Niebo i pieklo..

Re: Niebo i pieklo..

Postautor: Pawełek » 10 gru 2015, 20:42

danut pisze:Właśnie, ze jest odwrotnie, czytajmy dosłownie, to wtedy wiele się dowiemy, wiele odkryjemy, natomiast ubieranie słów w niej zawartych w swoje piórka robi ten misz- masz nic nie warty. Gdy Jezus chciał opowiedzieć w przypowieściach, to tak robił i jest to wtedy widocznie, a tu bierze się symbolicznie i tłumaczenie przypowieści, więc coś musi być nie tak.

Jeśli tak, to wszyscy jesteśmy potępieni i jeśli dobrze pamiętam skazani za karę śmierci z tego względu że jesteśmy ubrani nie w strój z jednego materiału, tylko z kilku wymieszanych ;) + rolnicy, Ci to dopiero mają przekichane bo hodują kilka rodzai zboża na jednym polu, a nie jedno.

Jedno jest pewne, niektórych fragmentów nie możemy brać dosłownie.
Awatar użytkownika
Pawełek
Moderator forum
Moderator forum

Postautor: danut » 10 gru 2015, 20:47

Toc napisałam - przypowieści to przypowieści, a tam gdzie je tłumaczy, to masz wyjaśnienie, konkretne i nie szukajmy wszędzie symboliki. Ja pamiętam rozmowę ze Świadkami Jehowy właśnie, gdy ich zaskoczyłam rozmową Łazarza z bogaczem w zaświatach, a oni przecież za nic w świecie w życie w zaświatach nie wierzą, to ich odpowiedź brzmiała tak - a bo ten fragment akurat jest w ujęciu symbolicznym :D - no co to za wykręty, to my dowolnie sobie możemy wybierać, które fragmenty są symboliczne, a które nie??! Przecież wyraźnie tam pisze, co jest czym, nie kręćcie.
danut

Postautor: Pawełek » 10 gru 2015, 20:52

danut pisze:Toc napisałam - przypowieści to przypowieści, a tam gdzie je tłumaczy, to masz wyjaśnienie, konkretne i nie szukajmy wszędzie symboliki. Ja pamiętam rozmowę ze Świadkami Jehowy właśnie, gdy ich zaskoczyłam rozmową Łazarza z bogaczem w zaświatach, a oni przecież za nic w świecie w życie w zaświatach nie wierzą, to ich odpowiedź brzmiała tak - a bo ten fragment akurat jest w ujęciu symbolicznym :D - no co to za wykręty, to my dowolnie sobie możemy wybierać, które fragmenty są symboliczne, a które nie??! Przecież wyraźnie tam pisze, co jest czym, nie kręćcie.

A stworzenie świata w 7 dni?
Awatar użytkownika
Pawełek
Moderator forum
Moderator forum

Postautor: danut » 10 gru 2015, 20:56

Pawełek pisze:
danut pisze:Toc napisałam - przypowieści to przypowieści, a tam gdzie je tłumaczy, to masz wyjaśnienie, konkretne i nie szukajmy wszędzie symboliki. Ja pamiętam rozmowę ze Świadkami Jehowy właśnie, gdy ich zaskoczyłam rozmową Łazarza z bogaczem w zaświatach, a oni przecież za nic w świecie w życie w zaświatach nie wierzą, to ich odpowiedź brzmiała tak - a bo ten fragment akurat jest w ujęciu symbolicznym :D - no co to za wykręty, to my dowolnie sobie możemy wybierać, które fragmenty są symboliczne, a które nie??! Przecież wyraźnie tam pisze, co jest czym, nie kręćcie.

A to już zupełnie inna sprawa Genesis - zbiór opowieści pradawnych ST to nie nauczanie Jezusa i dzieli teksty wiele wieków
danut

Postautor: Pawełek » 10 gru 2015, 20:58

danut pisze:
Pawełek pisze:

A to już zupełnie inna sprawa Genesis - zbiór opowieści pradawnych ST to nie nauczanie Jezusa i dzieli teksty wiele wieków

A no chyba że tak :)
Awatar użytkownika
Pawełek
Moderator forum
Moderator forum

Postautor: jario » 11 gru 2015, 09:12

Pawełek pisze:
danut pisze:Jezus: Zaprawdę, powiadam ci: Jeżeliby się kto nie narodził z wody, nie może wejść do Królestwa Bożego. Co się narodziło z ciała, ciało jest, a co się narodziło z ducha duch jest. Nie dziw się, że ci powiedziałem. Musicie się znowu narodzić.” - co tu komentować? :D

Rozmawiałem o tym fragmencie z księdzem, i w sumie ciekawie się z tego wybronił. W tym sensie, że "woda" miała oznaczać chrzest, a nie to jak jest opisane w Ewangelii według spirytyzmu, jednakże to nie znaczy że w książce nie ma wielu ciekawych rad i przemyśleń, które mogą pomóc człowiekowi w swoim postępowaniu.

Nie jestem wielkim znawca bibli i moze sie myle ale nie przypominam sobie zeby jezus kogos chrzcil lub nakazywal swoim uczniom chrzcic w jego imieniu,wiec jezeli tego nie propagowal to raczej nie mogl miec chrztu na mysli wiec interpretacja ksiedza nie jest zbyt trafna
Gdy rozum ubieramy w wiedze ,zaczyna sie wstydzic nagosci...
Awatar użytkownika
jario
spirytysta
spirytysta

Postautor: danut » 12 gru 2015, 00:14

Jezus sam był ochrzczony w Jordanie przez Jana Chrzciciela, On chrztu nie wymyślił. :D
danut

Postautor: Xsenia » 12 gru 2015, 00:33

danut pisze:Jezus sam był ochrzczony w Jordanie przez Jana Chrzciciela, On chrztu nie wymyślił.

Tak Jezus sam się ochrzcił, ale nikogo nie innego nie chrzcił i nie nakazywał chrzcić.
Wyznaję zasadę Sokratesa - "wiem, że nic nie wiem". :)
Awatar użytkownika
Xsenia
Moderator forum.

Postautor: danut » 12 gru 2015, 00:37

Xsenia pisze:
danut pisze:Jezus sam był ochrzczony w Jordanie przez Jana Chrzciciela, On chrztu nie wymyślił.

Tak Jezus sam się ochrzcił, ale nikogo nie innego nie chrzcił i nie nakazywał chrzcić.

Dokładnie, więc i tu widzicie jak połączono Jego naukę z dawnymi obrzędami religijnymi.
danut

Poprzednia

Wróć do Niebo i piekło według spirytyzmu