Polski katolicyzm

Nasze przemyślenia na temat filozofii, religii i związków wyznaniowych. Podobieństwa i różnice do spirytyzmu. Co nas intryguje, ciekawi, co budzi wątpliwości...

Re: Polski katolicyzm

Postautor: Mirek » 16 mar 2015, 12:46

Światowidzie, a dlaczego Jezus za pierwszym razem nie zrobił tego co opisujesz gdyby przyszedł drugi raz? Interesujesz się historią, to zapewne wiesz, że wtedy działy się podobne rzeczy, co teraz.
„Osądzanie, obrazy i jakakolwiek wewnętrzna agresja wobec siebie jest ukrytym życzeniem sobie śmireci."
Awatar użytkownika
Mirek
 
Posty: 4398
Rejestracja: 25 cze 2014, 13:52
Lokalizacja: Śląsk

Re: Są ludzie poważnie myślący w KK

Postautor: Krzysztoff » 16 mar 2015, 13:25

światowid pisze:okazywanie sobie miłości i dobroci nie naprawi zgnitych struktur kościoła katolickiego.

ja myślę że właśnie naprawi

światowid pisze: ale zostawiając kapłanów w spokoju, po prostu godzisz się na kontynuację ich postępowań zbrodniczych.
Jakby Jezus zszedł na ziemię teraz, to w ogóle by nie poznał swego kościoła i jego dogmatów. po prostu jakby się zorientował jak jednostki ( biskupi i włodarze kościoła) wypaczyli jego nauki to zmiótłby cały ten zatęchły bałagan wprost do piekła lub czeluści cierpienia.


mógł by zmieść też tych wszystkich - chciwych bogaczy wykorzystujących innych dla własnej próżności, niemoralnych polityków wywołujących wojny, nienawistników którzy ze względów ideologicznych utopili by innych w łyżce wody, oszustów , morderców i dilerów narkotyków wpędzających innych w nałóg.

- mógł by ale dlaczego tego nie robi ?

Naprawdę myślisz , że całe zło tego świata to grupa hierarchów KK ?

Z tego co mi wiadomo to do kościoła chodzą ludzie z własnej woli, więc jest tam jakaś wartość której potrzebują - tak czy inaczej zgadzają się na to co słyszą więc nie ma tu żadnej zbrodni.
Krzysztoff
Moderator forum
Moderator forum
 
Posty: 2787
Rejestracja: 05 sty 2012, 21:52
Lokalizacja: Wrocław

Re: Są ludzie poważnie myślący w KK

Postautor: Hansel » 16 mar 2015, 16:33

Krzysztoff pisze:Z tego co mi wiadomo to do kościoła chodzą ludzie z własnej woli, więc jest tam jakaś wartość której potrzebują - tak czy inaczej zgadzają się na to co słyszą więc nie ma tu żadnej zbrodni.
https://www.youtube.com/watch?v=mnwl--Nq_xU
Narodzić się, umrzeć, odrodzić ponownie i wciąż się rozwijać - takie jest prawo
Awatar użytkownika
Hansel
 
Posty: 3754
Rejestracja: 13 gru 2014, 17:26

Re: Polski katolicyzm

Postautor: Hansel » 30 kwie 2015, 15:31

konrad pisze:Rzeczywiście w Polsce katolicyzm jest mocno powiązany z kulturą, tożsamością ludzi. Ktoś, kto go odrzuca, czuje się czasem jak zdrajca narodu :) Ale z drugiej strony ja zawsze mówię, że dla mnie Polska, o której marzę, to ta z czasów wojen religijnych - kraj tolerancyjny, gdzie obok siebie mieszkali ludzie wielu wyznań i religii, gdzie schronienie znajdowali ci, którzy ze względu na swoje przekonania, mogliby stracić życie we Francji czy na terenach dzisiejszych Niemiec.


Niestety to jest efekt tego że kultura danego społeczeństwa jest tak bardzo zrośnięta z religią, ale powiem wam że ja od kiedy przestałem lubić Katolicyzm to też czuję się tak jakby przytłoczony jego obecnością w przestrzeni publicznej https://www.youtube.com/watch?v=jrf5JcfA7aY
Narodzić się, umrzeć, odrodzić ponownie i wciąż się rozwijać - takie jest prawo
Awatar użytkownika
Hansel
 
Posty: 3754
Rejestracja: 13 gru 2014, 17:26

Re: Polski katolicyzm

Postautor: Hansel » 03 sie 2015, 15:18

Hansel pisze:Niech mi ktoś powie jak oni moga poprawiać Papierza skoro wierzą że on jest nieomylny ?
http://www.deon.pl/religia/kosciol-i-sw ... ienie.html
Narodzić się, umrzeć, odrodzić ponownie i wciąż się rozwijać - takie jest prawo
Awatar użytkownika
Hansel
 
Posty: 3754
Rejestracja: 13 gru 2014, 17:26

Re: Polski katolicyzm

Postautor: Wiatr1000 » 04 wrz 2015, 10:43

Jakby Jezus znów tu by przyszedł to pewnie by postąpił z tym kościołem jak z religią swojej religii w której się urodził. Według mnie by była powtórka z rozrywki z ponownym ukrzyżowaniem ale teraz w wykonaniu chrześcijan. Dla mnie kościół poszedł w ślepą uliczkę własnej próżności i wyższości :P
Wiatr1000
 
Posty: 251
Rejestracja: 12 mar 2015, 22:23

Re: Polski katolicyzm

Postautor: Pawełek » 04 wrz 2015, 16:04

Wiatr1000 pisze:Jakby Jezus znów tu by przyszedł to pewnie by postąpił z tym kościołem jak z religią swojej religii w której się urodził. Według mnie by była powtórka z rozrywki z ponownym ukrzyżowaniem ale teraz w wykonaniu chrześcijan. Dla mnie kościół poszedł w ślepą uliczkę własnej próżności i wyższości :P

Niestety podejrzewam że tak by było. Kościół (chrześcijański) uważa że ma monopol na Boga, życie po śmierci, świat duchowy tylko dlatego że mają największą ilość wyznawców i zdarzają się cuda (te prawdziwe, nie typu "twarz Jezusa na kartoflu"). Chociaż lepiej żeby się osoby święte objawiały tym którym w nie wierzą i będą miały pewność że to coś zmieni, niż osobom u których w wartościach moralnych na samej górze widnieje sex, pieniądze i przyjemności materialne.
Awatar użytkownika
Pawełek
Moderator forum
Moderator forum
 
Posty: 1941
Rejestracja: 27 kwie 2015, 21:36
Lokalizacja: Śląsk

Re: Polski katolicyzm

Postautor: Nikita » 04 wrz 2015, 18:23

Dostojewski tez to przewidzial: https://www.youtube.com/watch?v=1zznqOz869g
Nikita
Sympatyk spirytyzmu
 
Posty: 5352
Rejestracja: 03 maja 2010, 15:31

Re: Polski katolicyzm

Postautor: Wiatr1000 » 04 wrz 2015, 19:13

To nie tylko o monopol. Chodzi o sam fakt "wyobrażenia". Żydzi też czekali i się doczekali NIE TEGO kogo chcieli. U nas się czeka na CUDA. A jakby dostał kościół i wierni reprymendę od Jezusa to by zlinczowali itd. Bo postać Jezusa (a według nich podają się RZEKOMO za Jezusa) bluźni bo nie wyznaje przykazań kościelnych..
Wiatr1000
 
Posty: 251
Rejestracja: 12 mar 2015, 22:23

Re: Polski katolicyzm

Postautor: Hansel » 04 paź 2015, 21:47

Zresztą my tutaj narzekamy na Katolicyzm ale przecież w niektórych wyznaniach protestanckich jest jeszcze gorzej: weźmy np taką doktrynę Predestynacji i pomysł że Bóg tworzy istoty z góry skazane na potępienie.
Narodzić się, umrzeć, odrodzić ponownie i wciąż się rozwijać - takie jest prawo
Awatar użytkownika
Hansel
 
Posty: 3754
Rejestracja: 13 gru 2014, 17:26

PoprzedniaNastępna

Wróć do Religia i filozofia

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości