Czym jest spirytyzm? - opinie

Re: Czym jest spirytyzm? - opinie

Postautor: gaba75 » 14 sty 2015, 08:25

Spirytyzm-drogą, prawdą i życiem....po życiu. Spirytyzm mnie ocalił, jak trafnie to ujęła Atalia, a ja się pod tym podpisuję. Gdyby nie spirytyzm nie wyczuwałabym pewnych rzeczy, które na razie mogę tylko tłumaczyć.
Nie jestem w stanie stwierdzić, czy jestem medium, ale wiem na bank, że wierzę. We wszystko co sprawdziłam do tej pory, wierzę w to czego doświadczam i wierzę w spirytyzm. Ale najbardziej wierzę w Jedynego Boga.
gaba75
 
Posty: 848
Rejestracja: 15 kwie 2014, 11:20

Re: Czym jest spirytyzm? - opinie

Postautor: Arronax » 16 sty 2015, 10:42

Gratulacje dla Ciebie trzymaj tak dalej :)!

Ja próbuje wierzyć chodź czasem wydaje mi się ( takie czarne myśli), że to taka piękna bajka (życie po śmierci) wymyślona po to abyśmy widzieli sens życia ... Bo tak na prawdę nie ma dalej nic :( .

I to mimo tego ile o tym przeczytałem. Ale wieżę ...
Awatar użytkownika
Arronax
 
Posty: 680
Rejestracja: 30 paź 2014, 14:05
Lokalizacja: Kielce

Re: Czym jest spirytyzm? - opinie

Postautor: wido » 22 mar 2015, 17:58

Zauważyłem już dawno że na forum jest dużo ludzi,wierzących i dla tego nie chcąc ich urazić mam pytanie,czy nauki chrześcijańskie ale te nieskażone pogaństwem nie dają nam żadnej nadziei? Której możemy i powinniśmy się trzymać,zatem zadaje pytanie?

„Na co tu potrzebny spirytyzm, kiedy to wszystko znajdujemy w nauce Chrystusa? Kardec o Bogu daje takie pojęcie, że mógłby pod nie podpisać się i Mahomet i filozof pogański. O Trójcy św, o Jezusie Chrystusie jak o Bogu wcielonym, w dziełach jego nie ma ani słowa. O nagrodzie i karze w przyszłym życiu, zupełnie niechrześcijańskie podaje myśli”.

Mówcie co chcecie i obrażajcie się gdy ktoś mówi wam prawdę,ale ten cały spirytyzm jest pożałowania godny .A uprzedzając wasze pytanie nie nie jestem Świadkiem Jehowy.
wido
 
Posty: 7
Rejestracja: 11 lis 2014, 14:21

Re: Czym jest spirytyzm? - opinie

Postautor: atalia » 22 mar 2015, 18:01

"Pożałowania godny". To bardzo merytoryczny argument, wykluczający jakąkolwiek dyskusję - gratuluję! :shock:
atalia
spirytystka
spirytystka
 
Posty: 3943
Rejestracja: 17 sty 2010, 12:30

Re: Czym jest spirytyzm? - opinie

Postautor: Mirek » 22 mar 2015, 18:47

Atalio zamiast emocjonalnie podchodzić do wypowiedzi innych warto się zastanowić co merytorycznego napisać w odpowiedzi. Zloszcząc się przytakujesz powyższej wypowiedzi.
„Osądzanie, obrazy i jakakolwiek wewnętrzna agresja wobec siebie jest ukrytym życzeniem sobie śmireci."
Awatar użytkownika
Mirek
 
Posty: 4398
Rejestracja: 25 cze 2014, 13:52
Lokalizacja: Śląsk

Re: Czym jest spirytyzm? - opinie

Postautor: Krzysztoff » 22 mar 2015, 18:59

wido pisze:Zauważyłem już dawno że na forum jest dużo ludzi,wierzących i dla tego nie chcąc ich urazić mam pytanie,czy nauki chrześcijańskie ale te nieskażone pogaństwem nie dają nam żadnej nadziei? Której możemy i powinniśmy się trzymać,zatem zadaje pytanie?

„Na co tu potrzebny spirytyzm, kiedy to wszystko znajdujemy w nauce Chrystusa?"

Spirytyzm bazuje na moralnych naukach Chrystusa, może to Ci wydać się absurdalne ale właśnie uważamy że spirytyzm prezentuje "czyste nauki Jezusa".
Nie wiem kogo określasz jako poganina - zgodnie z definicją encyklopedyczną to wyznawca religii niemonoteistycznych.

Ale masz rację , spirytyzm nie jest niezbędny do zbawienia.

wido pisze:Kardec o Bogu daje takie pojęcie, że mógłby pod nie podpisać się i Mahomet i filozof pogański.

Jeśli mówisz tutaj o Platonie - to pełna zgoda .

wido pisze: O Trójcy św, o Jezusie Chrystusie jak o Bogu wcielonym, w dziełach jego nie ma ani słowa.

Myślę że jest wiele systemów filozoficznych i religijnych w których nie ma mowy o Trójcy św. . Jezusa uważamy za najbardziej rozwiniętego Ducha i nauczyciela moralnego

wido pisze: O nagrodzie i karze w przyszłym życiu, zupełnie niechrześcijańskie podaje myśli”.

Myślę , że są bardziej chrześcijańskie niż sądzisz

wido pisze:Mówcie co chcecie i obrażajcie się gdy ktoś mówi wam prawdę,ale ten cały spirytyzm jest pożałowania godny .A uprzedzając wasze pytanie nie nie jestem Świadkiem Jehowy.


A kto by rzekł swemu bratu: Raka, podlega Wysokiej Radzie. A kto by mu rzekł: "Bezbożniku", podlega karze piekła ognistego (Mt:5)
Krzysztoff
Moderator forum
Moderator forum
 
Posty: 2787
Rejestracja: 05 sty 2012, 21:52
Lokalizacja: Wrocław

Re: Czym jest spirytyzm? - opinie

Postautor: atalia » 22 mar 2015, 19:53

Mirek, bardzo proszę,żebyś przestał mi mówić, co mam mówić i pisać. Szkołę to ja ukończyłam juz dość dawno temu. Poza tym całkowicie mylnie odczytałes moją wypowiedz, bowiem nie było tam ani odrobiny złości, raczej ironia. A że bywam ironiczna, to i owszem, niejeden to potwierdzi.
atalia
spirytystka
spirytystka
 
Posty: 3943
Rejestracja: 17 sty 2010, 12:30

Re: Czym jest spirytyzm? - opinie

Postautor: cthulhu87 » 22 mar 2015, 19:55

wido pisze: dla tego nie chcąc ich urazić mam pytanie,czy nauki chrześcijańskie ale te nieskażone pogaństwem nie dają nam żadnej nadziei?
Wielkanoc bez pisanek? Święta bez choinki? Pozostanie tylko się powiesić... :P
"Widziałem słynne grody starożytności, spoczywające pod całunem piasku lub kamienia, jak Kartagina, miasta greckie na Sycylii, równinę Rzymu z rozwartymi grobami i śpiące pod popiołem Wezuwiusza snem wieków dwudziestu cmentarze." L. Denis
http://www.ksiazki-spirytystyczne.pl
Awatar użytkownika
cthulhu87
Moderator forum
Moderator forum
 
Posty: 4282
Rejestracja: 19 lip 2008, 12:44

Re: Czym jest spirytyzm? - opinie

Postautor: Hansel » 22 mar 2015, 19:57

.
Ostatnio zmieniony 22 mar 2015, 20:03 przez Hansel, łącznie zmieniany 1 raz
Narodzić się, umrzeć, odrodzić ponownie i wciąż się rozwijać - takie jest prawo
Awatar użytkownika
Hansel
 
Posty: 3754
Rejestracja: 13 gru 2014, 17:26

Re: Czym jest spirytyzm? - opinie

Postautor: atalia » 22 mar 2015, 19:57

No i śmigusa też chyba nie będzie... :cry:
atalia
spirytystka
spirytystka
 
Posty: 3943
Rejestracja: 17 sty 2010, 12:30

PoprzedniaNastępna

Wróć do Czym jest spirytyzm?

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości