Duch po śmierci ciała (z przekazem)

Miejsce, w którym przeczytać można różne intrygujące opowieści związane ze Spirytyzmem.

Re: Duch po śmierci ciała (z przekazem)

Postautor: kalatala » 28 maja 2013, 16:17

Zgadzam się z przedmówcami, aczkolwiek zawsze może wyniknąć sytuacja, której nie będziemy umieli ocenić, dlatego warto ciagle czytać i zdobywać nowe przekazy. Na przykład... Divaldo mówił, że należy czcić matkę, bo zamiast urodzić mogła dokonać aborcji. ALE co mysleć w sytuacji, gdy np. podam przypadek z Polski, nastolatka została zgwałcona, zgodnie z prawem chciała dokonać aborcji, ale w szpitalach jej tego odmawiano. Koniec końców zrobiło się za późno i musiała rodzić. Więc jak? Nie dokonała aborcji, ale chciała, tylko jej to uniemożliwiono. Myślę, że takich przypadków jest całkiem sporo, gdy kobieta nie chce rodzić, ale nie ma innego wyjścia.
Awatar użytkownika
kalatala
spirytystka
spirytystka
 
Posty: 913
Rejestracja: 28 cze 2012, 19:05
Lokalizacja: Białystok

Re: Duch po śmierci ciała (z przekazem)

Postautor: megan6 » 28 maja 2013, 20:10

Moim zdaniem człowiek nie ma prawa decydować o życiu innych, o tym decyduje Bóg a jeśli doszło już do sytuacji gdzie kobieta jest zgwałcona to także jest to sytuacja w której nie powinna decydować czy to dziecko ma się narodzić czy nie, no chyba że ciąża zagraża jej życiu. W tym przypadku jest powiedziane że powinno się ratować życie które już jest. Uważam że jeśli kobieta nie chce mieć dziecka z gwałtu to zawsze może je oddać i wtedy dać szanse komuś kto pragnie dziecka a nie może go mieć, a nie przerywać życia które za sprawą Boga zostało dane.
In the arms of the angel fly away from here ...
you're in the arms of the angel, may you find some comfort here
Awatar użytkownika
megan6
spirytystka
spirytystka
 
Posty: 214
Rejestracja: 23 lut 2013, 19:57
Lokalizacja: Kendal

Re: Duch po śmierci ciała (z przekazem)

Postautor: kalatala » 28 maja 2013, 21:12

Masz rację, jednak ja odnosiłam się do czegoś innego.
Awatar użytkownika
kalatala
spirytystka
spirytystka
 
Posty: 913
Rejestracja: 28 cze 2012, 19:05
Lokalizacja: Białystok

Re: Duch po śmierci ciała (z przekazem)

Postautor: 000Lukas000 » 29 maja 2013, 17:35

kalatala pisze:Zgadzam się z przedmówcami, aczkolwiek zawsze może wyniknąć sytuacja, której nie będziemy umieli ocenić, dlatego warto ciagle czytać i zdobywać nowe przekazy. Na przykład... Divaldo mówił, że należy czcić matkę, bo zamiast urodzić mogła dokonać aborcji. ALE co mysleć w sytuacji, gdy np. podam przypadek z Polski, nastolatka została zgwałcona, zgodnie z prawem chciała dokonać aborcji, ale w szpitalach jej tego odmawiano. Koniec końców zrobiło się za późno i musiała rodzić. Więc jak? Nie dokonała aborcji, ale chciała, tylko jej to uniemożliwiono. Myślę, że takich przypadków jest całkiem sporo, gdy kobieta nie chce rodzić, ale nie ma innego wyjścia.


W świecie duchów najważniejsze są nasze intencję, więc aborcje w tym wypadku popełniła w własnym sercu.
Poznacie ich po zasadach prawdziwego miłosierdzia, które będą głosić i wcielać w życie; poznacie ich po liczbie osób strapionych, którym przyniosą pocieszenie; poznacie ich po miłości do bliźniego, wyrzeczeniach, bezinteresowności;

Ew. Wg. Spirytyzmu
Awatar użytkownika
000Lukas000
spirytysta
spirytysta
 
Posty: 1687
Rejestracja: 13 kwie 2011, 11:54
Lokalizacja: Bielsko Biała

Re: Duch po śmierci ciała (z przekazem)

Postautor: Krzysztoff » 29 maja 2013, 20:15

juniperus pisze:Obowiązkiem Waszym jest ustanowić porządek na świecie, w którym żyjecie, by kolejne pokolenia miały nakreślony cel działania. Dobro i rozwój Ziemi to praca wielu pokoleń. Nieprawidłowa praca jednego pokolenia to trudności dla kolejnego. Uczcie swoje dzieci prawidłowych wartości, by same je pogłębiały i przekazały dalej.


ja już skorzystałem z przekazu, kto ma uszy niechaj słucha ...
Dziękuję Iza
Krzysztoff
Moderator forum
Moderator forum
 
Posty: 2787
Rejestracja: 05 sty 2012, 21:52
Lokalizacja: Wrocław

Re: Duch po śmierci ciała (z przekazem)

Postautor: kalatala » 30 maja 2013, 12:09

000Lukas000 pisze: W świecie duchów najważniejsze są nasze intencję, więc aborcje w tym wypadku popełniła w własnym sercu.


Odnosiłam sie do tego, co powiedział Divaldo, że każdej matce należy się szacunek, bo mogła dokonać aborcji. A my tu mamy przypadek, gdzie kobieta popełniła aborcję we własnym sercu, jak to ładnie ujął Łukasz, ale dziecko urodziła. Więc szacunek jej się nie należy.
Awatar użytkownika
kalatala
spirytystka
spirytystka
 
Posty: 913
Rejestracja: 28 cze 2012, 19:05
Lokalizacja: Białystok

Re: Duch po śmierci ciała (z przekazem)

Postautor: Krzysztoff » 30 maja 2013, 15:28

A czym jest bezwarunkowa miłość której byśmy chcieli dla siebie od matki? To co oczekujemy od innych powinniśmy też dawać od siebie
Krzysztoff
Moderator forum
Moderator forum
 
Posty: 2787
Rejestracja: 05 sty 2012, 21:52
Lokalizacja: Wrocław

Re: Duch po śmierci ciała (z przekazem)

Postautor: kalatala » 30 maja 2013, 16:35

Divaldo tłumaczył, że rodziców nie trzeba kochać, tylko okazywać im cześć. Kochać powinno się dzieci.
Awatar użytkownika
kalatala
spirytystka
spirytystka
 
Posty: 913
Rejestracja: 28 cze 2012, 19:05
Lokalizacja: Białystok

Re: Duch po śmierci ciała (z przekazem)

Postautor: Nikita » 31 maja 2013, 14:12

No ja mysle, ze fajnie jest kochac i dzieci i rodzicow i wogole wszystkich ludzi...ale czasami trudno jest kochac kogos kto na to nie zasluguje...

Ja ostatnio pracuje nad tym aby nie oceniac...akceptowac ludzi i sytuacje takie jakie sa...
Nikita
Sympatyk spirytyzmu
 
Posty: 5352
Rejestracja: 03 maja 2010, 15:31

Re: Duch po śmierci ciała (z przekazem)

Postautor: Luperci Faviani » 01 cze 2013, 18:28

kalatala pisze:Divaldo tłumaczył, że rodziców nie trzeba kochać, tylko okazywać im cześć. Kochać powinno się dzieci.

Będę o tym pisał w numerze 2/2013 kwartalnika "Spirytyzm".
Luperci Faviani - życie jest niczym, wieczność jest wszystkim.
La certitude est une autre dimension de la croyance.
Awatar użytkownika
Luperci Faviani
 
Posty: 2412
Rejestracja: 22 lip 2008, 16:23
Lokalizacja: Polska

PoprzedniaNastępna

Wróć do Opowieści spirytystyczne

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości