"Ścieżki spirytyzmu"

W jaki sposób pomóc innym? Ten dział forum stworzony został po to, by wzajemnie się inspirować do działań charytatywnych... Zapraszamy do dyskusji!

"Ścieżki spirytyzmu"

Postautor: cthulhu87 » 07 gru 2011, 19:08

Zastanawiałem się trochę nad projektami w nadchodzącym roku i postanowiłem zaproponować wam coś takiego. Napiszcie co o tym sądzicie, czy to ma sens:

Otóż wydalibyśmy specjalną książkę, a dochody z jej sprzedaży przeznaczalibyśmy w CAŁOŚCI na wybrany, konkretny cel charytatywny.
Mógłby to być np. zbiór esejów autorstwa polskich spirytystów (czyli głównie WAS, forumowiczów), np. pod tytułem ŚCIEŻKI SPIRYTYZMU, czy coś w tym guście.
Osoby, które zaangażowałyby się w projekt, miałyby za zadanie napisanie tekstu dowolnej objętości, w którym opisałyby swoją własną drogę do spirytyzmu. Żeby idea była w miarę spójna, najpierw przygotujemy schemat gotowych pytań/zagadnień, do których autorzy odnieśliby się w ramach swoich tekstów.

Kilka przykładowych:
1) Jak zostałem spirytystą?
2) Jak rozumiem spirytyzm?
3) Potrzeba tolerancji (religijnej, czy szerzej: światopoglądowej)
4) czy duchowość jest potrzebna współczesnemu światu?
5) dlaczego warto dzielić się spirytyzmem z innymi? Co spirytyzm zmienił w moim życiu?
6) spirytystyczny etos pracy; wiara w postęp; sens pracy charytatywnej
7) moja wizja przyszłego świata. Czy społeczeństwo może opierać się na fundamencie zasad, które głosi spirytyzm?
8) moje własne doświadczenia ze spirytyzmem (mediumizmem)
9) „Darmo otrzymaliście, darmo dawajcie” - spirytyzm versus płatny mediumizm

Poza tym na forum przez ostatnie lata toczyło się wiele mądrych i ciekawych rozmów, które są świetnym materiałem do dodatkowego wykorzystania (gdyby komuś zabrakło weny). W ostateczności można wykorzystać kilka najlepszych artykułów z poprzednich kwartalników.
Obrazek
Przez forum przewija się od dawna wiele cennych refleksji i przemyśleń związanych ze spirytyzmem, warto, żebyście się nimi szerzej podzielili. Tym bardziej, że kilka osób pisze naprawdę ciekawe artykuły do kwartalnika (szkoda tylko, że tak rzadko;) ). Inne prowadzą interesujące blogi. Tu będzie trochę inaczej, bo do pracy motywuje fakt, że można przyczynić się do regularnego, trwałego wsparcia pracy charytatywnej. A więc po prostu na coś się przydać :)
"Widziałem słynne grody starożytności, spoczywające pod całunem piasku lub kamienia, jak Kartagina, miasta greckie na Sycylii, równinę Rzymu z rozwartymi grobami i śpiące pod popiołem Wezuwiusza snem wieków dwudziestu cmentarze." L. Denis
http://www.ksiazki-spirytystyczne.pl
Awatar użytkownika
cthulhu87
Moderator forum
Moderator forum
 
Posty: 4282
Rejestracja: 19 lip 2008, 12:44

Re: "Ścieżki spirytyzmu"

Postautor: Luperci Faviani » 07 gru 2011, 20:19

fajny pomysł
Luperci Faviani - życie jest niczym, wieczność jest wszystkim.
La certitude est une autre dimension de la croyance.
Awatar użytkownika
Luperci Faviani
 
Posty: 2412
Rejestracja: 22 lip 2008, 16:23
Lokalizacja: Polska

Re: "Ścieżki spirytyzmu"

Postautor: Voldo » 07 gru 2011, 21:14

Ano pomysł bardzo fajny :)

Ja bym mógł się wziąć za 5. 8-)
Tomasz

„Jezus Chrystus nie prosił nas o wiele, nie wymagał od ludzi, by wspinali się na Mount Everest, czy wielce się poświęcali. Prosił nas tylko o to, byśmy kochali drugiego człowieka.” - Chico Xavier

Wiceprzewodniczący PTSS
Przewodniczący Wrocławskiego Oddziału PTSS
tomasz.grabarczyk.spirytyzm@gmail.com
Awatar użytkownika
Voldo
spirytysta
spirytysta
 
Posty: 2204
Rejestracja: 08 lut 2010, 14:58
Lokalizacja: Wrocław

Re: "Ścieżki spirytyzmu"

Postautor: cthulhu87 » 09 gru 2011, 09:40

Rozumiem, że na dwie osoby można liczyć. To już coś. A co z resztą? :)
"Widziałem słynne grody starożytności, spoczywające pod całunem piasku lub kamienia, jak Kartagina, miasta greckie na Sycylii, równinę Rzymu z rozwartymi grobami i śpiące pod popiołem Wezuwiusza snem wieków dwudziestu cmentarze." L. Denis
http://www.ksiazki-spirytystyczne.pl
Awatar użytkownika
cthulhu87
Moderator forum
Moderator forum
 
Posty: 4282
Rejestracja: 19 lip 2008, 12:44

Re: "Ścieżki spirytyzmu"

Postautor: atalia » 09 gru 2011, 22:22

C87,niniejszym daję Ci prawa do wykorzystania wszystkiego,co kiedykolwiek napisałam.Niczego nowego nie mogę zaoferować z tej prostej przyczyny,ze kompletnie opuściła mnie wena i ostatnio trwam w jakimś stuporze nad czysta kartką... :(
atalia
spirytystka
spirytystka
 
Posty: 3943
Rejestracja: 17 sty 2010, 12:30

Re: "Ścieżki spirytyzmu"

Postautor: cthulhu87 » 09 gru 2011, 23:54

atalia pisze:C87,niniejszym daję Ci prawa do wykorzystania wszystkiego,co kiedykolwiek napisałam.Niczego nowego nie mogę zaoferować z tej prostej przyczyny,ze kompletnie opuściła mnie wena i ostatnio trwam w jakimś stuporze nad czysta kartką...


Jak pisałem tekst o wirujących stolikach, założyłem sobie zeszyt, gdzie zapisywałem co ciekawsze fragmenty z czytanych książek. Myślę, że jak się czysta beletrystykę, albo coś inspirującego z dziedziny religii czy filozofii, można sobie wypisywać najbardziej trafiające do nas fragmenty i próbować je przemyśleć. Może jakiś fajny tekst z tego wyjdzie? kto wie:)
"Widziałem słynne grody starożytności, spoczywające pod całunem piasku lub kamienia, jak Kartagina, miasta greckie na Sycylii, równinę Rzymu z rozwartymi grobami i śpiące pod popiołem Wezuwiusza snem wieków dwudziestu cmentarze." L. Denis
http://www.ksiazki-spirytystyczne.pl
Awatar użytkownika
cthulhu87
Moderator forum
Moderator forum
 
Posty: 4282
Rejestracja: 19 lip 2008, 12:44

Re: "Ścieżki spirytyzmu"

Postautor: cthulhu87 » 09 gru 2011, 23:55

W ogóle myślę, że moglibyśmy wpisywać w tym wątku możliwe zagadnienia, które by nas interesowały. ;)
"Widziałem słynne grody starożytności, spoczywające pod całunem piasku lub kamienia, jak Kartagina, miasta greckie na Sycylii, równinę Rzymu z rozwartymi grobami i śpiące pod popiołem Wezuwiusza snem wieków dwudziestu cmentarze." L. Denis
http://www.ksiazki-spirytystyczne.pl
Awatar użytkownika
cthulhu87
Moderator forum
Moderator forum
 
Posty: 4282
Rejestracja: 19 lip 2008, 12:44

Re: "Ścieżki spirytyzmu"

Postautor: atalia » 10 gru 2011, 09:37

Ostatnio moje przemyslenia dryfują w takim kierunku,ze moze lepiej byłoby ich nie publikować... ;)
atalia
spirytystka
spirytystka
 
Posty: 3943
Rejestracja: 17 sty 2010, 12:30

Re: "Ścieżki spirytyzmu"

Postautor: Wergiliusz » 10 gru 2011, 13:24

Mi osobiście ten pomysł bardzo się podoba i chętnie dodam do niego swoje trzy grosze :)
A jeśli chodzi o interesujące przemyślenia to ja ostatnio dużo myślę nad praktycznymi aspektami wiedzy spirytystycznej, głównie nad uzdrawianiem fluidycznym i wpływem naszych myśli na otaczający nas fluid powszechny, więc jeśli kogoś to w ogóle interesuje to chętnie się podziele wnioskami :D
Wergiliusz
 
Posty: 37
Rejestracja: 26 sty 2011, 16:44

Re: "Ścieżki spirytyzmu"

Postautor: cthulhu87 » 10 gru 2011, 20:14

świetny temat :)
"Widziałem słynne grody starożytności, spoczywające pod całunem piasku lub kamienia, jak Kartagina, miasta greckie na Sycylii, równinę Rzymu z rozwartymi grobami i śpiące pod popiołem Wezuwiusza snem wieków dwudziestu cmentarze." L. Denis
http://www.ksiazki-spirytystyczne.pl
Awatar użytkownika
cthulhu87
Moderator forum
Moderator forum
 
Posty: 4282
Rejestracja: 19 lip 2008, 12:44

Następna

Wróć do Działania charytatywne

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości