Niebo i piekło według spirytyzmu pdf

Re: Niebo i piekło według spirytyzmu pdf

Postautor: Mirek » 26 lip 2015, 21:43

Ale trzeba chcieć aby móc. Nawet znaleźć książki w bibliotece.
Chcesz się wykształcić za nasze pieniądze i uciec za granicę? Tu masz odpowiedź dlaczego nie chcesz być zaradny. Wybierasz drogę na skróty.
„Osądzanie, obrazy i jakakolwiek wewnętrzna agresja wobec siebie jest ukrytym życzeniem sobie śmireci."
Awatar użytkownika
Mirek
 
Posty: 4398
Rejestracja: 25 cze 2014, 13:52
Lokalizacja: Śląsk

Re: Niebo i piekło według spirytyzmu pdf

Postautor: cthulhu87 » 26 lip 2015, 21:53

Mirek pisze:Chcesz się wykształcić za nasze pieniądze i uciec za granicę? Tu masz odpowiedź dlaczego nie chcesz być zaradny. Wybierasz drogę na skróty.


wrzuć na luz dobry wuju :lol:
"Widziałem słynne grody starożytności, spoczywające pod całunem piasku lub kamienia, jak Kartagina, miasta greckie na Sycylii, równinę Rzymu z rozwartymi grobami i śpiące pod popiołem Wezuwiusza snem wieków dwudziestu cmentarze." L. Denis
http://www.ksiazki-spirytystyczne.pl
Awatar użytkownika
cthulhu87
Moderator forum
Moderator forum
 
Posty: 4282
Rejestracja: 19 lip 2008, 12:44

Re: Niebo i piekło według spirytyzmu pdf

Postautor: OneNight » 27 lip 2015, 11:24

Temat chyba do zamknięcia. PDF'a nie dostałem, ale mam już to czego chciałem.
Awatar użytkownika
OneNight
 
Posty: 2768
Rejestracja: 09 lip 2015, 13:38

Re: Niebo i piekło według spirytyzmu pdf

Postautor: cthulhu87 » 06 kwie 2016, 17:45

Davidius pisze:Witam

Po przeczytaniu książek KARDECA powiem tak

1.Księga Mediów - mnie znudziła - oddałem do Antykwariatu

2.Piekło i Niebo wg Spirytyzmu - w połowie się z nią zgadzam w połowie nie - też mnie nie zachwyciła - oddałem do Antykwariatu, jedynie zostawiłem sobie kilka książek Kardeca - Księga Duchów, Ew wg Spirytyzmu i Czym jest Spirytyzm i trochę innych książek Spirytystycznych z wydawnictwa RIVAIL .

Także pewne książki Kardeca do mnie przemawiają a inne już nie .

pozdrawiam


Według mnie najlepszą książką Kardeca jest "Czym jest spirytyzm", głównie ze względu na dobre streszczenie doktryny i ciekawą formę przedstawienia swoich poglądów w 3 fikcyjnych dialogach z oponentami, co sprawia, że nie czyta się tego jak suchy wykład.
"Widziałem słynne grody starożytności, spoczywające pod całunem piasku lub kamienia, jak Kartagina, miasta greckie na Sycylii, równinę Rzymu z rozwartymi grobami i śpiące pod popiołem Wezuwiusza snem wieków dwudziestu cmentarze." L. Denis
http://www.ksiazki-spirytystyczne.pl
Awatar użytkownika
cthulhu87
Moderator forum
Moderator forum
 
Posty: 4282
Rejestracja: 19 lip 2008, 12:44

Re: Niebo i piekło według spirytyzmu pdf

Postautor: Pawełek » 06 kwie 2016, 18:02

cthulhu87 pisze:Według mnie najlepszą książką Kardeca jest "Czym jest spirytyzm", głównie ze względu na dobre streszczenie doktryny i ciekawą formę przedstawienia swoich poglądów w 3 fikcyjnych dialogach z oponentami, co sprawia, że nie czyta się tego jak suchy wykład.

Mi się również bardzo podoba z tego względu, że również posiada odpowiedzi na najczęstsze argumenty przeciwników spirytyzmu. Dzięki temu, że jest chudziutka potrafi bardzo dobrze wprowadzić zainteresowaną osobę w tą doktrynę :)
Awatar użytkownika
Pawełek
Moderator forum
Moderator forum
 
Posty: 1941
Rejestracja: 27 kwie 2015, 21:36
Lokalizacja: Śląsk

Re: Niebo i piekło według spirytyzmu pdf

Postautor: czarnyMag » 07 kwie 2016, 17:09

Mi się ta książka bardzo podoba choćby dlatego że obala katolickie piekło jako wieczne cierpienie. A jest napisana tak genialnie że ateiści wymiękają - nic się nie da zakwestionować w oparciu o logikę! Podoba się nie tylko zresztą mi - wszyscy moi znajomi którzy ją przeczytali przeklasyfikowali swoje spojrzenie na tą kwestię i wszyscy w mniejszym lub w większym stopniu zostali miłośnikami literatury A.K.
"żyj i daj żyć innym"
Awatar użytkownika
czarnyMag
 
Posty: 2854
Rejestracja: 05 gru 2014, 21:22
Lokalizacja: Astral - tu i tam - teraz tu

Re: Niebo i piekło według spirytyzmu pdf

Postautor: Ivo700 » 01 gru 2017, 16:30

Witam

Czytałem tę książkę ciekawa ---choć wg mnie pewne tam info mogą być trochę przekłamane---i może to być opis wyobrażeń Duchów na ten temat a nie rzeczywisty opis . Osobiście nie wierzę w żadne piekło i niebo chrześcijan, muslimów, żydów, hinduistów, buddystów wg ich mitologicznych wyobrażeń, spirtystyczna wizja ''piekła'' niższego astralu'' jest ciekawa ---choć nie do końca mnie przekonują pewne opisy .

Ale pozycja faktycznie ciekawa i obala dogmaty katolicyzmu i innych religii w tej kwestii .
Ivo700
 
Posty: 85
Rejestracja: 01 gru 2017, 13:54

Poprzednia

Wróć do Niebo i piekło według spirytyzmu

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość