Ewangelia według spirytyzmu - opinie

Re: Ewangelia według spirytyzmu - opinie

Postautor: soldado » 21 lis 2014, 22:16

Mirek pisze:W spirytyzmie brakuje przywódcy, który by pociągnął za sobą ludzi. To cała tajemnica słabego rozwoju tej dziedziny :D


Spirytyzm jest jak kula śniegu, rzucona z bardzo wysokiej góry, która nabiera powoli pędu.
Z czasem to będzie lawina, która zmieni i już zmienia światopogląd bardzo wielu osób.
Nie potrzebny jest przywódca, ponieważ cała nauka jest inspirowana przez Istoty Wyższe, które motywują i inspirują, a nie namawiają do przewrotów i do zakładania silnych organizacji, w tle z jakimś mocnym liderem - przywódcą.
Myślę, że brak inwazyjności, wyjdzie spirytyzmowi tylko na zdrowie :)
Czasem w życiu warto jest się zgubić, by móc się na nowo odnaleźć
soldado
Moderator forum.
 
Posty: 3193
Rejestracja: 04 lis 2014, 23:35
Lokalizacja: Stolica Polskiej Piosenki :)

Re: Ewangelia według spirytyzmu - opinie

Postautor: Mirek » 22 lis 2014, 07:46

Trzymam Cię za słowo z tą kulą śnieżną. Jaki okres czasu szacujesz dla kuli u podnuża góry?
„Osądzanie, obrazy i jakakolwiek wewnętrzna agresja wobec siebie jest ukrytym życzeniem sobie śmireci."
Awatar użytkownika
Mirek
 
Posty: 4398
Rejestracja: 25 cze 2014, 13:52
Lokalizacja: Śląsk

Re: Ewangelia według spirytyzmu - opinie

Postautor: Krzysztoff » 22 lis 2014, 15:25

soudak pisze:Spirytyzm jest jak kula śniegu, rzucona z bardzo wysokiej góry, która nabiera powoli pędu.
Z czasem to będzie lawina, która zmieni i już zmienia światopogląd bardzo wielu osób.
Nie potrzebny jest przywódca, ponieważ cała nauka jest inspirowana przez Istoty Wyższe, które motywują i inspirują, a nie namawiają do przewrotów i do zakładania silnych organizacji, w tle z jakimś mocnym liderem - przywódcą.
Myślę, że brak inwazyjności, wyjdzie spirytyzmowi tylko na zdrowie :)

Mam na ten temat dokładnie takie samo zdanie , trafnie to ująłeś.
Krzysztoff
Moderator forum
Moderator forum
 
Posty: 2787
Rejestracja: 05 sty 2012, 21:52
Lokalizacja: Wrocław

Re: Ewangelia według spirytyzmu - opinie

Postautor: soldado » 26 lis 2014, 01:13

Mirek pisze:Trzymam Cię za słowo z tą kulą śnieżną. Jaki okres czasu szacujesz dla kuli u podnuża góry?


Jeśli chodzi o Ciebie, to będzie to dokładnie w połowie Twojego życia.
Będzie to Twój punkt zwrotny, z uwagi na zdarzenie, przez które zwrócisz większą uwagę na to, co duchowe...
Jak widzisz to indywidualna sprawa dla każdego.
Czas inaczej płynie dla każdego.
Jedni swoje życie odbierają bardzo intensywnie, a np. dla niektórych to życie się dłuży i myślą o samobójstwie.
Zmiana świadomości będzie przebiegać różnie u różnych osób.
Wszyscy jesteśmy na swój sposób inni i z tej inności wynika dla każdego data, w której kula będzie u podnóża góry.

A tak żebyś zrozumiał, bo pewnie pomyślisz, że to wyżej to bełkot....
Ta rzeczywistość jest tylko hologramem, do którego tutaj przybyliśmy po lekcje...
To tak jak z grą...
Posługujesz się avatarem, którym jest w tej rzeczywistości Twoje ciało, zaliczasz jej różne poziomy, trudności, zbierasz punkty...a potem kończysz grę... - wracasz do świata rzeczywistego, którym jest świat duchowy.
Twoje prawdziwe Ja, to Duch, a w nim dusza.
Avatar jest związany z grą, w której musiałeś się przecież czymś poruszać ;)
A z tej gry, wyciągniesz tylko i wyłącznie dla siebie doświadczenia, które weźmiesz niejako ze sobą... nic więcej nie weźmiesz.
Czym szybciej stoczy się każdemu ta kula, tym jest taka szansa, że wtedy weźmie więcej ze sobą doświadczeń...
Czasem w życiu warto jest się zgubić, by móc się na nowo odnaleźć
soldado
Moderator forum.
 
Posty: 3193
Rejestracja: 04 lis 2014, 23:35
Lokalizacja: Stolica Polskiej Piosenki :)

Re: Ewangelia według spirytyzmu - opinie

Postautor: anoushka » 19 mar 2015, 19:51

Podzielam zasadność wypowiedzi soldado. Ja też tak to ogarniam.
anoushka
 
Posty: 48
Rejestracja: 26 lut 2015, 17:10

Re: Ewangelia według spirytyzmu - opinie

Postautor: Mirek » 19 mar 2015, 20:01

Z tego co pisze saldo to mam szansę setki dożyć ;)
„Osądzanie, obrazy i jakakolwiek wewnętrzna agresja wobec siebie jest ukrytym życzeniem sobie śmireci."
Awatar użytkownika
Mirek
 
Posty: 4398
Rejestracja: 25 cze 2014, 13:52
Lokalizacja: Śląsk

Re: Ewangelia według spirytyzmu - opinie

Postautor: czarnyMag » 18 kwie 2015, 20:09

Przydałby się ktoś kto teraz przetłumaczy po autorze Ewangelie według spirytyzmu :) Jest ona tak samo zawiła i niezrozumiała jak Biblia! :lol:
"żyj i daj żyć innym"
Awatar użytkownika
czarnyMag
 
Posty: 2854
Rejestracja: 05 gru 2014, 21:22
Lokalizacja: Astral - tu i tam - teraz tu

Re: Ewangelia według spirytyzmu - opinie

Postautor: cthulhu87 » 18 kwie 2015, 23:39

czarnyMag pisze: Ewangelie według spirytyzmu :) Jest ona tak samo zawiła i niezrozumiała jak Biblia!


A co jest dla Ciebie zawiłe i czego nie rozumiesz w Ewangelii według spirytyzmu?
"Widziałem słynne grody starożytności, spoczywające pod całunem piasku lub kamienia, jak Kartagina, miasta greckie na Sycylii, równinę Rzymu z rozwartymi grobami i śpiące pod popiołem Wezuwiusza snem wieków dwudziestu cmentarze." L. Denis
http://www.ksiazki-spirytystyczne.pl
Awatar użytkownika
cthulhu87
Moderator forum
Moderator forum
 
Posty: 4282
Rejestracja: 19 lip 2008, 12:44

Re: Ewangelia według spirytyzmu - opinie

Postautor: Nikita » 19 kwie 2015, 09:36

Ja bardzo cenie Ewangelie wedlug spirytyzmu bo jest w niej zawarta wspaniala nauka moralnosci i jak postepowac na co dzien. I co ciekawe na spotkaniach spirytystycznych na skypie gdy losujemy strony ewangelii do czytania to zawsze trafiamy na te , ktore sa szczegolnie wazne dla nas....
Nikita
Sympatyk spirytyzmu
 
Posty: 5352
Rejestracja: 03 maja 2010, 15:31

Re: Ewangelia według spirytyzmu - opinie

Postautor: Krzysztoff » 19 kwie 2015, 21:53

czarnyMag pisze:Przydałby się ktoś kto teraz przetłumaczy po autorze Ewangelie według spirytyzmu :) Jest ona tak samo zawiła i niezrozumiała jak Biblia! :lol:

Brawo , wybrałeś dobrą lekturę
Krzysztoff
Moderator forum
Moderator forum
 
Posty: 2787
Rejestracja: 05 sty 2012, 21:52
Lokalizacja: Wrocław

PoprzedniaNastępna

Wróć do Ewangelia według spirytyzmu

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość