Ewangelia według spirytyzmu - opinie

Re: Ewangelia według spirytyzmu - opinie

Postautor: czarnyMag » 23 kwie 2015, 09:08

cthulhu87 pisze:
czarnyMag pisze: Ewangelie według spirytyzmu :) Jest ona tak samo zawiła i niezrozumiała jak Biblia!


A co jest dla Ciebie zawiłe i czego nie rozumiesz w Ewangelii według spirytyzmu?


Jezus mu odpowiedział: "jeśli chcesz być doskonały, idź sprzedaj co posiadasz i rozdaj ubogim, a będziesz miał skarb w niebie."
- jakby tak postąpił to biedni staliby się bogatymi i nie mogli wejść do nieba :) czyli podłożyłby im świnię przysłowiową, a on by umarł z wycieńczenia i głodu czyli popełnił samobójstwo :)
Tłumaczenie intencji Jezusa owszem jest ale takie samo jak w KK (za co KK jest piętnowany). Autor książki AK podobnie jak KK nie był biedny i nie zamierzał się wyzbyć wszystkiego dla jakiegoś tam wątpliwemu skarbu w niebie. Wymyślił sobie nawet filozofię że będziemy "żyć wiecznie" bo zawsze można (wyzbyć się wszystkiego w ostatniej chwili w ostatnim wcieleniu - tzw. syn marnotrawny - na co wpadłem również ja bez podpowiedzi autora :D
"żyj i daj żyć innym"
Awatar użytkownika
czarnyMag
 
Posty: 2854
Rejestracja: 05 gru 2014, 21:22
Lokalizacja: Astral - tu i tam - teraz tu

Re: Ewangelia według spirytyzmu - opinie

Postautor: cthulhu87 » 23 kwie 2015, 09:19

czarnyMag pisze:
cthulhu87 pisze:
czarnyMag pisze: Ewangelie według spirytyzmu :) Jest ona tak samo zawiła i niezrozumiała jak Biblia!


A co jest dla Ciebie zawiłe i czego nie rozumiesz w Ewangelii według spirytyzmu?


Jezus mu odpowiedział: "jeśli chcesz być doskonały, idź sprzedaj co posiadasz i rozdaj ubogim, a będziesz miał skarb w niebie."
- jakby tak postąpił to biedni staliby się bogatymi i nie mogli wejść do nieba :) czyli podłożyłby im świnię przysłowiową, a on by umarł z wycieńczenia i głodu czyli popełnił samobójstwo :)
Tłumaczenie intencji Jezusa owszem jest ale takie samo jak w KK (za co KK jest piętnowany). Autor książki AK podobnie jak KK nie był biedny i nie zamierzał się wyzbyć wszystkiego dla jakiegoś tam wątpliwemu skarbu w niebie. Wymyślił sobie nawet filozofię że będziemy "żyć wiecznie" bo zawsze można (wyzbyć się wszystkiego w ostatniej chwili w ostatnim wcieleniu - tzw. syn marnotrawny - na co wpadłem również ja bez podpowiedzi autora :D



hehe, Ty weź przeczytaj tę książkę, bo na razie to się wypowiadasz o czymś, czego w ogóle nie znasz ;)
"Widziałem słynne grody starożytności, spoczywające pod całunem piasku lub kamienia, jak Kartagina, miasta greckie na Sycylii, równinę Rzymu z rozwartymi grobami i śpiące pod popiołem Wezuwiusza snem wieków dwudziestu cmentarze." L. Denis
http://www.ksiazki-spirytystyczne.pl
Awatar użytkownika
cthulhu87
Moderator forum
Moderator forum
 
Posty: 4282
Rejestracja: 19 lip 2008, 12:44

Re: Ewangelia według spirytyzmu - opinie

Postautor: Krzysztoff » 23 kwie 2015, 10:30

Dla przypomnienia w Ewangelii według spirytyzmu jest to opisane tak

http://www.portal.spirytyzm.pl/wyzsza-u ... pieniedzy/

spirytyzm nie wartościuje ani biedy ani bogactwa , obydwa stany są próbami i pytanie jest jak się zachowasz będąc w jednym i w 2-gim stanie
Krzysztoff
Moderator forum
Moderator forum
 
Posty: 2787
Rejestracja: 05 sty 2012, 21:52
Lokalizacja: Wrocław

Re: Ewangelia według spirytyzmu - opinie

Postautor: Mirek » 23 kwie 2015, 11:49

Warto tego posłuchać odnośnie bogactwa:
https://www.youtube.com/watch?v=ygRoqVFgiBA
„Osądzanie, obrazy i jakakolwiek wewnętrzna agresja wobec siebie jest ukrytym życzeniem sobie śmireci."
Awatar użytkownika
Mirek
 
Posty: 4398
Rejestracja: 25 cze 2014, 13:52
Lokalizacja: Śląsk

Re: Ewangelia według spirytyzmu - opinie

Postautor: czarnyMag » 23 kwie 2015, 12:05

Mirek pisze:Warto tego posłuchać odnośnie bogactwa:
https://www.youtube.com/watch?v=ygRoqVFgiBA


Dobiłeś mnie tym! Już mi się wszystkiego odniechciało....
"żyj i daj żyć innym"
Awatar użytkownika
czarnyMag
 
Posty: 2854
Rejestracja: 05 gru 2014, 21:22
Lokalizacja: Astral - tu i tam - teraz tu

Re: Ewangelia według spirytyzmu - opinie

Postautor: bernadeta1963 » 23 kwie 2015, 12:24

Po wysłuchaniu tego i mnie się wszystkiego odechciewa :(
bernadeta1963
 
Posty: 546
Rejestracja: 30 gru 2014, 18:31
Lokalizacja: Łódź

Re: Ewangelia według spirytyzmu - opinie

Postautor: karolina86 » 23 kwie 2015, 14:23

a mi nasuwa się jedno pytanie , co własciwie robi na ziemi aż tak rozwinieta dusza, która w każdej chwili może wyzbyc się wszystkiego co posiada dla Boga. Czy nie powinna być/rozwijac się juz w innym świecie. Czy jest tylko narzedziem w rekach Boga aby pomagac biedniejszym... a może jest to jakas próba dla tej osoby. Tylko wtedy już nie pasuje mi to do mojego wyobrażenia Stwórcy.

Troche nie podoba mi sie ta wypowiedź ze względu na to, że tak delikatnie sugeruje aby ludzie zyli skormnie (im biedniej tym lepiej) aby w przyszłych wcieleniach otrzymać bogactwo, taka zachęta dla materialistów. Może to nie miało tak zabrzmieć, ale niestety tak to odebrałam.Pewnie prawdziwy materialista by i tak sie na to nie skusił bo dla niego sie liczy tu i teraz.
karolina86
 
Posty: 116
Rejestracja: 12 wrz 2014, 22:23
Lokalizacja: Gliwice

Re: Ewangelia według spirytyzmu - opinie

Postautor: Krzysztoff » 23 kwie 2015, 14:45

karolina86 pisze:a mi nasuwa się jedno pytanie , co własciwie robi na ziemi aż tak rozwinieta dusza, która w każdej chwili może wyzbyc się wszystkiego co posiada dla Boga. Czy nie powinna być/rozwijac się juz w innym świecie. Czy jest tylko narzedziem w rekach Boga aby pomagac biedniejszym... a może jest to jakas próba dla tej osoby. Tylko wtedy już nie pasuje mi to do mojego wyobrażenia Stwórcy.


Raczej nie chodzi o wyzbywanie się wszystkiego co się posiada ale o odpowiednie tego wykorzystanie

http://www.portal.spirytyzm.pl/nieprzyw ... ziemskich/

...
Człowiek zamożny ma misję — misję, która może stać się piękna i pożyteczna. Odrzucenie pieniędzy, gdy daje je wam Bóg, oznacza rezygnację z możliwości czynienia dobra mogącego powstać, gdy zarządzamy nimi mądrze. Umieć radzić sobie bez pieniędzy, gdy ich nie mamy, wiedzieć, jak je wykorzystywać, gdy je posiadamy, potrafić je poświęcać, gdy to konieczne — tak właśnie Bóg chciałby, żebyśmy postępowali. Niech ten, któremu sprzyja to, co nazywa się powszechnie szczęściem, zakrzyknie:
„Mój Boże, wysyłasz mi nowe zadanie, więc daj mi siłę, bym wypełnił je zgodnie z Twoją świętą wolą”.
Krzysztoff
Moderator forum
Moderator forum
 
Posty: 2787
Rejestracja: 05 sty 2012, 21:52
Lokalizacja: Wrocław

Re: Ewangelia według spirytyzmu - opinie

Postautor: Hansel » 23 kwie 2015, 14:47

To trzeba jednak brać poprawkę na to że on jest Rosjanina a oni są dziwni... A czasami nawet niebezpieczni...

http://rebelya.pl/post/3305/sekta-iwana ... rzeczywist
Narodzić się, umrzeć, odrodzić ponownie i wciąż się rozwijać - takie jest prawo
Awatar użytkownika
Hansel
 
Posty: 3754
Rejestracja: 13 gru 2014, 17:26

Re: Ewangelia według spirytyzmu - opinie

Postautor: Mirek » 23 kwie 2015, 16:03

Hansel pisze:To trzeba jednak brać poprawkę na to że on jest Rosjanina a oni są dziwni... A czasami nawet niebezpieczni...

http://rebelya.pl/post/3305/sekta-iwana ... rzeczywist

Znowu Hansel osadzasz. Są dziwni, tylko dlatego bo ich nie rozumiesz. To cała tajemnica. Najmądrzejsi ludzie pochodzą właśnie z Rosji.
Nie zrozumie biedny bogatego lecz bogaty jest w stanie zrozumieć biednego. Krzysztof trochę to wytłumaczył. Jeżeli przywiązujemy się do pieniędzy są one naszym przekleństwem. Jeżeli pieniądze traktujemy jako produkt uboczny naszej działalności one się pojawiają w naszym życiu i zawsze mamy więcej niż potrzebujemy. Bill Gates tworzył coś co miało pomóc ludziom. Miał wizję aby każdy przeciętny Kowalski mógł mieć komputer w domu i tą wizję realizował.
Po co Ci ludzi się wcielają na Ziemi pytasz Karolino? Po to aby pomagać innym wzrastać. Pomagając innym się rozwijać, sami się rozwijamy. Niczego nie powinniśmy rozpatrywać przez pryzmat egoizmu. Najważniejszy jest mój i tylko mój rozwój, a reszta się nie liczy. Tak myślący człowiek stoi w miejscu w swoim rozwoju.
Uważam Łazariewa za bardzo mądrego człowieka, który trafia w istotę zależności naszego postępowania z wynikiem końcowym.
Czytamy co duchy mówią, zachwycamy się tym, a jak o tym samym tylko trochę w bardziej jasny sposób to ktoś tłumaczy, kto jest natchniony przez Boga oburzamy się i to odrzucamy.
Takich ludzi jak Łazariew jest więcej: Neale Walsch, Depak Chopra, Bruce Lipton i nie trzeba czytać Kardeca, Xaviera, czy Franco Divaldo aby się tego samego dowiedzieć.
„Osądzanie, obrazy i jakakolwiek wewnętrzna agresja wobec siebie jest ukrytym życzeniem sobie śmireci."
Awatar użytkownika
Mirek
 
Posty: 4398
Rejestracja: 25 cze 2014, 13:52
Lokalizacja: Śląsk

PoprzedniaNastępna

Wróć do Ewangelia według spirytyzmu

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości