Zwierzęta, koty

Miejsce, w którym przeczytać można różne intrygujące opowieści związane ze Spirytyzmem.

Re: Zwierzęta, koty

Postautor: Voldo » 18 mar 2013, 15:54

Owszem, nie można.
Jednak np. dla mnie, to po prostu rozmija się z logiką.
Tak samo, jak człowiek będący w szkole średniej nie wróci do podstawówki, bo niczego się tam nie nauczy, tak i Duch nie wróci do ciała zwierzęcia, bo też nic się tam nie nauczy.
Ale jak wiadomo, każdy wierzy w to, co uważa na słuszne i logiczne :)
Tomasz

„Jezus Chrystus nie prosił nas o wiele, nie wymagał od ludzi, by wspinali się na Mount Everest, czy wielce się poświęcali. Prosił nas tylko o to, byśmy kochali drugiego człowieka.” - Chico Xavier

Wiceprzewodniczący PTSS
Przewodniczący Wrocławskiego Oddziału PTSS
tomasz.grabarczyk.spirytyzm@gmail.com
Awatar użytkownika
Voldo
spirytysta
spirytysta
 
Posty: 2204
Rejestracja: 08 lut 2010, 14:58
Lokalizacja: Wrocław

Re: Zwierzęta, koty

Postautor: goska82 » 18 mar 2013, 16:07

Nie masz Mnie za co przepraszać kalatalo! :D W żadnym wypadku nie czuję się urażona.
Ja tylko dałam ci przykład,nic więcej. Chciałam przez to powiedzieć,że taki człowiek potwornie cierpi i właśnie to niekiedy może być "karą" czy też próbą daną na skutek wyrządzanych przez niego krzywd w poprzednim wcieleniu. Tak jak pisałam,człowiek jest w pełni władz umysłowych,ale jest więźniem we własnym ciele,które nigdy nie będzie go słuchać.
goska82
 
Posty: 143
Rejestracja: 16 sty 2013, 18:53

Re: Zwierzęta, koty

Postautor: Hansel » 30 wrz 2015, 15:55

Susan Sontag, bodajże, napisała takie piękne opowiadanie o Niebie: zmarł człowiek i trafił w zaświaty. I oprowadzają go po tych zaświatach. Aż trafia do miejsca, gdzie na zielonej łące pod cudnym niebem mnóstwo wspaniałych kotów i kocic wyleguje się na puchowych poduchach-chmurkach. I całe mnóstwo ludzi im usługuje podsuwają pod pyszczki kocie pyszności. Człowiek jest trochę zdziwiony ale rozradowany, że koty dostąpiły Zbawienia, ale coś mu nie pasuje. Pyta się przewodnika: "No dobrze, to fantastycznie, że koty są w niebie, ale czy to jest na pewno fair wobec tych ludzi dookoła ? Czy to jest Zbawienie tych ludzi, którzy muszą usługiwać zwierzętom ?" Przewodnik odpowiada: "Ach nie, dla tych ludzi to jest piekło/ Oni wszyscy nie wierzyli, że zwierzęta mają dusze".
Narodzić się, umrzeć, odrodzić ponownie i wciąż się rozwijać - takie jest prawo
Awatar użytkownika
Hansel
 
Posty: 3754
Rejestracja: 13 gru 2014, 17:26

Re: Zwierzęta, koty

Postautor: Nikita » 30 wrz 2015, 17:06

Hansel to Ty czytujesz Susan Sonntag? No no ...
Nikita
Sympatyk spirytyzmu
 
Posty: 5352
Rejestracja: 03 maja 2010, 15:31

Re: Zwierzęta, koty

Postautor: Hansel » 30 wrz 2015, 18:04

Nikita A czemu pytasz ?
Narodzić się, umrzeć, odrodzić ponownie i wciąż się rozwijać - takie jest prawo
Awatar użytkownika
Hansel
 
Posty: 3754
Rejestracja: 13 gru 2014, 17:26

Poprzednia

Wróć do Opowieści spirytystyczne

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości