Zgnijcie szczęśliwi!

Re: Zgnijcie szczęśliwi!

Postautor: juniperus » 16 lip 2014, 12:10

Mirek pisze:Być może nie jesteś świadomy swojego wysokiego poziomu.
Myślę, że Pablo pewną różnicę pomiędzy sobą, a niektórymi ludźmi dostrzega, jednak jego skromność i pokora nie pozwala, by pycha rządziła myślami. I to jest w nim urocze :D
Izabela
GG: 42074662


Ulecieć do góry na skrzydłach...
Awatar użytkownika
juniperus
spirytystka
spirytystka
 
Posty: 852
Rejestracja: 03 sty 2013, 11:50
Lokalizacja: łódzkie

Re: Zgnijcie szczęśliwi!

Postautor: Mirek » 16 lip 2014, 12:55

Przesadna skromność też może być pychą.
„Osądzanie, obrazy i jakakolwiek wewnętrzna agresja wobec siebie jest ukrytym życzeniem sobie śmireci."
Awatar użytkownika
Mirek
 
Posty: 4398
Rejestracja: 25 cze 2014, 13:52
Lokalizacja: Śląsk

Re: Zgnijcie szczęśliwi!

Postautor: Krzysztoff » 16 lip 2014, 14:05

Mirek pisze:Przesadna skromność też może być pychą.

:?: :lol: chyba mówisz o zewnętrznej fałszywej skromności (powierzchownej)

Wzorem do naśladowania jest dla mnie Chico Xavier , który był osobą wyjątkowo skromną jednocześnie bardzo życzliwą i pracującą ciężko na rzecz innych - patrząc na to myślę że żadna przesadna skromność mi nie grozi, bo daleko jestem od wzorca :lol:
Krzysztoff
Moderator forum
Moderator forum
 
Posty: 2787
Rejestracja: 05 sty 2012, 21:52
Lokalizacja: Wrocław

Re: Zgnijcie szczęśliwi!

Postautor: Mirek » 16 lip 2014, 15:13

Chico nie był przesadnie skromny. Przesadnie skromni to tacy, ktorzy przy kazdej okazji podkreślają swoją skromność.
„Osądzanie, obrazy i jakakolwiek wewnętrzna agresja wobec siebie jest ukrytym życzeniem sobie śmireci."
Awatar użytkownika
Mirek
 
Posty: 4398
Rejestracja: 25 cze 2014, 13:52
Lokalizacja: Śląsk

Re: Zgnijcie szczęśliwi!

Postautor: Pablo diaz » 17 lip 2014, 07:22

Proste słowa i prostota znajdują drogę do ludzkich serc.
Sercem Ewangelii jest miłość,a duchem spirytyzmu miłosierdzie.
Awatar użytkownika
Pablo diaz
spirytysta
spirytysta
 
Posty: 1548
Rejestracja: 09 kwie 2012, 10:20
Lokalizacja: kołobrzeg

Re: Zgnijcie szczęśliwi!

Postautor: Krzysztoff » 18 lip 2014, 09:21

Mirek pisze: Przesadnie skromni to tacy, ktorzy przy kazdej okazji podkreślają swoją skromność.

Czyli jednak fałszywie skromni
Ja takiej osoby o jakiej mówisz Mirku w swoim życiu nie spotkałem jeszcze, natomiast tych z przeciwnego bieguna to jak najbardziej , całą masę.

Przekazy mówią , że pycha i egoizm to największa zmora ludzkości, przeszkoda w rozwoju osobistym ale też globalnie - społecznym.

Jak się dobrze przyjrzeć to faktycznie tak jest.
Krzysztoff
Moderator forum
Moderator forum
 
Posty: 2787
Rejestracja: 05 sty 2012, 21:52
Lokalizacja: Wrocław

Re: Zgnijcie szczęśliwi!

Postautor: Xsenia » 18 lip 2014, 11:06

Krzysztoff pisze:pycha i egoizm to największa zmora ludzkości

Szkoda tylko, że granice tych dwóch są tak bardzo rozmyte. I co dla jednego jest poświęceniem i altruizmem, dla innego może być egoizmem.
Wyznaję zasadę Sokratesa - "wiem, że nic nie wiem". :)
Awatar użytkownika
Xsenia
Moderator forum.
 
Posty: 3163
Rejestracja: 08 lis 2013, 22:07
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Zgnijcie szczęśliwi!

Postautor: Mirek » 18 lip 2014, 19:23

Krzysztoff pisze:
Mirek pisze: Przesadnie skromni to tacy, ktorzy przy kazdej okazji podkreślają swoją skromność.

Czyli jednak fałszywie skromni
Ja takiej osoby o jakiej mówisz Mirku w swoim życiu nie spotkałem jeszcze, natomiast tych z przeciwnego bieguna to jak najbardziej , całą masę.

Przekazy mówią , że pycha i egoizm to największa zmora ludzkości, przeszkoda w rozwoju osobistym ale też globalnie - społecznym.

Jak się dobrze przyjrzeć to faktycznie tak jest.

Największym grzechem ludzkości jest ignorancja. Od niej bierze się wszelkie zło.
A ja Krzysztofie wręcz przeciwnie. Spotykam sporo ludzi, ktorzy podkreślają swoją skromność i starają się innych wpędzić w poczucie winy.
„Osądzanie, obrazy i jakakolwiek wewnętrzna agresja wobec siebie jest ukrytym życzeniem sobie śmireci."
Awatar użytkownika
Mirek
 
Posty: 4398
Rejestracja: 25 cze 2014, 13:52
Lokalizacja: Śląsk

Re: Zgnijcie szczęśliwi!

Postautor: Krzysztoff » 18 lip 2014, 23:07

Mirek pisze:Największym grzechem ludzkości jest ignorancja. Od niej bierze się wszelkie zło.

Teza bardzo trudna do udowodnienia, biorąc pod uwagę że to ludzie światli i inteligentni są sprawcami wielu złych czynów. np, największych zbrodni w dziejach ludzkości podczas 2 wojny światowej.
Z 2-giej strony wiele osób prostych i niewykształconych potrafi przyjąć podstawowe moralne przykazania i prawdziwie z nimi żyć , nie mówiąc już o wielkich postaciach jak Matka Teresa.

Chyba że mówisz o ignorancji moralnej , że większość ludzi tak naprawdę nie zna nauk Jezusa ale to jest inna para kaloszy.

Mirek pisze:A ja Krzysztofie wręcz przeciwnie. Spotykam sporo ludzi, ktorzy podkreślają swoją skromność i starają się innych wpędzić w poczucie winy.

Cóż, każdy odpowiada za swoje myśli i uczucia, i ten "skromny" i ten "wpędzony w poczucie winy"
Krzysztoff
Moderator forum
Moderator forum
 
Posty: 2787
Rejestracja: 05 sty 2012, 21:52
Lokalizacja: Wrocław

Re: Zgnijcie szczęśliwi!

Postautor: Mirek » 22 lip 2014, 08:38

Słowa przekazane bezpośrednio przez Źródło:
"“Jeśli kto uderzy cię w prawy policzek, nadstaw mu lewy. Jeśli kto poprosi cię, abyś przeszedł z nim mile, przejdź dwie." Kiedy obracacie Moją dobroć przeciwko Mnie (co, tak na marginesie, ludzkość czyni od ładnych paru tysięcy lat), Ja widzę, że po prostu zbłądziliście. Nie rozumiecie, co wam przynosi korzyść. Mam dla was współczucie, gdyż wasz błąd wynika z ignorancji, nie ze zła.
Nikt w istocie nie pragnie krzywdy innych. Ci, którzy to robią – w tym również wasze rządy – postępują tak w oparciu o biedne założenie, że tylko w ten sposób uzyskają to, czego chcą.
Rozwiązaniem wyższego rzędu tego palącego problemu jest po prostu nie chcieć niczego. Mieć upodobania, ale bez potrzeb.
Oto prawdziwie wysoki poziom istnienia, godny Mistrzów.
W przełożeniu na warunki geopolityczne brzmi to: niech cały świat wspólnie zaspokoi podstawowe potrzeby każdego mieszkańca."

"Mówią, że niepełna wiedza jest rzeczą niebezpieczną, ale jednak nie tak złą, jak całkowita ignorancja."
Terry Pratchett

"Nasza wiedza jest i będzie zawsze ograniczona. Nasza ignorancja jest i pozostanie nieograniczona i nieskończona."
Karl Popper

"Zaślepia nas ignorancja i wiedzie na manowce. O! przeklęci śmiertelnicy, otwórzcie wreszcie oczy!"
Leonardo da Vinci
„Osądzanie, obrazy i jakakolwiek wewnętrzna agresja wobec siebie jest ukrytym życzeniem sobie śmireci."
Awatar użytkownika
Mirek
 
Posty: 4398
Rejestracja: 25 cze 2014, 13:52
Lokalizacja: Śląsk

PoprzedniaNastępna

Wróć do Ewangelia według spirytyzmu

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości