Potrzebne Wsparcie

W jaki sposób pomóc innym? Ten dział forum stworzony został po to, by wzajemnie się inspirować do działań charytatywnych... Zapraszamy do dyskusji!

Potrzebne Wsparcie

Postautor: Piotr » 31 gru 2011, 05:00

Witam

Zjawiam się na tym forum, ponieważ interesuję się spirytyzmem. Za pewne ludzie, którzy tutaj goszczą odwiedzają to miejsce z podobnego powodu. Spirytyzm to wiedza, która ułatwiła by ludziom poznanie świata duchowego i zrozumienie siebie samego. Zjawiska paranormalne tak często występujące w świecie materialnym to klucz do zrozumienia prawdy. Niestety wiedza o tym jest skrzętnie ukrywana i nie dopuszczona do świadomości ludzi. Dzieje się to z powodu manipulacji panujących na tym świecie, a dążą one do tego, aby utrzymać ludzi w jak najdłuższej niewiedzy. Za pewne wielu z was zgodzi się z faktem, że głównie stoi za tym działalność... kościoła katolickiego. Spirytyzm to zaginiona wiedza, która została wyparta przez inkwizycje i innym tego typu podobnym powstaniom antyherezyjnym. Wiadomo, że za wszystkimi tego typu interwencjami stoi chęć dominacji i utrzymania władzy nad ludźmi, a tak długo jak żyjemy w niewiedzy można swobodnie ograniczyć nas.

Żyjemy w czasach kiedy wiedza ezoteryczna całkowicie obalająca manipulacje religii coraz głośniej wychodzi na światło publiczne. Tak oto masowo powstają książki ujawniające zagadnienia wiedzy duchowej, które docierają do świadomości ludzi. Na Ziemi rozpoczął się globalny proces przemiany duchowej, który między innymi zwiastuje fenomen pojawienia się dzieci indygo i kryształowych. Jesteśmy świadkami procesu, który obecnie dociera na całą ziemię i z wolna staje się chlebem powszednim każdego człowieka. Mówimy o czasach kiedy ludzkość dozna przebudzenia duchowego, a to całkowicie odmieni oblicze naszego świata.

Kluczem do wiedzy jest "owoc zakazany", a zakazany z powodu strachu przed utratą władzy. Tym owocem jest wiedza, którą propaguje ezoteryka i spirytyzm. Nie muszę mówić jawnie kto tak na prawdę pociąga za sznurki. Podpowiem tylko, że jest to manipulacja polegająca na wmawianiu ludziom grzechu pierworodnego i innych steków kłamstw jakie już dzisiaj można ujawnić kierując się wiedzą ezoteryczną i czysto racjonalnym tokiem rozumowania.

Jako administrator forum o podobnej tematyce przybywam tutaj z prośbą o pomoc przy zrealizowaniu uduchowionego planu mającego na celu ujawnić ludziom wiedzę duchową o spirytyzmie. Zamiast kopiować treści z tego szanownego forum (mam nadzieję, że jest to dozwolone o ile administracja tego forum kieruje się szlachetnymi i bezinteresownymi pobudkami) wolę, aby każdy kto dysponuje wiedzą z zakresu spirytyzmu podzielił się z "nami" wiedzą o praktyce rozwoju duchowego.

Jeżeli jest ktoś na to chętny w profilu pozostawiam kontakt. Jest to plan, który wspólnie realizujemy - łącząc się w jedności. Na pewnym sobie forum widnieje dział o nazwie: Spirytyzm, a dla jego rozbudowy wymagane jest wasze wsparcie.

Dziękuję jeśli jest to możliwe. Wszystko zależy od intencji obecnej Administracji.

Zapraszam
Piotr
 
Posty: 4
Rejestracja: 31 gru 2011, 04:21

Re: Potrzebne Wsparcie

Postautor: 000Lukas000 » 31 gru 2011, 14:11

Mała znacząca poprawka, spirytyzm nie ma nic wspólnego z ezoteryką.
Nie powiedział bym też że KK ukrywa specjalnie spirytyzm, ludzie sami muszą chcieć to poznać, wtedy dotrą do tej tematyki.
Ty chciałeś poznać, więc poznałeś, ja chciałem poznać, więc poznałem, szukajcie a znajdziecie pukajcie a otworzą wam.


Co do forum, i tak odpowiadam na wiele pytań na innych forach, mogę też czasami odezwać się i na utworzonym przez ciebie forum.
Poznacie ich po zasadach prawdziwego miłosierdzia, które będą głosić i wcielać w życie; poznacie ich po liczbie osób strapionych, którym przyniosą pocieszenie; poznacie ich po miłości do bliźniego, wyrzeczeniach, bezinteresowności;

Ew. Wg. Spirytyzmu
Awatar użytkownika
000Lukas000
spirytysta
spirytysta
 
Posty: 1687
Rejestracja: 13 kwie 2011, 11:54
Lokalizacja: Bielsko Biała

Re: Potrzebne Wsparcie

Postautor: Luperci Faviani » 06 sty 2012, 23:13

000Lukas000 pisze:spirytyzm nie ma nic wspólnego z ezoteryką.

No właśnie ma bardzo wiele wspólnego. Bo skoro nie ma nic wspólnego z ezoteryką, to z czym? Może miałeś na myśli... okultyzm?
Luperci Faviani - życie jest niczym, wieczność jest wszystkim.
La certitude est une autre dimension de la croyance.
Awatar użytkownika
Luperci Faviani
 
Posty: 2412
Rejestracja: 22 lip 2008, 16:23
Lokalizacja: Polska

Re: Potrzebne Wsparcie

Postautor: 000Lukas000 » 06 sty 2012, 23:39

Lupercji, myslałem że spirytyzm opiera się na faktach, ezoteryka na pewno nie.
Nie mówię że wiele zjawisk znanych z ezoteryki nie ma miejsca, ale mówię że podejście do tych zjawisk jest diametralnie różne.
Poznacie ich po zasadach prawdziwego miłosierdzia, które będą głosić i wcielać w życie; poznacie ich po liczbie osób strapionych, którym przyniosą pocieszenie; poznacie ich po miłości do bliźniego, wyrzeczeniach, bezinteresowności;

Ew. Wg. Spirytyzmu
Awatar użytkownika
000Lukas000
spirytysta
spirytysta
 
Posty: 1687
Rejestracja: 13 kwie 2011, 11:54
Lokalizacja: Bielsko Biała

Re: Potrzebne Wsparcie

Postautor: Luperci Faviani » 07 sty 2012, 17:21

000Lukas000 pisze:Nie mówię że wiele zjawisk znanych z ezoteryki nie ma miejsca
Więc spirytyzm ma wiele wspólnego z ezoteryką.

000Lukas000 pisze:mówię że podejście do tych zjawisk jest diametralnie różne.

???
000Lukas000 pisze:spirytyzm nie ma nic wspólnego z ezoteryką.


Generalnie wiem o co Ci chodzi, ale takie skróty myślowe mogą wprowadzić w błąd.

Nie można powiedzieć, że ezoteryka nie opiera się na faktach, ale na pewno ezoterycy koncentrują się bardziej na uczuciach, niż logice.
Luperci Faviani - życie jest niczym, wieczność jest wszystkim.
La certitude est une autre dimension de la croyance.
Awatar użytkownika
Luperci Faviani
 
Posty: 2412
Rejestracja: 22 lip 2008, 16:23
Lokalizacja: Polska

Re: Potrzebne Wsparcie

Postautor: 000Lukas000 » 07 sty 2012, 17:27

Może wyniki po prostu to z mojego radykalizmu :)

Że różne podejścia, spirytyzm się bardziej rozumie, nie uwierzymy każdemu duchowi bo ładnie mówi, gdyby ezoteryk wkroczył do boju to uwierzył by wielu duchowym oszustom ponieważ ładnie by mówili. Mniej więcej o to mi chodziło, zbyt łatwowierne podejście ezoteryzmu do takich spraw jak np. tarot.
Poznacie ich po zasadach prawdziwego miłosierdzia, które będą głosić i wcielać w życie; poznacie ich po liczbie osób strapionych, którym przyniosą pocieszenie; poznacie ich po miłości do bliźniego, wyrzeczeniach, bezinteresowności;

Ew. Wg. Spirytyzmu
Awatar użytkownika
000Lukas000
spirytysta
spirytysta
 
Posty: 1687
Rejestracja: 13 kwie 2011, 11:54
Lokalizacja: Bielsko Biała

Re: Potrzebne Wsparcie

Postautor: Piotr » 09 sty 2012, 01:55

Lukas przyda się twoja wiedza, dzięki za pomoc.
Piotr
 
Posty: 4
Rejestracja: 31 gru 2011, 04:21

Re: Potrzebne Wsparcie

Postautor: 000Lukas000 » 09 sty 2012, 10:56

Nie wiem czy się przyda czy, nie ja na chwilkę urlop biorę, muszę się odkazić od ezoteryki :? :lol:
Poznacie ich po zasadach prawdziwego miłosierdzia, które będą głosić i wcielać w życie; poznacie ich po liczbie osób strapionych, którym przyniosą pocieszenie; poznacie ich po miłości do bliźniego, wyrzeczeniach, bezinteresowności;

Ew. Wg. Spirytyzmu
Awatar użytkownika
000Lukas000
spirytysta
spirytysta
 
Posty: 1687
Rejestracja: 13 kwie 2011, 11:54
Lokalizacja: Bielsko Biała

Re: Potrzebne Wsparcie

Postautor: atalia » 09 sty 2012, 12:16

Spirytyzm opiera się na fizyce... :P
atalia
spirytystka
spirytystka
 
Posty: 3943
Rejestracja: 17 sty 2010, 12:30

Re: Potrzebne Wsparcie

Postautor: Krzysztoff » 09 sty 2012, 15:36

Witam

Cytując Kardec-a : ".... Główną rzeczą jest to, że nauka duchów jest przede wszystkim chrześcijańska, ponieważ opiera się na nieśmiertelności duszy, na karach i nagrodach przyszłych, na sprawiedliwości Bożej, na wolnej woli człowieka i na etyce Chrystusowej; nie stoi przeto w sprzeczności z religią. ... ". Z mojego punktu widzenia Kościół Katolicki nie przeszkadza w duchowym doskonaleniu . Moim zdaniem główną przeszkodą jest przywiązanie człowieka do tak zwanej materii :)) wiem z własnej autoobserwacji :).

pozdrawiam serdecznie
Krzysztoff
Moderator forum
Moderator forum
 
Posty: 2787
Rejestracja: 05 sty 2012, 21:52
Lokalizacja: Wrocław

Następna

Wróć do Działania charytatywne

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości