Imię Przewodnika

Nasze przemyślenia na temat filozofii, religii i związków wyznaniowych. Podobieństwa i różnice do spirytyzmu. Co nas intryguje, ciekawi, co budzi wątpliwości...

Re: Imię Przewodnika

Postautor: soldado » 11 mar 2022, 01:22

Elka pisze:Ja poprosiłam przewodnika aby pokazał mi się we śnie kilka miesięcy temu....przez kolejnych kilka nocy towarzyszył w każdym śnie ...jakby w górnym rogu...sen się toczył a on był w tym samym miejscu u góry w rogu.... Ukazał się jako niewysoki mężczyzna...nie wiem jakiej " narodowości" pomyślałam że jest Wietnamczykiem...w stroju z jakiś sztuk walki i dziwnym mieczem na plecach...odkąd Go zobaczyłam ,kiedy o nim myślę lub mam kontakt z nim jakoś mi prościej...imienia nie poznałam...


Nie proś...
Po prostu mu rozkaż.
Kiedyś tak właśnie zrobiłem i wykonał polecenie.
Zrób to z wiarą i bądź bardzo stanowcza.
Czasem w życiu warto jest się zgubić, by móc się na nowo odnaleźć
soldado
Moderator forum.
 
Posty: 3177
Rejestracja: 04 lis 2014, 23:35
Lokalizacja: Stolica Polskiej Piosenki :)

Re: Imię Przewodnika

Postautor: Pablo diaz » 12 mar 2022, 05:48

Xsenia pisze:
Pablo diaz pisze:Nie pomyślne zdarzenia lub ich ciąg, jest powodem oddalenia się przyjaznych duchów. Sama przyczyna tkwi w nas samych. Jak tylko czlowiek zaczyna kierować się właściwą drogą ,w pobliżu pojawiają się nasi opiekunowie, aby nas chronić. W życiu spotykają nas przeróżne niuanse, które właśnie są po to, by zwrócić naszą uwagę.

Pablo ja zawsze mam pod górkę. Czasem tylko robi się płasko, ale jak już to na krótką chwilę. A potem znowu góry...



Ten, który chce się rozwijać i dążyć do osiągnięcia wyższej egzystencji, ten uważa świat materialny za optimum w którym może to osiągnąć wracając tu na ziemię. Dlatego musimy doświadczyć rozczarowania, wszelkiego cierpienia
gorzkich lat, aż poznamy samego siebie do tego stopnia,że przyznamy przed samym sobą , że się myliliśmy i zgodzimy się iść tą właściwą drogą.
Sercem Ewangelii jest miłość,a duchem spirytyzmu miłosierdzie.
Awatar użytkownika
Pablo diaz
spirytysta
spirytysta
 
Posty: 1548
Rejestracja: 09 kwie 2012, 10:20
Lokalizacja: kołobrzeg

Re: Imię Przewodnika

Postautor: Nikita » 12 mar 2022, 07:59

Pablo wiekszosc z nas chce poprostu spokojnie zyc i moc tez troche odetchnac od problemow i strapien. Ale na pewno masz racje, ze nalezy poszukac glebszego sensu w tym co nas spotyka.
Nikita
Sympatyk spirytyzmu
 
Posty: 5352
Rejestracja: 03 maja 2010, 15:31

Re: Imię Przewodnika

Postautor: Pablo diaz » 12 mar 2022, 09:48

Nikita pisze:Pablo wiekszosc z nas chce poprostu spokojnie zyc i moc tez troche odetchnac od problemow i strapien. Ale na pewno masz racje, ze nalezy poszukac glebszego sensu w tym co nas spotyka.


Zapomnieć o sobie , żyć Ewangelią, to droga, która każdemu jest pisana.Ego szuka ucieczki i obrony ,boskie ja nie boi się wyrzeczeń i upokorzeń.
Sercem Ewangelii jest miłość,a duchem spirytyzmu miłosierdzie.
Awatar użytkownika
Pablo diaz
spirytysta
spirytysta
 
Posty: 1548
Rejestracja: 09 kwie 2012, 10:20
Lokalizacja: kołobrzeg

Re: Imię Przewodnika

Postautor: Nikita » 13 mar 2022, 10:12

No Pablo Ty to juz prawie jak Franciszek z Asyzu... ;)
Nikita
Sympatyk spirytyzmu
 
Posty: 5352
Rejestracja: 03 maja 2010, 15:31

Re: Imię Przewodnika

Postautor: Xsenia » 13 mar 2022, 17:38

Nie jestem już katoliczką, więc raczej nie będę "żyć Ewangelią". Wolę po prostu być dobrym człowiekiem, a przynajmniej się starać.
Wyznaję zasadę Sokratesa - "wiem, że nic nie wiem". :)
Awatar użytkownika
Xsenia
Moderator forum.
 
Posty: 3163
Rejestracja: 08 lis 2013, 22:07
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Imię Przewodnika

Postautor: Pablo diaz » 13 mar 2022, 19:20

Jezus jest wzorem do naśladowania ,jest drogą dla każdego ,zarówno dla tych ,którzy praktykują religie ,duchowość ,czy deklarują się ateistami.
Niestety zły przykład duchownych katolickich u niektórych wzbudził niesmak do samej postaci Jezusa ,nie należy jednak pozostawiać obojętnym wobec Jego Ewangelii, ponieważ jest ona żrodlem Praw Bożych.
Sercem Ewangelii jest miłość,a duchem spirytyzmu miłosierdzie.
Awatar użytkownika
Pablo diaz
spirytysta
spirytysta
 
Posty: 1548
Rejestracja: 09 kwie 2012, 10:20
Lokalizacja: kołobrzeg

Re: Imię Przewodnika

Postautor: Xsenia » 14 mar 2022, 19:45

Pablo zlituj się. Wiesz przecież co myślę o Biblii i Nowym Testamencie. Nie namawiaj mnie do naśladowania Jezusa, bo to tak jakbyś mnie namawiał do naśladowania dobrej wróżki z bajki dla dzieci, albo pszczółki Mai z dobranocki. Daruj.
Wyznaję zasadę Sokratesa - "wiem, że nic nie wiem". :)
Awatar użytkownika
Xsenia
Moderator forum.
 
Posty: 3163
Rejestracja: 08 lis 2013, 22:07
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Imię Przewodnika

Postautor: Siewiczpl » 15 mar 2022, 22:27

soldado pisze:
Elka pisze:Ja poprosiłam przewodnika aby pokazał mi się we śnie kilka miesięcy temu....przez kolejnych kilka nocy towarzyszył w każdym śnie ...jakby w górnym rogu...sen się toczył a on był w tym samym miejscu u góry w rogu.... Ukazał się jako niewysoki mężczyzna...nie wiem jakiej " narodowości" pomyślałam że jest Wietnamczykiem...w stroju z jakiś sztuk walki i dziwnym mieczem na plecach...odkąd Go zobaczyłam ,kiedy o nim myślę lub mam kontakt z nim jakoś mi prościej...imienia nie poznałam...


Nie proś...
Po prostu mu rozkaż.
Kiedyś tak właśnie zrobiłem i wykonał polecenie.
Zrób to z wiarą i bądź bardzo stanowcza.


Ja czuje za duży szacunek do niego by mu rozkazywać to nie jest przecież duch Goecji Salomona by rozkazywać i żądać. Tak to czuje.
Wszystko przeminie.
Awatar użytkownika
Siewiczpl
 
Posty: 96
Rejestracja: 09 lut 2020, 14:53
Lokalizacja: Gorzów wlkp.

Re: Imię Przewodnika

Postautor: Siewiczpl » 15 mar 2022, 22:30

Xsenia pisze:Pablo zlituj się. Wiesz przecież co myślę o Biblii i Nowym Testamencie. Nie namawiaj mnie do naśladowania Jezusa, bo to tak jakbyś mnie namawiał do naśladowania dobrej wróżki z bajki dla dzieci, albo pszczółki Mai z dobranocki. Daruj.


Mam podobne zdanie Xseniu i też mnie skręcają mądrością katolickie a trochę nad ty siedziałem by mieć opinie na ten temat, ale nie spłycaj tego w ten sposób, on czuję miłość i radość z tego i chęć działania przez to .A sama osoba Jezusa jest okraszona miłością i mądrością a to dobry motor napędowy. :)
Wszystko przeminie.
Awatar użytkownika
Siewiczpl
 
Posty: 96
Rejestracja: 09 lut 2020, 14:53
Lokalizacja: Gorzów wlkp.

PoprzedniaNastępna

Wróć do Religia i filozofia

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości