Czym jest spirytyzm? - opinie

Re: Czym jest spirytyzm? - opinie

Postautor: Mirek » 25 lis 2014, 17:48

Książki Walscha zrewolucjonizowały moje podejście do wiary i religi. Zadnej innej książce, ani człowiekowi się to nie udało. Tak mogło być ponieważ w moim życiu wszystko się sprawdza co jest napisane w tych książkach.
Ty Nikito możesz mieć inne zdanie.
Zawartość tematu: "Na obraz i podobieństwo Boga" jest napisane na podstawie "Rozmów z Bogiem".
„Osądzanie, obrazy i jakakolwiek wewnętrzna agresja wobec siebie jest ukrytym życzeniem sobie śmireci."
Awatar użytkownika
Mirek
 
Posty: 4398
Rejestracja: 25 cze 2014, 13:52
Lokalizacja: Śląsk

Re: Czym jest spirytyzm? - opinie

Postautor: Arronax » 26 lis 2014, 10:47

A napisałbyś w dużym skrócie coś o tych książkach dla tych co ich nie czytali?

pzdro
Awatar użytkownika
Arronax
 
Posty: 680
Rejestracja: 30 paź 2014, 14:05
Lokalizacja: Kielce

Re: Czym jest spirytyzm? - opinie

Postautor: Mirek » 26 lis 2014, 11:29

To są książku, po które trzeba samemu sięgnąć. Nie zamierzam ich tu reklamować aby niczego nie sugerować sugerować po nich wskoczyłem na "autostradę" rozwoju duchowego.
„Osądzanie, obrazy i jakakolwiek wewnętrzna agresja wobec siebie jest ukrytym życzeniem sobie śmireci."
Awatar użytkownika
Mirek
 
Posty: 4398
Rejestracja: 25 cze 2014, 13:52
Lokalizacja: Śląsk

Re: Czym jest spirytyzm? - opinie

Postautor: Arronax » 27 lis 2014, 08:24

Rozumiem. Jest mnóstwo książek, najcięższe jest znaleźć te najbliżej prawdy, niekoniecznie nam pasującej. Za jakiś czas wezmę je pod uwagę i pewnie przeczytam.
Awatar użytkownika
Arronax
 
Posty: 680
Rejestracja: 30 paź 2014, 14:05
Lokalizacja: Kielce

Re: Czym jest spirytyzm? - opinie

Postautor: Arronax » 28 lis 2014, 10:11

Tutaj też chciałem napisać o tym, że czytanie ma wartość, ale jest wiele osób piszących = wiele wersji.
Jest dużo rzeczy wspólnych ale wiele również się różni, i to dość diametralnie. A sprawdzić tego nie sposób
bo jakież może być źródło (zasłyszane,przeczytane,doświadczone, kroniki Akaszy). Tak więc przyjmując coś
za pewnik lub wielce prawdopodobne, nie mamy (nie wszyscy) jak tego sprawdzić. Gdyby ludzie byli uczciwi, to
nie byłoby tak dużego problemu jak w tej chwili. Niestety jest wielu oszustów, którzy bazują na ludzkiej chęci
poznania nieznanego i obawy o własny los i wykorzystują to aby po prostu zarobić i poczuć się ważnym (np. w filmie
Medium było to fajnie ukazane). Spirytyzm jest piękną ideą, jeszcze gdyby był na pewno prawdziwą to chyba byłoby to zbyt piękne.
Ale swoją nadzieje mam ... chodź oczywiście będę czytał dalej i próbował kształtować swoje doświadczenia na podstawie
sprawdzania, bo sama wiedza książkowa nie daje pełnego przełożenia na czucie w życiu jak praktyka ...

Pozwoliłem sobie umieścić drugi post.
Awatar użytkownika
Arronax
 
Posty: 680
Rejestracja: 30 paź 2014, 14:05
Lokalizacja: Kielce

Re: Czym jest spirytyzm? - opinie

Postautor: Krzysztoff » 28 lis 2014, 10:36

Arronax pisze:Tutaj też chciałem napisać o tym, że czytanie ma wartość, ale jest wiele osób piszących = wiele wersji.
Jest dużo rzeczy wspólnych ale wiele również się różni, i to dość diametralnie. A sprawdzić tego nie sposób
bo jakież może być źródło (zasłyszane,przeczytane,doświadczone, kroniki Akaszy). Tak więc przyjmując coś
za pewnik lub wielce prawdopodobne, nie mamy (nie wszyscy) jak tego sprawdzić.

Też tak myślę , te różnice mogą wynikać też z różnego sposobu opisywania, ludzie dodają swoje interpretację które pochodzą z ich światopoglądu - widać to porównując książkę ks. Brune'a i np. to co pisze Newton

Arronax pisze: Gdyby ludzie byli uczciwi, to nie byłoby tak dużego problemu jak w tej chwili. Niestety jest wielu oszustów, którzy bazują na ludzkiej chęci poznania nieznanego i obawy o własny los i wykorzystują to aby po prostu zarobić i poczuć się ważnym (np. w filmie
Medium było to fajnie ukazane).


No tak, dlatego ważna jest czystość intencji , spirytyści upierają się by nie pobierać opłat za wszelką pomoc i traktować to po prostu jako bezwarunkową pomoc osobie w potrzebie.
Krzysztoff
Moderator forum
Moderator forum
 
Posty: 2787
Rejestracja: 05 sty 2012, 21:52
Lokalizacja: Wrocław

Re: Czym jest spirytyzm? - opinie

Postautor: Arronax » 28 lis 2014, 10:47

Czystość intencji to piękna rzecz. Tylko czy możemy uważać, że nasze jest lepsze niż insze poglądy? W niektórych sprawach nie da się połączyć, wzajemnie się wykluczają np. Trójdzielność Boga w KK.
Pozdrawiam i mam nadzieje, że piszę zrozumiale, czasem mam problem z przelaniem myśli na klawiaturę.
Awatar użytkownika
Arronax
 
Posty: 680
Rejestracja: 30 paź 2014, 14:05
Lokalizacja: Kielce

Re: Czym jest spirytyzm? - opinie

Postautor: Krzysztoff » 28 lis 2014, 14:39

Arronax pisze:Czystość intencji to piękna rzecz. Tylko czy możemy uważać, że nasze jest lepsze niż insze poglądy?


Chcąc nie chcąc przyjmujemy jakiś pogląd, przekonanie i uważamy je za swoje . W jakiś sposób tym samym dyskryminujemy inne poglądy uważając je za gorsze. :lol:

Myślę że istotne jest dopuszczenie do swojej świadomości że inny człowiek ma inne przekonania i z jego punktu widzenia - w tej właśnie chwili, z jego doświadczeniami życiowymi i wiedzą którą posiada, jego przekonania są najbardziej odpowiednie i prawdziwe
Krzysztoff
Moderator forum
Moderator forum
 
Posty: 2787
Rejestracja: 05 sty 2012, 21:52
Lokalizacja: Wrocław

Re: Czym jest spirytyzm? - opinie

Postautor: Obserwator » 28 lis 2014, 23:47

No tak.... tylko istnieją też poglądy szkodliwe dla rozwoju, bo hamują go. Na przykład skrajny redukcjonizm materialistyczny rozciągnięty na wszystkie możliwe zjawiska.

Nie jestem oczywiście zwolennikiem toczenia walk światopoglądowych takich, jakie potrafią toczyć osoby religijne, ale zastanawiam się czy bierne pozwalanie aby te poglądy sprawiały że ktoś tkwi w miejscu, to szacunek dla jego odmienności, czy też niedźwiedzia przysługa.
"Żeby zdobyć wiedzę, trzeba studiować. Żeby zdobyć mądrość, trzeba obserwować."
 Marilyn vos Savant
Awatar użytkownika
Obserwator
spirytysta
spirytysta
 
Posty: 292
Rejestracja: 03 paź 2014, 22:48
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Czym jest spirytyzm? - opinie

Postautor: wido » 02 sty 2015, 16:14

Powołujecie się na opinie naukowców,które jakoby naukowo dowodzą o prawdziwości relacji spirytystów.Co jednak nie jest do końca zgodne z prawdą. Nauka nie posiada środków do odparcia takich twierdzeń;co gorsza -chcąc być konsekwentnym trzeba w takim wypadku odpowiedzieć; „może to jest możliwe”. A to tolerancyjność prawdziwej nauki i prawdziwych uczonych odnośnie do faktów i twierdzeń,których sprawdzić,którym zaprzeczyć nie można,bo nie ma odpowiednich podstaw do tego,ta tolerancyjność była i jest wykorzystywana w niezbyt czystych celach,przez różnego rodzaju szarlatanów i oszustów.

„Mundus vult decipi,ergo decipiatur”-świat chce być oszukiwany,a więc oszukujmy go.
wykorzystujecie niewyczerpany zapas dobrej wiary i skłonności ludzi do rzeczy cudownych.

J. N. Maskelyne ur.1839 w Cheltenham -Anglia, zm. 1917. uznawany za jednego z najlepszych iluzjonistów swoich czasów. Przez 30 lat swoich występów stał się niemal instytucją światową, sławę swoją zawdzięczał nie tylko trikami. Znany był tez i walki jaką toczył całe życie z szarlatanami,”cudotwórcami”,jasnowidzami,mediami „kontaktującymi”się z duchami.
wido
 
Posty: 7
Rejestracja: 11 lis 2014, 14:21

PoprzedniaNastępna

Wróć do Czym jest spirytyzm?

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości