Polski katolicyzm

Nasze przemyślenia na temat filozofii, religii i związków wyznaniowych. Podobieństwa i różnice do spirytyzmu. Co nas intryguje, ciekawi, co budzi wątpliwości...

Re: Polski katolicyzm

Postautor: stefan12 » 03 sty 2018, 15:37

Niczym nie żonglują, Jezus powiedział, że ten kto jest bez grzechu niech wymierza kare. A i sam nie potępił tylko kazał się nawrócić.
Jezus wielokrotnie łamał prawa Mojżeszowe i tym samym je zniósł.
Awatar użytkownika
stefan12
 
Posty: 474
Rejestracja: 05 gru 2013, 13:08

Re: Polski katolicyzm

Postautor: czarnyMag » 03 sty 2018, 15:48

stefan12 pisze:Niczym nie żonglują, Jezus powiedział, że ten kto jest bez grzechu niech wymierza kare. A i sam nie potępił tylko kazał się nawrócić.
Jezus wielokrotnie łamał prawa Mojżeszowe i tym samym je zniósł.


A czy Jezus mówił kiedykolwiek, że jest synem Boga i matki swej? On mówił "jam syn człowieczy"! - Ja też :twisted: i... :?: On mówił ten który jest w niebie mnie posłał - i tu jest domysł i wiara a Bóg mówi gdzie indziej "moi posłańcy zostali przeinaczeni" :lol: Nigdy na Ziemi nie było mnie :lol:
I zostaje wiara katolicka kontra wiara w teksty Ufo z Meksyku od "Źródła" czyli 1:1 :lol:
"żyj i daj żyć innym"
Awatar użytkownika
czarnyMag
 
Posty: 2854
Rejestracja: 05 gru 2014, 21:22
Lokalizacja: Astral - tu i tam - teraz tu

Re: Polski katolicyzm

Postautor: danut » 03 sty 2018, 16:18

czarny magu kiedy przestaniesz przeinaczać Biblię?Bo skąd znowu wziąłeś to zdanie-'"moi posłańcy zostali przeinaczeni"? Oto prawdziwy tekst o odmianach nowy testament z listu do Kortyntian "Oto ogłaszam wam tajemnicę: nie wszyscy pomrzemy, lecz wszyscy będziemy odmienieni. W jednym momencie, w mgnieniu oka, na dźwięk ostatniej trąby - zabrzmi bowiem trąba - umarli powstaną nienaruszeni, a my będziemy odmienieni.Trzeba, ażeby to, co zniszczalne, przyodziało się w niezniszczalność, a to, co śmiertelne, przyodziało się w nieśmiertelność. "

Stefan12 przyznaje Ci rację, sama już nie mogę czytać tej kapusty z grochem, którą się tworzy wysługując świętym pismem. Co i do czego? Prawo żydowskie sprzed 3 tysięcy lat nie obowiązuje nas dziś! Ówczesne księgi kapłańskie nie zawierają nauki Jezusowej. Czas przestać to wszystko ze sobą mieszać i wprowadzać ludzi w błąd.
danut
 
Posty: 6655
Rejestracja: 27 paź 2015, 09:27

Re: Polski katolicyzm

Postautor: czarnyMag » 03 sty 2018, 17:16

danut pisze:czarny magu kiedy przestaniesz przeinaczać Biblię?Bo skąd znowu wziąłeś to zdanie-'"moi posłańcy zostali przeinaczeni"? Oto prawdziwy tekst o odmianach nowy testament z listu do Kortyntian "Oto ogłaszam wam tajemnicę: nie wszyscy pomrzemy, lecz wszyscy będziemy odmienieni. W jednym momencie, w mgnieniu oka, na dźwięk ostatniej trąby - zabrzmi bowiem trąba - umarli powstaną nienaruszeni, a my będziemy odmienieni.Trzeba, ażeby to, co zniszczalne, przyodziało się w niezniszczalność, a to, co śmiertelne, przyodziało się w nieśmiertelność. "


Listy do Koryntian pisał człowiek który twierdził że Bóg go zaatakował światłem :!: Ten człowiek również twierdził, że długość włosów na czaszce wyznawcy ma znaczenie w świątyni tegoż Boga :)
A ma :?: :)
"żyj i daj żyć innym"
Awatar użytkownika
czarnyMag
 
Posty: 2854
Rejestracja: 05 gru 2014, 21:22
Lokalizacja: Astral - tu i tam - teraz tu

Re: Polski katolicyzm

Postautor: danut » 03 sty 2018, 17:26

Być może ma, wiele jest przesłanek ze starożytnej mądrości o związku włosów z rozumem :lol: np. czarownice często są kojarzone z brakiem owłosienia. Sama też mam swoje spostrzeżenia o łysiejących kobietach :lol: A autorem listu do Koryntian jest św. Paweł, ten który nawrócił się spotykając Jezusa już po Jego śmierci( o tym świetle piszesz?), miejscem powstania listu jest Efez a rok 57 n.e czyli niedługo po śmierci Jezusa.
danut
 
Posty: 6655
Rejestracja: 27 paź 2015, 09:27

Re: Polski katolicyzm

Postautor: odnowa » 03 sty 2018, 19:32

stefan12 pisze:Jezus wielokrotnie łamał prawa Mojżeszowe i tym samym je zniósł.

Czy na pewno je zniósł?
"Ewangelia św. Mateusza 5, 17:
Nie sądźcie, że przyszedłem znieść Prawo albo Proroków. Nie przyszedłem znieść, ale wypełnić.
18 Zaprawdę. bowiem powiadam wam: Dopóki niebo i ziemia nie przeminą, ani jedna jota, ani jedna kreska nie zmieni się w Prawie, aż się wszystko spełni.
19 Ktokolwiek więc zniósłby jedno z tych przykazań, choćby najmniejszych, i uczyłby tak ludzi, ten będzie najmniejszy w królestwie niebieskim. A kto je wypełnia i uczy wypełniać, ten będzie wielki w królestwie niebieskim.
20 Bo powiadam wam: Jeśli wasza sprawiedliwość nie będzie większa niż uczonych w Piśmie i faryzeuszów, nie wejdziecie do królestwa niebieskiego."
odnowa
 
Posty: 427
Rejestracja: 27 sty 2015, 06:00

Re: Polski katolicyzm

Postautor: danut » 03 sty 2018, 19:43

Odnowo, cytat ten odnosi się do prawa bożego objawianego, inaczej do Dekalogu, a nie do praw ludzkich stworzonych przez uczonych w piśmie i faryzeuszy,a tak nazywał żydowskich kapłanów mających w ten czas władzę, z którymi Jezus wciąż miał na pieńku i to oni JUŻ WTEDY WYPACZALI TO BOSKIE PRAWO. Pytamy- dlaczego to księga kapłańska spisana przez nich właśnie, czy księga powtórzonego prawa wciąż jest w spisie religijnym opartym o Jezusa, bo jest to jakieś wyraźne nieporozumienie.
danut
 
Posty: 6655
Rejestracja: 27 paź 2015, 09:27

Re: Polski katolicyzm

Postautor: odnowa » 03 sty 2018, 21:55

Sorry, mój błąd.
Nieco odchodząc od tematu - sądzę że wszystkie religie zostaną wyparte przez coraz atrakcyjniejszą rzeczywistość wirtualną, do której można zaliczyć smartfona. Muszę przyznać że sam jestem również od niego uzależniony tymczasowo (w końcu mi się to znudzi).
odnowa
 
Posty: 427
Rejestracja: 27 sty 2015, 06:00

Re: Polski katolicyzm

Postautor: danut » 03 sty 2018, 22:03

odnowa pisze:Sorry, mój błąd.
Nieco odchodząc od tematu - sądzę że wszystkie religie zostaną wyparte przez coraz atrakcyjniejszą rzeczywistość wirtualną, do której można zaliczyć smartfona. Muszę przyznać że sam jestem również od niego uzależniony tymczasowo (w końcu mi się to znudzi).

To dotyczy raczej nie religii a ludzi, którzy według swojej wolnej woli podążą za sztucznym światem, nieprawdą, złudzeniem, a ten z kolei ich samych zgubi. Każdemu uzależnionemu się wydaje, ze jest to stan tymczasowy. :D
danut
 
Posty: 6655
Rejestracja: 27 paź 2015, 09:27

Re: Polski katolicyzm

Postautor: stefan12 » 04 sty 2018, 08:19

danut pisze:Odnowo, cytat ten odnosi się do prawa bożego objawianego, inaczej do Dekalogu, a nie do praw ludzkich stworzonych przez uczonych w piśmie i faryzeuszy,a tak nazywał żydowskich kapłanów mających w ten czas władzę, z którymi Jezus wciąż miał na pieńku i to oni JUŻ WTEDY WYPACZALI TO BOSKIE PRAWO. Pytamy- dlaczego to księga kapłańska spisana przez nich właśnie, czy księga powtórzonego prawa wciąż jest w spisie religijnym opartym o Jezusa, bo jest to jakieś wyraźne nieporozumienie.


Dokładnie tak, też pod tym się podpisuje.
Żydzi to mistrzowie w obchodzeniu prawa Bożego.
Spotkaliście się z szabasowymi windami? Bo ja tak i to w Warszawie.
Ponieważ Żydzi uważają, że w szabas nie mogą wykonywać jakiejkolwiek pracy i w tym do pracy zaliczają naciśnięcie przycisku w windzie, więc wymyślili, że winda będzie jeździła w trybie automatycznym, zatrzymuje się na każdym piętrze i jeździ tak z góry na dół i do góry non stop.
Dzięki temu nie muszą naciskać przycisku wzywającego windę i przycisku wyboru piętra.

A na temat tego chorego podejścia do szabasu mówił Jezus:

Mk 2,23
Pewnego razu, gdy Jezus przechodził w szabat wśród zbóż, uczniowie Jego zaczęli po drodze zrywać kłosy. Na to faryzeusze rzekli do Niego: «Patrz, czemu oni robią w szabat to, czego nie wolno?». On im odpowiedział: «Czy nigdy nie czytaliście, co uczynił Dawid, kiedy znalazł się w potrzebie, i był głodny on i jego towarzysze? Jak wszedł do domu Bożego za Abiatara, najwyższego kapłana, i jadł chleby pokładne, które tylko kapłanom jeść wolno; i dał również swoim towarzyszom». I dodał: «To szabat został ustanowiony dla człowieka, a nie człowiek dla szabatu. Zatem Syn Człowieczy jest panem szabatu».

Wszedł znowu do synagogi. Był tam człowiek, który miał uschłą rękę. A śledzili Go, czy uzdrowi go w szabat, żeby Go oskarżyć. On zaś rzekł do człowieka, który miał uschłą rękę: «Stań tu na środku!». A do nich powiedział: «Co wolno w szabat: uczynić coś dobrego czy coś złego? Życie ocalić czy zabić?». Lecz oni milczeli. Wtedy spojrzawszy wkoło po wszystkich z gniewem, zasmucony z powodu zatwardziałości ich serca, rzekł do człowieka: «Wyciągnij rękę!». Wyciągnął, i ręka jego stała się znów zdrowa. A faryzeusze wyszli i ze zwolennikami Heroda zaraz odbyli naradę przeciwko Niemu, w jaki sposób Go zgładzić.
Awatar użytkownika
stefan12
 
Posty: 474
Rejestracja: 05 gru 2013, 13:08

PoprzedniaNastępna

Wróć do Religia i filozofia

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości