Zwierzęta, koty

Miejsce, w którym przeczytać można różne intrygujące opowieści związane ze Spirytyzmem.

Re: Zwierzęta, koty

Postautor: Visnu_Krsna_dasa » 22 gru 2012, 20:52

Och sorki, proszę się aż tak bardzo nie wysilać, nie gniewać się i aż tak bardzo nie pokazywać mi tu swojego niezadowolenia, gdy nie chcę się nawrócić na jakieś osobliwe wyznanie, które jest mi nieznane, gdyż ja uznam i tak, co uznam za stosowne.
A nawet, gdyby bylo mi znane. to i tak będę się nawracać na co chcę... A spirytyzm wcale nie powstał dopiero w XIX wieku ale jest tak stary odkąd istniej ludzkość. Każda klasyczna religia jest spirytyzmem, a nawet taka, ktora nie uważa się za spirytyzm, gdyż wierzy w świat duchów i dusz, itd.
Ja już tu powiedziałem w jakim znaczeniu uważam się za spirytystę, i wcale nie zamierzam tu nikomu ustępować pod tym względem. Ja wierzę w o wiele starszy i bardziej sprawdzony spirytyzm, gdyż ten sprzed kilku tysięcy lat i pochodzący ze świata duchowego. Przyszedłem tu dyskutować a nie wstępować do jakiegoś określonego wyznania zawłaszczającego sobie i uzurpującego wyłączność na prawdę.
Jeśli chodzi o wywoływanie duchów zmarłych, to można tylko i wyłącznie wywołać te, które jeszcze nie zdążyły inkarnować w następne ciała.... !
Visnu_Krsna_dasa
 
Posty: 18
Rejestracja: 19 gru 2012, 23:53

Re: Zwierzęta, koty

Postautor: jario » 22 gru 2012, 21:41

Visnu_Krsna_dasa moze zacznijmy od poczatku ,napisz nam czym wedlug ciebie jest spirytyzm ,pozniej poszukaj jakiegokolwiek zrodla poza naszym forum gdzie bedzie mozna sprawdzic znaczenie slowa spirytyzm i wtedy mam nadzieje ze zrozumiesz o co nam chodzi.pozdrawiam
Mistrz pojawia się tylko wtedy, kiedy uczeń jest gotowy ...
Awatar użytkownika
jario
spirytysta
spirytysta
 
Posty: 464
Rejestracja: 15 gru 2009, 17:09
Lokalizacja: Wedel

Re: Zwierzęta, koty

Postautor: atalia » 22 gru 2012, 21:48

Mówisz, że ktoś tu chce Cie na siłe nawracać i przekonywać do swoich racji. Za pozwoleniem, to Ty zacząłes całą te dyskusję, ostatnio zresztą prowadzoną w dośc niegrzecznym tonie , sugerujac sekciarstwo i usiłowanie wciagnięcia Cię w jakieś wyimaginowane sidła. Myślę, ze chyba raczej sam się w nie wciągasz - nikt Cię tu nie zapraszał i na siłe nie przetrzymuje.
Spirytyzm nie jest dogmatyczny a tym bardziej sekciarski, zapamiętaj to sobie raz a dobrze.
Jeśli chcesz dyskutowac, nie stawaj się trollem i nie obrażaj ludzi. "Sekta" - dobre sobie!
atalia
spirytystka
spirytystka
 
Posty: 3943
Rejestracja: 17 sty 2010, 12:30

Re: Zwierzęta, koty

Postautor: atalia » 22 gru 2012, 21:50

Widzę, ze Jario bardzo grzecznie tu napisał , niestety, moja cierpliwość już się powoli wyczerpuje. :x
atalia
spirytystka
spirytystka
 
Posty: 3943
Rejestracja: 17 sty 2010, 12:30

Re: Zwierzęta, koty

Postautor: cthulhu87 » 22 gru 2012, 22:18

Visnu_Krsna_dasa pisze:Przyszedłem tu dyskutować a nie wstępować do jakiegoś określonego wyznania zawłaszczającego sobie i uzurpującego wyłączność na prawdę.
jakbyś tu jednak po to przyszedł, to i tak nie ten adres. :D
"Widziałem słynne grody starożytności, spoczywające pod całunem piasku lub kamienia, jak Kartagina, miasta greckie na Sycylii, równinę Rzymu z rozwartymi grobami i śpiące pod popiołem Wezuwiusza snem wieków dwudziestu cmentarze." L. Denis
http://www.ksiazki-spirytystyczne.pl
Awatar użytkownika
cthulhu87
Moderator forum
Moderator forum
 
Posty: 4282
Rejestracja: 19 lip 2008, 12:44

Re: Zwierzęta, koty

Postautor: Visnu_Krsna_dasa » 23 gru 2012, 08:46

atalia pisze:Mówisz, że ktoś tu chce Cie na siłe nawracać i przekonywać do swoich racji. Za pozwoleniem, to Ty zacząłes całą te dyskusję, ostatnio zresztą prowadzoną w dośc niegrzecznym tonie , sugerujac sekciarstwo i usiłowanie wciagnięcia Cię w jakieś wyimaginowane sidła. Myślę, ze chyba raczej sam się w nie wciągasz - nikt Cię tu nie zapraszał i na siłe nie przetrzymuje.
Spirytyzm nie jest dogmatyczny a tym bardziej sekciarski, zapamiętaj to sobie raz a dobrze.
Jeśli chcesz dyskutowac, nie stawaj się trollem i nie obrażaj ludzi. "Sekta" - dobre sobie!


Ja zdałem jedynie grzecznie i kulturalnie wątek o reinkarnacji i wcielaniu się Dusz w ciała i roślin i na odwrót, zadając przy tym pytanie czy Dusze mogą byc również umieszczone w martwych przedmiotach takich jak np. kamienie. I chciałem jedynie o tym grzecznie i kulturalnie porozmawiać. Zmiast grzecznej wymiany zdań usłyszałem połajankę i karcenie w postaci szyderstwa "jak ja mogę tak uważać", "no bo przecież to jest "herezja i bzdura". To są moje słowa czy kogoś innego tu?! Z tego co wiem to nie są moje słowa i nie ode mnie pierwszego one padły. Następne odpowiedzi na mój post, choć nie wszystkie były w tym samym stylu. Ale ja nadal nie czuję się zobowiązany i zdyscyplinowany do przyjmowania jakiś innych poglądów jakie mam obecnie, za wyjątkiem tych, co do, których nie mam pewności, jak na przykłądto czy Dusze mogą zostać umieszczone w przedmiotach martwych. Ale to też nie oznacza, że zamierzam się kurczowo trzymać poglądów, co do których mam obecnie pewność. Jestem otwarty na każde argumenty i w każdej sprawie. Mam otwarty umysł na wszystko co nowe, pod warunkiem, że przedstawione argumenty są wartościowe no nie są przedstawione w tonie dyscyplinowania mnie i łajania... Amen i Pozdrówka
Visnu_Krsna_dasa
 
Posty: 18
Rejestracja: 19 gru 2012, 23:53

Re: Zwierzęta, koty

Postautor: Visnu_Krsna_dasa » 23 gru 2012, 08:47

methyl pisze:Nie, ludzie absolutnie nie inkarnują w ciała zwierząt i vice versa!
Skąd takie herezje na forum spirytystycznym?
To przecież dzieci moga czytać! :mrgreen:
:kardec:


atalia pisze:Mówisz, że ktoś tu chce Cie na siłe nawracać i przekonywać do swoich racji. Za pozwoleniem, to Ty zacząłes całą te dyskusję, ostatnio zresztą prowadzoną w dośc niegrzecznym tonie , sugerujac sekciarstwo i usiłowanie wciagnięcia Cię w jakieś wyimaginowane sidła. Myślę, ze chyba raczej sam się w nie wciągasz - nikt Cię tu nie zapraszał i na siłe nie przetrzymuje.
Spirytyzm nie jest dogmatyczny a tym bardziej sekciarski, zapamiętaj to sobie raz a dobrze.
Jeśli chcesz dyskutowac, nie stawaj się trollem i nie obrażaj ludzi. "Sekta" - dobre sobie!


Ja zdałem jedynie grzecznie i kulturalnie wątek o reinkarnacji i wcielaniu się Dusz w ciała i roślin i na odwrót, zadając przy tym pytanie czy Dusze mogą byc również umieszczone w martwych przedmiotach takich jak np. kamienie. I chciałem jedynie o tym grzecznie i kulturalnie porozmawiać. Zmiast grzecznej wymiany zdań usłyszałem połajankę i karcenie w postaci szyderstwa "jak ja mogę tak uważać", "no bo przecież to jest "herezja i bzdura". To są moje słowa czy kogoś innego tu?! Z tego co wiem to nie są moje słowa i nie ode mnie pierwszego one padły. Następne odpowiedzi na mój post, choć nie wszystkie były w tym samym stylu. Ale ja nadal nie czuję się zobowiązany i zdyscyplinowany do przyjmowania jakiś innych poglądów jakie mam obecnie, za wyjątkiem tych, co do, których nie mam pewności, jak na przykłądto czy Dusze mogą zostać umieszczone w przedmiotach martwych. Ale to też nie oznacza, że zamierzam się kurczowo trzymać poglądów, co do których mam obecnie pewność. Jestem otwarty na każde argumenty i w każdej sprawie. Mam otwarty umysł na wszystko co nowe, pod warunkiem, że przedstawione argumenty są wartościowe no nie są przedstawione w tonie dyscyplinowania mnie i łajania... Amen i Pozdrówka
Visnu_Krsna_dasa
 
Posty: 18
Rejestracja: 19 gru 2012, 23:53

Re: Zwierzęta, koty

Postautor: methyl » 23 gru 2012, 10:57

Nie raczyłeś ustosunkować się do moich argumentów z mojego drugiego i trzeciego postu w tym temacie.
Niejednego ducha pseudoświatłego na tym forum przerabialiśmy.
Albo dostaniesz w końcu bana albo nikt nie będzie chciał z Tobą dyskutować :mrgreen:
Na tym forum są ludzie o umysłach błyskotliwszych niż Ci się wydaje.
I tyle w temacie.
arecki

"Wiedza to jedyny skarb podążający za swym właścicielem" - przysłowie chińskie
Awatar użytkownika
methyl
 
Posty: 347
Rejestracja: 02 mar 2010, 20:20
Lokalizacja: Pabianice

Re: Zwierzęta, koty

Postautor: Visnu_Krsna_dasa » 23 gru 2012, 14:03

methyl pisze:Nie raczyłeś ustosunkować się do moich argumentów z mojego drugiego i trzeciego postu w tym temacie.
Niejednego ducha pseudoświatłego na tym forum przerabialiśmy.
Albo dostaniesz w końcu bana albo nikt nie będzie chciał z Tobą dyskutować :mrgreen:
Na tym forum są ludzie o umysłach błyskotliwszych niż Ci się wydaje.
I tyle w temacie.


Drogi Methylu, wcale nie musisz mnie straszyć banami. Ja sam siebie mogę tu zbanować. I wcale nie musisz czynić żadnego wysiłku w tym kierunku. Jeżeli jesteś tu osobą decyzyjną i powiesz mi, że mam stąd odejść, to odejdę. Nie mam z tym problemów, by odejść stamtąd gdzie mnie osoby decyzyjne nie chcą. I bez takich tam straszydeł. Jedno słowo i odchodzę, o ile oczywiście masz taką tu władzę, by banować niewygodnych dla siebie osobników niepokornych i krnąbrnych, którzy ni jak nie chcą przyjąć Twojego punktu widzenia. A w ogóle, co to jest za metoda pozbywania się tych osob, ktore są dla "wyższej konieczności", "niewygodne i wstydliwe"? Jakiś totalitaryzm? Mam cichą nadzieję, że jednak nie!
I zapewniam Ciebie groźby banowania wcale nie są dla mnie straszne. Widać, że dla Ciebie są, skoro nimi aż tak bardzo szafujesz, i pokazujesz swoją tu władzę.
Co do Twojego tu zachowania, to jest skandaliczne, co już tu udowodniłem, cytując pierwszą Twoją odpowiedź na mój post. Twoja arogancja, niegrzeczność i brak taktu dorównują innym, ale których raczej nie chcę pamiętać, skoro na moj pierwszy grzeczny post odpisujesz, że to "bzdura i herezja, jak takie coś mogło się znaleźć na forum spirytystycznym" (parafraza zgodna z treścią wypowiedzianych słow, użytywch w pierwszej odpowiedzi na mój post o reinkarnacji).
Co do Twoich argumentow, to nie zauważyłem żadnych, jakichkolwiek, które moglyby kogokolwiek przekonać. O ile w ogóle jakieś przedstawiłeś. Bo z tego co pamiętam nie przedstawiłeś żadnych. Drogi Methylu! Amen i Pozdrówka
Visnu_Krsna_dasa
 
Posty: 18
Rejestracja: 19 gru 2012, 23:53

Re: Zwierzęta, koty

Postautor: 000Lukas000 » 23 gru 2012, 14:26

Tu masz definicje spirytyzmu:

Spirytyzm – doktryna stworzona w połowie XIX wieku przez francuskiego naukowca Hipolita Rivaila (pod pseudonimem Allan Kardec), głosząca istnienie w każdym człowieku "czynnika myślącego", który po śmierci odłącza się od ciała fizycznego i wciela przez reinkarnację w kolejne istoty. Zmarli, a jeszcze nie reinkarnowani ludzie mogą się porozumiewać z żywymi bezpośrednio, albo za pośrednictwem specjalnie uzdolnionych w tym kierunku osób (medium).

Ty natomiast Vice Versa cały czas mówisz o Spirytualizmie, czyli tym co przejawia się w wielu religiach świata. Można to podsumować w ten sposób. Każdy Spirytysta jest Spirytualistą, nie każdy Spirytualista jest Spirytystą.

Mówisz że próbujemy mieć wyłączność na prawdę, w żadnym wypadku tak nie jest, po prostu chodzi nam o prawdziwe znaczenie słów, co jest bardzo ważne.

Bo pomyśl, jak by wyglądał nasz język i komunikacja gdyby każdy mówił o sobie co chciał i w ogóle mówił co chciał.

"Dzisiaj siedziałem na księżycu w środku trawy i patrzyłem na krzesło, a noc delikatnie szeleściła" - Czu uważasz że takie wykorzystanie wyrazów wbrew ich znaczeniu jest porzyteczne?

Nie mniej nie dziwi mnie że nie rozumiesz czym jest Spirytyzm, ludzie dzisiaj nie znają znaczenia tego słowa. Rozumiem również dlaczego jesteś taki rozsierdzony.

A teraz możemy zacząć merytoryczną dyskusję.

"Jeśli chodzi o wywoływanie duchów zmarłych, to można tylko i wyłącznie wywołać te, które jeszcze nie zdążyły inkarnować w następne ciała.... !"

Widzisz Spirytyści kilkakrotnie wywoływali osoby wcielone, był przypadek że wywołano osobę która spała w sąsiednim pokoju. I to ważne, że wywołanie może być tylko wtedy gdy ta osoba śpi lub jest w silnym transie, ponieważ wtedy więzy z ciałem są na tyle rozluźnione. Jednak gdy tylko ta osoba się poruszyła to duch był ściągany z powrotem do ciała.

Jest jeszcze jedno zjawisko które nam udowadnia że jest to możliwe, somnambulizm, wtedy człowiek jest zdolny pod wpływem transu lub snu opuszczać swoje ciało grubo materialne i podejmować za pomocą swojego ciała duchowego interakcję z otaczającym światem, tym grubo materialnym i duchowym. Więc to zjawisko znowu nam udowadnia że istnieje możliwość komunikacji z duchami wcielonymi.

A czy dusza może wcielić się w kamień lub zwierzę? Rozumie że uważasz że dusza ludzka może być wtedy ograniczona do tego stopnia że w przypadku zwierzęcia straci ogromną ilość inteligencji i zastąpi ją instynkt, albo stanie się nie świadomą masą.

Mogę ci mówić o tym że struktura ciała duchowego oraz zwierzęcego nie może na to pozwolić, jednak nie mam jak ci tego merytorycznie potwierdzić. Mogę ci jednak powiedzieć że w przypadku zwierząt mamy do czynienia głównie z instynktem i tylko namiastką inteligencji, a to co nazywamy inteligencją często jest również instynktem tylko przybierającym taką formę.

Zauważ jednak że są ludzie bardziej prymitywni od zwierząt, a nawet często u dzieci już widać tak duże niedoskonałości, po tym widzimy że duch który wcielił się w to ciało był i w dalszym ciągu jest prymitywny. Gdyby istniała możliwość inkarnowania się w zwierzęta wtedy taki duch wcielił by się w zwierzę a nie w człowieka. Natomiast u zwierząt mimo iż jest to po części instynktem, widzimy lojalność, przyjaźń, więzy rodzinne czyli to co czyniło by zwierzę bardziej ludzkim, dlaczego więc jest zwierzęciem???
Czy bardziej logiczne nie wydaje ci się więc że działa to na zasadzie zwyciężenia w sobie instynktu i uzyskania pełnej samoświadomości, i że właśnie wtedy zaczyna się okres wcieleń człowieczych? A co za tym idzie że po osiągnięciu tego poziomu nie ma powrotu do wcieleń zwierząt, bo i po co miały by być gdyby samoświadomość, czyli ten nasz cel został osiągnięty?

Jest jeszcze jedne aspekt, gdy kata i oprawce zamienisz w zwierzę to nie będzie to taka dobra nauczka i pokuta jaka była by gdyby wcielić go w człowieka który będzie musiał przeżywać to samo co kiedyś sam robił, wtedy istnieje duża szansa że zrozumie swoje błędy i zacznie swoją poprawę.
Poznacie ich po zasadach prawdziwego miłosierdzia, które będą głosić i wcielać w życie; poznacie ich po liczbie osób strapionych, którym przyniosą pocieszenie; poznacie ich po miłości do bliźniego, wyrzeczeniach, bezinteresowności;

Ew. Wg. Spirytyzmu
Awatar użytkownika
000Lukas000
spirytysta
spirytysta
 
Posty: 1687
Rejestracja: 13 kwie 2011, 11:54
Lokalizacja: Bielsko Biała

PoprzedniaNastępna

Wróć do Opowieści spirytystyczne

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 26 gości