Niebo i pieklo..

Niebo i pieklo..

Postautor: Nikita » 03 cze 2011, 19:34

O czym jest dokladnie ta ksiazka? Opisuje niebo i pieklo ?
Nikita
Sympatyk spirytyzmu
 
Posty: 5352
Rejestracja: 03 maja 2010, 15:31

Re: Niebo i pieklo..

Postautor: cthulhu87 » 03 cze 2011, 21:00

To byłoby może zbyt duże uproszczenie. Książka zawiera raczej odniesienie teorii spirytystycznej do sytuacji ludzi po śmierci, zawiera też przekazy od duchów, które wskutek swojego postępowania za życia, po śmierci znalazły się w zróżnicowanej sytuacji, o czym zresztą opowiadają.

Mówiąc ściśle książka bardzo dokładnie odpowiada na pytania, które charondas zadał w temacie Co sie ze mna stanie jak popelnie samobojstwo?i inne pytania
"Widziałem słynne grody starożytności, spoczywające pod całunem piasku lub kamienia, jak Kartagina, miasta greckie na Sycylii, równinę Rzymu z rozwartymi grobami i śpiące pod popiołem Wezuwiusza snem wieków dwudziestu cmentarze." L. Denis
http://www.ksiazki-spirytystyczne.pl
Awatar użytkownika
cthulhu87
Moderator forum
Moderator forum
 
Posty: 4282
Rejestracja: 19 lip 2008, 12:44

Re: Niebo i pieklo..

Postautor: Sebastian » 10 cze 2011, 18:06

Tak, Niebo i Piekło podzielone jest na dwie cześci. Pierwsza wyjaśnia co się z nami dzieje po śmierci, czym są tak naprawdę "anioły i demony" i dlaczego "niebo i piekło" w ścisłym tego słowa znaczeniu nie istnieje. Druga część - o wiele bardziej wciągająca - to zapiski wypowiedzi przeróżnych Duchów z seansów z różnych miejsc.
Awatar użytkownika
Sebastian
spirytysta
spirytysta
 
Posty: 499
Rejestracja: 14 sty 2010, 22:46
Lokalizacja: Łódź

Re: Niebo i pieklo..

Postautor: 000Lukas000 » 10 cze 2011, 18:16

Właśnie ją zamówiłem przez Internet, będzie co do czytania.

Hehehe zaczątek mojej biblioteczki spirytystycznej, już się zastanawiam co będzie kolejną pozycją.
Poznacie ich po zasadach prawdziwego miłosierdzia, które będą głosić i wcielać w życie; poznacie ich po liczbie osób strapionych, którym przyniosą pocieszenie; poznacie ich po miłości do bliźniego, wyrzeczeniach, bezinteresowności;

Ew. Wg. Spirytyzmu
Awatar użytkownika
000Lukas000
spirytysta
spirytysta
 
Posty: 1687
Rejestracja: 13 kwie 2011, 11:54
Lokalizacja: Bielsko Biała

Re: Niebo i pieklo..

Postautor: animus » 10 cze 2011, 19:43

Może będzie mi dane kiedyś kupić i przeczytać również i tą książkę, kto wie? Jest tak wiele ciekawych książek, których treść chciałoby się poznać.:) Tymczasem pozwolę sobie tylko zapytać, czy publikacja "Niebo i piekło" potwierdza moje głębokie przekonanie, iż piekło jest stanem umysłu, rodzajem uwikłania ludzkiej duszy w dylematy moralne, chorobą? Jeżeli się mylę, będę wdzięczna za każdą w tym temacie informację, inspirację, uwagi. Może choć jedna z osób, które tą książkę przeczytały, zechce mi odpowiedzieć? Może coś więcej na ten temat?
Pozdrawiam serdecznie!
m.
animus
 
Posty: 225
Rejestracja: 29 maja 2011, 19:45

Re: Niebo i pieklo..

Postautor: 000Lukas000 » 10 cze 2011, 20:23

Książki niebo i piekło nie czytałem (jeszcze) ale czytałem inne i chyba tak jest jeśli dobrze pamiętam, czasami też ludzie są uwięzieni w swoich dawnych wierzeniach, i wydaje się im że potrzebują by ktoś za nich zapalił świeczkę i zmówi modlitwę by mogli odejść. (był opisany taki przypadek na tym forum stosunkowo nie dawno Pytania i odpowiedzi wątek "Spokój ducha…. Modlitwa, pamięć??")
Po śmierci też jest stan szoku, jest to też pewien rodzaj odkupienia, osoba która była bardzo mocno pogrążona w materializmie i nie przeżyła swojego życia za dobrze może być przez długi czas przykuta do swoich zwłok, i znajdować się właśnie w szoku.
Poznacie ich po zasadach prawdziwego miłosierdzia, które będą głosić i wcielać w życie; poznacie ich po liczbie osób strapionych, którym przyniosą pocieszenie; poznacie ich po miłości do bliźniego, wyrzeczeniach, bezinteresowności;

Ew. Wg. Spirytyzmu
Awatar użytkownika
000Lukas000
spirytysta
spirytysta
 
Posty: 1687
Rejestracja: 13 kwie 2011, 11:54
Lokalizacja: Bielsko Biała

Re: Niebo i pieklo..

Postautor: Voldo » 10 cze 2011, 20:31

animus pisze:Tymczasem pozwolę sobie tylko zapytać, czy publikacja "Niebo i piekło" potwierdza moje głębokie przekonanie, iż piekło jest stanem umysłu, rodzajem uwikłania ludzkiej duszy w dylematy moralne, chorobą?

Tak :)
Tomasz

„Jezus Chrystus nie prosił nas o wiele, nie wymagał od ludzi, by wspinali się na Mount Everest, czy wielce się poświęcali. Prosił nas tylko o to, byśmy kochali drugiego człowieka.” - Chico Xavier

Wiceprzewodniczący PTSS
Przewodniczący Wrocławskiego Oddziału PTSS
tomasz.grabarczyk.spirytyzm@gmail.com
Awatar użytkownika
Voldo
spirytysta
spirytysta
 
Posty: 2204
Rejestracja: 08 lut 2010, 14:58
Lokalizacja: Wrocław

Re: Niebo i pieklo..

Postautor: animus » 10 cze 2011, 20:39

Dziękuję Lukasie za odpowiedź mimo, iż wspomnianej książki jeszcze nie przeczytałeś. Potwierdzasz swoją wypowiedzią w zasadzie moje przekonania i zdobytą wiedzę na ten temat.
Jestem jeszcze na etapie zapoznawania się z treścią wpisów na tym Forum. Nie znużyło mnie, nadal czytam z zainteresowaniem, poznaje Wasze opinie i będę to czyniła nadal.:)
Większość postów jest naprawdę budująca i ciekawa.
Pozdrawiam serdecznie!:)
m.
animus
 
Posty: 225
Rejestracja: 29 maja 2011, 19:45

Re: Niebo i pieklo..

Postautor: animus » 10 cze 2011, 20:40

Ooo! :)
Dzięki Voldo.:)
Pozdrawiam!
m.
animus
 
Posty: 225
Rejestracja: 29 maja 2011, 19:45

Re: Niebo i pieklo..

Postautor: animus » 10 cze 2011, 20:42

Jako nieco upośledzona komputerowo, nie bardzo jeszcze wiem, jakim sposobem wklejacie te cytaty w ramkach, ale się naumiem, wierzę w siebie.;)
m.
animus
 
Posty: 225
Rejestracja: 29 maja 2011, 19:45

Następna

Wróć do Niebo i piekło według spirytyzmu

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości