Czym jest spirytyzm? - opinie

Re: Czym jest spirytyzm? - opinie

Postautor: atalia » 24 mar 2015, 11:46

Otóż atom skłąda się z malenkiego jądra i chmary elektronów nieustannie wirujących w wielkiej pustce. Oczywiście określenia "malenkie" i "wielka" odnoszą się do skali atomowej, żeby nie było nieporozumień. Jeżeli atom sam w sobie jest wielka pustką, zatem my składamy się z "niczego" a raczej z wirów energetycznych wytworzonych przez owe wirujace elektrony. Wnioskując logicznie, wszystko jest energią, a to, co zwyklismy określać materią, to tylko kwestia tego, jak gęsto są "upakowane" atomy.
Oczywiscie to zaledwie zajawka tematu, idac dalej tym tropem mamy problem załamania funkcji falowej i wynikające z tego zjawiska wnioski, ale to bardzo obszerny temat.
atalia
spirytystka
spirytystka
 
Posty: 3943
Rejestracja: 17 sty 2010, 12:30

Re: Czym jest spirytyzm? - opinie

Postautor: Xsenia » 24 mar 2015, 14:52

Hansel masz rację. Mnie też coraz bardziej odpadają zasłony z oczu i widzę jakie chrześcijaństwo jest naprawdę. Dziś przeczytałam artykuł o kobietach skazanych na 30 lat więzienia za poronienie dziecka. W Salwadorze poronienie dziecka uważane jest za morderstwo i tak jest traktowane przez prawo. Prawo w Salwadorze jest totalnie podporządkowane chrześcijaństwu i ich wizji ochrony życia. Dla mnie to przegięcie. Ale ludzie właśnie tak widzą Chrześcijaństwo.
Ja nie uważam Jezusa za Boga, ani za syna Boga. Duchem wyższym może i był, ale też bym na to nie stawiała. Złość, wściekłość, ignorowanie rodziny (w tym matki) to są cechy Jezusa i jakoś mi one nie pasują do Duchów Wyższych.

Na forum już nie raz było pisane, że spirytyzm to filozofia życia. Nie ma tu zbawienia, odkupienia, rytuałów, modlitw, kapłanów. Jest tylko wiara w istnienie Dusz i dążenie do dobra, do poprawiania siebie. I ja tak widzę spirytyzm. Nie ufam przekazom medium, nie wierzę w przekazywane informacje przez Duchy (dusze). Wierzę w rozum, logikę i w to co sama doświadczyłam. Nie potrzebuję Guru, nie potrzebuję przewodnika, nie potrzebuję innego przedstawiciela Boga. Wiem co jest dobrem, a co jest złem. Wiem co powinnam robić, a czego nie (choć nie jestem ideałem i zdarzają mi się błędy :D ).

Atalia według mnie masz rację. :) Atom składa się z elektronów, protonów i neutronów, które składają się z kwarków. Kwarków jak na razie nie rozbito na drobniejsze elementy :) Masa kwarków jest tak mała, że praktycznie jej nie ma. Ale kwarki posiadają energię i podlegają różnym siłom. Także Atalia mówiła prawdę pisząc, że wszystko składa się z energii :D Ja też jestem o tym przekonana. :)
Wyznaję zasadę Sokratesa - "wiem, że nic nie wiem". :)
Awatar użytkownika
Xsenia
Moderator forum.
 
Posty: 3162
Rejestracja: 08 lis 2013, 22:07
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Czym jest spirytyzm? - opinie

Postautor: atalia » 24 mar 2015, 15:00

Myślę, ze dusza to pakiet kwantowej informacji, który zawiera wszystko, co dotyczy danej osoby ( duszy). Zgodnie z zasadą znaną z fizyki kwantowej jest on połączony ze wszystkim co istnieje a zarazem stanowi odrębną całość.
Wydaje sie to niesłychanie proste i logiczne.
atalia
spirytystka
spirytystka
 
Posty: 3943
Rejestracja: 17 sty 2010, 12:30

Re: Czym jest spirytyzm? - opinie

Postautor: Obserwator » 24 mar 2015, 15:21

Według mechaniki kwantowej istnieje ponad 300 cząstek elementarnych z których składają się części atomów a większość nie trwa dłużej niż 10 do -6 sekundy. Tak więc według mechaniki kwantowej żyjemy w morzu powstających i znikających cząstek elementarnych które tworzą stabilną (czego doświadczamy) materię. Obecnie coraz większa grupa naukowców rozważa teorię strun - według niej materia jest po prostu formą energii tyle tylko że zamiast trójwymiarowej przestrzeni, żyjemy w przestrzeni co najmniej 10 wymiarowej. Część wymiarów jest "zwinięta" więc ich nie doświadczamy.

Można rozwijać ten temat i mnożyć naukowe teorie, ale prawda jest taka, że nikt nie wie, czy mechanika kwantowa nie jest tylko przybliżeniem rzeczywistości. Zastosowaniem niewłaściwej metodologii do subtelnych zjawisk.
"Żeby zdobyć wiedzę, trzeba studiować. Żeby zdobyć mądrość, trzeba obserwować."
 Marilyn vos Savant
Awatar użytkownika
Obserwator
spirytysta
spirytysta
 
Posty: 292
Rejestracja: 03 paź 2014, 22:48
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Czym jest spirytyzm? - opinie

Postautor: Hansel » 25 mar 2015, 00:05

Xeniu to chyba nie jest tak że jakaś religia jest zła tylko to ludzie wykorzystując ją jako pretekst do preśladownia innynych są źli. Niestety nie ma chyba w historii religii w imę której ludzie nie dopuszczali by się kiedyś jakiś zbrodni, nieprawości, nadużyć itp i nawet tak pokojowa w swoich założenich jak Buddyzm wcale nie jest od tego wolna.

Allan Kardec: "Wolność sumienia jest konsekwencją wolności myślenia, będącej jedną z cech człowieka. Spirytyzm byłby sprzeczny z zasadami miłosierdzia i tolerancji, gdyby jej nie szanował. W jego oczach każda wiara, gdy jest szczera i nie ma na celu czynienia krzywdy bliźniemu, jest godna szacunku, nawet gdyby się w czymś myliła. Jeśli czyjeś sumienie nakazywałoby, na przykład, wierzyć w to, że Słońce kręci się wokół Ziemi, powiemy: Proszę wierzyć w to, co się wydaje panu słuszne, jednak i tak nie zmieni to faktu, że to Ziemia się kręci wokół Słońca. Jeśli z wiary, samej w sobie niewinnej, uczyni pan narzędzie do prześladowań, stanie się ona szkodliwa"
Narodzić się, umrzeć, odrodzić ponownie i wciąż się rozwijać - takie jest prawo
Awatar użytkownika
Hansel
 
Posty: 3754
Rejestracja: 13 gru 2014, 17:26

Re: Czym jest spirytyzm? - opinie

Postautor: Xsenia » 25 mar 2015, 09:07

Oczywiście Hansel masz rację, że to nie same religie są złe, tylko ludzie wykorzystujący religię dla własnych celów (zdobycie władzy, pieniędzy, uznania). I masz rację pisząc, że żadna religia nie jest wolna od takich ludzi. Ale skoro nie ma takiej religii, to lepiej nie wchodzić w żadną.
Wyznaję zasadę Sokratesa - "wiem, że nic nie wiem". :)
Awatar użytkownika
Xsenia
Moderator forum.
 
Posty: 3162
Rejestracja: 08 lis 2013, 22:07
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Czym jest spirytyzm? - opinie

Postautor: Obserwator » 25 mar 2015, 13:13

Zasadniczo z religiami problem polega na tym, że budują strukturę organizacyjną w pionie. Jest zawsze góra, która rządzi i doliny mające słuchać. Spirytyzm jest poziomy. Są w nim osoby uważane za autorytety, ale ich "władza" jest czysto symboliczna - jeśli w ogóle jest. To raczej przewodnicy - czyli ci za których chcieli by być uważani rozmaici religijni władcy/guru/ itp. itd.
"Żeby zdobyć wiedzę, trzeba studiować. Żeby zdobyć mądrość, trzeba obserwować."
 Marilyn vos Savant
Awatar użytkownika
Obserwator
spirytysta
spirytysta
 
Posty: 292
Rejestracja: 03 paź 2014, 22:48
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Czym jest spirytyzm? - opinie

Postautor: Mirek » 25 mar 2015, 15:50

Powiem więcej, religie to największe piramidy finansowe na świecie. :D
„Osądzanie, obrazy i jakakolwiek wewnętrzna agresja wobec siebie jest ukrytym życzeniem sobie śmireci."
Awatar użytkownika
Mirek
 
Posty: 4398
Rejestracja: 25 cze 2014, 13:52
Lokalizacja: Śląsk

Re: Czym jest spirytyzm? - opinie

Postautor: Hansel » 02 kwie 2015, 20:07

Narodzić się, umrzeć, odrodzić ponownie i wciąż się rozwijać - takie jest prawo
Awatar użytkownika
Hansel
 
Posty: 3754
Rejestracja: 13 gru 2014, 17:26

Re: Czym jest spirytyzm? - opinie

Postautor: Voldo » 02 kwie 2015, 21:52

Xsenia pisze:Nie ufam przekazom medium, nie wierzę w przekazywane informacje przez Duchy (dusze).

Czyli wszystkie książki choćby Kardeca są wymysłem z czyjejś głowy?
Pytam tylko z ciekawości jaki jest na Twój pogląd :)
Tomasz

„Jezus Chrystus nie prosił nas o wiele, nie wymagał od ludzi, by wspinali się na Mount Everest, czy wielce się poświęcali. Prosił nas tylko o to, byśmy kochali drugiego człowieka.” - Chico Xavier

Wiceprzewodniczący PTSS
Przewodniczący Wrocławskiego Oddziału PTSS
tomasz.grabarczyk.spirytyzm@gmail.com
Awatar użytkownika
Voldo
spirytysta
spirytysta
 
Posty: 2204
Rejestracja: 08 lut 2010, 14:58
Lokalizacja: Wrocław

PoprzedniaNastępna

Wróć do Czym jest spirytyzm?

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość