotkarze. Powtarzali dokładnie tak, jak było im to powiedziane, a nawet uczyli się takich tekstów, które do nich trafiały na pamięć. Robili to, by akurat te słowa pozostały w pamięci ich pokoleń. Dziś mówimy, ze to jest tylko mit, czy to jakaś bajka, no ok. ale o ile te dzisiejsze przekazywanie ustnie jakichś wiadomości możemy tak potraktować to nie wypada tamtych, które pomimo braku łączności z całym naszym światem na raz pokazują, że w różnych jego regionach można odnaleźć prawie identyczne wskazania i treści tych starożytnych przekazów? Skąd im one przychodziły do głowy, bo na pewno nie przez to, że usłyszeli je od innych aż tak dalekich przybyszy, czy wszyscy przeczytali jedną czyjąś książkę.
danut
 
Posty: 6655
Rejestracja: 27 paź 2015, 09:27

Re: Sumerowie i wiara.

Postautor: Ryszard » 14 lut 2022, 00:45

Może "obcy", może cywilizacja która istniała przed, na wszystkich kontynentach podobne wierzenia, skąd skoro niby nie mogli się ze sobą kontaktować. Choćby wszechobecne piramidy.
Hipotez prawie tyle samo co naukowców, zazdroszczę Tobie, że umiesz wybrać tych "właściwych", ja tego nie potrafię, wiary we mnie tyle co nic.
Jak napisałem wcześniej, ile jeszcze nieodkopanych , nieodczytanych ?
Nawet gwiazdy płaczą z tym, kto płacze w nocy.
Awatar użytkownika
Ryszard
 
Posty: 684
Rejestracja: 21 cze 2017, 17:08

Re: Sumerowie i wiara.

Postautor: danut » 14 lut 2022, 11:47

Ryszard pisze:Może "obcy", może cywilizacja która istniała przed, na wszystkich kontynentach podobne wierzenia, skąd skoro niby nie mogli się ze sobą kontaktować. Choćby wszechobecne piramidy.
Hipotez prawie tyle samo co naukowców, zazdroszczę Tobie, że umiesz wybrać tych "właściwych", ja tego nie potrafię, wiary we mnie tyle co nic.
Jak napisałem wcześniej, ile jeszcze nieodkopanych , nieodczytanych ?


Dokładnie, zgadzam się z tym wszystkim co piszesz prócz tego zazdroszczenia. Z tych wiadomości, które do nas docierają staram się wybrać właściwe postawy a one jaskrawo się przecież wyłaniają np. Druidzi, Majowie i ich obrzędy, te węże starodawne przez których paszcze mieli przechodzić władcy i kapłani, to wyrywanie serc najdzielniejszym składanym w ofierze, by wykorzystać przy tym Ich Duszę. Wszystko dużo mówi i wołają nawet skały.
danut
 
Posty: 6655
Rejestracja: 27 paź 2015, 09:27

Re: Sumerowie i wiara.

Postautor: Ryszard » 14 lut 2022, 21:52

Majowie, właśnie dzisiaj był super film w którym naukowcy próbowali rozstrzygnąć dlaczego zniknęło tak wspaniale zarządzane państwo. Największe w ówczesnym świecie, około 15 milionów, dla porównanie na terenie Niemiec mieszkało wtedy około 3 miliony ludzi. Kalendarz, pismo, astronomia, matematyka, pierwsi używali i zapisywali zero. Na zakończenie, zniknęło państwo, zostali ludzie, dzisiaj opowiadają tak jakby pamiętali jak było, ustne przekazy przetrwały pokolenia.
Aaaaa i jeszcze kukurydza i wiele innych użytkowych roślin.
Największe zbiory pism zachowane są w niemieckich muzeach.
Nawet gwiazdy płaczą z tym, kto płacze w nocy.
Awatar użytkownika
Ryszard
 
Posty: 684
Rejestracja: 21 cze 2017, 17:08

Re: Sumerowie i wiara.

Postautor: danut » 14 lut 2022, 22:14

Ryszardzie, ale ja wciąż próbuję skierować uwagę na duchowość tych ludzi a nie na wspaniale zarządzane cywilizacje. No nie tak wspaniale skoro upadły. I nie chodzi mi w tym o zwykłych ludzi, którzy myślą i czują, lecz o manipulacje przeprowadzane na nich przez rządzących. Patrz Aztek Juan Diego i Guadalupe nie miał pojęcia z czym się zetknął gdy przyniósł, a wcześnie zerwał cały bukiet róż zimą w terenie gdzie one nie rosły, a Ta Pani z Nieba? Zaraz biskup wytłumaczył mu wszystko według religii a prawda znowu została nią zastąpiona. Do dziś nie pozwala się ludziom rozpracowywać spraw nieziemskich samodzielnie, zawsze znajdzie się ktoś kto uważa że tylko on ma do tego prawo. A kto mu je dał?
danut
 
Posty: 6655
Rejestracja: 27 paź 2015, 09:27

PoprzedniaNastępna

Wróć do Religia i filozofia

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości