Niebo i pieklo..

Re: Niebo i pieklo..

Postautor: atalia » 15 gru 2012, 13:10

Czy wiek dzieła świadczy o jego wartości?
W takim układzie trzeba by całego Homera, Horacego, Szekspira, etc do kosza wyrzucić.
atalia
spirytystka
spirytystka
 
Posty: 3943
Rejestracja: 17 sty 2010, 12:30

Re: Niebo i pieklo..

Postautor: cthulhu87 » 15 gru 2012, 13:11

atalia pisze:Czy wiek dzieła świadczy o jego wartości?
W takim układzie trzeba by całego Homera, Horacego, Szekspira, etc do kosza wyrzucić.


Uwaga dla wydawców: dla całej trójki wygasły prawa autorskie :D
"Widziałem słynne grody starożytności, spoczywające pod całunem piasku lub kamienia, jak Kartagina, miasta greckie na Sycylii, równinę Rzymu z rozwartymi grobami i śpiące pod popiołem Wezuwiusza snem wieków dwudziestu cmentarze." L. Denis
http://www.ksiazki-spirytystyczne.pl
Awatar użytkownika
cthulhu87
Moderator forum
Moderator forum
 
Posty: 4282
Rejestracja: 19 lip 2008, 12:44

Re: Niebo i pieklo..

Postautor: Nikita » 02 sty 2013, 20:53

No mowie, ze warte przeczytania ale juz troche malo aktualne problemy porusza....Jasne, ze Horacy i Mockiewicz wielkimi sa ale ludzie czytaja chetniej literature wspolczesna...
Nikita
Sympatyk spirytyzmu
 
Posty: 5352
Rejestracja: 03 maja 2010, 15:31

Re: Niebo i pieklo..

Postautor: 000Lukas000 » 03 sty 2013, 16:30

"mało aktualne problemy porusza"
Czasami mam wrażenie Nikito że nie czytujemy tych samych książek, a tylko tytuły się zgadzają :D
Poznacie ich po zasadach prawdziwego miłosierdzia, które będą głosić i wcielać w życie; poznacie ich po liczbie osób strapionych, którym przyniosą pocieszenie; poznacie ich po miłości do bliźniego, wyrzeczeniach, bezinteresowności;

Ew. Wg. Spirytyzmu
Awatar użytkownika
000Lukas000
spirytysta
spirytysta
 
Posty: 1687
Rejestracja: 13 kwie 2011, 11:54
Lokalizacja: Bielsko Biała

Re: Niebo i pieklo..

Postautor: |Coca|Cola| » 11 sty 2013, 18:59

000Lukas000 pisze:"mało aktualne problemy porusza"
Czasami mam wrażenie Nikito że nie czytujemy tych samych książek, a tylko tytuły się zgadzają :D

:kardec:
Awatar użytkownika
|Coca|Cola|
 
Posty: 143
Rejestracja: 05 gru 2012, 08:11

Re: Niebo i pieklo..

Postautor: megan6 » 24 lip 2013, 17:57

A ja jestem już po Księdze Duchów, Mediów i ewangelii 4 pozycja to zakończone właśnie Niebo i piekło. Ze wszystkich lektur najbardziej porusza mnie Ewangelia ponieważ czasami gdy ją czytam mam wrażenie że ona "mówi do mnie" a to o czym czytam jest właśnie prosto w moją stronę kierowane. I śmiało mogę to powiedzieć że ewangelia przynosi mi wewnętrzne ukojenie.
Co do Nieba i Piekła to bardzo dobrze mi się ją czytało i mimo iż opisuję ona czasy bardziej dawne to można sobie wyobrazić jak mogą wyglądać dzisiejsze pokuty za nasze nieudane życie.
Mimo to uważam że książka ta też daje do myślenia i zastanowienia się nad własnym życiem i postępowaniem.

A co do następnych książek to właśnie czytam Nasz Dom
In the arms of the angel fly away from here ...
you're in the arms of the angel, may you find some comfort here
Awatar użytkownika
megan6
spirytystka
spirytystka
 
Posty: 214
Rejestracja: 23 lut 2013, 19:57
Lokalizacja: Kendal

Re: Niebo i pieklo..

Postautor: Nikita » 25 lip 2013, 13:10

Polecam Ci Megan takze Chwile szczescia Divaldo Franco podyktowane przez Joanne de Angelis...bardzo wspiera na duchu...
Nikita
Sympatyk spirytyzmu
 
Posty: 5352
Rejestracja: 03 maja 2010, 15:31

Re: Niebo i pieklo..

Postautor: megan6 » 25 lip 2013, 15:05

Nikita pisze:Polecam Ci Megan takze Chwile szczescia Divaldo Franco podyktowane przez Joanne de Angelis...bardzo wspiera na duchu...

Właśnie zamówiłam są w drodze wszystkie 3 ;)
In the arms of the angel fly away from here ...
you're in the arms of the angel, may you find some comfort here
Awatar użytkownika
megan6
spirytystka
spirytystka
 
Posty: 214
Rejestracja: 23 lut 2013, 19:57
Lokalizacja: Kendal

Re: Niebo i pieklo..

Postautor: WERONIKA9 » 05 mar 2014, 21:58

Ze wszystkich dzieł Allana Kardeca to ona została mi właśnie. Czytam i jestem ku końcowi. Czytając przykłady Dusz, aż serce mi się kraja w jakiej niewiedzy żyje nasze społeczeństwo. Zamiast poprawy w większości pogarszają swoją sytuację. :cry:
''...Bóg nas nie karze.Kiedy sobie to uświadomisz, że to nie kwestia indywidualna i Twój własny plan, Twój punkt widzenia zmieni się.''
Awatar użytkownika
WERONIKA9
 
Posty: 39
Rejestracja: 05 mar 2014, 20:02
Lokalizacja: ŚLĄSK

Re: Niebo i pieklo..

Postautor: soldado » 14 lis 2014, 22:31

WERONIKA9 pisze:Ze wszystkich dzieł Allana Kardeca to ona została mi właśnie. Czytam i jestem ku końcowi. Czytając przykłady Dusz, aż serce mi się kraja w jakiej niewiedzy żyje nasze społeczeństwo. Zamiast poprawy w większości pogarszają swoją sytuację. :cry:


Dlatego stąd już tylko ,,o krok'' można zrozumieć, dlaczego Istoty Wyższe nas ,,tylko'' inspirują...
Bardzo ciężko komukolwiek jest wyjaśnić to, co np. już wiesz...
Dlatego inspiracja, nakierowanie na dany temat, jest najwłaściwszym działaniem :)
Czasem w życiu warto jest się zgubić, by móc się na nowo odnaleźć
soldado
Moderator forum.
 
Posty: 3177
Rejestracja: 04 lis 2014, 23:35
Lokalizacja: Stolica Polskiej Piosenki :)

PoprzedniaNastępna

Wróć do Niebo i piekło według spirytyzmu

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości