Przed swietami

W jaki sposób pomóc innym? Ten dział forum stworzony został po to, by wzajemnie się inspirować do działań charytatywnych... Zapraszamy do dyskusji!

Przed swietami

Postautor: Nikita » 03 gru 2010, 09:53

W tym roku moja sasiadka , ktorej dzieci sa w szkole Waldorfa powiedziala mi o akcji Paczka dla dzieci z domow dziecka z Europy Srodkowp-Wschodniej. Wzielam w niej udzial i przygotowalam taka paczke....a teraz sie troche pochwale.... ;)
Nikita
Sympatyk spirytyzmu
 
Posty: 5352
Rejestracja: 03 maja 2010, 15:31

Re: Przed swietami

Postautor: cthulhu87 » 03 gru 2010, 10:07

Waldorf, to te szkoły antropozoficzne? :)
"Widziałem słynne grody starożytności, spoczywające pod całunem piasku lub kamienia, jak Kartagina, miasta greckie na Sycylii, równinę Rzymu z rozwartymi grobami i śpiące pod popiołem Wezuwiusza snem wieków dwudziestu cmentarze." L. Denis
http://www.ksiazki-spirytystyczne.pl
Awatar użytkownika
cthulhu87
Moderator forum
Moderator forum
 
Posty: 4282
Rejestracja: 19 lip 2008, 12:44

Re: Przed swietami

Postautor: Nikita » 03 gru 2010, 16:24

tak...to sa szkoly, ktore kiedys zakladal Rudolf Steiner....sa one bardzo fajne bo dzieciaki ucza sie kreatywnosci, a takze zakladaja swoj ogrod biodynamiczny....bylam wtakiej szkole...widac, ze dzieciaki sa uzdolnione artystycznie...bardzo fajna atmosfera tam panuje...troche inaczej niz w zwyklej szkole...
Nikita
Sympatyk spirytyzmu
 
Posty: 5352
Rejestracja: 03 maja 2010, 15:31

Re: Przed swietami

Postautor: Nikita » 03 gru 2010, 16:26

W Niemczech jest duzo szkol i przedszkoli Waldorfa lub Montesori...mam znajoma Wegierke , ktora pracuje w przedszkolu Waldorfa...
Nikita
Sympatyk spirytyzmu
 
Posty: 5352
Rejestracja: 03 maja 2010, 15:31

Re: Przed swietami

Postautor: Nangaparbat » 03 gru 2010, 17:46

Moglibyscie troszke wiecej napisac o takich szkolach ??
Chodzi mi bardziej o to co sie dowiedzieliscie z praktyki (waszej badz kogos kogo znacie) nizeli zalozenia tych szkol (ktore znam).

Jak wiecie, strasznie mnie ciagnie do zglebienia Antropozofii, i wlasnie te szkoly, moga byc bardzo ciekawe w przyszlosci (jesli taka bedzie miec miejsce) dla mnie.
Nangaparbat
 
Posty: 105
Rejestracja: 05 lis 2010, 01:05
Lokalizacja: Slask

Re: Przed swietami

Postautor: cthulhu87 » 03 gru 2010, 17:52

Z tego co pamiętam z zajęć z pedagogiki (wieki temu) szkoły tego rodzaju dobrze budowały indywidualność dziecka, uczyły odkrywania osobistych talentów, afirmowania natury i życia. Generalnie, bardzo pozytywnie...
"Widziałem słynne grody starożytności, spoczywające pod całunem piasku lub kamienia, jak Kartagina, miasta greckie na Sycylii, równinę Rzymu z rozwartymi grobami i śpiące pod popiołem Wezuwiusza snem wieków dwudziestu cmentarze." L. Denis
http://www.ksiazki-spirytystyczne.pl
Awatar użytkownika
cthulhu87
Moderator forum
Moderator forum
 
Posty: 4282
Rejestracja: 19 lip 2008, 12:44

Re: Przed swietami

Postautor: cthulhu87 » 04 gru 2010, 14:12



Przy okazji, skoro jesteśmy w temacie "przed świętami", polecam świetną kolędę po łacinie ;) - śpiewaliśmy to na zajęciach z emisji głosu... :)


Gaudete! gaudete! Christus est natus ex Maria Virgine: Gaudete!

Tempus adest gratiae, Hoc quod optabamus;
Carmina laeticiae Devote redamus.

Gaudete! gaudete! Christus est natus ex Maria Virgine: Gaudete!

Deus homo factus est, Natura mirante;
Mundus renovatus est, A Christo regnante.

Gaudete! gaudete! Christus est natus ex Maria Virgine: Gaudete!

Ezechiellis porta Clausa pertransitur;
Unde lux est orta, Salus invenitur.

Gaudete! gaudete! Christus est natus ex Maria Virgine: Gaudete!

Ergo nostra concito Psallat iam in lustro;
Benedicat Domino: Salus Regi nostro.

Gaudete! gaudete! Christus est natus ex Maria Virgine: Gaudete!
"Widziałem słynne grody starożytności, spoczywające pod całunem piasku lub kamienia, jak Kartagina, miasta greckie na Sycylii, równinę Rzymu z rozwartymi grobami i śpiące pod popiołem Wezuwiusza snem wieków dwudziestu cmentarze." L. Denis
http://www.ksiazki-spirytystyczne.pl
Awatar użytkownika
cthulhu87
Moderator forum
Moderator forum
 
Posty: 4282
Rejestracja: 19 lip 2008, 12:44

Re: Przed swietami

Postautor: Voldo » 04 gru 2010, 15:24

Ładne :)
Tomasz

„Jezus Chrystus nie prosił nas o wiele, nie wymagał od ludzi, by wspinali się na Mount Everest, czy wielce się poświęcali. Prosił nas tylko o to, byśmy kochali drugiego człowieka.” - Chico Xavier

Wiceprzewodniczący PTSS
Przewodniczący Wrocławskiego Oddziału PTSS
tomasz.grabarczyk.spirytyzm@gmail.com
Awatar użytkownika
Voldo
spirytysta
spirytysta
 
Posty: 2204
Rejestracja: 08 lut 2010, 14:58
Lokalizacja: Wrocław

Re: Przed swietami

Postautor: Nikita » 04 gru 2010, 18:05

Nangarpat...to co ja zauwazylam w tej szkole: dzieci sa kreatywne...rozwija sie indywidualne zdolnosci dziecka...duzo zajec z dziedziny sztuki: malarstwo, rzezba, teatr itd....rozne inne prace tworcze. Nauczyciele nie sa tacy surowi ale dyscyplina chyba jakas byc musi bo dzieci nie moga robic co chca....ucza sie chetnie...

Jedzenie w szkole Waldorfa jest wegetarianskie. Dzieci posiadaja i pielegnuja ogrod biodynymiczyn kolo szkoly...


na mnie zrobila taka szkola super wrazenie. Jest to szkola prywatna...wiec placi sie za nia....ale tutakj obliczaja wedlug zarobkow rodzicow....

Acha i rodzice angazuja sie w rozne projekty i wspieraja nauczycieli.
Nikita
Sympatyk spirytyzmu
 
Posty: 5352
Rejestracja: 03 maja 2010, 15:31

Re: Przed swietami

Postautor: Nikita » 04 gru 2010, 18:06

Muzyczka piekna...
Nikita
Sympatyk spirytyzmu
 
Posty: 5352
Rejestracja: 03 maja 2010, 15:31

Następna

Wróć do Działania charytatywne

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości