KD - KOS się obudził

Re: KD - KOS się obudził

Postautor: cthulhu87 » 25 maja 2012, 11:46

Te okładki to tragedia narodowa :lol:
"Widziałem słynne grody starożytności, spoczywające pod całunem piasku lub kamienia, jak Kartagina, miasta greckie na Sycylii, równinę Rzymu z rozwartymi grobami i śpiące pod popiołem Wezuwiusza snem wieków dwudziestu cmentarze." L. Denis
http://www.ksiazki-spirytystyczne.pl
Awatar użytkownika
cthulhu87
Moderator forum
Moderator forum
 
Posty: 4282
Rejestracja: 19 lip 2008, 12:44

Re: KD - KOS się obudził

Postautor: Sebastian » 25 maja 2012, 19:06

Oj tam, znacznie lepsze od tego: http://t1.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9 ... BbAYO9mWTS xD
Awatar użytkownika
Sebastian
spirytysta
spirytysta
 
Posty: 499
Rejestracja: 14 sty 2010, 22:46
Lokalizacja: Łódź

Re: KD - KOS się obudził

Postautor: atalia » 25 maja 2012, 21:04

Przecież trzeba jakoś przyciągnąć szerokie rzesze czytelnicze - niektórzy to umieszczają na okładkach jakieś winne grona czy drzewka, a potem się dziwią, że większego zainteresowania brak. ;)
Propozycja- moze Voldo by wymalował jakieś trupie czachy, wampiry albo widma na okładkę "Księgi Duchów"?
atalia
spirytystka
spirytystka
 
Posty: 3943
Rejestracja: 17 sty 2010, 12:30

Re: KD - KOS się obudził

Postautor: Voldo » 25 maja 2012, 22:23

A co ja jestem? Ni to malarz, ni to grafik komputerowy, ni to jakiś mega rysownik... Jak ja bym coś miał namalować to by to wyglądało jak jakaś książka dla dzieci przez pokraczne rysuneczki :lol:
Tomasz

„Jezus Chrystus nie prosił nas o wiele, nie wymagał od ludzi, by wspinali się na Mount Everest, czy wielce się poświęcali. Prosił nas tylko o to, byśmy kochali drugiego człowieka.” - Chico Xavier

Wiceprzewodniczący PTSS
Przewodniczący Wrocławskiego Oddziału PTSS
tomasz.grabarczyk.spirytyzm@gmail.com
Awatar użytkownika
Voldo
spirytysta
spirytysta
 
Posty: 2204
Rejestracja: 08 lut 2010, 14:58
Lokalizacja: Wrocław

Re: KD - KOS się obudził

Postautor: Luperci Faviani » 25 maja 2012, 22:43

Nowa okładka KD jest dobra - wiedzieli, co robią - mimo, iż mamy poczucie, że nie do końca koresponduje z treścią książki.
Luperci Faviani - życie jest niczym, wieczność jest wszystkim.
La certitude est une autre dimension de la croyance.
Awatar użytkownika
Luperci Faviani
 
Posty: 2412
Rejestracja: 22 lip 2008, 16:23
Lokalizacja: Polska

Re: KD - KOS się obudził

Postautor: atalia » 26 maja 2012, 07:55

Ależ Voldo- tymi swoimi "pokracznymi", jak piszesz, rysuneczkami, właśnie trafiłbyś w sedno sprawy. :lol:
atalia
spirytystka
spirytystka
 
Posty: 3943
Rejestracja: 17 sty 2010, 12:30

Re: KD - KOS się obudził

Postautor: konrad » 26 maja 2012, 11:12

Myślę, że okładka jest zawsze robiona pod jakąś grupę docelową. KOS chyba idzie w stronę osób szukających duchów, zjaw, sensacji - takie odniosłem wrażenie już wcześniej. Np. wszędzie wrzucają informację, że mamy do czynienia z pierwszym nieocenzurowanym przekładem. Taki ktoś sobie myśli, że są tam jakieś sensacyjne treści, których nie dopuściła wcześniej cenzura. Generalnie jednak mam wrażenie, że wcześniejsze skróty i pominięcia fragmentów wynikały nie z chęci ukrycia jakichś informacji, ale bardziej z tego, że ktoś uznał jakiś fragment za niepotrzebny, trudny do przetłumaczenia itp.

Jeśli jednak chcemy trafić z książką do ludzi, którzy szukają sensacji, to oczywiście sprzeda się ona w mniejszym lub większym stopniu, ale nie wzmocni to znacząco ruchu spirytystycznego w Polsce. Takie jest moje przemyślenie.

A jak ktoś chce wiedzieć, jak wyglądać będzie nasza okładka Księgi Duchów, oto ona:
ksiegaduchow.jpg
ksiegaduchow.jpg (109.21 KiB) Przeglądany 8025 razy
Awatar użytkownika
konrad
spirytysta
spirytysta
 
Posty: 2952
Rejestracja: 15 lip 2008, 13:08
Lokalizacja: Warszawa

Re: KD - KOS się obudził

Postautor: atalia » 26 maja 2012, 11:21

Na którymś z forów o profilu ezo- spotkałam się z następującym wpisem :" Księga Duchów? Przecież to straszne nudziarstwo!"
Właśnie ze wzgledu na "nudziarstwo",tzn brak sensacyjnych, szokujących elementów rodem z horrorów KD nie jest w stanie zainteresować za ową sensacją goniących.
atalia
spirytystka
spirytystka
 
Posty: 3943
Rejestracja: 17 sty 2010, 12:30

Re: KD - KOS się obudził

Postautor: Sebastian » 26 maja 2012, 22:04

Wstęp owszem, trzeba po prostu przez to przebrnąć, ale dalej czytałem KD z zapartym tchem, więc co kto lubi :) Okładka "naszego" wydania bardzo mi się podoba, niebieski też wzbudza zaufanie :) btw czy podobnej okładki nie ma KD w Estonii? Kojarzę Konradzie, że pomagałeś tamtejszemu ruchowi spirytystycznemu.
Awatar użytkownika
Sebastian
spirytysta
spirytysta
 
Posty: 499
Rejestracja: 14 sty 2010, 22:46
Lokalizacja: Łódź

Re: KD - KOS się obudził

Postautor: konrad » 26 maja 2012, 23:06

Sebastian pisze:Wstęp owszem, trzeba po prostu przez to przebrnąć, ale dalej czytałem KD z zapartym tchem, więc co kto lubi :) Okładka "naszego" wydania bardzo mi się podoba, niebieski też wzbudza zaufanie :) btw czy podobnej okładki nie ma KD w Estonii? Kojarzę Konradzie, że pomagałeś tamtejszemu ruchowi spirytystycznemu.


Podobne okładki są w wielu językach: robiłem wersję fińską, estońska jest chyba wydawana przez jakieś inne wydawnictwo.

Generalnie wygląda ona identycznie jak inne okładki książek Kardeca - różnią się one tylko kolorami: KD jest niebieska, KM taka lekko bordowa itp. Tutaj możecie zobaczyć sobie wszystkie: http://www.ediceiofamerica.com/public/l ... lan+Kardec
Awatar użytkownika
konrad
spirytysta
spirytysta
 
Posty: 2952
Rejestracja: 15 lip 2008, 13:08
Lokalizacja: Warszawa

PoprzedniaNastępna

Wróć do Księga Duchów

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości