uzależnienie od spirytyzmu, wróżek, magii, horoskopów itp

Czyli wasze trudności życiowe, problemy z rodziną, przyjaciółmi i skomplikowane sytuacje. Nie wiesz, jak sobie poradzić? Napisz...

Re: uzależnienie od spirytyzmu, wróżek, magii, horoskopów it

Postautor: Krzysztoff » 12 mar 2013, 22:09

wiele osób może być mediami nieświadomymi - inspirowanymi i na tą kategorię mogą się łąpać różne rodzaje działalności , tarot, wróżby , astrologia i inne praktyki gdzie jest bardzo szerokie pole do interpretacji - gdzie wchodzi inspirowanie

niewątpliwie działają wszelkiego rodzaju energoterapeuci (w spirytyźmie passes) - w chinach takie zabiegi są przeprowadzane w szpitalach

resztę tak zwanej wiedzy ezoterycznej traktuję z delikatnie mówiąc dużą rezerwą - wszelkie czary, amulety i inny zabobon
Krzysztoff
Moderator forum
Moderator forum
 
Posty: 2787
Rejestracja: 05 sty 2012, 21:52
Lokalizacja: Wrocław

Re: uzależnienie od spirytyzmu, wróżek, magii, horoskopów it

Postautor: cthulhu87 » 12 mar 2013, 22:12

Krzysztoff, ciekaw jestem ilu znanych uzdrowicieli, kapłanów, wyroczni było tak naprawdę magnetyzerami i mediami... :)
"Widziałem słynne grody starożytności, spoczywające pod całunem piasku lub kamienia, jak Kartagina, miasta greckie na Sycylii, równinę Rzymu z rozwartymi grobami i śpiące pod popiołem Wezuwiusza snem wieków dwudziestu cmentarze." L. Denis
http://www.ksiazki-spirytystyczne.pl
Awatar użytkownika
cthulhu87
Moderator forum
Moderator forum
 
Posty: 4282
Rejestracja: 19 lip 2008, 12:44

Re: uzależnienie od spirytyzmu, wróżek, magii, horoskopów it

Postautor: goska82 » 12 mar 2013, 22:26

Wiem atalio,że w spirytyzmie obowiązuje taka zasada. Wiem też,że spirytyzm nie neguje zdolności czy daru osób,które pobierają opłaty. Branie pieniędzy nie wyklucza bowiem zdolności. Jest to kwestia sumienia. Jeżeli ktoś oszukuje lub bierze kasę od zrozpaczonego człowieka za "kontakt" z ukochanym zmarłym to zapewne poniesie tego konsekwencje. Nie wrzucajmy zatem ludzi do jednego wora. Bierze kasę-nieprawdziwy, nie bierze-prawdziwy. Zostawmy to sumieniom tych ludzi :)
goska82
 
Posty: 143
Rejestracja: 16 sty 2013, 18:53

Re: uzależnienie od spirytyzmu, wróżek, magii, horoskopów it

Postautor: goska82 » 12 mar 2013, 22:32

Poza tym o ile dobrze rozumuję to płatne medium nie "pociągnie" jako dobre medium zbyt długo. Dobre Duchy za materialistami raczej nie przepadają :) nie mówiąc o udzielaniu pomocy.
goska82
 
Posty: 143
Rejestracja: 16 sty 2013, 18:53

Re: uzależnienie od spirytyzmu, wróżek, magii, horoskopów it

Postautor: atalia » 12 mar 2013, 22:50

Źle mnie zrozumiałaś-nie napisałam, ze osoba ta jest prawdziwa bądź nieprawdziwa. To nie jest kwestia prawdy, tylko moralności i tyle.
atalia
spirytystka
spirytystka
 
Posty: 3943
Rejestracja: 17 sty 2010, 12:30

Re: uzależnienie od spirytyzmu, wróżek, magii, horoskopów it

Postautor: goska82 » 12 mar 2013, 22:56

Też tak myślę :) Zgadzam się z Tobą w 100% procentach. Pisałam o tym wcześniej.
O prawdziwości to tak na dodatek, bo kiedyś ktoś Mi powiedział,że medium jak bierze kasę to na pewno, na bank jest oszustem.
goska82
 
Posty: 143
Rejestracja: 16 sty 2013, 18:53

Re: uzależnienie od spirytyzmu, wróżek, magii, horoskopów it

Postautor: atalia » 12 mar 2013, 22:57

:D
atalia
spirytystka
spirytystka
 
Posty: 3943
Rejestracja: 17 sty 2010, 12:30

Re: uzależnienie od spirytyzmu, wróżek, magii, horoskopów it

Postautor: |Coca|Cola| » 16 mar 2013, 09:36

Przyznaję się - jestem uzależniony od spirytyzmu :D
Awatar użytkownika
|Coca|Cola|
 
Posty: 143
Rejestracja: 05 gru 2012, 08:11

Re: uzależnienie od spirytyzmu, wróżek, magii, horoskopów it

Postautor: Hansel » 13 gru 2015, 22:17

lapicaroda pisze:A to ''zwoje'' to czasami nie jest słowo użyte bezpośrednio przez ducha?
Wracając do tematu...myślę, że wielu ludzi jest słabych z natury i gdy już zawiedzie ich ich własna siła i wiara, gdy zawiodą ich inni ludzie, gdy pigułki na sen nie pozwalają zasnąć a psychoterapeuta rozkłada ręce...szukają ucieczki do alternatywnego świata. Nawet nie zagłębiają się szczególnie w wiedzę tajemną, wolą wierzyć ze wszystkie niepowodzenia i to co się dzieje, nie jest zależne od nich samych, ale wyłącznie od siły wyższej. Astrologia jest tu świetnym punktem odniesienia, taki człowiek wierzy, że los jest ''zapisany w gwiazdach'' i jeśli coś mu się nie uda, zwala to nie na swoje działanie [ nie przeczę, uważam że w każdym codziennym zdarzeniu może mieć swój wkład jakaś siła wyższa, ale nie ma tak, że podlegamy bezpośrednio jakimś siłom, od nas też jest coś zależne w końcu i to wiele!]ale na zły układ gwiazd. Owszem, astrologia nie raz udowodniła, że da się ją zastosować z powodzeniem (choć mnie tam na wiele się nie zdaje, jestem zodiakalnym Rakiem, a opis znaku i jego cech indywidualnych w ogóle do mnie nie pasuje, jest nawet przeciwieństwem), ale wg mnie to jest tak: masz kiepski horoskop na dany dzień, ale to nie znaczy, że będzie to dzień pełen katastrof, horoskop jest rodzajem wskazówki- jeśli układ planet jest niekorzystny, wystarczy tego dnia mieć się na baczności, nie wyruszać np. w podróż czy podejmować ważnych decyzji.
Myślę że z horoskopów, tarota i wróżek, można korzystać ale z umiarem, traktować to wszystko tylko jako cenne wskazówki, a nie jako wyrocznię.
A ludzie, dla których to wszystko jest jedynym wyznacznikiem życiowej ścieżki, są wg. mnie bardzo słabi psychicznie, albo brakuje im wsparcia z czyjejś strony.
Poza tym, jeśli już bym czytała horoskop, to w jakimś portalu czy gazecie zajmującej się taką tematyką, bo mam pewność, że układają go osoby znające się na astrologii czy tarocie- a nie jak niektórzy, na ostatniej stronie programu telewizyjnego albo w tabloidzie. Tam nie ma nigdy żadnych informacji, kto ten horoskop układa, a często jest on robiony na zasadzie inwencji twórczej- pisze to jakiś dziennikarz albo student na stażu w redakcji i wymyśla coś na chybił trafił...O tym drugim przypadku słyszałam osobiście, że komuś z moich znajomych kazali w lokalnej gazecie, zredagować na praktykach dział z nekrologami i ....właśnie horoskop. :mrgreen:


https://www.youtube.com/watch?v=ZlltgH6t8yA
Narodzić się, umrzeć, odrodzić ponownie i wciąż się rozwijać - takie jest prawo
Awatar użytkownika
Hansel
 
Posty: 3754
Rejestracja: 13 gru 2014, 17:26

Re: uzależnienie od spirytyzmu, wróżek, magii, horoskopów it

Postautor: gradzia » 14 mar 2019, 12:55

Magia horoskopu całkowicie mnie pochłonęła.
gradzia
 
Posty: 1
Rejestracja: 14 mar 2019, 12:51

Poprzednia

Wróć do Na zakręcie

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 13 gości