Nasz Dom

Forum poświęcone analizie dzieł psychograficznych brazylijskiego medium, przede wszystkim spisanym przez duchy takie jak Emmanuel i Andre Luiz, a także listom z zaświatów otrzymanym przez Chico.

Re: Nasz Dom

Postautor: konrad » 16 sty 2015, 18:25

Trzeba pamiętać, że reklama kosztuje, więc nie narzekałbym na dystrtbutorów filmu. I tak zrobili dużo dobrego.
Awatar użytkownika
konrad
spirytysta
spirytysta
 
Posty: 2952
Rejestracja: 15 lip 2008, 13:08
Lokalizacja: Warszawa

Re: Nasz Dom

Postautor: Mirek » 16 sty 2015, 18:47

Nieskuteczna reklama kosztuje. Skuteczna jest inwestycją.
Nie wydałem na reklamę więcej niż 100zł, a conajmniej 100 osób obejrzało film.
„Osądzanie, obrazy i jakakolwiek wewnętrzna agresja wobec siebie jest ukrytym życzeniem sobie śmireci."
Awatar użytkownika
Mirek
 
Posty: 4398
Rejestracja: 25 cze 2014, 13:52
Lokalizacja: Śląsk

Re: Nasz Dom

Postautor: Xsenia » 04 lut 2015, 23:13

Właśnie niedawno zobaczyłam w końcu film "Nasz dom". No cóż nie jestem nim aż tak zachwycona jak go zachwalano. Kilku rzeczy np. nie rozumiem.
Dobry lekarz, który przyjmuje pacjentów poza kolejnością, który kocha rodzinę, bawi się z dziećmi, trafia do "złego świata", bo tylko się denerwował i wywołał tym chorobę najprawdopodobniej wrzodową i został uznany za samobójcę? Bezsens.
Człowiek znajduje się w "złym świecie" i wystarczy, że będzie prosić o łaskę i go uratują? Drugi bezsens.
Kobieta, która w "niebie" przebywa od iluśdziecięciu lat i nic nie robi i ciągle tam przebywa? Czyli wystarczy, że się tam dostanie i można się wylegiwać i być obsługiwanym przez innych przez wieczność? Trzeci bezsens.

W sumie nie czytałam książki i może stąd moje niezrozumienie tego filmu. Dla ludzi, którzy nie czytają książek, i oglądają tylko filmy ten film zawsze i wszędzie będzie bezsensowny i do kitu.
Wyznaję zasadę Sokratesa - "wiem, że nic nie wiem". :)
Awatar użytkownika
Xsenia
Moderator forum.
 
Posty: 3163
Rejestracja: 08 lis 2013, 22:07
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Nasz Dom

Postautor: Nikita » 05 lut 2015, 14:00

Xsenia glowny bochater byl egoista , ktory uzywal zycia....a pacjentow przyjmowal bo musial a nie, ze chcial...Obzeral sie i pil i dlatego zachorowal na chorobe zoladka...prawdopodobnie rak. jak powiedziano jest to forma samobojstwa. Czlowiek zre jak swinia , chleje alkohol a potem mysli ze mu to ujdzie na sucho....
Nikita
Sympatyk spirytyzmu
 
Posty: 5352
Rejestracja: 03 maja 2010, 15:31

Re: Nasz Dom

Postautor: Xsenia » 05 lut 2015, 14:13

Nikita przecież od czegoś trzeba umrzeć. Nikt nie żyje wiecznie. Rozumiem obżarstwo (choć na filmie facet wcale nie był gruby i nie było pokazane, że był pijakiem), ale w końcu coś jeść trzeba. Każdy twój oddech przybliża cię do śmierci, czy to jest powód by kogoś uważać za samobójcę?
Wyznaję zasadę Sokratesa - "wiem, że nic nie wiem". :)
Awatar użytkownika
Xsenia
Moderator forum.
 
Posty: 3163
Rejestracja: 08 lis 2013, 22:07
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Nasz Dom

Postautor: Nikita » 05 lut 2015, 14:19

Nie kazdy oddech ale nieumiarkowanie w jedzeniu i piciu, egoizm i samolubstwo prowadza do takich wlasnie skutkow. Facet nie byl gruby ale przesiadywal w knajpach i uzywal zycia. Skrzywdzil swoja zone swoim egoizmem i nieczuloscia. Zyl powierzchownie, nie angazowal sie w nic co robil...no i trafil do Umbralu.
Nikita
Sympatyk spirytyzmu
 
Posty: 5352
Rejestracja: 03 maja 2010, 15:31

Re: Nasz Dom

Postautor: Xsenia » 06 lut 2015, 12:11

Nikita pisze:Nie kazdy oddech ale nieumiarkowanie w jedzeniu i piciu, egoizm i samolubstwo prowadza do takich wlasnie skutkow. Facet nie byl gruby ale przesiadywal w knajpach i uzywal zycia. Skrzywdzil swoja zone swoim egoizmem i nieczuloscia. Zyl powierzchownie, nie angazowal sie w nic co robil...no i trafil do Umbralu.

No i o to właśnie mi chodzi. To wszystko co opisałaś nie było w ogóle pokazane w filmie. Można więc było wysnuć wniosek, że facet przykładnie prowadzący życie trafia do Umbralu za nic. I to jest bezsensowne. Twórcy filmu chcieli go chyba wybielić i przesadzili, bo nie pokazali ani jednej złej cechy głównego bohatera.
Wyznaję zasadę Sokratesa - "wiem, że nic nie wiem". :)
Awatar użytkownika
Xsenia
Moderator forum.
 
Posty: 3163
Rejestracja: 08 lis 2013, 22:07
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Nasz Dom

Postautor: Hansel » 22 paź 2015, 14:45

Mnie zastanowił teraz ten problem dlaczego tam w zaświatach nie było zwierząt ?
Narodzić się, umrzeć, odrodzić ponownie i wciąż się rozwijać - takie jest prawo
Awatar użytkownika
Hansel
 
Posty: 3754
Rejestracja: 13 gru 2014, 17:26

Re: Nasz Dom

Postautor: cthulhu87 » 22 paź 2015, 15:03

Hansel pisze:Mnie zastanowił teraz ten problem dlaczego tam w zaświatach nie było zwierząt ?


A pamiętasz co wg spirytystów dzieje się ze zwierzętami w okresie między wcieleniami?
"Widziałem słynne grody starożytności, spoczywające pod całunem piasku lub kamienia, jak Kartagina, miasta greckie na Sycylii, równinę Rzymu z rozwartymi grobami i śpiące pod popiołem Wezuwiusza snem wieków dwudziestu cmentarze." L. Denis
http://www.ksiazki-spirytystyczne.pl
Awatar użytkownika
cthulhu87
Moderator forum
Moderator forum
 
Posty: 4282
Rejestracja: 19 lip 2008, 12:44

Re: Nasz Dom

Postautor: Hansel » 22 paź 2015, 15:05

Myślałem że idą do tych samych zaświatów do ludzie...
Narodzić się, umrzeć, odrodzić ponownie i wciąż się rozwijać - takie jest prawo
Awatar użytkownika
Hansel
 
Posty: 3754
Rejestracja: 13 gru 2014, 17:26

PoprzedniaNastępna

Wróć do Dzieła Chico Xaviera

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości