Język przekazów

Re: Język przekazów

Postautor: Anastasia » 20 maja 2012, 17:13

Podczas seansu ogłaszają ze brat wyżej postawiony, chce zabrać głos i przekazują jego słowa.


Nie używam seansów, bo są mi zbędne. I kiedy jakieś Byty Wyższe chcą zabrać głos zjawiają się i same wygłaszają to co mają do powiedzenia. Jak już mówiłam - Inaczej nie lubię. Taki ot kaprys. Źle się czuję kiedy ktoś mi przekazuje wiadomości od drugiej duszy. Nie wiem wtedy na czym stoję. Poza tym to co napisałeś tłumaczy przynajmniej, czemu niektóre wyższe dusze tak mało mówią. ;)
,,Ludzie nieświadomi są jak takie wielkie, grube pisklaki. Tyle zjadły że nie zdają sobie sprawy z minięcia głodu, dalej żądając pożywienia które niczego nie zmieni."
Awatar użytkownika
Anastasia
 
Posty: 30
Rejestracja: 18 maja 2012, 18:26

Re: Język przekazów

Postautor: Zbyszek » 20 maja 2012, 17:37

Chciałem przez to powiedzieć ze różnica wibracji miedzy nami a duchem wyżej postawnym jest zbyt duża żeby mógł bezpośrednio się z nami skontaktować.
Zbyszek
spirytysta
spirytysta
 
Posty: 642
Rejestracja: 19 lis 2010, 00:01
Lokalizacja: Madryt

Re: Język przekazów

Postautor: Anastasia » 20 maja 2012, 17:53

Nigdy nie wnikałam jak to działa, ale czytałam gdzieś że w takich sytuacjach dusze mogą zniżać swohe wibracje do poziomu ziemskiego, lub po prostu z jakiegoś powodu przebywają na ziemi. Co wystarczająco może zniżać wibracje jeśli zechcą. Poza tym czasami rozmówca ma wystarczająco wysokie wibracje do kontaktu. Co też mozna wyćwiczyć nawet medytacją. ;)
,,Ludzie nieświadomi są jak takie wielkie, grube pisklaki. Tyle zjadły że nie zdają sobie sprawy z minięcia głodu, dalej żądając pożywienia które niczego nie zmieni."
Awatar użytkownika
Anastasia
 
Posty: 30
Rejestracja: 18 maja 2012, 18:26

Re: Język przekazów

Postautor: jario » 20 maja 2012, 18:26

Mysle ze w dyskusji na temat tego z duchami jakiego poziomu rozwoju Anastasia ma kontakt nalezalo by wziac pod uwage to ze Anastasia nie zna filozofi spirytystycznej ani "umownego" podzialu poziomu duchow dokonanego przez Kardeca.Poza tym Anastasia chyba nie wspomina ze to sa najwyzsze w rozwoju istoty duchowe we wszechswiecie a raczej najwyzsze z ktorymi ma kontakt.Niekoniecznie duchy na wyzszym rozwoju niz my musza byc od razu duchami najwyzszymi.Poziomow rozwoju jest tak wiele ze sprowadzanie wszystkiego do niskie lub wysokie to zbyt duze ograniczenie wsrod tak wielu poziomow rozwoju.
Lukas mysle ze troche zbyt pochopnie oceniasz ze ta sa na 100% duchy niskie bez doglebnego poznania . Mamy okazje zadac wiele pytan na temat tego co te duchy z ktorymi ma kontakt Anastasia przekazuja(przeciez wiemy ile pytan zadawal Kardec) i co ciekawe mozna skonfrontowac przekaz od osoby ktora nie zna filozofi spirytystycznej z przekazami spirytystycznymi.

Anastasia,czy duchy "wyzsze" nawiazuja do chrzescijanstwa lub do biblii?

co mowia na temat tego jakimi cechami najbardziej powinien sie kierowac czlowiek w zyciu ziemskim?

jak przedstawiaja zycie po tej drugiej stronie?

co mowia na temat modlitwy?

jak przedstawiaja rozwoj lub ewolucje duszy?

jak oceniaja twoj wlasny rozwoj ,czy wspominaj jaka masz misje do spelnienia w tym wcieleniu?

co mowia o Bogu?

czy opisuja pieklo lub niebo?
-------------
czy dusze nizsze ktore spotykasz lub spotykalas opisuja swoje cierpienia ?

czy wspominaja ze widza duchy wyzsze?
lub swoich bliskich z zycia ziemskiego?

czy i w jakis sposob probuja cie nekac?

czy maja swiadomosc istnienia boga?
Mistrz pojawia się tylko wtedy, kiedy uczeń jest gotowy ...
Awatar użytkownika
jario
spirytysta
spirytysta
 
Posty: 464
Rejestracja: 15 gru 2009, 17:09
Lokalizacja: Wedel

Re: Język przekazów

Postautor: 000Lukas000 » 20 maja 2012, 18:31

Anastasia pisze:
I skoro więc zgadzasz się że nie ma dusz które rozwijają się tylko w świecie duchowym


Pokaż mi, gdzie to napisałam że się zgadzam. :)


"Wszystkich doświadczeń prawdopodobnie nie, ale jeśli jakaś dusza nie chce się wcielać po prostu tego nie robi. I może czekać na odpowiedni dla siebie moment wiekami."
Poznacie ich po zasadach prawdziwego miłosierdzia, które będą głosić i wcielać w życie; poznacie ich po liczbie osób strapionych, którym przyniosą pocieszenie; poznacie ich po miłości do bliźniego, wyrzeczeniach, bezinteresowności;

Ew. Wg. Spirytyzmu
Awatar użytkownika
000Lukas000
spirytysta
spirytysta
 
Posty: 1687
Rejestracja: 13 kwie 2011, 11:54
Lokalizacja: Bielsko Biała

Re: Język przekazów

Postautor: 000Lukas000 » 20 maja 2012, 18:36

Duchy Niskie nie oznacza że złe, my też jesteśmy duchami niskimi. Po za tym pod względem całokształtu który przekazała anastasia są podstawy do tego by tak właśnie twierdzić.

Ale ciekawy jestem Anastazjo co duchy mówią ci na pytania postawione przez Jario
Poznacie ich po zasadach prawdziwego miłosierdzia, które będą głosić i wcielać w życie; poznacie ich po liczbie osób strapionych, którym przyniosą pocieszenie; poznacie ich po miłości do bliźniego, wyrzeczeniach, bezinteresowności;

Ew. Wg. Spirytyzmu
Awatar użytkownika
000Lukas000
spirytysta
spirytysta
 
Posty: 1687
Rejestracja: 13 kwie 2011, 11:54
Lokalizacja: Bielsko Biała

Re: Język przekazów

Postautor: Anastasia » 20 maja 2012, 19:03

Jario, obecnie mam dostep tylko do komorki wiec pozwól że na te pytania odpwoiem później lub jutro. Dzięki za wyrozumiałość.^^
,,Ludzie nieświadomi są jak takie wielkie, grube pisklaki. Tyle zjadły że nie zdają sobie sprawy z minięcia głodu, dalej żądając pożywienia które niczego nie zmieni."
Awatar użytkownika
Anastasia
 
Posty: 30
Rejestracja: 18 maja 2012, 18:26

Re: Język przekazów

Postautor: Luperci Faviani » 20 maja 2012, 19:13

000Lukas000 pisze:jeśli jakaś dusza nie chce się wcielać po prostu tego nie robi

Sądzę, że tak się dzieje tylko w przypadku, gdy Duch osiągnął już pewien stopień rozwoju. Według mnie Duch zaczyna odczuwać tęsknotę i wewnętrzną potrzebę wcielenia się, pęd do pobudzenia własnego rozwoju, podobnie jak pasjonat, który aż pali się do przeczytania kolejnej nowej książki o swoim hobby. Myślę nawet, że zakaz wcielenia się może stanowić dla Ducha rodzaj kary - oczywiście na jakiś okres.
Luperci Faviani - życie jest niczym, wieczność jest wszystkim.
La certitude est une autre dimension de la croyance.
Awatar użytkownika
Luperci Faviani
 
Posty: 2412
Rejestracja: 22 lip 2008, 16:23
Lokalizacja: Polska

Re: Język przekazów

Postautor: Zbyszek » 20 maja 2012, 20:35

Masz racje jario, ze jest dużo stopni rozwoju duchowego, ale musisz przyznać ze tylko duchy o określonym poziomie rozwoju maja możliwość swobodniejszego poruszania się. Duchy dobre ale o poziomie niskim takiej swobody nie maja, zawsze muszą mieć pozwolenie np, na odwiedzenie ziemi, bliskich.
Ciekawostka
Ostatnio czytałem ciekawy tekst, gdzie pisano ze duchy które za życia były wielkimi przywódcami i nie sprawdziły się w swojej misji, już nigdy więcej na ziemi nie reinkarnuja, ciekawa wiadomość.
Zbyszek
spirytysta
spirytysta
 
Posty: 642
Rejestracja: 19 lis 2010, 00:01
Lokalizacja: Madryt

Re: Język przekazów

Postautor: konrad » 20 maja 2012, 20:37

Zbyszek pisze:Ostatnio czytałem ciekawy tekst, gdzie pisano ze duchy które za życia były wielkimi przywódcami i nie sprawdziły się w swojej misji, już nigdy więcej na ziemi nie reinkarnuja, ciekawa wiadomość.


Jestem przekonany, że duchy takich postaci jak Hitler i Stalin na Ziemię nie powrócą, przynajmniej w najbliższym czasie. Zapewne trafiły w jakieś bardzo zacofane miejsca, które będą mogły popchnąć w rozwoju intelektualnym, odkupiając w ten sposób swoje liczne winy. Te podwaliny intelektualne umożliwią zbudowanie tam kiedyś podstaw do rozwoju moralnego.
Awatar użytkownika
konrad
spirytysta
spirytysta
 
Posty: 2952
Rejestracja: 15 lip 2008, 13:08
Lokalizacja: Warszawa

PoprzedniaNastępna

Wróć do Niebo i piekło według spirytyzmu

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości