Ewangelia według spirytyzmu - opinie

Ewangelia według spirytyzmu - opinie

Postautor: konrad » 13 maja 2010, 17:27

Witajcie,

Przygotowuję właśnie folder reklamowy, który będę rozsyłał po księgarniach, by wypromować "Ewangelię według spirytyzmu". Mam pomysł, by jedną stronę foldera przeznaczyć na opinię sławnych spirytystów na temat tej książki, ale także opinie Polaków, którzy mieli okazję zapoznać się z tą książką.

Zapraszam do tego, byście w tym właśnie temacie napisali, co sądzicie o tej książce. Najciekawsze z Waszych opinii, za Waszą zgodą oczywiście, umieszczę w folderze reklamowym.

Dziękuję z góry za Wasze wsparcie i pozdrawiam!
Awatar użytkownika
konrad
spirytysta
spirytysta
 
Posty: 2952
Rejestracja: 15 lip 2008, 13:08
Lokalizacja: Warszawa

Re: Ewangelia według spirytyzmu - opinie

Postautor: atalia » 14 maja 2010, 11:53

Może coś krótkiego

W "Ewangelii według spirytyzmu"oprócz odpowiedzi na odwieczne pytania:czy istnieje życie po śmierci oraz jaki jest sens życia wraz z nierozerwalnie zwiazanym z nim cierpieniem ,znajdziemy oparte na naukach Jezusa wskazówki dotyczące tego,w jaki sposób żyć,by dostapić szcześcia wiecznego.

Eeee...nie wiem,jakieś to banalne...Może ktoś będzie bardziej oryginalny...
atalia
spirytystka
spirytystka
 
Posty: 3943
Rejestracja: 17 sty 2010, 12:30

Re: Ewangelia według spirytyzmu - opinie

Postautor: Robert » 17 maja 2010, 11:41

Nauki głoszone przez Duchy sprawiają że życie staję się piękne i godne. W końcu zrozumiałem dlaczego jestem jaki jestem i dlaczego żyję, tu a nie gdzie indziej. Ewangelia wg. spirytyzmu pozwala zrozumieć nam nauki głoszone przez Jezusa, które zostały przełożone i dopełnione na nasze czasy przez Anioły.

Myślę że dobrze jest posłużyć się jakimś cytatem Jana Pawła II np. tym w którym mówi że zamarli z nami się kontaktują (nie znam dokładnie treści).

„Jeśli dojdziesz do ładu z własnym wnętrzem, wówczas to, co zewnętrzne, samo się ułoży. Rzeczywistość pierwotna tkwi wewnątrz, a zewnętrzna jest wobec niej wtórna.„ Eckhart Tolle
Awatar użytkownika
Robert
 
Posty: 198
Rejestracja: 19 sty 2010, 15:21

Re: Ewangelia według spirytyzmu - opinie

Postautor: Voldo » 20 maja 2010, 18:34

Czytając Ewangelię według spirytyzmu otrzymałem bardzo, bardzo wiele na prawdę dobrych wskazówek co do tego, jak powinienem postępować w życiu.
Ewangelia rzuciła światło na bardzo wiele spraw, które dotychczas spowijały mroki mojej niewiedzy.
I jeszcze bardziej wzmocniła we mnie chęć stawania się lepszym człowiekiem.

Jeśli ktoś, kto nie natrafił wcześniej na żadną książkę związaną ze spirytyzmem, a więc ma znikome pojęcie na temat tego, co spirytyzm mówi o różnych sprawach związanych z naszym codziennym życiem oraz z tym co związane z życiem po śmierci, w niniejszej książce znajdzie dokładne wyjaśnienie tych spraw.
Znajdzie również pocieszenie.

Książkę można polecić wszystkim, ponieważ jest tam bardzo dobrze wyjaśnione bardzo wiele spraw związanych z naszym codziennym życiem.
A po przeczytaniu jej i zastanowieniu się, można przejść przemianę wewnętrzną - przemianę w lepszego człowieka.
Tomasz

„Jezus Chrystus nie prosił nas o wiele, nie wymagał od ludzi, by wspinali się na Mount Everest, czy wielce się poświęcali. Prosił nas tylko o to, byśmy kochali drugiego człowieka.” - Chico Xavier

Wiceprzewodniczący PTSS
Przewodniczący Wrocławskiego Oddziału PTSS
tomasz.grabarczyk.spirytyzm@gmail.com
Awatar użytkownika
Voldo
spirytysta
spirytysta
 
Posty: 2204
Rejestracja: 08 lut 2010, 14:58
Lokalizacja: Wrocław

Re: Ewangelia według spirytyzmu - opinie

Postautor: Luperci Faviani » 21 maja 2010, 00:42

Nie przeczytałem jeszcze tłumaczenia "Ewangelii..." Konrada, ponieważ jestem zarobiony przy powodzi, ale czekam zniecierpliwiony aż wody opadną, bym mógł poświęcić kilka wieczorów na lekturę :P
Luperci Faviani - życie jest niczym, wieczność jest wszystkim.
La certitude est une autre dimension de la croyance.
Awatar użytkownika
Luperci Faviani
 
Posty: 2412
Rejestracja: 22 lip 2008, 16:23
Lokalizacja: Polska

Re: Ewangelia według spirytyzmu - opinie

Postautor: Zuzka » 21 maja 2010, 07:11

Ja dopiero zamówiłam, ale za to 2 egzemplarze, żeby komuś podarować...
:)
Zuzka
 
Posty: 89
Rejestracja: 31 paź 2009, 15:45

Re: Ewangelia według spirytyzmu - opinie

Postautor: Robert » 21 maja 2010, 10:20

Ludzie w dzisiejszych czasach odrzucają idea Boga i świata duchowego, gdyż jak nas nauczał kościół z wiarą wiąże się wiele wyrzeczeń i ograniczń. Nauki Boskie wykładane przez Jezusa w późniejszych czasach zostały splamione ludzką niedoskonałością jednak miłosierdzie Boga nie ma granic. Przychodzą nam z pomocą Anioły, które poprzez liczne komunikaty na całym świecie, tłumaczą nam sens i cel życia, pomagają w życiowych problemach. Ich nauki przepełnione logiką i boską doskonałością otwierają nam horyzont na rozwój osobsty.

„Jeśli dojdziesz do ładu z własnym wnętrzem, wówczas to, co zewnętrzne, samo się ułoży. Rzeczywistość pierwotna tkwi wewnątrz, a zewnętrzna jest wobec niej wtórna.„ Eckhart Tolle
Awatar użytkownika
Robert
 
Posty: 198
Rejestracja: 19 sty 2010, 15:21

Re: Ewangelia według spirytyzmu - opinie

Postautor: Nikita » 21 wrz 2010, 18:26

Zaczelam czytac Ewangelie. Troche dlugi wstep....narazie przebijam sie przez Wstep.
Nikita
Sympatyk spirytyzmu
 
Posty: 5352
Rejestracja: 03 maja 2010, 15:31

Re: Ewangelia według spirytyzmu - opinie

Postautor: cthulhu87 » 22 wrz 2010, 04:48

Nikita, wstęp dodaliśmy z myślą o osobach, które dopiero zetknęły się ze spirytyzmem :). Możesz z czystym sumieniem przejść do konkretów;). Osobiście uważam, że Ewangelia według spirytyzmu średnio nadaje się na pierwszą książkę, która wprowadza do spirytyzmu, ale ze "spirytyzmem w najprostszym ujęciu" i informacjami o autorze na pewno ułatwia zrozumienie tekstu komuś, kto sięga pierwszy raz po książkę spirytystyczną :)
"Widziałem słynne grody starożytności, spoczywające pod całunem piasku lub kamienia, jak Kartagina, miasta greckie na Sycylii, równinę Rzymu z rozwartymi grobami i śpiące pod popiołem Wezuwiusza snem wieków dwudziestu cmentarze." L. Denis
http://www.ksiazki-spirytystyczne.pl
Awatar użytkownika
cthulhu87
Moderator forum
Moderator forum
 
Posty: 4282
Rejestracja: 19 lip 2008, 12:44

Re: Ewangelia według spirytyzmu - opinie

Postautor: Nikita » 22 wrz 2010, 11:14

No Wstep mam za soba. teraz juz rozdzial I. Moja pierwsza ksiazka to byla Ksiega Duchow...dostalam od Konrada...
No i wczesniej czytalam Zycie po zyciu i Zycie po smierci...roznych autorow. Moody i Szuman.

takze cos juz na ten temat wiem....

Szykuje sie na duchowa uczte...


Ciekawe bylo to co glosili Sokrates i Platon. Rzeczywiscie to musialy byc bardzo rozwiniete dusze....
Ja kiedys lubilam Sokratesa i Platona. mam nawet "Panstwo " Platona na polce.

Filozofia moim zdaniem takze dotyka absolutu...filozofowie to bardzo rozwiniete dusze ...
Nikita
Sympatyk spirytyzmu
 
Posty: 5352
Rejestracja: 03 maja 2010, 15:31

Następna

Wróć do Ewangelia według spirytyzmu

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości