"Posłańcy" - 2 część "Naszego Domu"

Forum poświęcone analizie dzieł psychograficznych brazylijskiego medium, przede wszystkim spisanym przez duchy takie jak Emmanuel i Andre Luiz, a także listom z zaświatów otrzymanym przez Chico.

"Posłańcy" - 2 część "Naszego Domu"

Postautor: cthulhu87 » 20 maja 2017, 10:27

Poniżej przedstawiam fragment, który pokazuje, jak ze spirytystycznej perspektywy przedstawia się przejście umierającego człowieka do świata duchów.

W swojej zbeletryzowanej historii duch Andre Luiz opisuje scenę odgrywającą się w pomieszczeniu szpitalnym, gdzie towarzyszą mu jego duchowy przewodnik Anicet i przyjaciel Vicente. Zebrani są świadkami agonii umierającego, którego otacza rodzina oraz duch matki.

Fragment w tłumaczeniu Moniki Choszcz.

http://spirytysta.blogspot.com/2017/05/chwilowa-poprawa-i-odejscie.html
"Widziałem słynne grody starożytności, spoczywające pod całunem piasku lub kamienia, jak Kartagina, miasta greckie na Sycylii, równinę Rzymu z rozwartymi grobami i śpiące pod popiołem Wezuwiusza snem wieków dwudziestu cmentarze." L. Denis
http://www.ksiazki-spirytystyczne.pl
Awatar użytkownika
cthulhu87
Moderator forum
Moderator forum
 
Posty: 4282
Rejestracja: 19 lip 2008, 12:44

Re: "Posłańcy" - 2 część "Naszego Domu"

Postautor: odnowa » 20 maja 2017, 13:49

Dzięki za udostępnienie :)
Wiadomo już kiedy zostanie wydana książka?
odnowa
 
Posty: 427
Rejestracja: 27 sty 2015, 06:00

Re: "Posłańcy" - 2 część "Naszego Domu"

Postautor: Krzysztoff » 20 maja 2017, 22:21

Dzięki Marcin
Bardzo ciekawy fragment
Krzysztoff
Moderator forum
Moderator forum
 
Posty: 2787
Rejestracja: 05 sty 2012, 21:52
Lokalizacja: Wrocław

Re: "Posłańcy" - 2 część "Naszego Domu"

Postautor: cthulhu87 » 21 maja 2017, 09:35

Na pewno w tym roku książka będzie wydana, kończymy już korekty.
"Widziałem słynne grody starożytności, spoczywające pod całunem piasku lub kamienia, jak Kartagina, miasta greckie na Sycylii, równinę Rzymu z rozwartymi grobami i śpiące pod popiołem Wezuwiusza snem wieków dwudziestu cmentarze." L. Denis
http://www.ksiazki-spirytystyczne.pl
Awatar użytkownika
cthulhu87
Moderator forum
Moderator forum
 
Posty: 4282
Rejestracja: 19 lip 2008, 12:44

Re: "Posłańcy" - 2 część "Naszego Domu"

Postautor: czarnyMag » 03 kwie 2018, 02:14

"Anicet wykorzystał spokojną atmosferę i rozpoczął proces rozłączania ciała duchowego Fernanda od powłoki fizycznej. Zauważyłem, że rozpoczął tę operację od pięt i skończył na głowie, do której umierający był przywiązany grubym sznurem, jak to się zwykle dzieje w przypadku istot wcielających się w świecie ziemskim"

Ten fragment jest po prostu...brak mi słów... :) Nie wiem kto potrzebuje takiego pocieszenia...żeby coś takiego przemycać.
"żyj i daj żyć innym"
Awatar użytkownika
czarnyMag
 
Posty: 2854
Rejestracja: 05 gru 2014, 21:22
Lokalizacja: Astral - tu i tam - teraz tu

Re: "Posłańcy" - 2 część "Naszego Domu"

Postautor: cthulhu87 » 05 kwie 2018, 08:36

czarnyMag pisze:"Anicet wykorzystał spokojną atmosferę i rozpoczął proces rozłączania ciała duchowego Fernanda od powłoki fizycznej. Zauważyłem, że rozpoczął tę operację od pięt i skończył na głowie, do której umierający był przywiązany grubym sznurem, jak to się zwykle dzieje w przypadku istot wcielających się w świecie ziemskim"

Ten fragment jest po prostu...brak mi słów... :) Nie wiem kto potrzebuje takiego pocieszenia...żeby coś takiego przemycać.


Nie chodzi tu oczywiście o fizyczny, materiałowy sznurek. W literaturze przedmiotu, począwszy od XIX wieku jest sporo relacji dot. nici czy sznura fluidycznego łączącego ducha z ciałem fizycznym. Ponoć ulega rozerwaniu w momencie śmierci.
"Widziałem słynne grody starożytności, spoczywające pod całunem piasku lub kamienia, jak Kartagina, miasta greckie na Sycylii, równinę Rzymu z rozwartymi grobami i śpiące pod popiołem Wezuwiusza snem wieków dwudziestu cmentarze." L. Denis
http://www.ksiazki-spirytystyczne.pl
Awatar użytkownika
cthulhu87
Moderator forum
Moderator forum
 
Posty: 4282
Rejestracja: 19 lip 2008, 12:44

Re: "Posłańcy" - 2 część "Naszego Domu"

Postautor: ronald73 » 05 kwie 2018, 08:50

cthulhu87 pisze:Ponoć ulega rozerwaniu w momencie śmierci.


Muszę dodać że wypadku samobójstwo ten sznur zostanie uwiązany z ciałem do tego czasu które był dla niego/niej zapisany na ziemi (chyba że się popełni samobójstwo dokładnie w tamtej chwili że musiało powstać śmierć naturalny). Samemu nie wolno dzielić ciało od dusze.
tylko czasami coś czytam
ronald73
 
Posty: 305
Rejestracja: 25 sty 2018, 21:08

Re: "Posłańcy" - 2 część "Naszego Domu"

Postautor: Krzysztoff » 05 kwie 2018, 18:06

Marcin, co z tą książką? Kiedy będzie wydana?
Krzysztoff
Moderator forum
Moderator forum
 
Posty: 2787
Rejestracja: 05 sty 2012, 21:52
Lokalizacja: Wrocław

Re: "Posłańcy" - 2 część "Naszego Domu"

Postautor: cthulhu87 » 06 kwie 2018, 10:40

Krzysztoff pisze:Marcin, co z tą książką? Kiedy będzie wydana?


Niestety, pojawił się problem z prawami do wydania książki. Konrad zna szczegóły.
"Widziałem słynne grody starożytności, spoczywające pod całunem piasku lub kamienia, jak Kartagina, miasta greckie na Sycylii, równinę Rzymu z rozwartymi grobami i śpiące pod popiołem Wezuwiusza snem wieków dwudziestu cmentarze." L. Denis
http://www.ksiazki-spirytystyczne.pl
Awatar użytkownika
cthulhu87
Moderator forum
Moderator forum
 
Posty: 4282
Rejestracja: 19 lip 2008, 12:44

Re: "Posłańcy" - 2 część "Naszego Domu"

Postautor: czarnyMag » 07 kwie 2018, 06:19

cthulhu87 pisze:
czarnyMag pisze:"Anicet wykorzystał spokojną atmosferę i rozpoczął proces rozłączania ciała duchowego Fernanda od powłoki fizycznej. Zauważyłem, że rozpoczął tę operację od pięt i skończył na głowie, do której umierający był przywiązany grubym sznurem, jak to się zwykle dzieje w przypadku istot wcielających się w świecie ziemskim"

Ten fragment jest po prostu...brak mi słów... :) Nie wiem kto potrzebuje takiego pocieszenia...żeby coś takiego przemycać.


Nie chodzi tu oczywiście o fizyczny, materiałowy sznurek. W literaturze przedmiotu, począwszy od XIX wieku jest sporo relacji dot. nici czy sznura fluidycznego łączącego ducha z ciałem fizycznym. Ponoć ulega rozerwaniu w momencie śmierci.


Fizyczny czy z fluidu - nie sądzicie, że za dużą rolę we wszystkim upatrujecie w duchach - choćby tych opiekunach?
Dusza jest doskonała :!: Nie rozumiecie tego - nie potrzebuje żadnego "opiekuna" do niczego - opiekunem jest sam Bóg :!: Towarzyszy nam we wszystkich aspektach naszego życia tego duchowego i tego w matriksie! Przez te wszystkie opieki duchowe przemyca się wierzącym demona który zwodzi i wypacza prawdę jak to on :oops:
"żyj i daj żyć innym"
Awatar użytkownika
czarnyMag
 
Posty: 2854
Rejestracja: 05 gru 2014, 21:22
Lokalizacja: Astral - tu i tam - teraz tu

Następna

Wróć do Dzieła Chico Xaviera

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 14 gości