Ewangelia Latającego Potwora Spaghetti

Nasze przemyślenia na temat filozofii, religii i związków wyznaniowych. Podobieństwa i różnice do spirytyzmu. Co nas intryguje, ciekawi, co budzi wątpliwości...

Ewangelia Latającego Potwora Spaghetti

Postautor: cthulhu87 » 01 mar 2011, 19:34

Oczywiście tekst to tylko element pewnego przedsięwzięcia, które ma na celu dyskredytowanie religii jako takiej. Chciałbym jednak zwrócić uwagę na kilka naprawdę ciekawych refleksji. Można stąd wyłowić wiele zarzutów wobec dominujących wyobrazeń religijnych w naszym kręgu kulturowym. Sądzę, że nawet ktoś, kto ateistą nie jest, a zna np. Biblię, mógłby się zastanowić dlaczego właściwie Bóg żąda dla siebie kultu? Czy to nie małostkowe? A może problem polega na błędnym wyobrażeniu o Bogu, jakie ludzie sobie tworzą...

Ewangelia Latającego Potwora Spaghetti

Osiem „Naprawdę wolałbym, żebyś nie”:

1.Naprawdę wolałbym, żebyś nie zachowywał się jak jakiś świętoszkowaty, fałszywie pobożny dupek, gdy opisujesz Mą Makaronową Doskonałość. Jeśli niektórzy ludzie nie wierzą we mnie, to trudno, nic się nie stanie. Naprawdę, nie jestem do tego stopnia próżny. Poza tym, nie chodzi o nich, więc nie zmieniaj tematu.
2.Naprawdę wolałbym, żebyś nie używał Mojego istnienia jako narzędzia do uciskania, ciemiężenia, karania, patroszenia lub bycia złośliwym wobec innych. Nie wymagam składania ofiar, a czystość jest niezbędna jeśli chodzi o wodę pitną, a nie o istoty ludzkie.
3.Naprawdę wolałbym, żebyś nie oceniał ludzi na podstawie tego, jak wyglądają lub jak się ubierają, jak mówią, lub... Dobra, po prostu bądź miły, OK? I wbij to do swojej tępej głowy: mężczyzna = człowiek. Kobieta = człowiek. To samo = to samo. Nikt nie jest od nikogo lepszy, chyba że mówimy o stylu. I przykro mi, ale to podarowałem kobietom i niektórym facetom, którzy widzą różnicę pomiędzy kolorem morskim a fuksją.
4.Naprawdę wolałbym, żebyś nie zaspokajał się w sposób, który obraża ciebie albo twojego ochoczego, zgodnego, pełnoletniego i dojrzałego psychicznie partnera. Odnośnie do tych, którzy mogliby protestować – myślę, że odpowiednim wyrażeniem jest „pi***cie się”, chyba że uznają to za nieprzyzwoite. W tym wypadku mogą wyłączyć raz telewizor i iść dla odmiany na spacer.
5.Naprawdę wolałbym, żebyś nie sprzeciwiał się fanatycznym, sadystycznym, szowinistycznym i pełnym nienawiści poglądom innych NA CZCZO. Zjedz coś, a potem zabiegaj o pierdoły.
6.Naprawdę wolałbym, żebyś nie budował za miliony dolarów kościołów/świątyń/meczetów/kaplic dla Mojej Makaronowej Doskonałości, podczas gdy pieniądze lepiej wydać na (wybierz sam):
1.Skończenie z biedą
2.Leczenie chorób
3.Życie w pokoju, namiętną miłość i obniżenie kosztów kablówki
Może jestem złożonym węglowodanowym wszystkowiedzącym istnieniem, ale w życiu cieszą mnie proste rzeczy. Wiem lepiej. Jestem STWÓRCĄ.
7.Naprawdę wolałbym, żebyś nie rozpowiadał ludziom wokół, że do ciebie przemawiam. Nie jesteś aż taki interesujący. Wylecz się z siebie. I mówiłem ci, żebyś kochał bliźniego, czy nie pojąłeś aluzji?
8.Naprawdę wolałbym, żebyś nie czynił bliźniemu, co tobie miłe, jeśli miłe są ci, hm, rzeczy, które wymagają mnóstwa skóry/smaru/wazeliny. Jednak jeśli miłe jest to też tej innej osobie (zgodnie z numerem 4), zajmij się tym, zrób zdjęcia, i do diaska, załóż kondom! Naprawdę, to kawałek gumy. Gdybym nie chciał, żeby było ci przyjemnie, gdy to robisz, dodałbym ci w tym miejscu kolce czy coś takiego[4].
"Widziałem słynne grody starożytności, spoczywające pod całunem piasku lub kamienia, jak Kartagina, miasta greckie na Sycylii, równinę Rzymu z rozwartymi grobami i śpiące pod popiołem Wezuwiusza snem wieków dwudziestu cmentarze." L. Denis
http://www.ksiazki-spirytystyczne.pl
Awatar użytkownika
cthulhu87
Moderator forum
Moderator forum
 
Posty: 4282
Rejestracja: 19 lip 2008, 12:44

Re: Ewangelia Latającego Potwora Spaghetti

Postautor: Voldo » 01 mar 2011, 19:48

cthulhu87 pisze:obniżenie kosztów kablówki

:lol:

Fajne, na prawdę fajne.
Tomasz

„Jezus Chrystus nie prosił nas o wiele, nie wymagał od ludzi, by wspinali się na Mount Everest, czy wielce się poświęcali. Prosił nas tylko o to, byśmy kochali drugiego człowieka.” - Chico Xavier

Wiceprzewodniczący PTSS
Przewodniczący Wrocławskiego Oddziału PTSS
tomasz.grabarczyk.spirytyzm@gmail.com
Awatar użytkownika
Voldo
spirytysta
spirytysta
 
Posty: 2204
Rejestracja: 08 lut 2010, 14:58
Lokalizacja: Wrocław

Re: Ewangelia Latającego Potwora Spaghetti

Postautor: konrad » 01 mar 2011, 20:07

Ten latający potwór spaghetti jest z pewnością lepszym bóstwem niż starotestamentowy Jahwe. :D

A co do kultu - myślę, że Bóg tego od nas nie żąda. Chce byśmy po prostu byli szczęśliwi. Ja jako ojciec nie chcę, by moje dzieci mnie wielbiły. Wystarczy mi, że będą szczęśliwe. Nawet miłości mi nie muszą okazywać... A jestem przecież człowiekiem, czyli mróweczką w porównaniu z ogromem miłości, którą ma dla nas Bóg.

Można też przyznać, że werset biblijny mówiący o tym, że Bóg stworzył człowieka na swoje podobieństwo, należy interpretować odwrotnie: człowiek stworzył Boga na swoje podobieństwo, a w miarę jak się doskonali, Bóg również staje się doskonalszy...
Awatar użytkownika
konrad
spirytysta
spirytysta
 
Posty: 2952
Rejestracja: 15 lip 2008, 13:08
Lokalizacja: Warszawa

Re: Ewangelia Latającego Potwora Spaghetti

Postautor: atalia » 01 mar 2011, 22:18

Dla mnie to wszystko brzmi bardzo sensownie,zgodnie z teorią spirytystyczną i odpowiada mi.Na dobrą sprawe wyobrażenia o Bogu stworzyli przecież ludzie.
atalia
spirytystka
spirytystka
 
Posty: 3943
Rejestracja: 17 sty 2010, 12:30

Re: Ewangelia Latającego Potwora Spaghetti

Postautor: Luperci Faviani » 02 mar 2011, 06:51

Jakiś czas temu na Facebooku w kategorii "poglądy religijne" zostałem sklasyfikowany właśnie jako wyznawca kościoła Latającego Potwora Spaghetti :D
Załączniki
latający potwór spaghetti.jpeg
latający potwór spaghetti.jpeg (80.09 KiB) Przeglądany 9383 razy
Ostatnio zmieniony 02 mar 2011, 06:56 przez Luperci Faviani, łącznie zmieniany 1 raz
Luperci Faviani - życie jest niczym, wieczność jest wszystkim.
La certitude est une autre dimension de la croyance.
Awatar użytkownika
Luperci Faviani
 
Posty: 2412
Rejestracja: 22 lip 2008, 16:23
Lokalizacja: Polska

Re: Ewangelia Latającego Potwora Spaghetti

Postautor: atalia » 02 mar 2011, 09:25

A ja jako wyznawczyni satanizmu :!: :?:
atalia
spirytystka
spirytystka
 
Posty: 3943
Rejestracja: 17 sty 2010, 12:30

Re: Ewangelia Latającego Potwora Spaghetti

Postautor: Luperci Faviani » 02 mar 2011, 10:35

:lol:
Luperci Faviani - życie jest niczym, wieczność jest wszystkim.
La certitude est une autre dimension de la croyance.
Awatar użytkownika
Luperci Faviani
 
Posty: 2412
Rejestracja: 22 lip 2008, 16:23
Lokalizacja: Polska

Re: Ewangelia Latającego Potwora Spaghetti

Postautor: Voldo » 02 mar 2011, 15:28

atalia pisze:A ja jako wyznawczyni satanizmu :!: :?:

Teistycznego czy LaVeyańskiego?
Tomasz

„Jezus Chrystus nie prosił nas o wiele, nie wymagał od ludzi, by wspinali się na Mount Everest, czy wielce się poświęcali. Prosił nas tylko o to, byśmy kochali drugiego człowieka.” - Chico Xavier

Wiceprzewodniczący PTSS
Przewodniczący Wrocławskiego Oddziału PTSS
tomasz.grabarczyk.spirytyzm@gmail.com
Awatar użytkownika
Voldo
spirytysta
spirytysta
 
Posty: 2204
Rejestracja: 08 lut 2010, 14:58
Lokalizacja: Wrocław

Re: Ewangelia Latającego Potwora Spaghetti

Postautor: atalia » 02 mar 2011, 18:22

A ciort go znajet ;)
atalia
spirytystka
spirytystka
 
Posty: 3943
Rejestracja: 17 sty 2010, 12:30

Re: Ewangelia Latającego Potwora Spaghetti

Postautor: tadyszka » 04 mar 2011, 22:46

Można też przyznać, że werset biblijny mówiący o tym, że Bóg stworzył człowieka na swoje podobieństwo, należy interpretować odwrotnie: człowiek stworzył Boga na swoje podobieństwo, a w miarę jak się doskonali, Bóg również staje się doskonalszy...[/quote]


jak to juz kiedys Monteskiusz powiedział: Gdyby trójkąty stworzyły sobie boga, zrobiłyby go o trzech bokach.

:)
... Może wojny wciąż wybuchają dlatego, że jeden nigdy w całej pełni nie chce czuć tego, co cierpi drugi...
Bycie empatycznym to widzenie świata oczami drugiego, a nie widzenie własnego odbitego w jego
oczach...


spirytystka na emigracjii
Awatar użytkownika
tadyszka
spirytystka
spirytystka
 
Posty: 668
Rejestracja: 16 lut 2011, 18:21
Lokalizacja: Hamburg

Następna

Wróć do Religia i filozofia

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 14 gości